رفتن به مطلب

ایجاد دو نشانی، برای یک مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام / در سایت وردپرسی ای دیده ام که بنا بر کاربرد خاصی، پیوندی وجود داره، وقتی بر روی آن کلیک می کنیم، به سرعت، پیوند عوض می شود و صفحه دیگری باز می شود.

پرسشم اینه که این کار را به چه صورت می توان پیاده سازی کرد؟

* برای واضح تر شدن منظورم، این صفحه رو ببینید (لطفا با فیلترشکن سایت را باز کنید).

* آنطور که من درک می کنم، از طریق API سایت IMDB، این جدول ساخته می شود. / اگر به پیوند هر یک از فیلم ها، دقت شود، ابتدای آن نشانی سایت است و در ادامه ی آن نشانی سایت IMDB آمده.

مثال:
پیوند فیلم رستگاری در شائوشنگ در سایت IMDB: 

https://www.imdb.com/title/tt0111161

پیوند در جدول گفته شده:
https://30nama.com/imdb/title/tt0111161

و زمانی هم که بر روی آن کلیک کنیم، بلافاصله تغییر مسیری رخ می دهد، و به نشانی زیر می رود:

https://30nama.com/movies/0111161-the-shawshank-redemption-1994.html

دلیل اینکه چرا این کار را کرده اند رو می فهمم، (چون بدین نحو می تونند ارتباطی رو بین مطالب سایت imdb و نشانی مطالب صفحات سایت 30نما بوجود بیارند).

اما به طور کلی پرسشم اینه که:

1) چطور میشه برای یک مطلب دو تا پیوند داشته باشیم؟ (این پرسش مهم ترم است)

2) چطور به وردپرس می فهمونیم که در زمان کلیک روی یک پیوند، تغییر مسیر دهد؟ 

لینک به ارسال

@milad-day

با استفاده از add_rewrite_rule و فیلتر query_vars قابل انجامه.

باید سر در بیارید از برنامه نویسی که بتونید پیاده کنید.

این مسئله شما یه پروژه برنامه نویسی و در قالب یه سوال قابل پاسخ نیست.

لینک به ارسال

از برنامه نویسی سر در میارم، ولی نه در حدی که بتونم برای این مسئله راه حلی پیدا کنم. / اگر مقدوره کمی بیشتر توضیح دهید در خصوص راهکار ممنون میشم.

mehran-b@

و اینکه متاسفانه نتونستم پاسخ مرتبطی رو هم برای سوالم در جستجوهای انگلیسی هم بیابم. جستجوی انگلیسی کردم به نتیجه ای نرسیدم.

ویرایش شده توسط milad-day
افزودن متن
لینک به ارسال

@milad-day

روت زیر رو

/imdb/title/{imdb_id}

از طریق تابع add_rewrite_rule باید اضافه بشه به رول های ریرایت وردپرس.

بعد از طریق فیلتر query_vars میاید اون متغیر imdb_id که توی بالا هست به لیست متغیرهای کوئری وردپرس اضافه میکنید.

بعد مثلا توی اکشن template_redirect میاید با تابع get_query_var مقدار متغیر imdb_id رو که قطعا تعریف کردید دریافت میکنید و بعد با یه کوئری به دیتابیس چک میکنید آیا فیلم یا سریالی که آیدیش چیزی باشه که دریافت کردید توی سایت هست یا نه اگر بود با تابع get_permalink لینک اون پست رو دریافت میکنید و سپس با تابع wp_redirect کاربر رو به آدرس اصلی مطلب هدایت میکنید.

البته برای همه فیلم های داخل سایتتون باید مقدار imdb_id در قالب مثلا یه زمینه دلخواه سیو شده باشه که بشه با کوئری پست مرتبط با آیدی رو پیدا کرد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...