رفتن به مطلب

مشکل منابع سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام

مدتیه استفاده از منابع سایت من بالا رفته و متوجه نمیشم از چی هست

نه پوسته جدیدی نصب کردم و نه افزونه جدیدی نصب کردم

آیا راهی هست متوجه بشم که کدوم افزونه داره این مشکل رو ایجاد می کنه؟

تو لاگ های دایرکت ادمین چیزی رو متوجه نشدم

لینک به ارسال

سلام

این مشکل به سه دلیل ممکنه اتفاق افتاده باشه.

1. تداخل یا مشکل در کدنویسی قالب یا یکی از افزونه‌ها

2. تعداد بازدیدکننده‌های بالای وب‌سایت

3. حملات Ddos

ممکنه در تنظیمات قالب یا افزونه‌ها یا حتی خود سایت تغییری اعمال کرده باشید که باعث ایجاد تداخل و خطا شده که در اینصورت در باید فایل لاگ سایت رو بررسی کنید و ببینید مشکل از کجاست.

اگر تعداد بازدیدکنندگان سایت در لحظه بالا بره فشار زیادی به سرور وارد میشه و ممکنه منابع سایت به کلی اشغال بشن و سایت با کندی سرعت یا ارور 500 مواجه بشه.

در موارد معدودی ممکنه سایت مورد حملات ddos قرار بگیره که در اینصورت پیشنهاد میکنم یا از افزونه‌های امنیتی مناسب استفاده کنید یا روی سایت خودتون کلودفلر رو نصب و تنظیماتشو اعمال کنید.

اگر قادر به تشخیص دقیق منشأ مشکل نیستید باید بگم در صورتی که فایل error_log در یکی از پوشه‌های موجود در public_html وجود داشته باشه و این فایل حجم زیادی داشته باشه احتمالا مشکل در قالب یا افزونه‌ها هستش که با بررسی یا ارسال لاین‌های آخر فایل لاگ میشه منشأ اصلی مشکلو تشخیص داد.

اگر فایل error_log رو پیدا نکردید یا متوجه نشدید مشکل از کجاست، بهتره به شکل موقت تمامی افزونه‌های سایت رو غیرفعال کنید، در صورتی که مشکل پابرجا بود، قالب اصلی سایت رو تغییر بدید و برای لحظاتی قالب پیش فرض وردپرس رو فعالسازی کنید؛ در صورتی که مشکل همچنان پا برجا بود و منابع سایت به شدت مصرف میشدن بهتره به پشتیبانی هاستینگتون اطلاع بدید و جویا بشید که آیا این مشکل به دلیل ضعف هاسته یا نه. در صورتی که حملات Ddos رخ داده باشه یا تعداد بازدیدکننده‌های سایت بالا رفته باشه یا حتی اگر مشکل از خود هاست باشه، پشتیبانی هاستینگ به شما اطلاع میده.

بعید میدونم مشکل شما چیزی خارج از چارچوب این سه مورد باشه.

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، محسن عواطفی گفته است :

سلام

این مشکل به سه دلیل ممکنه اتفاق افتاده باشه.

1. تداخل یا مشکل در کدنویسی قالب یا یکی از افزونه‌ها

2. تعداد بازدیدکننده‌های بالای وب‌سایت

3. حملات Ddos

ممکنه در تنظیمات قالب یا افزونه‌ها یا حتی خود سایت تغییری اعمال کرده باشید که باعث ایجاد تداخل و خطا شده که در اینصورت در باید فایل لاگ سایت رو بررسی کنید و ببینید مشکل از کجاست.

اگر تعداد بازدیدکنندگان سایت در لحظه بالا بره فشار زیادی به سرور وارد میشه و ممکنه منابع سایت به کلی اشغال بشن و سایت با کندی سرعت یا ارور 500 مواجه بشه.

در موارد معدودی ممکنه سایت مورد حملات ddos قرار بگیره که در اینصورت پیشنهاد میکنم یا از افزونه‌های امنیتی مناسب استفاده کنید یا روی سایت خودتون کلودفلر رو نصب و تنظیماتشو اعمال کنید.

اگر قادر به تشخیص دقیق منشأ مشکل نیستید باید بگم در صورتی که فایل error_log در یکی از پوشه‌های موجود در public_html وجود داشته باشه و این فایل حجم زیادی داشته باشه احتمالا مشکل در قالب یا افزونه‌ها هستش که با بررسی یا ارسال لاین‌های آخر فایل لاگ میشه منشأ اصلی مشکلو تشخیص داد.

