رفتن به مطلب

دو زبانه کردن سایت با polylang و استفاده از parsidate برای تاریخ فارسی

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان ، خسته نباشید 

من با استفاده از افزونه polylang وبسایت دو زبانه ای طراحی کردم. تقریبا یک برنامه نویس تازه کار هستم و یک سری مشکل دارم . 

با فعال کردن یا انتخاب گزینه تبدیل تاریخ میلادی به شمسی ، تمام تاریخ ها در دو زبان شمسی میشن. 

مشکلم اینجاست ، من یک دستور شرطی نوشتم برای فارسی بودن زبان و میخوام بدونم چطوری میشه دقیقا همون کاری که تو تنظیمات wp-parsidate رادیو باتن رو میزنیم و تمام تاریخ ها تبدیل میشه شمسی ، اینجا هم همینکارو کنم. مثال : 

$lang = pll_current_language('name');

if ($lang === 'فارسی'){

اینجا چه کدی باید بنویسم که دقیقا کار اون رادیو باتن رو انحام بده در تنظیمات پارسی دیت ؟

}

لینک به ارسال
در 54 دقیقه قبل، yazdan.qm گفته است :

سلام خدمت دوستان ، خسته نباشید 

من با استفاده از افزونه polylang وبسایت دو زبانه ای طراحی کردم. تقریبا یک برنامه نویس تازه کار هستم و یک سری مشکل دارم . 

با فعال کردن یا انتخاب گزینه تبدیل تاریخ میلادی به شمسی ، تمام تاریخ ها در دو زبان شمسی میشن. 

مشکلم اینجاست ، من یک دستور شرطی نوشتم برای فارسی بودن زبان و میخوام بدونم چطوری میشه دقیقا همون کاری که تو تنظیمات wp-parsidate رادیو باتن رو میزنیم و تمام تاریخ ها تبدیل میشه شمسی ، اینجا هم همینکارو کنم. مثال : 

$lang = pll_current_language('name');

if ($lang === 'فارسی'){

اینجا چه کدی باید بنویسم که دقیقا کار اون رادیو باتن رو انحام بده در تنظیمات پارسی دیت ؟

}

سلام. لطفا قبل از ایجاد تاپیک، در انجمن جستجو کنید. این تاییک مربوط به همین مورد هست:

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

سلام. لطفا قبل از ایجاد تاپیک، در انجمن جستجو کنید. این تاییک مربوط به همین مورد هست:

سلام دوست عزیز . دیدمش و خوندم ولی اصلا کمکی نکرد ، هم روشی که شما گفتید و هم روشی که اون دوستمون گفت رو دقیقا انجام دادم ولی اتفاقی نیوفتاد . شما تست کردی ؟

ویرایش شده توسط yazdan.qm
لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

مشکل این هست که تابع pll_current_language از تو فایل mu-plugins قابل دسترسی نیست

لینک به ارسال

دوستانی که همین مشکل رو دارند . با روشی که جناب yazdaniwp گفتن میتونن عمل کنن. ولی مشکلش اینجاست که تابع pll_current_language از فایل mu-plugins.php قابل دسترسی نیست و به همین دلیل اجرا نمیشه . من اومدم ادرس صفحه رو گرفتم و گفتم اگر ru یا همان روسی بود دستور ایجاد بشه و جواب داد برام. اگر روش بهتری می دونید بگید. من با این دستور جواب گرفتم امیدوارم مشکل دوستان دیگر هم حل بشه  .  کافیه یک بار توی دو زبان $url رو اجرا بگیرید تا ببینید چه مقداری بهتون میده بعد تو دستور شرطی قرار بدید.

$url = $_SERVER['REQUEST_URI'];
$firstfourCharacters = $url[0] . $url[1] . $url[2] . $url[3];
if($firstfourCharacters == '/ru/'){

add_filter( 'option_active_plugins', function( $plugins ) {
          	$not_allowed = array( 'wp-parsidate/wp-parsidate.php' );

return array_values( array_diff( $plugins, $not_allowed ) );
        } );

}

ویرایش شده توسط yazdan.qm
تصحیح کد
لینک به ارسال
  • 10 ماه بعد...

سلام
کدی که من نوشتم و جواب گرفتم این هست:

$url = $_SERVER['REQUEST_URI'];

// checking if we are not in home page
if($url != '/'){
	// getting language from url
   $lang = $url[1] . $url[2];

// excluding the persian language
	if( $lang != 'fa' ) {

add_filter( 'option_active_plugins', function( $plugins ) {
		// disable the jalali date plugin or whatever...
   		$not_allowed = array( 'wp-shamsi/wp-shamsi.php' );

return array_values( array_diff( $plugins, $not_allowed ) );
    	});
	}
}

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...