رفتن به مطلب

چگونگی پیشرفته کردن پنل کاربران وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید

چطور میشه یه پنل کاربری اعضای پیشرفته تر برای کاربران وردپرس ایجاد کرد؟

ماله وردپرس خیلی ساده هست و چیزی نداره و همین خودش کلی ارزش وردپرس را پایین میاره و باعث میشه که زیاد از وردپرس استفاده نکنند یه نگاهی به قسمت پنل کاربری اعضا نیوک یا جوملا بندازید وقعا ماله وردپرس نسبت به بقیه سیستم های مدریت محتوا ساده هست

لینک به ارسال

اگر بخواهید فیلدهای بخش کاربری وردپرس را تغییر بدهید، که امکانش هست

اگرم بخواهید پنلی خارج از پنل اصلی ایجاد کنید، بازم امکانش هست؛ اما برنامه‌نویسی این قسمت کمی وقت‌گیر هست،

در شاپ‌پرس هم فقط قسمتهایی که برای کاربر مهم بوده در قالب یک پنل خارج از وردپرس نمایش داده شده است

در کل، با توجه به نیاز متفاوت هست

برای ساخت برگه میتوانید از Template Page استفاده کنید

من پنل نیوک رو ندیدم

اما جوملا رو که قبلا باهاش کار می‌کردم، به خاطر همین شلوغیش کنار گذاشتم

به هر حال سعی می‌کنم بعدها آموزش کوچکی برای این مسئله قرار بدم

(الان وقتش رو ندارم، به امید تابستانم :lol: )

لینک به ارسال

اگرم بخواهید پنلی خارج از پنل اصلی ایجاد کنید، بازم امکانش هست؛ اما برنامه‌نویسی این قسمت کمی وقت‌گیر هست،

در شاپ‌پرس هم فقط قسمتهایی که برای کاربر مهم بوده در قالب یک پنل خارج از وردپرس نمایش داده شده است

منظورم پنلی خارج از پنل اصلی بود

دیگه کسی نیست بتونه آموزش بزاره در این زمینه؟

لینک به ارسال

معمولاً اعضا تنها می تونند در بهترین حالت مطلب ارسال کنند که بعد از تائید توسط شما انتشار می یابد که از طریق تنظیمات می تونید سطح دسترسی آن ها را مشخص کنید. پس برای ساخت یک پنل کاربری خوب باید یک صفحه ارسال مطلب خوب بسازیم.پارسای عزیز نیز گفتند با استفاده از Template Page می تونید برگه سایت خود را به شکل دلخواه درآرید تا امکان ارسال مطلب توسط کاربران مهیا شود. در زیر با یک نمونه ساده شما رو آشنا کردم امیدوارم به کارتون بیاد چون وقت گرفته تایپش ;)

1. تو فولدر پوسته سایت وردپرسی خودتون یک فایل جدید بسازید به نام send.php

2. بازش کنید و کد زیر رو اولش کپی کنید.

<?php
/*
Template Name: Send Post
*/
?>

3. خوب حالا باید ظاهر صفحه رو بسازیم که این بسته به نیاز خودتون ممکنه کدهای مجزایی رو بخواد اما برای نمونه با کد زیر یک قالبی شبیه به صفحات دیگر سایت خود را می تونید ایجاد کنید و البته باید تعیین کنیم که اگر کاربر فیلد فورم ارسال مطلب رو پر کرده بود مطلبش ثبت بشه.

<?php get_header(); ?>
if( 'POST' == $_SERVER['REQUEST_METHOD'] && !empty( $_POST['action'] ) && $_POST['action'] == "new_post") {
if (isset ($_POST['title'])) {
$title = $_POST['title'];
} else {
echo 'Please enter the wine name';
}
if (isset ($_POST['description'])) {
$description = $_POST['description'];
} else {
echo 'ابتدا نوشته مورد نظر را باید در فیلد مربوطه وارد کنید...';
}
$tags = $_POST['post_tags'];
$new_post = array(
'post_title' => $title,
'post_content' => $description,
'post_category' => array($_POST['cat']),
'tags_input' => array($tags),
'post_status' => 'publish',
'post_type' => 'post');
$pid = wp_insert_post($new_post);
wp_set_post_tags($pid, $_POST['post_tags']);
$link = get_permalink( $pid );
wp_redirect( $link );
}
do_action('wp_insert_post', 'wp_insert_post');
<?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer(); ?>

خوب دیگه فورم رو ننوشتم چون فکر می کنم خودتون واردید و جالبه بدونید با تابع wp_editor حتی ادیتور وردپرس رو هم نشون بدین تو Front end ...