اگر فایل error_log رو پیدا نکردید یا متوجه نشدید مشکل از کجاست، بهتره به شکل موقت تمامی افزونه‌های سایت رو غیرفعال کنید، در صورتی که مشکل پابرجا بود، قالب اصلی سایت رو تغییر بدید و برای لحظاتی قالب پیش فرض وردپرس رو فعالسازی کنید؛ در صورتی که مشکل همچنان پا برجا بود و منابع سایت به شدت مصرف میشدن بهتره به پشتیبانی هاستینگتون اطلاع بدید و جویا بشید که آیا این مشکل به دلیل ضعف هاسته یا نه. در صورتی که حملات Ddos رخ داده باشه یا تعداد بازدیدکننده‌های سایت بالا رفته باشه یا حتی اگر مشکل از خود هاست باشه، پشتیبانی هاستینگ به شما اطلاع میده.

بعید میدونم مشکل شما چیزی خارج از چارچوب این سه مورد باشه.

خیلی خیلی ممنونم از وقتی که گذاشتید و پاسخگویی خوبتون

من فایل رو تو قالب تکست براتون فرستادم

میشه لطف کنید بررسی کنید

ممنون میشم

New Text Document.txt

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، smohaddesi گفته است :

خیلی خیلی ممنونم از وقتی که گذاشتید و پاسخگویی خوبتون

من فایل رو تو قالب تکست براتون فرستادم

میشه لطف کنید بررسی کنید

ممنون میشم

New Text Document.txt 60.35 kB · 0 دریافت

سلام مجدد

خواهش میکنم.

فایلی که ارسال کردید رو بررسی کردم، انکودینگ فایل صحیح نبود و خواناییش سخت بود، اما چیزی که مشخص بود آخرین ارور مربوط به سال قبل میشه، بنابراین نمیشه گفت که مشکل از قالب یا افزونه هاست. (البته ممکنه فایل لاگ دیگه‌ای در جای دیگه وجود داشته باشه که از وجودش مطلع نیستید.)

با این حال پیشنهاد میکنم یک بار قالب پیش فرض وردپرس رو فعال کنید و تمام افزونه‌های سایت رو هم غیر فعال کنید. (برای غیرفعال کردن افزونه ها پوشه plugins موجود در پوشه wp-content رو موقتا تغییر نام بدید، روش ساده‌تریه.)

اگر مشکل حل شد که باید دونه دونه افزونه‌ها و در نهایت قالب اصلی رو فعال کنید و ببینید که بعد از فعال کردن کدوم افزونه یا قالب مشکل مصرف منابع رخ میده و منشأ اصلی مشکلو پیدا کنید.

در غیر اینصورت دلیل دیگه‌ای داره. 

با پشتیبانی هاست تماس بگیرید و مشکلو مطرح کنید، اگر مشکلی در هاست وجود داشته باشه به شما اطلاع میدن.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر یک یا چند مطلب مطلب پر بازدید در سایت داشته باشید که نظرات زیادی در اون‌ها ثبت شده باشه یا محتوای سنگین و بهینه‌نشده‌ای داشته باشن ممکنه به سرور فشار زیادی وارد کنن و منابعو به کلی مصرف کنن.

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، محسن عواطفی گفته است :

سلام مجدد

خواهش میکنم.

فایلی که ارسال کردید رو بررسی کردم، انکودینگ فایل صحیح نبود و خواناییش سخت بود، اما چیزی که مشخص بود آخرین ارور مربوط به سال قبل میشه، بنابراین نمیشه گفت که مشکل از قالب یا افزونه هاست. (البته ممکنه فایل لاگ دیگه‌ای در جای دیگه وجود داشته باشه که از وجودش مطلع نیستید.)

با این حال پیشنهاد میکنم یک بار قالب پیش فرض وردپرس رو فعال کنید و تمام افزونه‌های سایت رو هم غیر فعال کنید. (برای غیرفعال کردن افزونه ها پوشه plugins موجود در پوشه wp-content رو موقتا تغییر نام بدید، روش ساده‌تریه.)

اگر مشکل حل شد که باید دونه دونه افزونه‌ها و در نهایت قالب اصلی رو فعال کنید و ببینید که بعد از فعال کردن کدوم افزونه یا قالب مشکل مصرف منابع رخ میده و منشأ اصلی مشکلو پیدا کنید.

با پشتیبانی هاست تماس بگیرید و مشکلو مطرح کنید، اگر مشکلی در هاست وجود داشته باشه به شما اطلاع میدن.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر یک یا چند مطلب مطلب پر بازدید در سایت داشته باشید که نظرات زیادی در اون‌ها ثبت شده باشه یا محتوای سنگین و بهینه‌نشده‌ای داشته باشن ممکنه به سرور فشار زیادی وارد کنن و منابعو به کلی مصرف کنن.

