رفتن به مطلب

ارور 404 بعد از تغییر پیوند های یکتا

bamdad

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان

بنده حدود 1500 تا مقاله در سایت خود دارم و به دلایلی تصمیم به تغییر پیوند های یکتای سایت خود گرفتم و آن را از حالت عددی به حالت نام نوشته تغییر دادم.

و طبق مراحل ( https://yoast.com/research/permalink-helper.php ) عمل کردم و کد آن را در htaccess خود قرار دادم.

اما هنوز بعد از گذشت تقریبا یک هفته ، لینک های بنده هنوز توسط گوگل اندکس مجدد نشده است و همه مقالات با ارور 404 روبرو شده اند.

این هم آدرس سایت هستش ( https://controlmgt.ir)

واقعا ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید که چه کاری باید انجام بدم؟

ویرایش شده توسط bamdadnorouzian
لینک به ارسال

لینک های جدید الان 404 میگیرن؟ 

من چند نوشتار رو تست کردم 404 نیست. 

اگر منظورت اینه که لینک های قدیم 404 میده، که شما باید فرمت قدیم لینک ها رو کامل به فرمت جدید ریدایرکت میکردید. اگر ریدایرکت نکردید و فقط فرمت لینک رو عوض کردی که دیگه سئو سایت ترکیده. 

فکر کن  هزار خورده ای ادرس رو گوگل واست ایندکس کرده و حالا گوگل که دوباره بهشون سر میزنه میبینه وجود نداره همچین چیزی... قاعدتا از رنک وبسایت شما شدیدا کم میکنه. هرچی بیشتر زمان بگذره ، بدتر. 

این یه اشتباه فاجعه باره. 

شما ریدایرکت 301 بزن، هرچند دیره ، ولی بازم بهتر از هیچیه. و مدتی باید صبر کنی تا اعتماد گوگل دوباره برگرده. 

همچنین ، توی خیلی بد موقعیتی هم اینکارو کردی. گوگل بطور کلی بودجه کرال سایتهارو خیلی کم کرده. علتش هجوم بیزنس های جهان، به سمت بیزنس اینترنتی توی دوره کرونا هست.  تو این موقعیت، سایتی که روال طبیعی ایندکس داره رو اصلا نباید تغییرات عظیم ساختاری توش ایجاد کرد. چون هر تغییری ، مشمول محک زدن گوگل و زیر زره بین رفتن دوباره سایت هست. 

لینک به ارسال

بله دقیقا مشکل بنده ریدایرکت 301 کلی لینک هاست که دقیقا نمی دونم چجوری باید همه اونهارو با هم ریدارکت کنم.

به شکل تک مقاله بلدم فقط متاسفانه ؛ اگر میشه یه لطفی می کنید یه توضیح بفرمایید که چجوری باید این کار رو انجام بدم تا بیشتر از این خراب نشده سئو.

خیلی ممنون میشم ازتون.

لینک به ارسال

من چیزی که متوجه شدم ساختار سابق لینکهای شما ارتباطی به ساختار جدید نداره. ساختار قدیمی بصورت این بوده:

site.ir/بایگانی/123456

و الان میخای ریدایرکت کنی به نام نوشته. 

اینجوری راحت نمیشه دسته جمعی ریدایرکتش کرد. باید با فانکشن php ریدایرکت بشه. 

فانکشن آماده ای سراغ ندارم فعلا. یه جستجویی میزنم ببینم چیز بدرد بخوری گیر میاد یا نه.

در ضمن شما اصلا به مسائل جانبی اینکار توجه نکردی. 

الان میبینم توی صفحات سایت شما، لینک سازی هایی که قبلا انجام دادی هم تغییر ندادی. 

تمام لینکهای با ساختار قبل که 404 هستن هیچ... صفحات شما هم پر شده از لینکهایی که همشون 404 هستن! 

شما باید لینکهای قدیم توی دیتابیس هم عوض کنی. 

حتا میگن بهتره که بک لینکای خارجی هم که داری با سایتهای دیگه صحبت کنی که لینک جدید رو بزارن که آدرس اصلی و کانونیکال بک لینک داشته باشه و با ریدایرکت نیاد.

اینجوری واقعا سایت نابوده برادر. بنظرم تا زمانی که راه چاره کاملی برای همه اینها نداری برگرد به فرمت سابق. قشنگ فکراتو بکن، بدونی دقیقا باید چکار کنی و همه چیز رو آماده کنی، بعد بری واسه تغییر لینک. 

اگر سایت 10 -20 تا پست داشت طوری نبود. ولی بالای 1000 تا میگی مطلب داری. این همه زحمت پاشون کشیدی... از بین که میره هیچ، تازه ابزاری هم میشه واسه نابود کردن باقی سایتت.

آدرس حاوی نام نوشته اگر یک مزیت برای سئو داشته باشه، تغییر لینک اینجوری 10 تا معایب داره.

لینک به ارسال

واقعا ممنون از راهنماییتون ، متوجه شدم چه اشتباه بزرگی کردیم ، دوباره برگردوندم به همون حالت قبل ، فعلا دوباره لینک ها درست شد.

ممنون میشم اگر بعدا روشی درست برای تغییر پیوند های یکتا پیدا کردید برای بنده هم بفرستید.

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، bamdadnorouzian گفته است :

واقعا ممنون از راهنماییتون ، متوجه شدم چه اشتباه بزرگی کردیم ، دوباره برگردوندم به همون حالت قبل ، فعلا دوباره لینک ها درست شد.

ممنون میشم اگر بعدا روشی درست برای تغییر پیوند های یکتا پیدا کردید برای بنده هم بفرستید.

اینو تست کن ...

RedirectMatch 301 ^/بایگانی/(\d+)$ https://controlmgt.ir/?p=$1

باید اول فایل htaccess بزاری. 

من تست کردم جواب داد. 

منتها اگر یکی از دوستان کمک کنه که بینیم بجای P=id اخر خط، چی بزاریم که مستقیم به post name ریدایرکت بشه که خیلی بهتره.

چون کاری که این میکنه اینه که آدرسهای قدیمت رو به p=id ریدایرکت میکنه و p=id  هم که بصورت اتومات،  وردپرس ریدایرکتش میکنه به آدرس url اصلی که همون نام پست باشه.

همین کارت رو راه میندازه هاا.. منتها اگر یبار ریدایرکت باشه که بهتره.

تا اینجای کار اصل مشکل با این کد حل میشه. یعنی شما آدرس رو عوض میکنی، و بعد این کد رو میزاری و ادرس قدیم هم دیگه 404 نمیگیره. و بعد از یکی دوماه و کم کم، گوگل همه لینکارو به فرمت جدید تغییر میده. 

قدم بعدی هم اینه که آدرس های قدیمی توی صفحات رو با جدید عوض کنی که ادرس کانونیکال توی صفحاتت لینک باشه.

این مسئله هم میتونی به صورت دستی طی یه مدتی کوتاهی سر فرصت انجام بدی. زیاد اورژانس نیست ولی حتما باید انجام بدی.... زیادی ریدایرکت تو صفحاتت باشه خوب نیست.

افزونه redirection ، و broken link checker رو نصب کن . بروکن لینک ، دایم سایتت رو میگرده به دنبال لینکای 404 و همینطور لینکای ریدایرکت شده. هر لینکی پیدا کرد سریع برو عوضش کن. طی یک دو هفته سایت رو کامل و پاکیزه کن. 

البته مطمئنن میشه این لینکارو هم با دستوراتی توی دیتابیس عوض کرد ولی یخرده کار پیچیده تر میشه... من تا همینجارو میتونم راهنمایی کنم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...