رفتن به مطلب

یکسان کردن نتایج جستجو در کلمه " آ " و " ا "

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان وردپرسی

به یه مشکلی برخوردم که نمیدونم چطوری حلش کنم

متاسفانه در زیان فارسی حرف " آ " با " ا " متفاوت هست و ما هم به این نکته توجه نمی کنیم و کلماتی مثل آبمیوه رو  بصورت " ابمیوه " مینویسیم 

الان روی سایت مشتری قسمت سرچ به این مشکل برخوردیم که کاربر وقتی جستجو میکنه " ابمیوه " هیچ نتایجی براش نمیاره چون مطالب سایت بصورت " آبمیوه " نوشته شده

چطوری میتونیم مثل گوگل  برای جستجوی حرف آ و ا  یک خروجی نشان بدیم؟ یعنی وقتی داخل ورپرس چه  آبمیوه سرچ کنه چه ابمیوه , خروجی یکی باشد

لینک به ارسال

سلام

ببینید برای این موضوع نیازه یه کم برنامه نویسی کنید.

اصول کار اینه که هر رشته ای که برای سرچ ارسال میشه کاراکتر آ رو داخلش پیدا کنه و با ا جایگزین کنه. پس اول باید همچین تابعی داشته باشید.

وقتی تابعش رو نوشتید بعدش کافیه با استفاده از فیلترها روی سرچ وردپرس اعمالش کنید. 

تو این صفحه نمونه فیلتر سرچ رو می تونید ببینید.

https://wordpress.stackexchange.com/questions/183096/filter-keywords-from-search-query

فقط یه کوچولو باید php بلد باشید

لینک به ارسال
  • 3 سال بعد...
در در ۱۳۹۹/۸/۱۰ در 11:05، فرهاد-سئو گفته است :

سلام خدمت دوستان وردپرسی

به یه مشکلی برخوردم که نمیدونم چطوری حلش کنم

متاسفانه در زیان فارسی حرف " آ " با " ا " متفاوت هست و ما هم به این نکته توجه نمی کنیم و کلماتی مثل آبمیوه رو  بصورت " ابمیوه " مینویسیم 

الان روی سایت مشتری قسمت سرچ به این مشکل برخوردیم که کاربر وقتی جستجو میکنه " ابمیوه " هیچ نتایجی براش نمیاره چون مطالب سایت بصورت " آبمیوه " نوشته شده

چطوری میتونیم مثل گوگل  برای جستجوی حرف آ و ا  یک خروجی نشان بدیم؟ یعنی وقتی داخل ورپرس چه  آبمیوه سرچ کنه چه ابمیوه , خروجی یکی باشد

سلام 

من هم همین مشکل رو دارم کسی از دوستان راه حلی برای این مورد ندارد ؟

الان دقت کردم حتی توی محصولات خود پیشخوان هم این مشکل رو داریم

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...