رفتن به مطلب

لایسنس قالب های خارجی

پست های پیشنهاد شده

سلام

وقت بخیر

من چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید:

۱- من اگر قالبی رو از سایت تم فارست بخرم میتونم در چندین سایت ازش استفاده کنم؟ (می دونم از نظر اخلاقی نباید این کار را کرد فقط می خوام بدونم میشه یا نه؟ و اگر میشه نیاز به تغییر خاصی داره؟)

سایت های فارسی که قالب و افزونه های خارجی می فروشند چطوری کار می کنند؟ آیا اون ها صرفا با ترجمه و پشتیبانی اجازه فروش چندباره قالب های تجاری دیگران را دارند؟

۲- افزونه ای را با اکانت ماهانه خریدم، اگر ماه بعد شارژ نکنم افزونه در سایتم غیرفعال میشه؟ یا فقط برای آپدیت به مشکل بر می خورم؟

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، nars گفته است :

۱- اگر قالبی رو از سایت تم فارست بخرم میتونم در چندین سایت ازش استفاده کنم؟ (می دونم از نظر اخلاقی نباید این کار را کرد فقط می خوام بدونم میشه یا نه؟ و اگر میشه نیاز به تغییر خاصی داره؟)

سایت های فارسی که قالب و افزونه های خارجی می فروشند چطوری کار می کنند؟ آیا اون ها صرفا با ترجمه و پشتیبانی اجازه فروش چندباره قالب های تجاری دیگران را دارند؟

۲- افزونه ای را با اکانت ماهانه خریدم، اگر ماه بعد شارژ نکنم افزونه در سایتم غیرفعال میشه؟ یا فقط برای آپدیت به مشکل بر می خورم؟

سلام، اگر می‌دونید غیر اخلاقیه پس بهتره که انجامش ندید :) 

اینکه میشه یا نه هم بستگی به اون قالب و شرکت سازندش داره، گاهی وقتا فقط پشتیبانی بهتون نمیدن (روی دامین‌های متفاوت) گاهی وقتا یکسری از امکانات قالب کار نمی‌کنه (مثلا ایمپورت دمو) گاهی هم ممکنه کلا فعال نشه و کار نکنه روی دامین‌های مختلف (این موضوع در مورد هر دو سوالتون صدق می‌کنه)

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، nars گفته است :

اصلا چنین اجازه‌ای ندارن، به شکل غیرقانونی لایسنس رو برمیدارن، ضمن اینکه خیلی‌هاشون اصلا قالب‌ها رو نمیخرن و از سایت‌های روسی یا چینی به شکل نال‌شده دانلود می‌‌کنن.

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

اصلا چنین اجازه‌ای ندارن، به شکل غیرقانونی لایسنس رو برمیدارن، ضمن اینکه خیلی‌هاشون اصلا قالب‌ها رو نمیخرن و از سایت‌های روسی یا چینی به شکل نال‌شده دانلود می‌‌کنن.

سلام جناب گوهری،

سایت ابزار وردپرس یک فیلمی از حساب کاربریش زیر هر محصولش گذاشته و نشون داده که قالب ها رو از تم فارست خریداری می کنه.

بنظرتون راست میگه؟

بدلیل اینکه قیمت دلار خیلی بالاست!

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، mir.seyyed گفته است :

سلام جناب گوهری،

سایت ابزار وردپرس یک فیلمی از حساب کاربریش زیر هر محصولش گذاشته و نشون داده که قالب ها رو از تم فارست خریداری می کنه.

بنظرتون راست میگه؟

بدلیل اینکه قیمت دلار خیلی بالاست!

سلام، ببینید چندتا نکته هست، اول اینکه این کسی که ویدئو رو گرفته بود، اصلا یوزرنیمش رو نشون نداد به بهونه‌ی اینکه مشکل پیش میاد، در حالی که اصلا مشکلی نداره، برای اینکه ببینید، من الان پایین اینجا یه اسکرین‌شات از اکانت تم‌فارست خودم براتون می‌گذارم، خب این آقا وقتی توی ویدئویی که برای اعتمادسازی ضبط کرده داره حقیقت رو از شما پنهان می‌کنه چه اعتباری هست که این اکانت اصلا متعلق به خودشون باشه؟

موضوع بعدی اینکه، ایشون حتی اگر هم واقعا این قالب و پلاگین‌ها رو از تم‌فارست خریده باشه، اصلا طبق قوانین کپی‌رایت اجازه ندارن چندین بار بفروشه و کارشون با دزدی فرقی نداره، چون اگر توی ویدئو ببینید محصولاتی که نشون داده میشه زیرشون نوشته Regular License که نوعی از لایسنسای تم‌فارست هست که فقط یک‌نفر اجازه‌ی استفاده ازشون رو داره، حالا چه از نظر قانونی و اخلاقی بخواین حساب کنید، کار اشتباهی می‌کنه که میفروشه (با فرض اینکه این اکانت مال خودشون باشه)