البته باید صفحاتی رو هم درست کنید برای ویرایش مشخصات و غیره که توابع مورد نیازش همش تو codex هست و فکر نمی کنم نیاز به توضیح داشته باشه و البته توضیح دادنش هم یک مقاله کامل می خواد ...

لینک به ارسال

در کل وقت کردین یه آموزش کلی و جامع تر در این زمینه بگذارید تا بقیه دوستان هم استفاده کنند

لینک به ارسال
  • 6 سال بعد...
در در 5/29/2012 at 22:26، علی یزدی گفته است :

معمولاً اعضا تنها می تونند در بهترین حالت مطلب ارسال کنند که بعد از تائید توسط شما انتشار می یابد که از طریق تنظیمات می تونید سطح دسترسی آن ها را مشخص کنید. پس برای ساخت یک پنل کاربری خوب باید یک صفحه ارسال مطلب خوب بسازیم.پارسای عزیز نیز گفتند با استفاده از Template Page می تونید برگه سایت خود را به شکل دلخواه درآرید تا امکان ارسال مطلب توسط کاربران مهیا شود. در زیر با یک نمونه ساده شما رو آشنا کردم امیدوارم به کارتون بیاد چون وقت گرفته تایپش ;)

1. تو فولدر پوسته سایت وردپرسی خودتون یک فایل جدید بسازید به نام send.php

2. بازش کنید و کد زیر رو اولش کپی کنید.

<?php
/*
 Template Name: Send Post
*/
 ?>

3. خوب حالا باید ظاهر صفحه رو بسازیم که این بسته به نیاز خودتون ممکنه کدهای مجزایی رو بخواد اما برای نمونه با کد زیر یک قالبی شبیه به صفحات دیگر سایت خود را می تونید ایجاد کنید و البته باید تعیین کنیم که اگر کاربر فیلد فورم ارسال مطلب رو پر کرده بود مطلبش ثبت بشه.

<?php get_header(); ?>
if( 'POST' == $_SERVER['REQUEST_METHOD'] && !empty( $_POST['action'] ) &&  $_POST['action'] == "new_post") {
if (isset ($_POST['title'])) {
$title =  $_POST['title'];
} else {
echo 'Please enter the wine name';
}
if (isset ($_POST['description'])) {
$description = $_POST['description'];
} else {
echo 'ابتدا نوشته مورد نظر را باید در فیلد مربوطه وارد کنید...';
}
$tags = $_POST['post_tags'];
$new_post = array(
'post_title'    =>   $title,
'post_content'  =>   $description,
'post_category' =>   array($_POST['cat']),
'tags_input'    =>   array($tags),
'post_status'   =>   'publish',		 
'post_type' =>   'post');
$pid = wp_insert_post($new_post);
wp_set_post_tags($pid, $_POST['post_tags']);
$link = get_permalink( $pid );
wp_redirect( $link );
}
do_action('wp_insert_post', 'wp_insert_post');
<?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer(); ?>

خوب دیگه فورم رو ننوشتم چون فکر می کنم خودتون واردید و جالبه بدونید با تابع wp_editor حتی ادیتور وردپرس رو هم نشون بدین تو Front end ...

البته باید صفحاتی رو هم درست کنید برای ویرایش مشخصات و غیره که توابع مورد نیازش همش تو codex هست و فکر نمی کنم نیاز به توضیح داشته باشه و البته توضیح دادنش هم یک مقاله کامل می خواد ...

سلام
من میخام یه فرم ثبت نام اختصاصی بنویسم که همه ی فیلد ها که کاربر م پر میکنه رو برام مثل یه پست در ورد پرس نشون بده برای همه یبازدید کنندگان سایت و البته بعد از تایید مدیر
که باید مسائل امنیتی رم در نظر گرفت و اینکه سطح دسترسی رو بکنیم به اصطلاح مشارکت کننده یکم نا امنه
اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم
سوال دومم هم اینه کهکد های خام پی اچ پی رو که مینویسیم چطوری باید در ورد پرس اجرا بشه کجا و تو کدوم فایل بزاریم
من میخام یه فایل جدا بنویسم مثل پلاگین
سوال سومم هم اینه که اگه یه اسلایدر داشته باشم با کد های html , css و بخام از این اسلایدر در صفحه اول استفاده کنم این کد ها رو چطوری بگنجونم و در کجا. ترجیحا در فایل های جدا میخام باشه

ویرایش شده توسط hodabanoo
ابهام
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...