رفتن به مطلب

اضافه کردن يک محصول ديگه به يک محصول هنگام خريد

پست های پیشنهاد شده

سلام

من افزونه اي نياز دارم که به فروشگاه اين امکان رو بده که وقتی مشتری ميخواد يک محصول خريداری کنه

بتونه حتماً از يک دسته خاص از محصولات يک محصول هم به کارتش اضافه کنه

سناريو :

مشتری ميخواد موبايل بخره ولی حتماً در کنار موبايل بايد يک پلن هم خريداری کنه و برعکس

مثلاً اوّل موبايل رو انتخاب ميکنه و بعد از همون صفحه محصول يک پلن هم انتخاب ميکنه

و همينطور برعکس ، اگر يک پلن انتخاب ميکنه حتماً يک موبايل هم بتونه اضافه کنه و تا وقتی اضافه

نکرده باشه نتونه ادامه بده به خريد!

مشابه اين روند رو ميشه تو سايت اپل ديد که موبايل رو با يک اوپراتور ميشه انتخاب کرد مثلاً

سوال :

آيا همچين افزونه اي در حال حاضر وجود داره ؟

آيا شما راه حلی برای اين مسئله داريد ؟

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

سلام 

من از افزونه YITH WooCommerce Frequently در  پروژه فروشگاه لوازم جانبی کامپیوتر که با قالب وودمارت بود استفاده کردم و کاربر خیلی راحت میتونست محصولات مدنظر خودش رو تو فروشگاه اسمبل کنه این افزونه فکر کنم با اکثر قالب های فروشگاهی هم سازگاری داره و میتونه اون چیزی که مدنظرتون هست رو اجرا کنه  

لینک به ارسال
در در ۱۴۰۰/۷/۱۹ در 15:11، dina گفته است :

سلام 

من از افزونه YITH WooCommerce Frequently در  پروژه فروشگاه لوازم جانبی کامپیوتر که با قالب وودمارت بود استفاده کردم و کاربر خیلی راحت میتونست محصولات مدنظر خودش رو تو فروشگاه اسمبل کنه این افزونه فکر کنم با اکثر قالب های فروشگاهی هم سازگاری داره و میتونه اون چیزی که مدنظرتون هست رو اجرا کنه  

ممنون از معرفی اين افزونه. من از Woocommerce Composite Product برای حل اين چالش استفاده کردم.

افزونه اي که شما معرفی کرديد رو يک برسی سريع کردم و فکر ميکنم به درد اين بخوره که به مشتری يک پکيج از چند محصول رو  با يک قيمت تشويقی ميفروشه !

ولی من نياز داشتم تا به همراه يک گوشی موبايل کاربر حتماً از بين پلن ها يک پلن انتخاب کنه و قيمت اون پلن به  قيمت محصول اضافه بشه!

که تو پست بعدی توضيح ميدم چيکار کردم تا کسای ديگه که احياناً به اين چالش يا مشابه اين برخوردند استفاده کنند.

لینک به ارسال

بسيار خب برای روشن سازی کامل چالش من سنياريو رو يک بارديگه تعريف می کنم.

سناريو:

يک فروشنده موبايل ميخواد از تو سايت فروشگاهی که داره يکسری موبايل به همراه يکسری پلن بفروشه ! يعنی فقط يا پلن ميفروشه يا موبايل و ميخواست اگر مشتری پلن رو انتخاب کرد بعدش موبايل انتخاب کنه و اگر
موبايل انتخاب کرد حتماً به همراهش يک پلن هم بخره و قيمتش اضافه بشه به قيمت پرداخت کلی! در کنار همه اينا، ميخواست اين امکان هم باشه که يکی از قبل موبايل داره و فقط بتونه براش پلن بخره که در اينصورت نياز هست که اطلاعات موبايل مشتری ازش گرفته بشه !

حالا اين پلن ها چی هستن ؟

• مثلاً يک بسته 1000 تا اس ام اس ، 500 دقيقه مکالمه و ... که برای هر ماه  پرداختشه
  • مثلاً يک بسته 1500 تا اس ام اس ، 800 دقيقه مکالمه و ... که برای هر ماه  پرداختشه
  • و...

راه حل:

چون صاحب فروشگاه ميخواد مشتريش وقتی داره موبايل از سايتش ميخره حتماً يک پلن هم براش بگيره 

• از اونجايی که تعداد محصولاتی که به عنوان پلن دارن فروخته ميشن تعدادشون خيلی زياد نيست!
  • اگر بخوام توی صفحه محصول يک پلن يه عالمه محصول موبايل نشون بدم به مشتری ها تازه اونم بدون امکان جستجو، کار مورد پسندی نيست !

پس من فکر کردم به مشتريم اين پيشنهاد رو بدم :

گفتم کسی که ميخواد پلن بخره نميخواد موبايل بخره چون موبايل داره و فقط براش يه پلن ميخواد. کسی هم که ميخواد موبايل بخره حتماً همراه موبايلش يه پلن بايد انتخاب کنه ! چون تعداد پلن ها زياد نيست پس عاقلانه تر هم هست که يک سری محصول پلن رو تو صفحه محصول يک موبايل نمايش بديم تا کاربران از يه ليست يه پلن هم انتخاب کنن!

