رفتن به مطلب

وردپرس یا cms اختصاصی

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان

خیلی در گوگل مطلب خوندم و کمی سردرگم شدم و کمی نظرم بهتر شد نسبت به اختصاصی

مزایا و معایب هر دو مشخصه

اما الان تو وردپرس واقعا بخاییم یه سایت رو با افزونه و قالب اورجینال بالا بیاریم تا 20 تومن هم میره، تازه محصولات خریداری شده پشتیبانی 6 ماهه دارن و بعدش دوباره باید پول بدی

مکافات زیادی هم داره؛ یه آپدیت میده و اگه سازگار نباشه کل سایت میره هوا تا افزونه و قالب آپدیت بده

گاها افزونه و قالبی که خریداری شده اصلا شرکتش جمع میکنه میره و این موضوع رو در تاپیک احترام به کپی رایت جدیدا اشاره کردم

خب اینجوری دستمون میمونه تو پوست گردو، برای یه سایت انواع اقسام افزونه باید نصب بشه و زنجیروار به هم وصلن و وای از روزی که تداخل پیدا کنن

کاری به مزایای وردپرس ندارم، چون واقعا مزایا زیاد داره اما معایبی هم داره

حالا اگه این هزینه رو بزاریم و یه سیستم اختصاصی مثلا با لاراول بیاریم بالا بازم مشکلی داره؟ خب اینجا دستمون بازه، مشکل آپدیت و هزار موارد دیگه نداریم و عیبش اینکه اگه متخصص نباشی باید بدی برنامه نویس سایتت

مسئله ای شنیدم که میگن اگه اختصاصی هم باشه با لاراول؛ باید هر ماه آپدیت کنی، واقعا این مسئله صحت داره؟ آخه وقتی همه چیز داخل خود سایته و افزونه ای نصب نمیشه و مستقل هست دیگه چه آپدیتی؟

من برای سایتی که مد نظر دارم خیلی دو دل هستم، با اینکه با وردپرس میتونم بالا بیارمش با خرید قالب و افزونه ها، اما این مسئله آپدیت و خدمات ندادن شرکت شده موزل

همین ژاکت رو ببینید، در محصولات ایرانی که خود هموطنان تولید کردن و نال شده نیست هم بعد مدتی دیگه نوشته ناموجود، خب ترسناکه دیگه

من حس میکنم اختصاصی دستم بازتره برای هر کاری بدون استرس

نظر دوستان برام مهمه:rolleyes:

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

پیشنهاد می کنم روی موارد زیر هم فکر کنید و بعد جمع بندی کنید

1- آیا اصلا برای کسب و کار و شرکتتون نیاز هست در شروع کار حدود 20م تومن هزینه کنید و یک سایت وردپرسی اورجینال بالا بیارید؟ (استفاده از سایت سازها، قالب های نال شده، قالب های اورجینال ایرانی یا ... هم باید بررسی شوند، نمیشه گفت این موارد 100% مضر هستند)

2- به تفاوت زمانی و هزینه طراحی CMS اختصاصی فکر کردید؟ شما برای این کار به نیروهای بک اند، فرانت، طراح UI و حتی UX مطمئنا نیاز دارید، معماری دیتابیس و فریمورک مورد استفاده و ... هم نیاز به بررسی داره تا بعدا نیاز نباشه تغییر بدید، از نظر زمانی هم فکر نمی کنم زودتر از 6ماه به یک نسخه نسبتا بدون باگ برسید، هزینه این چند ماه برای چند نفر برنامه نویس خوب رو هم جزو فاکتورهای بررسیتون حساب کنید

لینک به ارسال

سلام

جناب همراه به نظرم باید این سوال رو برای خودتون مطرح کنید

وردپرس نیاز های شما رو براورده میکنه یا نه ؟

اگر بله، که مطمئنا وردپرس بخاطر انعطاف پذیری و بروزرسانی های مداومش بهترین گزینه هست ( محتوای آموزشی زیاد و سایر موارد رو هم در نظر بگیرید )

اگر نه برید سراغ CMS اختصاصی

این مورد رو هم توجه کنید که این cms توسط چه شرکت و ارگانی ساخت بشه ! قرارداد به چه صورتی هست، پشتیبانی به چه شکلی هست و بسیاری موارد دیگه

