رفتن به مطلب

رفع مشکل ایندکس نشدن مطالب در گوگل 1400 شهریور

فرهاد-سئو

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان عزیز

چند وقتی هست که وبمستر ها گزارش میدن که محتوا هاشون ایندکس نمیشن یا دیر ایندکس میشن

حقیقت این هست که بعد از شیوع بیماری کرونا خیلی از کسب و کار ها به سمت فروش اینترنتی رفتند و حجم بسیار بالایی از اطلاعات در مدت زمان کوتاه در اینترنت منتشر شد

سایت های ایندکسر یا آنالیزور ها و ابزار های وبمستر دچار اختلال شدند چون دچار کمبود منابع و سرور  و نیروی انسانی و .... شدند

گوگل برای رفع این مشکل میزان حساسیت ربات هاش رو بالا برد تا از انتشار محتوا های بی ارزش یا تکراری جلوگیری کنه و از الگوریتم جدید مام و آپدیت اسپم و ....رونمایی کرد تا آنجایی که میتواند به سرور ها فشار مضاعف وارد نشود و در این وانفسا اطلاعات غلط به کاربران ندهد

بطور مثال شما چند سال قبل اگه چتد تا تگ برای محتوا میزدید یا یه کلمه رو به تعداد زیاد استفاده میکردید خیلی سریع رشد میکردید :D (گوگل خیلی خر بود اون موقع )

اما الان دیگه شما نمیتونید از تکنیک های منسوخ استفاده کنید مخصوصا pbn ها :blink:

بگذریم 

اگر مشکل ایندکس دارید باید چند مورد رو خدمتتون عرض کنم

سرچ کنسول رو باز کنید و ببنید پیغام و ارور جدید دریافت نکردید ؟

داخل کنسول ببینید افت شدید داشتید ؟

داخل آنالیتکس ببینید بازدید ها چه روندی داشته کاهشی بوده ؟ یوزر ها فرق کردند ؟ بازه زمانی سال قبل رو با امسال مقایسه کنید

محتوایی که نوشتید آیا قبلا شبیه آن را منتشر کرده بودید ؟

داخل محتوا متن کپی شده دارید ؟ 

عنوان بندی صحیحی انجام دادید؟ آیا این عنوان ها قبلا استفاده شده بودند در مطالب قدیمیتان ؟

در dns هاست مشکل خاصی نیست که دسترسی به سایت محدود شده باشه؟

داخل فایل روبوت کد اضافی یا نوایندکس نزدید برای اون بخش از سایت ؟

2222.thumb.png.b97de07aec7ee36c076e00abee54035d.png

قبلا در طول هفته چند پست منتشر میکردید ؟ نباید روند سرعت انتشار افزایشی باشد چون شما امروزه محدودیت دارید و خارج از عرف نباید عمل کنید

اگر سایتتان تازه تاسیس است یا دیر به دیر محتوا اضافه میکردید باید صبر پیشه کنید چون اول وب سایت های معتبر و خبری باید ایندکس شوند

هاستتان ضعیف است ؟ در روز چقدر کند میشه یا کلا داوون میشه ؟ترافیک سایتتون کاهش پیدا نکرده ؟ یا میزان استفاده از منابع سرور هاستتون زیاد نشده ؟

سایت مپ سایتتون رو چک کنید ببیند به درستی کار میکنه و مطالبتون جدیدتون داخل درج میشه؟

سرعت اون صفحه تون کنده یا سریع لود میشه ؟ با ابزار هایی مثل Google PageSpeed Insights یا gtmetrix یا حتی با خود مرورگر کروم با ابزار لایت هاوس سرعت لود رو چک کنید باید زیر 5 ثانیه باشه نهایتا

333.thumb.png.1b142bea8609e1a2dff9716cee8350fb.png

مشکل نرخ خزش یا کراول باجت دارید ؟ یا مثل تصویر بالا تیک سبز و تائید هاست رو دارید ؟

چون گوگل با مشکل کمبود منابع و حجم بالای اطلاعات روبرو شده ربات های رو زیاد درگیر سایت ها نگه نمیداره وباید سریع بره به سایت های دیگه

برای همین هر سایتی یه پهنای باندی براش تعیین میشه و ربات بیشتر از اون مقدار نمیتونه در صفحات سایت شما بگرده برای همین صفحات جدید تون رو شاید نبینه

برای اینکار حتما برید سایتتون رو چک کنید و لینک های اضافی و 404 رو حذف کنید

کوئری های بیخودی رو پاک کنید مثل مطالب تصادفی و پر بازدید و ... 

