رفتن به مطلب

نهایت قدرت وردپرس؟

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب

روزتون بخیرررررر :)

انشاله که تاپیک درستی انتخاب کردم :wub:

چند سوال از اساتید دارم در مورد نهایت قدرت وردپرس

جایی دیدم که نوشته بود برای فروشگاهی با محصول بیش از 5 هزارتا اصلا وردپرس و ووکامرس مناسب نیست و جواب نمیده و حتما باید اختصاصی باشه

1. واقعا وردپرس و ووکامرس این محدودیت رو داره؟

2. آیا وردپرس میتونه سایت هایی مثل آپارات و یوتیوب و دیوار رو راه اندازی کنه؟ با این فرض که فرد برنامه نویس قدر در اختیار داشته باشه

3. وردپرس تا چه حد فشار رو میتونه تحمل کنه برای بازدید؟ مثلا سایتی با 10 میلیون بازدید روزانه (مثال بود)

4. الان سایتی مثل دیوار خب امکانات خاصی نداره که نشه با وردپرس راه اندازی کرد، و قالب ها و افزونه هایی هم هست که مشاهده میشه، اما چه چیزی این وسط هست که اختصاصی رو پیشنهاد میکنن؟ مگر وردپرس قابل انعطاف و توسعه نیست؟

5. فرض کنید سایتی مثل دیوار یا آپارات راه اندازی شد، امکانش هست بعدا در صورت جوابگو نبودن وردپرس، سیستم اختصاصی نوشته بشه و همون سایت رو به سیستم اختصاصی انتقال داد بدون از دست رفتن سایت؟

6. در اصل بحث سر منابع هاست و سرور هست یا خود هسته وردپرس؟

با سپاس از دوستان و اساتید گرامی :rolleyes:

لینک به ارسال

درود،

در این مورد اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنن اما من هم نظر خودم رو میگم:

1.همونطور که میدونید وردپرس قوی ترین سیستم مدیریت محتوا یا (Content manager system) CMS هستش که اصلی ترین دلیل اون اینه که هیچ محدودیتی برای کسی که میخواد سایت ایجاد کنه نداره و هسته بسیار قوی ای در این مورد داره که هر نوع سایتی رو پشتیبانی میکنه بدون اینکه سرعت سایت پایین بیاد(با صرف نظر از نصب قالب ها و افزونه های سنگین).

2.با توجه به چیزی که عرض کردم با وردئرس هر سایتی رو میشه ایجاد کرد و با استفاده از افزونه میشه اون رو بهبود بخشید و به نظر من وردپرس نیاز به برنامه نویسی چندانی نداره مگر اینکه بخواید شخصی سازی کنید یا اینکه بدون دانش کد ها رو دست کاری کنید.

3.به نظر من بیشتر به هاست شما مربوط میشه این موضوع که چقدر هاست شما قوی هست و چه مقدار فضا برای ذخیره سازی اطلاعات داشته باشه.

4.با توجه به مواردی که عرض کردم وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا یا CMS (Content manager system)هستش و قابلیت ساخت هر سایتی ر

و داره.

5.این موضوع به دیتابیس مربوطه و احتمالا میتونید با انتقال دیتابیس مشکلتون رو رفع کنید (اساتید بهتر میدونن راهنمایی کنن در مورد این موضوع).

6.به نظر قدرت خود هاست خیلی مهم تر هستش چون که تمامی اطلاعات روی هاست ذخیره میشه و اگه این هاست ضعیف باشه سایت به کندی بارگزاری میشه.

البته باید گفت که استفاده از محصولات نال شده که کد های مخرب دارن هم یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن سرعت سایت هستش.

لینک به ارسال

درود بر شما بنظر شما هاست چه شرکتی مناسب هست؟

من از شرکت پارس پک استفاده میکنم(قیمت هاش خیلی مناسبه) و هاست هاش اشتراکی نیست و ابری هست و البته سایتم چون منابع پایینی انتخاب کردم، ضعیف بود که وقتی به cdn وصلش کردم خیلی سرعتش رفت بالا.

ویرایش شده توسط سیّد امیرحسین
لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، HAMRAH گفته است :

سلام و عرض ادب

روزتون بخیرررررر :)

انشاله که تاپیک درستی انتخاب کردم :wub:

چند سوال از اساتید دارم در مورد نهایت قدرت وردپرس

جایی دیدم که نوشته بود برای فروشگاهی با محصول بیش از 5 هزارتا اصلا وردپرس و ووکامرس مناسب نیست و جواب نمیده و حتما باید اختصاصی باشه

1. واقعا وردپرس و ووکامرس این محدودیت رو داره؟

2. آیا وردپرس میتونه سایت هایی مثل آپارات و یوتیوب و دیوار رو راه اندازی کنه؟ با این فرض که فرد برنامه نویس قدر در اختیار داشته باشه

3. وردپرس تا چه حد فشار رو میتونه تحمل کنه برای بازدید؟ مثلا سایتی با 10 میلیون بازدید روزانه (مثال بود)

4. الان سایتی مثل دیوار خب امکانات خاصی نداره که نشه با وردپرس راه اندازی کرد، و قالب ها و افزونه هایی هم هست که مشاهده میشه، اما چه چیزی این وسط هست که اختصاصی رو پیشنهاد میکنن؟ مگر وردپرس قابل انعطاف و توسعه نیست؟

5. فرض کنید سایتی مثل دیوار یا آپارات راه اندازی شد، امکانش هست بعدا در صورت جوابگو نبودن وردپرس، سیستم اختصاصی نوشته بشه و همون سایت رو به سیستم اختصاصی انتقال داد بدون از دست رفتن سایت؟

6. در اصل بحث سر منابع هاست و سرور هست یا خود هسته وردپرس؟

با سپاس از دوستان و اساتید گرامی :rolleyes:

سلام.

