رفتن به مطلب

آموزش php و C

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان،

برای آموزش زبان PHP اگر آموزش فرادرس رو ببینیم کافیه؟

به همه مطالبش مسلّط میشیم؟

((بدلیل اینکه یک  بنده خدایی می گفت الان PHP 8 اومده اون آموزشی که میدن مال PHP 5 هست!))

سوال دوم اینکه برای آموزش زبان C چطور؟

یک آموزشی فرادرس توی این زمینه منتشر کرده رو ببینیم بهتره یا یک کتاب پُر قُطری در این زمینه چاپشده(قبلاً توی کتابخونه ی آیت الله مرعشی اوائلش رو مطالعه کردم خوب بود) و یکی از فامیل هامون همون رو خونده و خیلی مسلّطه؟

((آموزش فرادرس 13 ساعته ولی تعداد صفحات اون کتاب خیلی زیاده!!))

ویرایش شده توسط mir.seyyed
لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mir.seyyed گفته است :

آموزش PHP فرادرس/

https://faradars.org/courses/fvrphp101-php-programming

((اسم اون کتاب هم یادم نمیاد:wub:)

سلام 

دوست عزیز این دو زبان c and php زبان های هستن که باید 2 ماه براشون وقت بزارین مخصوصا زبان c که انقدر سخته که من خودم دیگه ادامش ندادم

بنظرم از ویدیو های یوتیوب و ... استفاده کنید زیرا ویدیو های بروز تری اینجا قرار دارن که میشه ازشون استفاده کرد 

یک منبع بهتری از فرادرس هست که براتون لینکش رو توی شخصی ارسال میکنم

موفق باشید

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، amirali ghorbani گفته است :

دوست عزیز این دو زبان c and php زبان های هستن که باید 2 ماه براشون وقت بزارین مخصوصا زبان c که انقدر سخته که من خودم دیگه ادامش ندادم

برای کسی که زبان C دو ماه وقت برای یادگیریش می خواد ، PHP چه قدر زمان می بره؟

بنظرم از ویدیو های یوتیوب و ... استفاده کنید زیرا ویدیو های بروز تری اینجا قرار دارن که میشه ازشون استفاده کرد 

فارسی اند؟ یا انگلیسی؟

یک منبع بهتری از فرادرس هست که براتون لینکش رو توی شخصی ارسال میکنم

خیلی ممنون

منتظرم...

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، mir.seyyed گفته است :

فارسی اند؟ یا انگلیسی؟

خیلی ممنون

منتظرم...

php اگر تلاش کنید فکرکنم همون 1 ماه بیشتر نمیشه

خب بیتشر داخل یوتیوب انگیلیسی هستش

خواهش میکنم

موفق باشید

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، mir.seyyed گفته است :

فارسی اند؟ یا انگلیسی؟

خیلی ممنون

منتظرم...

یادگیری با عمل کردن فرق داره

شما میتونید هی فیلم رو نگه دارید و عین اون کد بزنید و بگید به به شدم php کار

دوست عزیز برنامه نویسی کار یکی دو ماه نیست، اونایی که میخان بفروشن میگن آره تو دو ماه یاد میگیری، اما اینطور نیست

آزمون خطاست، باید انقد کد بزنی و اشتباه کنی و باگ گیری کنی تا بدونی

ما ندیدیم کسی به چند زبان مسلط باشه

همین اساتیدی که اینجا هستن رو باهاشون صحبت کنید و در یک تاپیک نظراتشون رو بخایید

شما مصاحبه جناب کافی و جناب مرتضی رو بخونید ببینید از چندسالگی شروع کردن و روزی چند ساعت کار کردن؟ نمیخام نا امیدتون کنم اما این یه سرابه که تو دو ماه یاد بگیرید

اون موقع همه میشدن برنامه نویس و دیگه کسی این انجمن سوال مبتدی نمیپرسید!

شما اول شاخه کاریتون رو مشخص کنید، زبان C اصلا یه زبان سیستمی و فوق قوی هست و ربطی به php نداره که سمت وب هست، درسته میگن شبیهه اما کارآیی فرق داره

اینارو گفتم که نرید کلی وقت و هزینه بزارید و آخرش هییچی...

شما مثلا با جناب @mehran-b صحبت کنید، با اینکه حرفه ای هستن اما فقط بک اند کار میکنن و روی اون تمرکز کردن و سفارش دیگه ای قبول نمیکنن، سال 95 ازشون پرسیدم که من بخام یاد بگیرم باید چقد وقت بزارم؟ گفتن مقدمات وب رو یاد بگیرید، بعد اگه روزی بتونید 6 ساعت مفید کد بزنید و مدام تکرار کنید تو شش ماه یاد میگیرید، اما کد نویس نمیشید که هرچیزی رو بتونید بنویسید، برای این کار بیشتر از 5 سال زمان لازمه، ما از دور میبینیم فلانی یه کد زد چی شد! :blink: نه بابا این آقا کلی زمان گذاشته...

و اما برای وردپرس منظورتونه که php یاد بگیرید که بحثش جداست و نیازی ندارید کامل php یاد بگیرید تا مشکلات رو حل کنید

به نظر من بهتره نظر اساتید این انجمن رو در یک تاپیک مجزا بپرسید...