1111.thumb.png.edd04bc4f721f4f5614e24e510257264.png

حالا بیاین و لینک مطلبی که منتشر کردید رو داخل سرچ کنسول بخش url inspection وارد کنید و ببینید ثبت شده یا نه؟ مثل تصویر بالا

اگر ثبت نشده بود دکمه Test Live رو کلیک کنید تا بررسی کنه , اگر موردی نداشت و سبز بود دکمه request indexing رو کلیک کنید تا ثبتش کنه

اگر ثبت نشد  سعی کنید تعداد مطالب جدید رو کم کنید و محتواتون رو غنی تر کنید و کپی هاش رو حذف تصاویر رو کم حجم تر کنید

بعد از صفحاتی که ترافیک خوبی دارند به این صفحه جدید تون لینک بدید

اگر تعداد مطالب زیاد هست داخل صفحه اصلی سایتتون یه بخش آخرین مطالب ایجاد کنید و 5 محتوای اخیر رو نشون بدید

اینها مواردی بود که الان به ذهنم رسید 

باز اگر موارد دیگه ای هم هستش دوستان بهش اضافه کنند

این تایپیک رو برای ایجاد کردم چون مشکل خیلی از دوستان هست این ایندکس نشدن ها و همکاران برای رفع این مشکل هزینه های نامعقولی میگیرن ساعتی 1 تا 5 میلیون فقط بابت مشاوره !!!!

در اصل همین موارد بالا رو میگن ;)

اگر مشکلتون با این راه حل ها رفع شد یه صلواتی فاتحه ای چیزی برای شادی اموات ما بخونید :wub:

لینک به ارسال

چند مورد دیگه که باید چک کنید :

آیپی سرور و سایتتون توسط گوگل بلاک نشده باشه

سایت با چند آدرس مجزا لود نشود و باید همه حالت ها ریدایرکت بشوند با دامنه اصلی

لینک به ارسال

سلام وقتتون بخیر امکانش هست یه ش م ا ر ه ت م ا س ی چیزی بدید خیلی مشکل بزرگی سایتم پیدا کرده

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام. ممنون از توضیحات کامل و خوبی که دادین.

من تا چند ماه پیش اغلب مطالبی که میذاشتم، طی چند ساعت و حداکثر به فاصله یک روز ایندکس میشد، اما چندماه هست که ایندکس شدن اتوماتیک مطالب به مشکل خورده و شاید بعد از یک هفته هم از 10 تا مطلب، یکیش به زحمت ایندکس شده باشه. دستی تو سرچ کنسول مطلب رو ثبت میکنم، ایندکس میشه.

از مواردی که گفتین فقط بعضی وقتا خطاهایی در سرچ کنسول میاد که اونا هم بررسی مجدد میزنم، رفع میشه. قبلا هم این قضیه بوده و فقط مربوط به این چندماه نیست.

البته سرعت لود سایت هم بالای 5 ثانیه هست، ولی این مورد هم قبلا که مطالب سریع ایندکس میشدن، به همین شکل بود.

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

همونطور که اطلاع دارید از اواسط شهریور مشکل ایندکس در صفحات جدید برخی سایت های وردپرسی رخ داد.

سایت بنده هم دچار مشکل شد و از آن روز تا به حال این مشکل همچنان برقرار است ، نه تنها مطالب سایت ... بلکه پست ها و محصولات وکامرس و حتی دسته بندی محصولات و یا برگه های جدید و به طور کل هیچ صفجه جدیدی از اون تاریخ دیگه ایندکس نمیشود ...  یعنی از اون تاریخ هیچ صفحه جدیدی به صفحات ایندکس بنده اضافه نشده است ....

واقعا راهکار چیه ؟ چه باید کرد ؟ تو رو خدا اگه راه حلی دارید بگید... خواهشا ...

ممنونم ازتون ...

لینک به ارسال

این 5 تا سایت رو من تست کردم و لینک هامو داخلش گذاشتم و ارسال کردم و تو ایندکس بهم جواب داده میتونین ازشون شما هم استفاده کنین فعلا جواب میده 
https://www.prepostseo.com/google-index-tool
http://www.addurl.nu/suggest-listing.php?cid=0
https://www.pingmylinks.com/googleping/
https://searchenginereports.net/online-ping-website-tool
https://mypagerank.net/service_pingservice_index

این وب سایت ها  سرویس پینگ هستن و امکان ایندکس رو بالا میبرن

اگر باز هم ایندکس نشدن میتونید از ایندکسر استفاده کنید

مثلا یه وبلاک از سرویس مثلا بلاگفا یا بیان بسازید و چند تا پست منتشر کنید و بعدش یه پست جدید بزنید که لینک صفحات شما داخلش باشه

میتونید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید و لینک صفحاتتون رو داخلش قرار بدید تا سریع ایندکس بشن

محتوا رو حتما یونیک بنویسید امروزه گوگل محتوای کم ارزش رو اصلا ایندکس نمیکنه

از پست هاتون بهش لینک داخلی بدید

داخل فوتر قرار بدید لینک های جدید رو

ویرایش شده توسط فرهاد-سئو
لینک به ارسال

ممنون از پاسختون ، حتما تست میکنم ببینم نتیجه چی میشه .... اگه راه دیگه ای هم پیدا کردید لطفا در اختیار بنده هم قرار دهید ... خیلی خیلی ممنونم ... تا حالا که از اواسط شهریور تا به حال با هیچ روشی نتونستم صفحات جدید سایت رو ایندکس کنم ... امیدوارم این روش جواب بده ....

با تشکر

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...