خیلی خیلی ممنونم

فقط مشکلی که هست من قالب اصلی وردپرس رو حذف کردم به اشتباه از سایت

میشه راهنمایی بفرمایید چطور می تونم برش گردونم؟

فک کنم خیلی سوال مسخره ای هست:D

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، smohaddesi گفته است :

خیلی خیلی ممنونم

روی افزودن پوسته کلیک کنید.

لینک به ارسال
در 30 دقیقه قبل، محسن عواطفی گفته است :

سلام مجدد

خواهش میکنم.

عذرخواهم فقط بعد از غیرفعال کردن هر کدوم از این ها چطور باید میزان مصرف منابع رو چک کنم؟

چون فرایند زمان بر هست و بخواد این طور باشه ممکنه چند روز طول بکشه

لینک به ارسال

البته یه مشکل دیگه هم هست

واقعش هاستینگ هاست رو با آنتی ویروس چک کرد و 3 تا فایل ویروسی روی هاست من پیدا شد که مربوط به افزونه المنتور پرو بود که از سایت راستچین خریداری کرده بودم

ممکنه از اون باشه؟

لینک به ارسال
در 46 دقیقه قبل، محسن عواطفی گفته است :

سلام مجدد

خواهش میکنم.

واقعش هاستینگ هاست رو با آنتی ویروس چک کرد و 3 تا فایل ویروسی روی هاست من پیدا شد که مربوط به افزونه المنتور پرو بود که از سایت راستچین خریداری کرده بودم

ممکنه از اون باشه؟

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، smohaddesi گفته است :

خیلی خیلی ممنونم

خواهش میکنم.

نیازی نیست خود قالب پیش‌فرض وردپرس باشه، یکی از قالب‌های ساده مخزن وردپرس رو میتونید استفاده کنید.

از طریق بخش (پوسته‌ها » افزودن پوسته) میتونید یه قالب به سایتتون اضافه و فعال کنید.

در ۱ ساعت قبل، smohaddesi گفته است :

عذرخواهم فقط بعد از غیرفعال کردن هر کدوم از این ها چطور باید میزان مصرف منابع رو چک کنم؟

چون فرایند زمان بر هست و بخواد این طور باشه ممکنه چند روز طول بکشه

ابتدا همه افزونه‌ها رو غیرفعال کنید. بعد از مدتی (بسته به تعداد بازدیدکننده‌ها در لحظه / برای مثال اگر تعداد بازدیدکننده‌ها در لحظه زیاد باشه، 10 الی 20 ثانیه کفایت میکنه) از طریق بخش Summary / Statistics / Logs پنل دایرکت ادمین چک کنید ببینید مصرف منابع هاست کاهش پیدا کرده یا نه، اگر کاهش پیدا کرده بود که باید افزونه‌هارو دونه دونه فعال کنید و به ازای هر کدوم همین کارو انجام بدید. در صورتی که این کارو رو قالب هم امتحان کردید و باز هم مصرف منابع کاهش پیدا نکرد مشکل از سروره و باید مواردی که در بالا گفتم (از جمله حملات Ddos، حجیم و بهینه نبودن مطالب پربازدید و ضعف هاست) رو بررسی کنید.

در ۱ ساعت قبل، smohaddesi گفته است :

ممکنه از اون باشه؟

بله امکانش هست که مشکل از اون افزونه باشه، اگر موردی که در چند خط بالا گفتم رو انجام بدید و مشکل از این افزونه باشه، مصرف منابعتون هم کاهش پیدا میکنه.

لینک به ارسال
در در ۱۴۰۰/۱۰/۸ در 12:54، محسن عواطفی گفته است :

خواهش میکنم.

نیازی نیست خود قالب پیش‌فرض وردپرس باشه، یکی از قالب‌های ساده مخزن وردپرس رو میتونید استفاده کنید.

از طریق بخش (پوسته‌ها » افزودن پوسته) میتونید یه قالب به سایتتون اضافه و فعال کنید.

ابتدا همه افزونه‌ها رو غیرفعال کنید. بعد از مدتی (بسته به تعداد بازدیدکننده‌ها در لحظه / برای مثال اگر تعداد بازدیدکننده‌ها در لحظه زیاد باشه، 10 الی 20 ثانیه کفایت میکنه) از طریق بخش Summary / Statistics / Logs پنل دایرکت ادمین چک کنید ببینید مصرف منابع هاست کاهش پیدا کرده یا نه، اگر کاهش پیدا کرده بود که باید افزونه‌هارو دونه دونه فعال کنید و به ازای هر کدوم همین کارو انجام بدید. در صورتی که این کارو رو قالب هم امتحان کردید و باز هم مصرف منابع کاهش پیدا نکرد مشکل از سروره و باید مواردی که در بالا گفتم (از جمله حملات Ddos، حجیم و بهینه نبودن مطالب پربازدید و ضعف هاست) رو بررسی کنید.

