رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشید
خطای Eliminate render-blocking resources رو در Google Page Speed و GTMetrix مشاهده می کنم و از طریق آموزش های موجود در گوگل و سایر منابع آزاد جهت یادگیری و اجرا در وردپرس اقدام کردم اما با توجه به آموزش ها و پیشنهاداتی که داده شد در وبسایت خودم انجام دادم و با خطا در بارگذاری سایت مواجه شدم به این شکل که سایت وقتی که افزونه رو نصب می کنم حالا یا به دلیل درگیر بودن هسته سرور یا درگیر بودن افزونه ها با هم اصلا بارگذاری نمیشه و کلیت سایت اجرا نمیشه و اصلا یوزر نمی تونه وارد سایت بشه توی همون بارگذاری اولیه به صورت زیر گیر می کنه و ضمن اینکه در یکی از مقالات در وبسایت Roxo که به این مشکل و ناشی بودن اون از کد های CSS و JAVAScript اشاره داره و مربوط به این است که "محتوای صفحه ی وبسایت شما به کاربر نمایش داده شود باید تمام فایل های CSS و جاوا اسکریپت دانلود شوند بنابراین باید فایل های جاوا اسکریپت و CSS ضروری را نگه دارید و بارگذاری بقیه را به تعویق بیندازید" با توجه این موضوع این وبسایت به نصب افزونه Autoptimize اشاره می کنه و وقتی شما این افزونه رو نصب می کنین سایت کامل درگیر میشه و به هیچ وجه بارگذاری نمیشه و در مرحله Loading گیر می کنه :
11.png

سایت به این شکل تبدیل میشه ! البته با غیرفعال سازی افزونه بحالت عادی برمیگرده چطور می تونم این چالش با فایل های CSS و جاوا اسکریپت رو حل کنم لطفا راهنمایی بفرمائید . با تشکر

لینک به ارسال

سلام این افزونه تا اونجایی که یادمه سه بخش داشت

یکی برای فشرده سازی css

یکی فشرده سازی html

و یکی فشرده سازی js

افزونه رو فعال کنید و از فشرده سازی فایل های js استفاده نکنید

اگر مشکلی نبود و سایت باز شد باید ببینید با کدوم فایل js مشکل داره و اون فایل رو در کادر استثنا قرار بدید تا فشرده شدن و تعویقش جلوگیری بشه

لینک به ارسال

با تشکر از راهنمایی قوی و بموقع شما مشکل تا حدودی حل شد و سایت لود میشه فقط JAVAScript رو در افزونه غیرفعال کردم درست شد اما یکم زمان می بره لود بشه که فکر می کنم طبیعیه اما هم گوگل پیج اسپید اینسایت و هم جی تی متریکس هر دو ارور Reduce initial server response time میدن چون با کمی تاخیر لود میشه حالا گوگل می کنم ببینم مشکل این قسمت ناشی از چه چیزی هست تا اون رو هم حلش کنم به امید خدا . مجددا با تشکر از شما 

لینک به ارسال
در در ۱۴۰۰/۳/۳۰ در 14:02، Hamid_92 گفته است :

از نت افراز قوی تر ؟

کلا توی ایران این خطا زیاد مشاهده میشه

سایت های بزرگ رو بررسی کنید

کاری به شرکتش ندارم فضایی که استفاده می کنید و عرض کردم

اما بهترین راهکار کاهش درخواست ها هست

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...
در 3 ساعت قبل، Hamid_92 گفته است :

جسارتا چجوری می تونم بررسی کنم ؟
و چجوری می تونم درخواست ها رو کم کنم ؟ تعداد افزونه هامو یعنی کم کنم ؟

موارد زیادی هست که تاثیر گذاره

برای اینکه وبسایتتون رو بهینه کنید و درخواست ها رو کم کنید نیاز به تخصص و بررسی کامل هست

راه ساده تر اما پر هزینه اینه که از سرور یا هاست قوی برای سایتتون استفاده کنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...