ممکنه یک cms اختصاصی مشکلات خیلی زیادی رو براتون ایجاد کنه و من با قاطعیت میگم که شما یک cms اختصای خوب رو با 20 یا 30 میلیون تومن نمیتونید خریداری کنید

در مورد پاسخ دوستمون هم من نظرم یک مقدار متفاوته

به نظرم یک وبسایت از همون ابتدا باید قوی کار کار کنه، روی هدف متمرکز باشه با برنامه ریزی درست جلو بره اینکه بخوایم از محصولات نال شده استفاده کنیم یعنی اینکه قراره 1 سال دیگه سایت رو ببندیم

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Mr-Tarah گفته است :

سلام دوست عزیز

پیشنهاد می کنم روی موارد زیر هم فکر کنید و بعد جمع بندی کنید

1- آیا اصلا برای کسب و کار و شرکتتون نیاز هست در شروع کار حدود 20م تومن هزینه کنید و یک سایت وردپرسی اورجینال بالا بیارید؟ (استفاده از سایت سازها، قالب های نال شده، قالب های اورجینال ایرانی یا ... هم باید بررسی شوند، نمیشه گفت این موارد 100% مضر هستند)

سلام جناب آقای طراح عزیز

مضر بودنش رو کار ندارم اما واقعا پشتیبانی درستی ندارن، دستت به جایی بند نیست، فروخت دیگه تموم شد، حالا شما خودتون از کد نویسی سر در میارید باز میتونید مشکل رو حل کنید، برای امثال من مهم پشتیبانی هست، همین قالب های اورجینال ایرانی که دوتاش خیلی معروف شده، صحبت کردم باهاشون اصلا پشتیبانی درستی ندارن، قالب رو انشتار میدن، بعد قالب مشکل داره میخای تیکت بزنی میگه زمان پشتیبانی تموم شده، 120 باید بدی شارژ کنی تازه اجازه بدن بگی آقا با ووکامرس جدید مشکل داره، کلی هم منتظر باشی تا حس داشته باشن آپدیت بدن، خب این درست نیست و انسانی نیست!

در 2 ساعت قبل، Mr-Tarah گفته است :

2- به تفاوت زمانی و هزینه طراحی CMS اختصاصی فکر کردید؟ شما برای این کار به نیروهای بک اند، فرانت، طراح UI و حتی UX مطمئنا نیاز دارید، معماری دیتابیس و فریمورک مورد استفاده و ... هم نیاز به بررسی داره تا بعدا نیاز نباشه تغییر بدید، از نظر زمانی هم فکر نمی کنم زودتر از 6ماه به یک نسخه نسبتا بدون باگ برسید، هزینه این چند ماه برای چند نفر برنامه نویس خوب رو هم جزو فاکتورهای بررسیتون حساب کنید

بله فکر کردم، به نظرم به این همه استرس می ارزه، طراح فرانت و بک اند مگه اوایل هرچی بخای رو تحویل نمیدن؟ نیازه همیشه کنارت باشن؟ معماری دیتابیس رو نمیدونم چیه، زمان رو بله حق با شماست و طول میدن ولی خب آدم بخاد استارت بزنه این مدت رو حساب میکنه و قبلش استارت میزنه، چون الان شرکتهای معتبر هم بخان قالب اختصاصی وردپرس بزنن کمتر از زمان نمیگن

در 1 ساعت قبل، asadiy4n گفته است :

سلام

جناب همراه به نظرم باید این سوال رو برای خودتون مطرح کنید

وردپرس نیاز های شما رو براورده میکنه یا نه ؟

اگر بله، که مطمئنا وردپرس بخاطر انعطاف پذیری و بروزرسانی های مداومش بهترین گزینه هست ( محتوای آموزشی زیاد و سایر موارد رو هم در نظر بگیرید )

سلام جناب اسدیان عزیز

در برخی موارد بله، یعنی در اکثر اوقات، اما یهو وسط کار یه ایده ای میخای سوار کنی رو سایت میبینی وردپرس جواب نمیده، باید یا بدی برات اخصاصی توسعه بدن یا پلاگین بخری تازه اگرم بخری باید بدی فارسی کنن و با استایل قالب اکی کنن که اینم ماشاله اندازه یه سایت میگیرن، همین چند روز پیش صحبت کردم قیمتی گفتن اصلا آدم شاخ در میاره