بله امکانش هست که مشکل از اون افزونه باشه، اگر موردی که در چند خط بالا گفتم رو انجام بدید و مشکل از این افزونه باشه، مصرف منابعتون هم کاهش پیدا میکنه.

ممنون از لطفتون

من اول قالب رو غیرفعال کردم و بعد هم افزونه ها و بدون هیچ تغییری مجددا همه رو فعال کردم

جالبه که فعلا سایت مشکل منابع نداشته

عجیبه برام

راستی این مشکل ویروس هم در افزونه المنتور پرویی رخ داده که از راستچین خریداری کردم

خود راستچین با آنتی ویروس آنلاین چک کرده و گفته مشکل ویروسی نداشته

ولی هاستینگ من گزارشی که پیوست کردم رو ضمیمه کرده و گفته مشکل داره

والا موندم

virus.jpg

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، smohaddesi گفته است :

ممنون از لطفتون

من اول قالب رو غیرفعال کردم و بعد هم افزونه ها و بدون هیچ تغییری مجددا همه رو فعال کردم

عجیبه برام

راستی این مشکل ویروس هم در افزونه المنتور پرویی رخ داده که از راستچین خریداری کردم

والا موندم

virus.jpg

سلام

معمولا افزونه‌های غیر اورجینال توی بررسی با آنتی ویروس‌ها این پیام‌ها رو به همراه دارن!

من هم قبلا چنین مشکلی رو داشتم و با تعویض شرکت هاستینگم به جای معتبرتر و استفاده از هاست وردپرس  این مشکل برام حل شد.

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، kamaalix گفته است :

سلام

معمولا افزونه‌های غیر اورجینال توی بررسی با آنتی ویروس‌ها این پیام‌ها رو به همراه دارن!

من هم قبلا چنین مشکلی رو داشتم و با تعویض شرکت هاستینگم به جای معتبرتر و استفاده از هاست وردپرس  این مشکل برام حل شد.

هاستینگ من معتبر هست و شرکت درست و حسابی هست

حالا نمی دونم اجازه دارم اسم ببرم یا نه

ولی فک نمی کنم مشکل هاستینگ باشه

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، smohaddesi گفته است :

ممنون از لطفتون

عجیبه برام

والا موندم

virus.jpg

سلام

سایتتون سرعت خوبی داره، بعید میدونم در حال حاضر همونطور که خودتون گفتید مشکل منابع داشته باشید، ممکنه اون مصرف منابع به دلیل حملات Ddos بوده باشه، توصیه میکنم کلودفلر رو روی سایت نصب کنید تا در صورت بروز مجدد این حملات، سایتتون دچار مشکل نشه. در ضمن تست قالب و افزونه‌ها وقتی باید صورت بگیره که منابع به شدت در حال مصرف هستند (منظورم اینه وقتی مصرف منابعتون نرماله، تست قالب و افزونه‌ها فایده‌ای نداره). با این حال احتمالش کمه که مشکل از قالب و افزونه‌ها باشه.

سایتتون رو به کلودفلر مجهز کنید، در صورتی که مجددا با مشکل منابع برخوردید ابتدا قالب و افزونه‌هارو تست کنید، اگر مشکل از قالب و افزونه‌ها نبود به احتمال 99 درصد مشکل از هاستینگتونه و باید مشکل رو از اونها جویا بشید.

لینک به ارسال
در در ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ در 21:06، smohaddesi گفته است :

سلام

هیچ محصولی رو از این فروشگاه‌ها خریداری نکنید

اگرم محصول فعالی دارید حذفش کنید

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ در 21:37، asadiy4n گفته است :

سلام

هیچ محصولی رو از این فروشگاه‌ها خریداری نکنید

اگرم محصول فعالی دارید حذفش کنید

سلام

خب این افزونه هارو از کجا باید خریداری کرد؟

تو ایران که جور دیگه ای نمیشه به نسخه اصلی دست پیدا کرد

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، smohaddesi گفته است :

سلام

خب این افزونه هارو از کجا باید خریداری کرد؟

تو ایران که جور دیگه ای نمیشه به نسخه اصلی دست پیدا کرد

سلام، وقت بخیر

مرجع اصلی این قالب‌ها و افزونه‌ها سایت Theme Forest هستش.

قیمت محصولاتش به دلاره و طبیعتا به نسبت نسخه‌‌های ایرانیش، قیمت بالایی دارن.

ولی راه‌هایی هست که بشه (از طریق واسطه) این محصولات رو خریداری کرد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...