من از افزونه Woocommerce Composite Product استفاده کردم تا يک محصول از نوع کامپوزيت درست کنم.

محصول کامپوزيت چيه ؟ شما وقتی يک محصول از نوع کامپوزيت ميسازيد اين امکان رو داريد که توی اون محصول چند محصول متفاوت از يک دسته از محصولات ووکامرس يا حتی يک يا چند محصول بخصوص

با هم بفروشيد.

راه حل من درواقع برای حل اين چالش اين شد که برای هر محصول موبايل يک محصول کامپوزيت درست کنم که توش انتخاب اوّل رو بزارم فقط محصول همون موبايل و انتخاب محصول دوم از دسته محصولات پلن ها قابل انتخاب بشه!

از اينرو يه دسته بندی محصول تو ووکامرس درست کردم به نام Single-Mobile-Products که تمام پستهای محصولات موبايل رو گذاشتم تو اين دسته

1.jpg.918679c687fff5c0830f5919bff4028b.jpg

• اين دسته گذاشتم که توی شاپ نشون داده نشه!
  • تمام محصولات توی اين دسته رو از صفحه ويرايش محصول گذاشتم Hidden باشه.( بصورت دسته جمعی هم ميتونيد ويرايش کنيد و Visibility رو Hidden بزاريد )

4.jpg.995137141189c26bfa09fecc183884cd.jpg

محصولات پلن هم به همين صورت از شاپ هم دسته بندی و هم محصولات رو Hidden کردم تا تو شاپ قابل دسترس نباشه و فقط لينک جاهای خاص لينکشون کنم

برای Hidden کردن دسته بندی محصولات در فروشگاه ميتونيد از کد زير استفاده کنيد. کافيه Slug دسته بندی رو تو آرايه اضافه کنيد.

5.jpg.34d07b9f8904e006facb4e22a14082b7.jpg

اين کد بايد تو فايل Functions.php در دايرکتوری تم فعال وردپرستون اضافه بشه!

/*
*
*   Hide Specefic Categories from showing in the shop
*
*/

add_filter( 'get_terms', 'dl_hide_cat_on_shop', 10, 3 );
function dl_hide_cat_on_shop( $terms, $taxonomies, $args ) {
$new_terms = array();
if ( in_array( 'product_cat', $taxonomies ) && ! is_admin() &&is_shop() ) {
foreach( $terms as $key => $term ) {
if ( !in_array( $term->slug, array( 'uncategorised','plans','mobile-single-products' ) ) ) { //Slug ha ro inja benevisid
$new_terms[] = $term;
}}
$terms = $new_terms;
}
return $terms;
}

که من اينجا 3 تا دسته رو از نمايش تو فروشگاه مخفی کردم 'uncategorised','plans','mobile-single-products'

وقتی محصول آيفون 13 بصورت محصول متغيير با عکس و تمام مشخصات وارد کردم و گذاشتمش تو دسته Single-mobile-products ميام داپليکيتش ميکنم ولی نوع محصول رو تو داپليکيت شدش تغيير ميدم به کامپوزيت ! ميزارمش تو دسته iPhone که تو فروشگاه ديده بشه و چک ميکنم که Hidden نباشه !

6.thumb.jpg.c9e51711803fe6de11af814a119552f8.jpg

توی پست محصول آيفون 13 که از نوع کامپوزيته ميام دوتا کامپوننت اضافه ميکنم ( هر کامپوننت يک محصوله )

• يکی Phone که قرار همون محصول آيفون 13 ما باشه که hidden هست !
  • يکی هم Plan که قرار محصولات از دسته Plans رو نمايش بده و محصول انتخاب شده پيش فرضش هم يک پلن با پايين ترين قيتمت باشه بازه قيمتی محصول که تو فروشگاه قرار نمايش بده از پايين ترين قيمتی که اين موبايل با انتخاب پايين ترين قيمت پلن ميتونه باشه نشون داده بشه

7.thumb.jpg.b5a0ab4c09ce6d5d1b933a237560b98f.jpg

8.thumb.jpg.3a33220e2c0d31aeb0a91cc91f85f1f4.jpg

يادتون نره حتما گزينه Priced Individually رو تيک بزينيد تا قيمت رو بعد از انتخاب بلافاصله به قيمت کل قبل از Add To Cart اضافه کنه!

9.jpg.479c3ead2ea35076dcfcc17260080580.jpg

همين کار هم برای کامپوننت Plan ولی با اين تفاوت که نوع نمايش رو ميزاريم رو دسته بندی و محصول انتخاب شده پيش فرض هم ميذاريم ارزونترين پلن

10.jpg.7859ebe4d983c55859341f2625c040c5.jpg

دقت کنيد محصول کامپوزيت قيمت نداشته باشه !
پابليش کنيد و تمام .

11.thumb.jpg.15520a67a3113d8ce581993e5af70745.jpg

12.thumb.jpg.9c53dfa6e5afe53a88d5b45e084b1d87.jpg

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...