رفتن به مطلب

تکثیر تصاویر در وردپرس بعد از نصب قالب جدید

myerweb

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان میخواستم این موضوع رو مطرح کنم وقتی یک تصویر در وردپرس آپلود میشه سایز های مختلفی از اون تصویر ساخته میشه . به عنوان مثال یک تصویر جدا از اون سایز اصلی در اندازه های 100x100 و 200X200 و 400X400 هم ساخته میشه.

حالا مشکل اینجاست ما اگه بخوایم سایز تصویر شاخص رو کلا تغییر بدیم به عنوان مثال بذاریم 150X150 از همه ی تصاویر یه سایز 150X150 ساخته میشه و اگه یک بار دیگه تغییر بدیم باز از همه تصاویر یک سایز جدید دیگه ساخته خواهد شد

این مشکل جایی بزرگتر میشه که ما قالب رو تغییر بدیم و در قالب جدید سایز ها متفاوت با قالب قبلی باشن 

یعنی به تعبیری اگه 1000 عکس در یک سایت آپلود شده بود ابتدا امر 1000*4 = 4000 عکس و بعد از تغییر قالب این تعداد (8000) دو برابر خواهد شد و این یعنی حجم عظیمی از فضای هاست و عکس های بلا استفاده

راه کار شما برای این مشکل چیه؟

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، myerweb.ir گفته است :

سلام دوستان میخواستم این موضوع رو مطرح کنم وقتی یک تصویر در وردپرس آپلود میشه سایز های مختلفی از اون تصویر ساخته میشه . به عنوان مثال یک تصویر جدا از اون سایز اصلی در اندازه های 100x100 و 200X200 و 400X400 هم ساخته میشه.

حالا مشکل اینجاست ما اگه بخوایم سایز تصویر شاخص رو کلا تغییر بدیم به عنوان مثال بذاریم 150X150 از همه ی تصاویر یه سایز 150X150 ساخته میشه و اگه یک بار دیگه تغییر بدیم باز از همه تصاویر یک سایز جدید دیگه ساخته خواهد شد

این مشکل جایی بزرگتر میشه که ما قالب رو تغییر بدیم و در قالب جدید سایز ها متفاوت با قالب قبلی باشن 

یعنی به تعبیری اگه 1000 عکس در یک سایت آپلود شده بود ابتدا امر 1000*4 = 4000 عکس و بعد از تغییر قالب این تعداد (8000) دو برابر خواهد شد و این یعنی حجم عظیمی از فضای هاست و عکس های بلا استفاده

راه کار شما برای این مشکل چیه؟

سلام. وردپرس بصورت خودکار چنین کاری نمیکنه با تغییر قالب و اتفاقا این یه مشکل هست که با تغییر سایزها باید دوباره تصاویر رو ساخت. برای همین این افزونه رو استفاده میکنیم تا تصاویر رو در ابعاد جدید ایجاد کنه.

اما برای اینکه کتابخانه چند رسانه ای وردپرس رو تمیز کنید و فایلهایی که استفاده نشدن رو حذف کنید و دیتابیس هم اصلاح بشه از این افزونه استفاده کنید.

نکته آخر که فکر میکنم متاسفانه این مطلب رو یکی از پیج های بی اعتبار اینستاگرام منتشر کرده، توصیه میکنم زیاد به چنین مطالبی که دانشی پشتشون نیست توجه نفرمایید.

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

سلام. وردپرس بصورت خودکار چنین کاری نمیکنه با تغییر قالب و اتفاقا این یه مشکل هست که با تغییر سایزها باید دوباره تصاویر رو ساخت. برای همین این افزونه رو استفاده میکنیم تا تصاویر رو در ابعاد جدید ایجاد کنه.

اما برای اینکه کتابخانه چند رسانه ای وردپرس رو تمیز کنید و فایلهایی که استفاده نشدن رو حذف کنید و دیتابیس هم اصلاح بشه از این افزونه استفاده کنید.

نکته آخر که فکر میکنم متاسفانه این مطلب رو یکی از پیج های بی اعتبار اینستاگرام منتشر کرده، توصیه میکنم زیاد به چنین مطالبی که دانشی پشتشون نیست توجه نفرمایید.

مرسی از پاسخی که دادید اما بنده این موضوع رو هیچ جایی نخوندم و خودم با این مشکل مواجه شدم و افرونه ای که گفتید  رو تست کردم این افزونه تصاویری که در هیچ جای ورد پرس استفاده نشده باشه رو ذحذف میکنه.

به نظرم باید به این شکل کد زد که وقتی یک ریسایز برای تصویری انجام میشه تصویر ریسایز شده قبلی که بلااستفاده میشه حذف بشه

حالا شاید پلاگینی هم وجود داشته باشه

بازم ممنون

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، myerweb.ir گفته است :

مرسی از پاسخی که دادید اما بنده این موضوع رو هیچ جایی نخوندم و خودم با این مشکل مواجه شدم و افرونه ای که گفتید  رو تست کردم این افزونه تصاویری که در هیچ جای ورد پرس استفاده نشده باشه رو ذحذف میکنه.

به نظرم باید به این شکل کد زد که وقتی یک ریسایز برای تصویری انجام میشه تصویر ریسایز شده قبلی که بلااستفاده میشه حذف بشه

حالا شاید پلاگینی هم وجود داشته باشه

بازم ممنون

خواهش میکنم. ببینید این افزونه داخل توضیحاتش چندین مرتبه گفته که  delete entries and files یعنی هم فایلهایی که استفاده نشده حذف میشن و هم رکوردهایی که داخل دیتابیس برای هر فایل ایجاد شده. عملا وقتی تغییر سایز بدید دیگه تصاویر قبلی جایی استفاده نشدن. بهر حال علاوه بر اون افزونه، افزونه های دیگه ای هم هستن مثل این و این.

همه این افزونه ها از هوکهای وردپرس استفاده میکنن و میتونید خودتون هم کدش رو بنویسید که در زمان تغییر سایز، تصویر اصلی حذف بشه، حالا اینکه چرا وردپرس چنین کاری نمیکنه مشخصه، وردپرس نمیخواد پهنای باند و ترافیک وبسایت رو بگیره برای تغییرات این چنینی و افزونه ها هم هستن که اگه کسی نیاز داره این کار رو انجام بده بتونه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...