رفتن به مطلب

افزایش حجم دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

با سلام 

حجم دیتابیس سایت بیش ار 1.5 گیگ رسیده.و 88 جدول در دیتابیس وجود  دارد،اینم بگم که سایت نو پا هست و 15 مطلب و صفحه برای این سایت ایجاد شده.اینم بگم که سایت وردپرسی هست .

جداولی که حجم بالایی دارند با پسوند( itsec logs با حجم 300 مگ ) و (wpr rucss resources با حجم 950 مگ)

اگه تو این زمینه تخصص یا تجربه ای دارید ممنون میشم کمک کنید

با تشکر

لینک به ارسال
در در ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ در 12:48، ali0055 گفته است :

با سلام 

حجم دیتابیس سایت بیش ار 1.5 گیگ رسیده.و 88 جدول در دیتابیس وجود  دارد،اینم بگم که سایت نو پا هست و 15 مطلب و صفحه برای این سایت ایجاد شده.اینم بگم که سایت وردپرسی هست .

جداولی که حجم بالایی دارند با پسوند( itsec logs با حجم 300 مگ ) و (wpr rucss resources با حجم 950 مگ)

اگه تو این زمینه تخصص یا تجربه ای دارید ممنون میشم کمک کنید

با تشکر

سلام، وقت بخیر

مورد اول مربوط به لاگ افزونه iThemes Security میشه.

افزونه‌ای وجود داره به نام Log cleaner for iThemes Security که با استفاده از اون میتونید لاگ افزونه رو پاکسازی کنید. (یا اینکه به شکل دستی، جدول مورد نظر رو از دیتابیس حذف کنید.)

مورد دوم هم مربوط به کد‌های CSS استفاده نشده در افزونه WP Rocket میشه.

میتونید این جدول رو هم از دیتابیس حذف کنید.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، محسن عواطفی گفته است :

سلام، وقت بخیر

مورد اول مربوط به لاگ افزونه iThemes Security میشه.

افزونه‌ای وجود داره به نام Log cleaner for iThemes Security که با استفاده از اون میتونید لاگ افزونه رو پاکسازی کنید. (یا اینکه به شکل دستی، جدول مورد نظر رو از دیتابیس حذف کنید.)

مورد دوم هم مربوط به کد‌های CSS استفاده نشده در افزونه WP Rocket میشه.

میتونید این جدول رو هم از دیتابیس حذف کنید.

واقعا ازتون ممنونم.الان چند هفتس درگیر این مشکلم

و اینکه در افزونه WP Rocket یک گزینه داره با عنوان ( حذف حافظه پنهان CSS استفاده شده ) و با کلیک بر آن از حجم فایل دوم چیزی کم نمی شود

و فقط می خواستم مطمعا بشم  با حذف جدول (wpr rucss resources) مشکلی پیش نمی آید؟

و برای حذف کردن هم باید جدول رو حالت انتخاب دربیاوریم و Drop را بزنیم؟

بازم ممنونم از شما

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، ali0055 گفته است :

واقعا ازتون ممنونم.الان چند هفتس درگیر این مشکلم

و اینکه در افزونه WP Rocket یک گزینه داره با عنوان ( حذف حافظه پنهان CSS استفاده شده ) و با کلیک بر آن از حجم فایل دوم چیزی کم نمی شود

و فقط می خواستم مطمعا بشم  با حذف جدول (wpr rucss resources) مشکلی پیش نمی آید؟

و برای حذف کردن هم باید جدول رو حالت انتخاب دربیاوریم و Drop را بزنیم؟

بازم ممنونم از شما

سلام، خواهش میکنم

1. تا اونجایی که اطلاع دارم، باید برای حذف این اطلاعات از تنظیمات افزونه و بخش بهینه سازی فایل‌ها، گزینه remove unused css (حذف CSSاستفاده نشده) رو فعال کنید.

2. نه، طبیعتا نباید مشکلی پیش بیاد.

3. بله باید به این شکل حذف کنید، یا از طریق گزینه empty فقط محتوای درون جدول رو حذف کنید.

لینک به ارسال
در در ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ در 14:13، محسن عواطفی گفته است :

سلام، خواهش میکنم

1. تا اونجایی که اطلاع دارم، باید برای حذف این اطلاعات از تنظیمات افزونه و بخش بهینه سازی فایل‌ها، گزینه remove unused css (حذف CSSاستفاده نشده) رو فعال کنید.

2. نه، طبیعتا نباید مشکلی پیش بیاد.

3. بله باید به این شکل حذف کنید، یا از طریق گزینه empty فقط محتوای درون جدول رو حذف کنید.

ببخشید کاری که گفتید رو انجام دادم و تقریبا کار کرد

ولی هر روز دوباره حجم این جدول بالا میره.الان چنیدن باره که این جدول رو پاک کردم،ولی وقتی دوباره بعد از چند ساعت به سایت سر میزنم میبینم که دوباره حجمش افزایش یافته

ببخشید چطوری میتونم جلوی افزایش حجمش رو بگیرم؟

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، ali0055 گفته است :

ببخشید کاری که گفتید رو انجام دادم و تقریبا کار کرد

ولی هر روز دوباره حجم این جدول بالا میره.الان چنیدن باره که این جدول رو پاک کردم،ولی وقتی دوباره بعد از چند ساعت به سایت سر میزنم میبینم که دوباره حجمش افزایش یافته

ببخشید چطوری میتونم جلوی افزایش حجمش رو بگیرم؟

سلام، وقت بخیر

متاسفانه اطلاع زیادی از تنظیمات افزونه راکت ندارم، بهتره این موردو با کسی یا جایی که افزونه رو تهیه کردید در میون بذارید، بهتر کمکتون میکنن.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...