در وهله اول اینکه من تا 48 هزار محصول رو روی ووکامرس با حالت مارکت پلیس داشتم پس 5 هزارتا محصول بیشتر شبیه شوخیه برای ووکامرس. همین الان فقط یکی از جداول دیتابیس من بیشتر از 33 میلیون رکورد داره منتهی اینکه روی هاست اشتراکی و با افزونه و قالب آماده و بدون نیروی متخصص بشه چنین حجمی از کار رو مدیریت کرد هم به همون اندازه مسخره است.

1- خیر

2- مسئله وبسایتهایی مثل یوتیوب و آپارات طولانیه. یه وبسایت فقط ظاهر کار نیست، مدیریت کاربران، سیستمهای آنالیتیکس، ریکامندیشن و... همگی دخیل هستن. در خصوص آپارات بیشترِ کار سمت پلیری هست که دارن و زیر ساخت سخت افزاری و توزیع و لود بالانسشون ولی یوتیوب داستانش خیلی گسترده تره. اینکه با وردپرس میشه ساخت یا نه داستانش متفاوته. اصولا وردپرس برای کاهش هزینه راه اندازی، توسعه و نگهداری هست. اگه مجموعه ای میتونه به اندازه آپارات درآمد داشته باشه قطعا میتونه تیم درستی هم جور کنه و هزینه ها کمتر براشون معنا پیدا میکنه.

3- اینم داخل پاسخ قبلی گفتم. پاسخ ساده اش: داخل کشور خیر. ما سیستمهای ابری واقعی نداریم. لود بالانس و HA technology و معماری ابری خیلی مهمه. اما ترافیک بالا رو میشه برای مایکروسافت و فیسبوک و دانشگاه هاروارد مثال زد که دارن از وردپرس استفاده میکنن.

4- اینم پاسخ شماره 2. امکانات خاص یعنی پس زمینه داستان. اینکه دیوار چطور روزانه چند میلیون عکس آپلودی رو مدیریت میکنه یا چطور از cdn و سیستمهای توزیع دیتابیس استفاده میکنه مهمه. وردپرس محدودیتی از این نظر نداره منتهی بحث اینه که چقدر یه مجموعه میتونه هزینه کنه و نیروی متخصص اختصاصی نویس یا توسعه دهنده وردپرس پیدا کنه.

5- بله حتما. نیاز هست که ساختار دیتابیس رو تیم جدید بشناسه که البته مستنداتش کامله. میتونن از REST API داخلی وردپرس هم استفاده کنن و دیتا رو منتقل کنن.

6- هر دو مورد ولی بحث پروژه های داخلی بیشتر منابع هست. مَخلَص کلام: وردپرس تقریبا برای 95 درصد پروژه های داخل کشور جوابگو هست و حتی بیش از انتظار هم هست.

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

سلام.

در وهله اول اینکه من تا 48 هزار محصول رو روی ووکامرس با حالت مارکت پلیس داشتم پس 5 هزارتا محصول بیشتر شبیه شوخیه برای ووکامرس. همین الان فقط یکی از جداول دیتابیس من بیشتر از 33 میلیون رکورد داره منتهی اینکه روی هاست اشتراکی و با افزونه و قالب آماده و بدون نیروی متخصص بشه چنین حجمی از کار رو مدیریت کرد هم به همون اندازه مسخره است.

1- خیر

2- مسئله وبسایتهایی مثل یوتیوب و آپارات طولانیه. یه وبسایت فقط ظاهر کار نیست، مدیریت کاربران، سیستمهای آنالیتیکس، ریکامندیشن و... همگی دخیل هستن. در خصوص آپارات بیشترِ کار سمت پلیری هست که دارن و زیر ساخت سخت افزاری و توزیع و لود بالانسشون ولی یوتیوب داستانش خیلی گسترده تره. اینکه با وردپرس میشه ساخت یا نه داستانش متفاوته. اصولا وردپرس برای کاهش هزینه راه اندازی، توسعه و نگهداری هست. اگه مجموعه ای میتونه به اندازه آپارات درآمد داشته باشه قطعا میتونه تیم درستی هم جور کنه و هزینه ها کمتر براشون معنا پیدا میکنه.

3- اینم داخل پاسخ قبلی گفتم. پاسخ ساده اش: داخل کشور خیر. ما سیستمهای ابری واقعی نداریم. لود بالانس و HA technology و معماری ابری خیلی مهمه. اما ترافیک بالا رو میشه برای مایکروسافت و فیسبوک و دانشگاه هاروارد مثال زد که دارن از وردپرس استفاده میکنن.

