رفتن به مطلب

فروش محصول مکمل و مختلف با ووکامرس

HAMRAH

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب
دو سوال در مورد ووکامرس
یک: فرض کنید محصولی دارم با عنوان بازاریابی، این محصول نسخه های صوتی، متنی و pdf داره، میخام کاربر هنگام خرید بتونه انتخاب کنه کدوم نسخه رو میخاد، یا یکیش رو یا چند نسخه رو انتخاب کنه، یعنی نیاز نباشه برای هر نسخه من یک صفحه محصول بسازم
دو: فرض کنید یک محصول جدا هم داریم با عنوان پرسش و پاسخ بازاریابی که بصورت تکی فروش میره، حالا میخام کاربری که محصول اول رو میخاد خرید کنه کنارش یه گزینه باشه که بتونه تیک بزنه محصول پرسش و پاسخ رو هم در کنار محصول اول خرید کنه
و با انتخاب هر کدوم قیمت تغییر کنه

حالا این ثابت نباشه و بشه تغییرش داد، شاید بجای نسخه ویدیویی مثلا Pdf باشه
سوال یک تقریبا با محصول متغیر میشه اما ایراد اینه که باید یه محصول متغیر ایجاد کنیم و یه محصول که شامل اون سه مورد باشه و این دو تارو لینک کنیم
سوال دوم تقریبا با افزونه باندل میشه ولی اونم منظورم نیست
تصویری رو با فتوشاپ ساختم و پیوست کردم البته حدودی هست

سوال اول رو نسخه ایرانی دیدم در سایتی ولی سوال دوم رو نه
ممنون میشم راهنمایی فرمایید

woo.jpg

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، HAMRAH گفته است :

سلام و عرض ادب
دو سوال در مورد ووکامرس
یک: فرض کنید محصولی دارم با عنوان بازاریابی، این محصول نسخه های صوتی، متنی و pdf داره، میخام کاربر هنگام خرید بتونه انتخاب کنه کدوم نسخه رو میخاد، یا یکیش رو یا چند نسخه رو انتخاب کنه، یعنی نیاز نباشه برای هر نسخه من یک صفحه محصول بسازم
دو: فرض کنید یک محصول جدا هم داریم با عنوان پرسش و پاسخ بازاریابی که بصورت تکی فروش میره، حالا میخام کاربری که محصول اول رو میخاد خرید کنه کنارش یه گزینه باشه که بتونه تیک بزنه محصول پرسش و پاسخ رو هم در کنار محصول اول خرید کنه
و با انتخاب هر کدوم قیمت تغییر کنه

حالا این ثابت نباشه و بشه تغییرش داد، شاید بجای نسخه ویدیویی مثلا Pdf باشه
سوال یک تقریبا با محصول متغیر میشه اما ایراد اینه که باید یه محصول متغیر ایجاد کنیم و یه محصول که شامل اون سه مورد باشه و این دو تارو لینک کنیم
سوال دوم تقریبا با افزونه باندل میشه ولی اونم منظورم نیست
تصویری رو با فتوشاپ ساختم و پیوست کردم البته حدودی هست

سوال اول رو نسخه ایرانی دیدم در سایتی ولی سوال دوم رو نه
ممنون میشم راهنمایی فرمایید

woo.jpg

سلام. برای مورد اول نمیدونم راه حلتون چی بود ولی نیازی به کار اضافه نیست.

یه محصول متغیر تعریف میکنید و یک ویژگی مثلا به اسم نوع و سه حالت رو براش تعریف میکنید و تیک استفاده برای متغیر رو میزنید و بعد داخل تغییرات، همه متغیرها رو اضافه میکنید. حالا هر متغیر رو باز کنید میتونید مشخص کنید که این متغیر دانلودی هست و فایل مربوطه رو بهش اختصاص بدید بهمین سادگی!

برای مورد دوم هم میتونید یه متغیر دیگه تعریف کنید مثلا به اسم نیاز به پرسش و پاسخ و دو حالت بلی و خیر بذارید براش. این دو تا رو با پیشفرض ووکامرس میشه انجام داد به سادگی.

میتونید یه محصول ساده هم تعریف کنید کلا که برای پرسش و پاسخ هست و اون رو جدا بفروشید.

نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا خیر ولی کلا نیاز به لینکدهی و ایجاد محصول گروهی و... نیست. همش متغیره.

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

سلام. برای مورد اول نمیدونم راه حلتون چی بود ولی نیازی به کار اضافه نیست.

یه محصول متغیر تعریف میکنید و یک ویژگی مثلا به اسم نوع و سه حالت رو براش تعریف میکنید و تیک استفاده برای متغیر رو میزنید و بعد داخل تغییرات، همه متغیرها رو اضافه میکنید. حالا هر متغیر رو باز کنید میتونید مشخص کنید که این متغیر دانلودی هست و فایل مربوطه رو بهش اختصاص بدید بهمین سادگی!

برای مورد دوم هم میتونید یه متغیر دیگه تعریف کنید مثلا به اسم نیاز به پرسش و پاسخ و دو حالت بلی و خیر بذارید براش. این دو تا رو با پیشفرض ووکامرس میشه انجام داد به سادگی.

میتونید یه محصول ساده هم تعریف کنید کلا که برای پرسش و پاسخ هست و اون رو جدا بفروشید.

نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا خیر ولی کلا نیاز به لینکدهی و ایجاد محصول گروهی و... نیست. همش متغیره.