مشکل من دقیقا همین بروزرسانی هست، چند وقت پیش با یکی از بچه های انجمن صحبت کردم و قیمت گرفتم، قیمت منصفانه بود، اما مشکل اینجا بود که گفتن یک ماه پشتیبانی باگ میدن، بعد یه ماه به ایشون مربوط نیست هر اشکالی پیدا کنه و اینم گفتن احتمال داره وردپرس آپدیتی بده و قالب به مشکل بخوره، اینجا دوباره باید هزینه بدی تا اکی کنیم، خب این هیچجوره قابل هضم نیست، آپدیت دادن خوبه بلخره باگی بوده که برطرف شده، اما سازگاری با افزونه ها مشکل سازه، مثال همین رنک مث با پارسی دیت چند ماه مشکل داره، حل هم نمیشه، افزونه های اشتراک ویژه روزانه با ساعت ایران درست کار نمیکنن، اصلا داستانی شده...

این مورد رو هم توجه کنید که این cms توسط چه شرکت و ارگانی ساخت بشه ! قرارداد به چه صورتی هست، پشتیبانی به چه شکلی هست و بسیاری موارد دیگه

ممکنه یک cms اختصاصی مشکلات خیلی زیادی رو براتون ایجاد کنه و من با قاطعیت میگم که شما یک cms اختصای خوب رو با 20 یا 30 میلیون تومن نمیتونید خریداری کنید

ترس من از این قضیه امنیت و سئوی قالب هست، بقول شما مشکلاتی رو دارن، مثلا طرف کدنویسی بک اند خوبی هست اما از استاندارد سئو چیزی نمیدونه، اصلا تگ ها رعایت نشدن و ما خبر نداریم...

در مورد پاسخ دوستمون هم من نظرم یک مقدار متفاوته

به نظرم یک وبسایت از همون ابتدا باید قوی کار کار کنه، روی هدف متمرکز باشه با برنامه ریزی درست جلو بره اینکه بخوایم از محصولات نال شده استفاده کنیم یعنی اینکه قراره 1 سال دیگه سایت رو ببندیم

من خیلی از سایت هارو دیدم که رتبه خوبی دارن، اما پلاگین های فروش اختصاصی دارن، یعنی دادن نوشتن براشون، ظاهرا ارزون تر در میاد، نمیدونم بازم

مشکل من فقط اینه که برای وردپرس باید چندین افزونه نصب بشه، اینا باید خودشون رو با آپدیت وردپرس آپدیت کنن، وگرنه به قول شما هستن سایت های خیلی بزرگ که وردپرس استفاده میکنن

تنها چیزی که نظرم میرسه اینه، باوردپرس شروع بشه، به درآمدزایی برسه، حالا اگه ایده ای به ذهن رسید که نشه با وردپرس اکی کرد و یا آپدیتی داد که مشکل ساز بود، اونجا تبدیل به اختصاصی کنی

اینم نمیدونم میشه اطلاعات و بحث سئوی سایت رو به اختصاصی منتقل کرد یا نه

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، HAMRAH گفته است :

تنها چیزی که نظرم میرسه اینه، باوردپرس شروع بشه، به درآمدزایی برسه، حالا اگه ایده ای به ذهن رسید که نشه با وردپرس اکی کرد و یا آپدیتی داد که مشکل ساز بود، اونجا تبدیل به اختصاصی کنی

اینم نمیدونم میشه اطلاعات و بحث سئوی سایت رو به اختصاصی منتقل کرد یا نه

من اگر جای شما باشم با همین وردپرس کارم رو انجام میدم

اگر جایی نیاز بود که کدنویسی بشه خب میدید اختصاصی براتون طراحی میکنن ( هزینش خیلی از cms اختصاصی کمتر میشه ) حالا همه اینا بستگی به مواردی داره که نیاز دارید

در مورد اینکه پشتیبانی درست بدن 

1: با ادم یا شرکت درستش کار کنید ( معتبر باشه )

