رفتن به مطلب

طراحی سایت دو زبانه

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان وقت بخیر

من یک سایت وردپرسی دارم میخام ترجمه کنم به انگلیسی (دوزبانه باشه)

بنظرتون از افزونه ای مثل wpml استفاده کنم بهتره؟(نصب کردم خیلی نسخه های نال شده اذیت میکنه) یا اینکه تو یک ساب فولدر دوباره هسته وردپرس رو بیارم بالا و محتوا رو کپی کنم اون تو و ترجمه انگلیسیش رو بذارم؟

شنیدم سایتای بزرگ اینکار میکنن درسته؟ مشکل برا سئو پیش نمیاره؟

لینک به ارسال

اگر یک سایت چند زبانه حرفه ای بخاین داشته باشید، هیچ افزونه ای با ترنسلیت اتومات نمیتونه به شما کمک کنه. فرض کنید واحد پول در نوشته استفاده کنید، ضرب المثل بزنید، یا چیزایی که متعلق به فرهنگ منطقه ای باشه بکار ببرید. .... یه ترجمه داغونی نصیب کاربران شما میشه که مطمئنا بخش زیادی ازشون رو از دست میدید. 

واسه همین اگر جداگانه بتونید محتوایی موازی تولید کنید شکیل تر میشه. اما توی سابدامین یا ساب فولدر فرقی نداره. مهم اینه که نکات سئو رو رعایت کنید. 

اگر نتونید بدرستی جند زبان رو کنار هم مدیریت کنید ، خطر محتوای duplicate هست و سئو رو نابود میکنه. 

از طرفی، ساخت دو وردپرس جدا، دوباره کاری ها، و فضای دوبل مورد نیاز، هم راه درستی نیست. بهترین کار استفاده از وردپرس شبکه هست. البته اینم که دنگ و فنگ هایی داره ولی کمتر. مثلا دیگه نیاز به فضای بیشتر نداری. کل هسته وردپرس یک سایت هست. فقط در زیر دامنه یا زیر پوشه یه سایت با نام en درست میکنی که محتوای ترجمه شده رو توش بزاری. 

همچنین به نکات سئو باید حواست باشه. تگ کانونیکال رو باید حتما بزنی. گوگل هر دوی سایت هارو ایندکس نمیکنه اگر کانونیکال نزنی یکی به دلخواه خودش رو ایندکس میکنه.

از تگ href lang باید استفاده کنید که گوگل بفهمه شما برای منطقه و زبانهای مختلف مینویسی و دچار داپلیکت نشی. 

همچنین در مولتی سایت باید پوشه آپلود رو بین دوسایت مشترک کنی که دوبار دوبار مجبور نباشی عکساتو آپلود کنی.

برای ترجمه هم باید وقت بزاری. یه ترجمه روان باید بنویسی واسه انگلیسی زبانان. وگرنه شانسی برای رقابت در سایتهای رقیب نداری. 

دنگ و فنگ زیاده. اگر واقعا مخاطب زیادی از زبان دیگه نداری بعد از مدت کوتاهی خسته ات میکنه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...