رفتن به مطلب

رفع ارور های 404 در excluded

mahsa10

پست های پیشنهاد شده

سلام.

من در سایتم یکسری صفحاتی که نمیخواستم رو حذف کردم و وقتی وارد سرچ کنسول می شوم در قسمت error مشکلی وجود نداره اما در قسمت excluded صفحاتی با ارور 404 نشون میده و میدونم که گوگل هر چند وقت یکبار این صفحات رو ایندکس میکنه. به نظرتون این صفحات رو ریدایرکت کنم به صفحه های مرتبط و یا صفحه اصلی سایتم؟؟ حدودا این صفحات 300 تا هستن. ریدایرکت کردن این صفحه ها اصلا کار درستی هست یا این که امتیاز منفی ایجاد می کنه؟ و سوال دیگم این هست که اگه ریدایرکت کردن کار درستی نیست چیکار کنم که گوگل اینجور صفحه ها رو دیگه ایندکس نکنه؟

Capture.PNG

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، mahsa10 گفته است :

سلام.

من در سایتم یکسری صفحاتی که نمیخواستم رو حذف کردم و وقتی وارد سرچ کنسول می شوم در قسمت error مشکلی وجود نداره اما در قسمت excluded صفحاتی با ارور 404 نشون میده و میدونم که گوگل هر چند وقت یکبار این صفحات رو ایندکس میکنه. به نظرتون این صفحات رو ریدایرکت کنم به صفحه های مرتبط و یا صفحه اصلی سایتم؟؟ حدودا این صفحات 300 تا هستن. ریدایرکت کردن این صفحه ها اصلا کار درستی هست یا این که امتیاز منفی ایجاد می کنه؟ و سوال دیگم این هست که اگه ریدایرکت کردن کار درستی نیست چیکار کنم که گوگل اینجور صفحه ها رو دیگه ایندکس نکنه؟

Capture.PNG

سلام. صفحاتی که excluded میشن از روند ایندکس خارج میشن. قبل از اینکه بخواید حذف کنید باید تصمیم بگیرید که ریدایرکت بشن یا خیر؟

ریدایرکت یکی از راه حل هاست نه مشکل، در 90 تا 95 درصد مواقع، گوگل اعتبار صفحه حذف شده رو به صفحه جدید منتقل میکنه ولی اینکه ریدایرکت کنید روی صفحه اصلی بدترین اتفاقه و میتونه باعث پنالتی شدن سایت بشه.

یا محتوای مشابهی دارید که ریدایرکت میشه، یا ندارید که 410 میشه.

میمونه صفحاتی که الان وضعیت خوبی دارن که باید کنونیکال بشن. اینجوری صفحه فعلی میمونه ولی اعتبارش به مرور منتقل میشه به صفحه مقصد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...