2: اگر خودشون هم انجام ندن مطمئنا رفع اشکال از سمت یک برنامه نویس دیگه هزینش به اندازه ساخت یه پلاگین نیست

که اینم ماشاله اندازه یه سایت میگیرن، همین چند روز پیش صحبت کردم قیمتی گفتن اصلا آدم شاخ در میاره

قیمتا بسگی به نوع طرح داره و زمانی که برنامه نویس صرف میکنه با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی این روزا الان یک پلاگین ساده رو بخوان براتون بسازن شاید 1 تومن بگیرن تازه اونم اگه وقت نگیره و یه مورد پیش و پا افتاده باشه

البته قیمت تقریبی عرض میکنم، و قیمت گذاری اشخاص و شرکت ها با همدیگه خیلی متفاوت هست.

من تازگیا برای یک مشتری یه پلاگین برای تغییر قیمت محصولات بر اساس نرخ ارز نوشتم هزینش 2 تومن شد ولی خب چیزی که ساده تر یا پیچیده تر باشه به مراتب قیمتش پایین تر و یا بالاتر هست

مثال همین رنک مث با پارسی دیت چند ماه مشکل داره، حل هم نمیشه

این مورد رو هم جدیدا من هردو رو با هم استفاده می کنم و متوجه مشکلی نشدم ! چه تداخلی دارن؟

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، asadiy4n گفته است :

2: اگر خودشون هم انجام ندن مطمئنا رفع اشکال از سمت یک برنامه نویس دیگه هزینش به اندازه ساخت یه پلاگین نیست

قیمتا بسگی به نوع طرح داره و زمانی که برنامه نویس صرف میکنه با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی این روزا الان یک پلاگین ساده رو بخوان براتون بسازن شاید 1 تومن بگیرن تازه اونم اگه وقت نگیره و یه مورد پیش و پا افتاده باشه

البته قیمت تقریبی عرض میکنم، و قیمت گذاری اشخاص و شرکت ها با همدیگه خیلی متفاوت هست.

من تازگیا برای یک مشتری یه پلاگین برای تغییر قیمت محصولات بر اساس نرخ ارز نوشتم هزینش 2 تومن شد ولی خب چیزی که ساده تر یا پیچیده تر باشه به مراتب قیمتش پایین تر و یا بالاتر هست

آهاپس رفع اشکال شدنیه

والا باز قیمت شما خیلی عالیه، من همین مورد پلی لیست موسیقی که چندی پیش تاپیک زدم رو با یک نفر خارج از انجمن صحبت کردم، گفتم پلی لیست نمیخادم، فقط میخام این موزیکی که از رسانه های خود رودپرس لینک خارجی میدم، قبل از ورود به مطلب، کنار دکمه ادامه مطلب یه دکمه پلی بیاد، گفت حداقل یک تومن، موندم حالا این قالب بخاد اختصاصی بزنه چی میگه!

تداخل رنک مث با پارسی دیت این بود که همه امکانات رنک مث فعال نمیشد وقتی پارسی دیت فعال بود، مثلا ارتباطش با سرچ کنسول و آنالیتیکس، حتی برخی کاربران هم در این مورد تاپیک زده بودن، ولی خود افزونه مشکل نداشت، اما همش ایمیل امنیتی از سمت وردپرس میومد که مشکل امنیتی دارین

یه سوال دیگه:

وقتی به توسعه دهنده میگیم مشکل سایت رو حل کنه، چه دسترسی هایی باید بهش بدیم؟ خب من اینجا بچه های انجمن رو باهاشون کار کردم اعتماد دارم، اما بیرون آدم نمیتونه اعتماد کنه هاست و پنل رو در اختیارش بزاره

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، HAMRAH گفته است :

وقتی به توسعه دهنده میگیم مشکل سایت رو حل کنه، چه دسترسی هایی باید بهش بدیم؟ خب من اینجا بچه های انجمن رو باهاشون کار کردم اعتماد دارم، اما بیرون آدم نمیتونه اعتماد کنه هاست و پنل رو در اختیارش بزاره

بستگی به نوع افزونه و مشکلی که پیش اومده داره ، الان نمیشه چیزی گفت

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، HAMRAH گفته است :

سلام جناب همراه عزیز،

برای این کار ها میتونید از Any Disk دیسک استفاده کنید، البته اگر طرف مقابلتون قبول کنه.