موفق باشید

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، HAMRAH گفته است :

یادگیری با عمل کردن فرق داره

احسنت من هم html و css و javascript رو یاد گرفتم بعد خواستم یک صفحه وب کاملاً ساده با html بزنم نتونسم:unsure:

(البته منظور خیلی مشکلات برام پیش اومد که توی انجمن دارم مطرح می کنم)

شما مصاحبه جناب کافی و جناب مرتضی رو بخونید ببینید از چندسالگی شروع کردن و روزی چند ساعت کار کردن؟ نمیخام نا امیدتون کنم اما این یه سرابه که تو دو ماه یاد بگیرید

مصاحبه شون کجاست؟

شما اول شاخه کاریتون رو مشخص کنید، زبان C اصلا یه زبان سیستمی و فوق قوی هست و ربطی به php نداره که سمت وب هست، درسته میگن شبیهه اما کارآیی فرق داره

بدلیل اینکه من وقتی آموزش php نگاه می کنم، مدرّسش میگه اگه زبان C رو بلد بودید، php بهتر یاد می گرفیتن

javascript رو که نگاه می کنم، می گه (خب این که شیئ گرا ست و شما هم میدونید و نیازی به توضیح نیست)

بنابراین به این نتیجه رسیدم که C رو اول یاد بگیرم بعد برم سُراغ بقیه زبان ها امّا خُب با این حرفتون نمیشه همچین کاری کرد

و اما برای وردپرس منظورتونه که php یاد بگیرید که بحثش جداست و نیازی ندارید کامل php یاد بگیرید تا مشکلات رو حل کنید

بله برای طراحی قالب وردپرس، php رو میخوام یاد بگیرم

بحثش جداست، یعنی چه بحثی داره؟

به نظر من بهتره نظر اساتید این انجمن رو در یک تاپیک مجزا بپرسید...

در چچه موضوعی بپرسم؟

ویرایش شده توسط mir.seyyed
لینک به ارسال

در 12 ساعت قبل، mir.seyyed گفته است :

احسنت من هم html و css و javascript رو یاد گرفتم بعد خواستم یک صفحه وب کاملاً ساده با html بزنم نتونسم:unsure:

دقیقا مسئله تکرار هست، با تکرار هست که شما استاد میشید، شما یک بار میرید باشگاه بدنسازی مثلا؛ یه برنامه میده یه هفته کار میکنید، تو یه هفته که عظله در نمیارید، بر اساس تکرار هست که بدن ورزیده میشه، مغز هم اینطوریه، شما یاد گرفتید، باید انقد تکرار کنید تا در این مسیر هم یاد بگیرید و هم انقدر مشکلات رو حل کنید دیگه واهمه نداشته باشید، مثل یه راننده، کسی که تازه پشت فرمان نشسته نمیتونه با کسی که سالهاست راننده شده برابری کنه، حالا اونی که سالهاست رانندگی میکنه نمیتونه با راننده جاده تو رانندگی جاده ای برابری کنه، برای هر کاری تمرکز و تکرار لازمه هست و البته علاقه

مصاحبه شون کجاست؟

مصاحبه با جناب ایمان فخار

مصاحبه با جناب مرتضی گرانسایه (مدیر انجمن)

مصاحبه با جناب پارسا کافی

بدلیل اینکه من وقتی آموزش php نگاه می کنم، مدرّسش میگه اگه زبان C رو بلد بودید، php بهتر یاد می گرفیتن

گفته بهتر یاد میگرفتید، نگفته لازمه هست، یعنی یه ذره بیشتر باید زمان بزارید؛ تو سایت وب تری اسکول هم ننوشته پیش نیازش هست (لینک زیر)

PHP Introduction (w3schools.com)

بنابراین به این نتیجه رسیدم که C رو اول یاد بگیرم بعد برم سُراغ بقیه زبان ها امّا خُب با این حرفتون نمیشه همچین کاری کرد

این نظر من هست، شاید شما بتونید همزمان روی چند حوزه کار کنید، معمولا افراد موفق همچین کاری نمیکنن، زیدان وقتی فوتبالیست بود؛ بهترین بود، وقتی فوتبال رو گذاشت کنار تمرکز رو برد روی مربیگری، هر زمان یک حوزه و بهترین شدن

بحثش جداست، یعنی چه بحثی داره؟

شنیدم که برای وردپرس کار شدن، آشنایی با php و توابع ودپرس کافیه و نیازی نیست همه چیز php رو یاد بگیرید، اینو من شنیدم و خوندم، شاید نظر اساتید یه چیز دیگه باشه، ازشون بپرسید

در چچه موضوعی بپرسم؟

خب کلا دعوتشون کنید، فکر کنم روال کار انجمن اینه که تاپیک فرد دیگه رو ادامه نمیدن، تا حالا ندیدم (از نظر من به این موضوع انتقاد وارد هست) شاید چیزی که من میگم درست نیست و کسی با تجربه تر باشه و بهتره راهنمایی کنه و یا حداقل تایید...

ویرایش شده توسط HAMRAH
لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، HAMRAH گفته است :

خیلی ممنون

امّا لینک هایی که فرستادید خطای 404 میدن

لینک به ارسال
در 31 دقیقه قبل، mir.seyyed گفته است :

خیلی ممنون

امّا لینک هایی که فرستادید خطای 404 میدن

والا نمیدونم چرا خطا میدن

تو گوگل سرچ کنید مصاحبه با" اسم اساتیدی که نوشتم " سایت ماندگار وب میاد بالا که اونجا نوشتن

ویرایش شده توسط HAMRAH
لینک به ارسال
در 53 دقیقه قبل، HAMRAH گفته است :

تو گوگل سرچ کنید مصاحبه با" اسم اساتیدی که نوشتم " سایت ماندگار وب میاد بالا که اونجا نوشتن

بله ممنون مطالعه کردم

خیلی عالی ست

یاعلی

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...