4- اینم پاسخ شماره 2. امکانات خاص یعنی پس زمینه داستان. اینکه دیوار چطور روزانه چند میلیون عکس آپلودی رو مدیریت میکنه یا چطور از cdn و سیستمهای توزیع دیتابیس استفاده میکنه مهمه. وردپرس محدودیتی از این نظر نداره منتهی بحث اینه که چقدر یه مجموعه میتونه هزینه کنه و نیروی متخصص اختصاصی نویس یا توسعه دهنده وردپرس پیدا کنه.

5- بله حتما. نیاز هست که ساختار دیتابیس رو تیم جدید بشناسه که البته مستنداتش کامله. میتونن از REST API داخلی وردپرس هم استفاده کنن و دیتا رو منتقل کنن.

6- هر دو مورد ولی بحث پروژه های داخلی بیشتر منابع هست. مَخلَص کلام: وردپرس تقریبا برای 95 درصد پروژه های داخل کشور جوابگو هست و حتی بیش از انتظار هم هست.

جناب یزدانی ممنون از توضیحات شما

آیا میشه حدودی بفرمایید چقدر هزینه میبره سایتی شبیه دیوار با وردپرس؟ با توجه به بحث اینکه قالب آماده و افزونه آماده و cdn هم رعایت بشه و در فرمایشات شما تاکید شده بود، البته منظور سایت دیوار نیست، چون خیلی قالب ها هستن بقول شما آماده و کار راه انداز، امکانات شبیه به دیوار اما در یک مبحث متفاوت

میخاییم ببینم چقدر هزینه باید بزاریم برای راه اندازی سایت

اگر اختصاصی نوشته بشه چقدر حدودی؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

با سپاس :wub:

ویرایش شده توسط HAMRAH
لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، HAMRAH گفته است :

جناب یزدانی ممنون از توضیحات شما

آیا میشه حدودی بفرمایید چقدر هزینه میبره سایتی شبیه دیوار با وردپرس؟ با توجه به بحث اینکه قالب آماده و افزونه آماده و cdn هم رعایت بشه و در فرمایشات شما تاکید شده بود، البته منظور سایت دیوار نیست، چون خیلی قالب ها هستن بقول شما آماده و کار راه انداز، امکانات شبیه به دیوار اما در یک مبحث متفاوت

میخاییم ببینم چقدر هزینه باید بزاریم برای راه اندازی سایت

اگر اختصاصی نوشته بشه چقدر حدودی؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

با سپاس :wub:

خواهش میکنم. نمیشه این جوری قیمت داد واقعا. cdn ای که دیوار داره مثل کلافلیر و ... نیست. یه معماری کاملا متفاوت و مدیریت شده است. سرور دارن چند جای کشور. یه قالب اختصاصی از 20 میلیون شروع میشه به بالا. دیوار یه تیم چند صد نفره برنامه نویس، sysadmin، devops، سئو، تست، پن تست و .... داره. چیزی نیست که بخواد یه نفره یا با هزینه کم یا یه گروه کوچیک انجام بشه.

سیستمهای ریکامندیشن و.. کلی الگوریتم پشتشه. وردپرس محدودیتش در بازه محدودیت php هست. ولی داشتن چنین تیمی بخش سخت ماجراست نه پیاده سازیش. در کل بنظرم هیچ مجموعه ای بجز خود دیوار نمیتونه چنین تیمی داشته باشه که اگه میشد بقیه هم اینکار رو میکردن، نه تو کد اختصاصی و نه وردپرس.

شخصا دارم روی مقیاس پذیری وردپرس کار میکنم و طی یکسال گذشته بعد از 4-5 سال کار تمام وقت و با پیش زمینه 15 سال برنامه نویسی به اعداد و ارقامی دارم میرسم که خیلی از پروژه های اختصاصی که دارن کار میشن توی خواب هم نمیبینن و تازه پروژه های من متوسط رو به پایین هستن از نظر مقیاس. بهر حال تا جایی که بشه باید روی پرفورمنس کار کرد. نکته مهم اینه که یک سری از مواردی که پیاده سازیش توسط تیم هایی مثل دیوار یا سخته یا معضله، روی وردپرس حل شده هست. همین توسعه پذیری روی اغلب پروژه ها کار نمیشه چون نیازی نیست.

معماری ها متفاوته. دیوار هر وقت بخواد تغییری بده میتونه یه بخش رو کلا ریفکتور کنه و براش هم اهمیتی نداره ولی وردپرس این قابلیت رو داره که بدون دستکاری کدها، هر بخشی از هسته یا افزونه ها رو که نیاز ندارید غیر فعال یا override کنید. بر همین اساس هست که افزونه های زیادی هر روزه نوشته میشن.

در کل برای انجام یه پروژه نمیشه گفت یه چیزی شبیه فلان سایت. باید از نظر فنی کاملا آنالیز بشه مگه اینکه منظور طرف مقابل صرفا فرانت باشه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...