رفتن به مطلب

تغییر نام لینک

اعظم

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من چند ماه پیش محصول ام رو در سایتم گذاشتم و الان فهمیدم که باید نام فارسی لینک رو تغییر بدهم. در این حالت باز هم خطای 404 رو دریافت خواهم کرد؟ با تغییر نام لینک، متن جایگزین، توضیح متا و تمرکز عبارات کلیدی هم تغییر می کنه.

من قبلاً عکسی رو از سایت حذف می کردم و عکس جدید رو جایگزین می کردم ولی بدون تغییر موارد گفته شد یا حتی نرم افزار رو تغییر می دادم و به جای قبلی جایگزین می کردم.

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۹/۸/۴ در 00:16، اعظم گفته است :

با سلام

من چند ماه پیش محصول ام رو در سایتم گذاشتم و الان فهمیدم که باید نام فارسی لینک رو تغییر بدهم. در این حالت باز هم خطای 404 رو دریافت خواهم کرد؟ با تغییر نام لینک، متن جایگزین، توضیح متا و تمرکز عبارات کلیدی هم تغییر می کنه.

من قبلاً عکسی رو از سایت حذف می کردم و عکس جدید رو جایگزین می کردم ولی بدون تغییر موارد گفته شد یا حتی نرم افزار رو تغییر می دادم و به جای قبلی جایگزین می کردم.

سلام. واقعا علت خاصی داره که میخواید نامک رو تغییر بدید یا صرفا برای سئو؟

اگر برای سئو هست و اینکه گفته میشه آدرس فارسی بهتره تا انگلیسی باید بگم که تاثیرش اونقدری نیست که به دردسرش بیارزه.

در غیر اینصورت باید از افزونه های redirect استفاده کنید. افزونه های سئو خودشون این قابلیت رو دارن و وقتی آدرسی تغییر میکنه، ضمن اعلان به شما یک redirect هم میسازن که گوگل اعتبار آدرس قبلی رو به آدرس جدید منتقل میکنه و 404 هم نمیشه.

در مورد تصاویر، مسئله اینه که تصاویر آدرس قابل ایندکسی ندارن بصورت پیشفرض و البته اگه از محتوا هم حذف بشن داخل هاست میمونن. حتی اگه حذف هم بشن اهمیت خاصی نداره ولی صفحات چون محتوای قابل ایندکس دارن و ورودی از طریق موتورهای جستجو، قاعدتا تغییر مسیرشون مشکل سازه.

در کل یا از افزونه های سئو استفاده کنید و یا از افزونه redirections و آدرس قبلی رو تغییر مسیر بدید به آدرس جدید.

لینک به ارسال

سلام

ممنون از پاسختون

من چند سال پیش نرم افزار رو در سایت گذاشتم و الان متوجه شدم که باید این تغییرات رو بدهم 

البته نه به خاطر اینکه فارسی باشه یا انگلیسی بلکه به خاطر صحیح بودن کار باید این کار رو انجام بدهم

در لینک اصلی هیچ تغییری قرار نیست رخ بده بلکه عکس هایی از محیط نرم افزار (گالری محصول) که زیر لوگوی نرم افزار (تصویر محصول یا نگاره محصول) قرار می گیرند باید نام فارسی شون تغییر کنه که به تبع این نام جایگزین و تمرکز عبارات کلیدی هم تغییر می کنه ولی لینک انگلیسی شون تغییر نخواهد کرد.

افزونه سئوی من پولی نیست.

با این توضیحات دیگه خطای 404 نخواهم داشت؟

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۹/۸/۵ در 15:30، اعظم گفته است :

سلام

ممنون از پاسختون

من چند سال پیش نرم افزار رو در سایت گذاشتم و الان متوجه شدم که باید این تغییرات رو بدهم 

البته نه به خاطر اینکه فارسی باشه یا انگلیسی بلکه به خاطر صحیح بودن کار باید این کار رو انجام بدهم

در لینک اصلی هیچ تغییری قرار نیست رخ بده بلکه عکس هایی از محیط نرم افزار (گالری محصول) که زیر لوگوی نرم افزار (تصویر محصول یا نگاره محصول) قرار می گیرند باید نام فارسی شون تغییر کنه که به تبع این نام جایگزین و تمرکز عبارات کلیدی هم تغییر می کنه ولی لینک انگلیسی شون تغییر نخواهد کرد.

افزونه سئوی من پولی نیست.

با این توضیحات دیگه خطای 404 نخواهم داشت؟

سلام. خواهش میکنم. خیر فقط در صورتیکه لینک تغییر کنه خطای 404 میگیرید. اینکه عبارات رو تغییر بدید چقدر در سئوی سایتتون موثره رو باید با یه متخصص سئو صحبت کنید ولی با ویرایش محتوا، قطعا خطای 404 نخواهید داشت.

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

سلام. خواهش میکنم. خیر فقط در صورتیکه لینک تغییر کنه خطای 404 میگیرید. اینکه عبارات رو تغییر بدید چقدر در سئوی سایتتون موثره رو باید با یه متخصص سئو صحبت کنید ولی با ویرایش محتوا، قطعا خطای 404 نخواهید داشت.

بله با ویرایش postname  هیچ مشکلی بوجود نمیاد چون آی دی پست در url  هست 

اما بعد از تغییر حتماً باید مجدد در کنسول فچ بشه 

چون کنونیکال پست و url تغییر کرده (حتی از پست های داخلی لینک داده شده باشه به پست کد 301 دارند باید تغییر کنند تا وضعیت لینک داخلی همون پست 200 بشه )
اینها هم جزء چک لیست های سئو هستند... 
باز هم ممنونم از همراهی شما دوست عزیز 

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، reza-2020 گفته است :

بله با ویرایش postname  هیچ مشکلی بوجود نمیاد چون آی دی پست در url  هست 

اما بعد از تغییر حتماً باید مجدد در کنسول فچ بشه 

چون کنونیکال پست و url تغییر کرده (حتی از پست های داخلی لینک داده شده باشه به پست کد 301 دارند باید تغییر کنند تا وضعیت لینک داخلی همون پست 200 بشه )
اینها هم جزء چک لیست های سئو هستند... 
باز هم ممنونم از همراهی شما دوست عزیز 

ببینید، ایشون گفتن که اصلا نامک یا slug که داخل url میاد هیچ تغییری نمیکنه. صرفا تغییرات در حد محتوا و تصاویر استفاده شده خواهند بود. در این حالت نه کنونیکال تغییر کرده و نه url که بخواد ریدایرکتی صورت بگیره و status code 301 بگیره. در این حالت نه نیاز به fetch هست و نه هیچ کار دیگه ای. گوگل به مرور همون صفحه موجود رو بررسی میکنه و اگه محتوای با کیفیت تری ببینه اون رو رتبه بهتری بهش میده.

در واقع سوال ایشون اصلا ارتباطی به چک لیست سئو نداشت. :)

لینک به ارسال

با سلام و تشکر از اینکه پیگیری می کنید

پس با توضیحات جناب yazdaniwp، مشکلی به وجود نمی یاد.

مثلاً آدرس تصویر من اینجوری است: https://mysite.ir/mypic و عنوان فعلی اش هم اینجوری است: عکس شماره یک

من می خواهم عنوان فعلی تصویر رو بکنم عکس شماره دو که به تبع اش تمرکز عبارات کلیدی و نام جایگزین هم تغییر می کنه. دیگه جای دیگری تغییر نمی کنه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...