موضوع بعد هم اینکه، به‌فرض که ازشون بخرید قالب رو، آیا می‌دونید چه تغییراتی توی کدها دادن؟ چه تضمینی وجود داره که بک‌دور یا کد مخرب توی قالب‌هایی که میگیرن و میفروشن نباشه؟ در کل کار منطقی نیست که از یک واسطه که به هیچ اصل اخلاقی پایبند نیست، خرید کنید، من کاری اصلا به ایشون ندارم که توی ویدئو بودن، کلا همه‌ی این سایت‌های ایرانی که دارن اینجوری می‌فروشن، کارشون غیر اخلاقیه و به هیچ‌وجه تایید نمیشه.

image.thumb.png.8eeff222041eb573ab6c483c4a9f17d3.png

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، فرشاد گوهری گفته است :

بینید چندتا نکته هست، اول اینکه این کسی که ویدئو رو گرفته بود، اصلا یوزرنیمش رو نشون نداد به بهونه‌ی اینکه مشکل پیش میاد، در حالی که اصلا مشکلی نداره، برای اینکه ببینید، من الان پایین اینجا یه اسکرین‌شات از اکانت تم‌فارست خودم براتون می‌گذارم، خب این آقا وقتی توی ویدئویی که برای اعتمادسازی ضبط کرده داره حقیقت رو از شما پنهان می‌کنه چه اعتباری هست که این اکانت اصلا متعلق به خودشون باشه؟

حرف شما کاملاً صحیح هست

بنده از اینجور سایت ها هیچ وقت خرید نکردم. و این حرف هام هم مبنی بر تایید یا عدم تایید این سایت نذارید فقط دارم دیدگاهم رو بیان می کنم

امّا در مورد لایسنس که فرمودید بدلیل اینکه اگر کاربران به تم فارست گزارش بدن نام کاربری اونها رو خب طبیعتاً اکانتشون مسدود میشه.

امّا چون شما خلافی با حسابتون نمی کنید نام کاربریتون رو فاش می کنید.

در 14 دقیقه قبل، فرشاد گوهری گفته است :

موضوع بعدی اینکه، ایشون حتی اگر هم واقعا این قالب و پلاگین‌ها رو از تم‌فارست خریده باشه، اصلا طبق قوانین کپی‌رایت اجازه ندارن چندین بار بفروشه و کارشون با دزدی فرقی نداره، چون اگر توی ویدئو ببینید محصولاتی که نشون داده میشه زیرشون نوشته Regular License که نوعی از لایسنسای تم‌فارست هست که فقط یک‌نفر اجازه‌ی استفاده ازشون رو داره، حالا چه از نظر قانونی و اخلاقی بخواین حساب کنید، کار اشتباهی می‌کنه که میفروشه (با فرض اینکه این اکانت مال خودشون باشه)

بله صحیحه اینکار نقض قانون کُپی رایته -که البته توی ایران رعایت نمیشه-

در 15 دقیقه قبل، فرشاد گوهری گفته است :

موضوع بعد هم اینکه، به‌فرض که ازشون بخرید قالب رو، آیا می‌دونید چه تغییراتی توی کدها دادن؟ چه تضمینی وجود داره که بک‌دور یا کد مخرب توی قالب‌هایی که میگیرن و میفروشن نباشه؟ در کل کار منطقی نیست که از یک واسطه که به هیچ اصل اخلاقی پایبند نیست، خرید کنید، من کاری اصلا به ایشون ندارم که توی ویدئو بودن، کلا همه‌ی این سایت‌های ایرانی که دارن اینجوری می‌فروشن، کارشون غیر اخلاقیه و به هیچ‌وجه تایید نمیشه.

معمولاً کسانی که قالب ها رو رایگان نال می کنند احتمال اینکه کد مخرّب بذارند بیشتره ولی چون اینها از فروش قالب ها سود می کنن احتمال اینکه کِد مخرّب بذارن و اعتبار سایشون رو خراب کنند کمه((ولی احتمالش صفر نیست))

--> یکی از سایت هایی که قالب های نال شده رو رایگان در اختیار مردم قرار میده -نامش رو نمی برم- توی یک کامنت سایتی خوندم یکی می گفت توی قالب ها و افزونه کِد مخرّب قرار میده

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، mir.seyyed گفته است :

بنده از اینجور سایت ها هیچ وقت خرید نکردم.