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، HAMRAH گفته است :

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان

خیلی در گوگل مطلب خوندم و کمی سردرگم شدم و کمی نظرم بهتر شد نسبت به اختصاصی

مزایا و معایب هر دو مشخصه

اما الان تو وردپرس واقعا بخاییم یه سایت رو با افزونه و قالب اورجینال بالا بیاریم تا 20 تومن هم میره، تازه محصولات خریداری شده پشتیبانی 6 ماهه دارن و بعدش دوباره باید پول بدی

مکافات زیادی هم داره؛ یه آپدیت میده و اگه سازگار نباشه کل سایت میره هوا تا افزونه و قالب آپدیت بده

گاها افزونه و قالبی که خریداری شده اصلا شرکتش جمع میکنه میره و این موضوع رو در تاپیک احترام به کپی رایت جدیدا اشاره کردم

خب اینجوری دستمون میمونه تو پوست گردو، برای یه سایت انواع اقسام افزونه باید نصب بشه و زنجیروار به هم وصلن و وای از روزی که تداخل پیدا کنن

کاری به مزایای وردپرس ندارم، چون واقعا مزایا زیاد داره اما معایبی هم داره

حالا اگه این هزینه رو بزاریم و یه سیستم اختصاصی مثلا با لاراول بیاریم بالا بازم مشکلی داره؟ خب اینجا دستمون بازه، مشکل آپدیت و هزار موارد دیگه نداریم و عیبش اینکه اگه متخصص نباشی باید بدی برنامه نویس سایتت

مسئله ای شنیدم که میگن اگه اختصاصی هم باشه با لاراول؛ باید هر ماه آپدیت کنی، واقعا این مسئله صحت داره؟ آخه وقتی همه چیز داخل خود سایته و افزونه ای نصب نمیشه و مستقل هست دیگه چه آپدیتی؟

من برای سایتی که مد نظر دارم خیلی دو دل هستم، با اینکه با وردپرس میتونم بالا بیارمش با خرید قالب و افزونه ها، اما این مسئله آپدیت و خدمات ندادن شرکت شده موزل

همین ژاکت رو ببینید، در محصولات ایرانی که خود هموطنان تولید کردن و نال شده نیست هم بعد مدتی دیگه نوشته ناموجود، خب ترسناکه دیگه

من حس میکنم اختصاصی دستم بازتره برای هر کاری بدون استرس

نظر دوستان برام مهمه:rolleyes:

ببینید، وبسایت مثل یه خودرو هست. نمیشه بگید برام طراحی میشه و بهم میدن و دیگه کاری نداره. خودرو هم نیاز به روغن و آب و چکاپ داره. وبسایت هم همینه. مسئله اینه که اگه توسعه دهنده درست و حسابی وردپرس پیدا کنید که فول استک باشه، یک پنجم هزینه تیم توسعه رو باید پرداخت کنید. تازه اکثر برنامه نویس ها اصلا قواعد hardening رو بلد هم نیستن. داخل وردپرس اینها رعایت شده. خیلی از مواردی که داخل سئوی وردپرس حل شده هستن، داخل وبسایتهای بزرگ کشور حتی هنوز معضل هستن. تگها و ... دیگه معنایی نداره روی سئو، سئو داره به سمت تجربه کاربری میره. اصلا گوگل مستنداتی داره که میگه شما اگه از html5 استفاده میکنید، نیازی نیست تگهایی مثل body, table, tr و... رو ببندید. یعنی اصلا اهمیتی نداره ساختار کدها. گوگل خیلی هوشمندانه تر از قبل داره بررسی میکنه سایتها رو. در کل اگه میتونید یه تیم توسعه حداقل 4-5 نفری رو بصورت ماهیانه هندل کنید، قطعا سیستم اختصاصی تمیزتر در میاد ولی اگه نمیتونید (با توجه به اینکه مارکت آی‌تی ایران بیشتر شوآف هست تا دانش) وردپرس بهترین گزینه است. مخصوصا با تحولاتی که چند سالی هست داره روی وردپرس اتفاق میفته و داره تبدیل میشه به بزرگترین headless cms دنیا.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...