رفتن به مطلب

قرار دادن تصاویر از لینکی دیگر

پست های پیشنهاد شده

سلام وقت بخیر

من دو سایت با وردپرس دارم که قالب و پلاگینها و تنظیماتشون مثل هم است و آدرسشون به این صورت است:

domain.com

en.domain.com

مطالب را در domain.com قرار میدهم و بعد ترجمشون میکنم و در en.domain.com قرار میدم.

برای اینکه هاست کمتری استفاده کنم ، میتونم تصاویر و ویدیوها را در domain.com آپلود کنم و بعد لینکشون را در en.domain.com قرار دهم؟

با توجه به اینکه وردپرس یک تصویر را به چند تصویر با سایزهای مختلف تبدیل میکند ، آیا اگر تصاویر روی هاست en.domain.com نباشند ، مشکلی پیش می آید؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هدف وردپرس از تبدیل یک تصویر به چند تصویر با سایزهای مختلف چی هست؟

آیا فقط برای افزایش سرعت لود است؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آیا اگر تصاویر را از کتابخانه وردپرس آپلود نکنم و خودم مستقیم روی هاست دانلود ، آپلود کنم و بعد لینکش را در پستها بگذارم ، مشکلی پیش می آید؟

لینک به ارسال

سلام

در 9 دقیقه قبل، ehsanfotoo گفته است :

برای اینکه هاست کمتری استفاده کنم ، میتونم تصاویر و ویدیوها را در domain.com آپلود کنم و بعد لینکشون را در en.domain.com قرار دهم؟

بله میتونید برای تصویر شاخص میتونید از افزونه زیر استفاده کنید

https://wordpress.org/plugins/featured-image-from-url/

داخل پست هم که خودش گزینه عکس از نشانی دیگر رو داره

در 10 دقیقه قبل، ehsanfotoo گفته است :

با توجه به اینکه وردپرس یک تصویر را به چند تصویر با سایزهای مختلف تبدیل میکند ، آیا اگر تصاویر روی هاست en.domain.com نباشند ، مشکلی پیش می آید؟

خیر

در 12 دقیقه قبل، ehsanfotoo گفته است :

هدف وردپرس از تبدیل یک تصویر به چند تصویر با سایزهای مختلف چی هست؟

آیا فقط برای افزایش سرعت لود است؟

برای بهینه سازی هست مثال در برخی قسمت ها عکس ما سایزش 4k هست و حجم بالایی داره حالا نیاز داریم از همون عکس در یک محیط کوچک استفاده کنیم وردپرس خاصیت 'thumbnail' و 'medium' رو در اختیار شما قرار میده تا بتونید در سایز 150 و 300 از عکس استفاده کنید و به مراتب حجم صفحه و سرعت لود افزایش پیدا کنه

اطلاعات بیشتر

https://codex.wordpress.org/Post_Thumbnails
https://developer.wordpress.org/themes/functionality/featured-images-post-thumbnails/

در 14 دقیقه قبل، ehsanfotoo گفته است :

آیا اگر تصاویر را از کتابخانه وردپرس آپلود نکنم و خودم مستقیم روی هاست دانلود ، آپلود کنم و بعد لینکش را در پستها بگذارم ، مشکلی پیش می آید؟

جواب این سوالتون هم همین پاسخ های بالاست. البته به نظر خودم از نظر سئو زیاد جالب نیست چون شما دارید عکس های یک دامین دیگه رو فراخوانی میکنید.

و اینکه عکس ها به خودی خود فضای خیلی زیادی رو نمیگیرن

لینک به ارسال

پس در واقع مشکل اصلی تصاویر شاخص است.  اون عکسهایی که در پستها قرار میگیرند مشکلی ندارند. درست است؟

اگر تصاویر را با حجم کمتر از یک مگابایت و سایز کمتر از 2000 در 2000 پیکسل آپلود کنم ، باز هم نیازی به ساخت تصاویر با سایزهای مختلف توسط وردپرس است؟

تکلیف اون عکسهایی که توسط قالب ساخته میشن چی هست؟

ویرایش شده توسط ehsanfotoo
لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، ehsanfotoo گفته است :

پس در واقع مشکل اصلی تصاویر شاخص است.  اون عکسهایی که در پستها قرار میگیرند مشکلی ندارند. درست است؟

توضیحات جناب اسدیان خیلی جامع بود. در خصوص این بخش از سوالتون، خیر همه تصاویر در دیتابیس مشخصاتشون درج میشه و صرفا این نیست که آپلود بشه.

در 6 ساعت قبل، ehsanfotoo گفته است :

اگر تصاویر را با حجم کمتر از یک مگابایت و سایز کمتر از 2000 در 2000 پیکسل آپلود کنم ، باز هم نیازی به ساخت تصاویر با سایزهای مختلف توسط وردپرس است؟

همه تصاویر نمونه های مختلف ازشون ساخته میشه. چون وردپرس نمیدونه شما دقیقا از این تصویر در کجا میخواید استفاده کنید.

اما پیشنهادم اینه که از فرمت webp استفاده کنید. در بیشتر مواقع حجم تصاویر رو تا 70 درصد کاهش میده. افزونه webp express گزینه ای داره که در زمان آپلود تبدیل فرمت رو بصورت خودکار انجام میده.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...