رفتن به مطلب

آیا امکان گذاشتن دو اسکیمای Product و Book در کنار هم مجاز هست؟

site

پست های پیشنهاد شده

باسلام

محصولات ووکامرسی از نوع کتاب هستند

حالا افزونه Wp Schema Pro رو نصب کردم

شما اساتید ، کدوم حالت زیر را ترجیح می دهید که برای سئو نیز بهتر باشه

1-  آیا میتونم از اسکیمای Product و Book به صورت همزمان برای محصولات استفاده کنم؟

اسکیمای Product برای عکس محصول ، قیمت ، SKU و ...

اسکیمای Book هم برای مشخصات کتاب

2- اگر مورد بالا امکان پذیر نیست ، مثلا اسکیمای Product رو استفاده کنم و مشخصات کتاب رو به صورت ویژگی ها در ووکامرس تکمیل کنم تا گوگل به صورت خودکار ، اون ویژگی ها رو به صورت اسکیما در نظر بگیره

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، site گفته است :

باسلام

محصولات ووکامرسی از نوع کتاب هستند

حالا افزونه Wp Schema Pro رو نصب کردم

شما اساتید ، کدوم حالت زیر را ترجیح می دهید که برای سئو نیز بهتر باشه

1-  آیا میتونم از اسکیمای Product و Book به صورت همزمان برای محصولات استفاده کنم؟

اسکیمای Product برای عکس محصول ، قیمت ، SKU و ...

اسکیمای Book هم برای مشخصات کتاب

2- اگر مورد بالا امکان پذیر نیست ، مثلا اسکیمای Product رو استفاده کنم و مشخصات کتاب رو به صورت ویژگی ها در ووکامرس تکمیل کنم تا گوگل به صورت خودکار ، اون ویژگی ها رو به صورت اسکیما در نظر بگیره

سلام. بطور کلی استفاده از چند مدل برای یک entity مشکلی نداره. اما چند مورد هست:

1- اسکیمای book در حال حاضر limited هست و گوگل فقط برای مجموعه هایی که تنوع کتاب بالایی دارن لحاظش میکنه و عملا برای شما کارایی نداره. البته میتونید به گوگل اعلام کنید که علاقمندید که به لیست بررسی گوگل اضافه بشید که بعید میدونم اولا شرایط رو بتونید پاس کنید و ثانیا از ایران بودن هم موثره.

2- برای چنین مواردی بنظرم بهتره از individualProduct استفاده بشه و مواردی مثل نویسنده، زبان، isbn یا همون شابک و... رو بعنوان additional property بهش بدید.

3- خیلی مهمه که از اسکیما درست استفاده کنید، من سایتهایی رو دیدم که بخاطر استفاده از افزونه های اسکیما بدون تسلط به مباحث فنی اسکیما، همونطور که خود گوگل در همه مستنداتش اعلام کرده پنالتی شدن پس خیلی مراقب باشید یا با یک متخصص سئوی تکنیکال ارتباط بگیرید.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

سلام. بطور کلی استفاده از چند مدل برای یک entity مشکلی نداره. اما چند مورد هست:

1- اسکیمای book در حال حاضر limited هست و گوگل فقط برای مجموعه هایی که تنوع کتاب بالایی دارن لحاظش میکنه و عملا برای شما کارایی نداره. البته میتونید به گوگل اعلام کنید که علاقمندید که به لیست بررسی گوگل اضافه بشید که بعید میدونم اولا شرایط رو بتونید پاس کنید و ثانیا از ایران بودن هم موثره.

2- برای چنین مواردی بنظرم بهتره از individualProduct استفاده بشه و مواردی مثل نویسنده، زبان، isbn یا همون شابک و... رو بعنوان additional property بهش بدید.

3- خیلی مهمه که از اسکیما درست استفاده کنید، من سایتهایی رو دیدم که بخاطر استفاده از افزونه های اسکیما بدون تسلط به مباحث فنی اسکیما، همونطور که خود گوگل در همه مستنداتش اعلام کرده پنالتی شدن پس خیلی مراقب باشید یا با یک متخصص سئوی تکنیکال ارتباط بگیرید.

سلام خیلی متشکرم بابت راهنماییتون

2- در افزونه های Yoast یا Wp Schema Pro میشه از individualProduct  استفاده کرد ؟ و اینکه چگونه میشه این additional property رو اضافه کرد و استفاده کرد؟

3- بله چشم حتما

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، site گفته است :

سلام خیلی متشکرم بابت راهنماییتون

2- در افزونه های Yoast یا Wp Schema Pro میشه از individualProduct  استفاده کرد ؟ و اینکه چگونه میشه این additional property رو اضافه کرد و استفاده کرد؟

3- بله چشم حتما

سلام مجدد. خواهش میکنم.

2- خیر متاسفانه و باید کدنویسی بشه. اینجا مستنداتش هست. گوگل گفته تقریبا همه مواردی که schema.org تشریح کرده رو پشتیبانی میکنه.

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

سلام مجدد. خواهش میکنم.

2- خیر متاسفانه و باید کدنویسی بشه. اینجا مستنداتش هست. گوگل گفته تقریبا همه مواردی که schema.org تشریح کرده رو پشتیبانی میکنه.

سپاس فراوان

آیا شما خودتان یا فردی را می شناسید که این بخش را انجام بدهد ؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...