کار کاملا درستی کردید :) 

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

سلام، اگر می‌دونید غیر اخلاقیه پس بهتره که انجامش ندید :) 

اینکه میشه یا نه هم بستگی به اون قالب و شرکت سازندش داره، گاهی وقتا فقط پشتیبانی بهتون نمیدن (روی دامین‌های متفاوت) گاهی وقتا یکسری از امکانات قالب کار نمی‌کنه (مثلا ایمپورت دمو) گاهی هم ممکنه کلا فعال نشه و کار نکنه روی دامین‌های مختلف (این موضوع در مورد هر دو سوالتون صدق می‌کنه)

ممنون.. جهت اطلاع می خواستم بدونم ممنونم

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

سلام، ببینید چندتا نکته هست، اول اینکه این کسی که ویدئو رو گرفته بود، اصلا یوزرنیمش رو نشون نداد به بهونه‌ی اینکه مشکل پیش میاد، در حالی که اصلا مشکلی نداره، برای اینکه ببینید، من الان پایین اینجا یه اسکرین‌شات از اکانت تم‌فارست خودم براتون می‌گذارم، خب این آقا وقتی توی ویدئویی که برای اعتمادسازی ضبط کرده داره حقیقت رو از شما پنهان می‌کنه چه اعتباری هست که این اکانت اصلا متعلق به خودشون باشه؟

image.thumb.png.8eeff222041eb573ab6c483c4a9f17d3.png

دقیقا همین موارد رو می خواستم بدونم...خب با این حال تکلیف ما چی میشه.. بلاخره می خوایم کسب درآمد حلال کنیم... عده ای می گن چون ایران عضو قانون کپی رایت نیست میشه.. که البته این هم یه جور دور زدنه.. از طرفی هم قیمت ها بالاست و برای کارفرما و طراح هزینه بر میشه

لینک به ارسال
در 55 دقیقه قبل، nars گفته است :

دقیقا همین موارد رو می خواستم بدونم...خب با این حال تکلیف ما چی میشه.. بلاخره می خوایم کسب درآمد حلال کنیم... عده ای می گن چون ایران عضو قانون کپی رایت نیست میشه.. که البته این هم یه جور دور زدنه.. از طرفی هم قیمت ها بالاست و برای کارفرما و طراح هزینه بر میشه

خُب اگر بحث حلال یا حرامش رو می خواهید بدونید بحثش جداست و از عُلما باید بپرسید.

ولی اگر از قالب یا افزونه ی -حرام- استفاده کنید (اونطوری که من پرسیدم) سود حاصل از سایتتون حرام نیست.

مثل یک تعمیر کار ماشینی که از آچار دزدی استفاده کنه.

ویرایش شده توسط mir.seyyed
لینک به ارسال
در 47 دقیقه قبل، nars گفته است :

شما چی کار می کنید؟

خُب راستش نظر همه فرق می کنه

توی همین انجمن کسانی رو می شناسم که هزینه می کنن و قالب های اورجینال می خرند

کسانی هم هستند که با جستجوی زیاد قالب رایگان خوب پیدا می کنن.

امّا نظر من با توجّه با راهنمایی جناب @asadiy4n عزیز اینه که کمی وقت بذارین و html و css رو یاد بگیرین و خودتون طرّاحی کنین که خیلی عالیه!

ویرایش شده توسط mir.seyyed
لینک به ارسال
در 39 دقیقه قبل، nars گفته است :

احتمالا باید برم قالب نویسی رو یاد بگیرم.. از کجا باید شروع کنم؟

((طبق تحربه شخصی خودم و سوالاتی که بخشیش رو توی همین انجمن پرسیدم)):

اگر برنامه نوسی تحت وب رو بخواید شروع کنید، ابتدا لازمه html و CSS رو یاد بگیرید.

اگر خواستید بعداً آپشن هایی به قالبتون اضافه کنید باید JavaScript رو یاد بگیرید.

و در نهایت اگر خواسته باشین یک قالب حرفه ای درست کنید، PHP هم لازمه و الّا نیازی نیست.

لینک به ارسال

ممنون

من همه اینا رو تا حد متوسطی کار کردم ولی نمی دونم چطوری باید تحت وردپرس در بیارم

حتما سرچی در نت خ.اهم زد ولی اگه دوستان پکیج مناسبی سراغ دارن ممنون میشم راهنمایی کنند

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، nars گفته است :

ممنون

من همه اینا رو تا حد متوسطی کار کردم ولی نمی دونم چطوری باید تحت وردپرس در بیارم

حتما سرچی در نت خ.اهم زد ولی اگه دوستان پکیج مناسبی سراغ دارن ممنون میشم راهنمایی کنند

دقیقاً شما در کجای کار ایراد دارید؟

قالب html نمیتونید طرّاحی کنید یا اینکه نمیتونید اون رو به قالب وردپرس تبدیل کنید؟

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، nars گفته است :

مثلا دوست دارم قالبی طراحی کنم که بشه توی اون از صفحه سازها استفاده کرد.. یک قالب چند منظوره که یکبار طراحی کنم و همیشه بتونم تو کارهای مختلف ازش استفاده کنم 

راستش من اونقدر نمیدونم،

انشاالله دوستان بتونن کمکتون کنتد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...