سلام مجدد

ممنون از شما دوست عزیز

بله با محصول متغیر میشه، اما درصورتی که من یک محصول ایجاد کنم کتاب باشه و یه محصول متغیر که این کتاب رو بهش معرفی کنم، محصول متغیر تکی قابلیت فروش و قیمت گذاری نداره، من میخام فقط یک محصول با این امکانات باشه

متاسفانه نمیشه لینک گذاشت و خطا میده وگرنه نمونه سوال اول رو نشون میدادم

ویرایش شده توسط HAMRAH
مشکل لینک
لینک به ارسال
در 23 دقیقه قبل، HAMRAH گفته است :

سلام مجدد

ممنون از شما دوست عزیز

بله با محصول متغیر میشه، اما درصورتی که من یک محصول ایجاد کنم کتاب باشه و یه محصول متغیر که این کتاب رو بهش معرفی کنم، محصول متغیر تکی قابلیت فروش و قیمت گذاری نداره، من میخام فقط یک محصول با این امکانات باشه

متاسفانه نمیشه لینک گذاشت و خطا میده وگرنه نمونه سوال اول رو نشون میدادم

سلام. خواهش میکنم. اون چیزی که شما میگید محصول گروهی هست. محصول متغیر از نظر کاربری فقط یک محصوله که چند حالت تعریف داره. بذارید یه جور دیگه مثال بزنیم. من میخوام کفش بفروشم. یه محصول متغیر تعریف میکنم که 5 تا سایز داره. یک محصول کفش با 5 متغیر سایز که هر کدوم رو میتونم قیمت جدا، موجودی جدا، تصویر جدا و... براش قرار بدم و اینها همگی داخل محصول کفش انجام میشه و نیازی نیست محصول دیگه ای تعریف بشه. گزینه شما تازه خیلی ساده است. من برای پوشاک که سایز و رنگ و... همگی قابل انتخاب بوده انجام دادم.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

سلام. خواهش میکنم. اون چیزی که شما میگید محصول گروهی هست. محصول متغیر از نظر کاربری فقط یک محصوله که چند حالت تعریف داره. بذارید یه جور دیگه مثال بزنیم. من میخوام کفش بفروشم. یه محصول متغیر تعریف میکنم که 5 تا سایز داره. یک محصول کفش با 5 متغیر سایز که هر کدوم رو میتونم قیمت جدا، موجودی جدا، تصویر جدا و... براش قرار بدم و اینها همگی داخل محصول کفش انجام میشه و نیازی نیست محصول دیگه ای تعریف بشه. گزینه شما تازه خیلی ساده است. من برای پوشاک که سایز و رنگ و... همگی قابل انتخاب بوده انجام دادم.

سلام مجدد

سپاس از شما عزیز گرامی

مورد اول حل شد و من در ساخت ویژگی ها اشتباه میکردم (با محصول متغیر)

اما مورد دوم رو هر دو روش رو رفتم و نشد

ویژگی پرسش و پاسخ رو در داخل ویژگی نوع محصول ایجاد کردم و مشکل نداشت، میشه از لیست انتخاب کرد، اما ایرادش اینه که کاربر اینجا فقط اسم رو میبینه و هیچ توضیحی از محصول پرسش و پاسخ نداره (منظورم همون توضیحات و تیتر و عکس محصول هست که در محصولات مرتبط نمایش داد میشه، اونجوری نشون بده) - عکس اول

11.thumb.jpg.b47681f98676b5a136efe075a60f1e93.jpg

در این روش خب قسمت متغیرها به شکل عکس دوم هست و لیستی هست که میتونم قیمت بدم

22.thumb.jpg.8f0334095a6502e38392bb3d59f8ec18.jpg

----------------------------------------

اما در روش دوم اومدم و پرسش پاسخ رو متغیر جدا انتخاب کردم، و قسمت سفارش به شکل بعدی در اومد، اینجا هم میشه انتخاب کرد و مشکلی نداره، تنها مشکل اینجاست من احتمالا باید برای هر نسخه کتاب یک بله یا خیر پرسش و پاسخ قیمت بدم، درسته؟

33.thumb.jpg.fddc9570e5f9b8908c8608b1f2164b0b.jpg

چون در عکس بعدی وقتی افزودن متغیر رو میزنم باید تکی بیاد که نمیاد و میره کنار ویژگی قبلی قرار میگیره، در حالی که باید عین ویژگی اول تکی بیاد و متغیر خودش رو نشون بده

44.thumb.jpg.ac9909cb92a7ae227144dcaccd69f685.jpg

اگه این قضیه هم حل بشه دیگه مشکلی نیست

ویرایش شده توسط HAMRAH
لینک به ارسال
در 48 دقیقه قبل، HAMRAH گفته است :

چون در عکس بعدی وقتی افزودن متغیر رو میزنم باید تکی بیاد که نمیاد و میره کنار ویژگی قبلی قرار میگیره، در حالی که باید عین ویژگی اول تکی بیاد و متغیر خودش رو نشون بده

خیر. درست همین هست. یعنی شما 3 تا حالت صوتی دارید. با 2 حالت برای دریافت پرسش و پاسخ. در اینصورت شما 6 حالت دارید. وقتی بزنید ساختن متغیرها از همه ویژگیها این 6 حالت اضافه میشه. قیمت هر کدوم رو متفاوت میتونید بزنید و...

میتونید متغیر پیشفرض رو هم انتخاب کنید. مثلا نسخه صوتی با پرسش و پاسخ و ووکامرس در بدو ورود کاربر به صفحه محصول، همون رو انتخاب میکنه. کاربر هر دو گزینه رو تغییر میده و افزودن به سبد رو میزنه و الی آخر

روش دومی که رفتید درسته ولی همه حالات نیست. هر 6 حالت رو اضافه کنید.

لینک به ارسال

آقا خیلی ممنون

واقعا مطلب بسیار مفیدی یادم دادین و منت گذاشتین

فقط یه سوال:

میشه نحوه نمایش اینارو سفارشی سازی کرد؟ مثلا بصورت تصویر با چک باکس باشن و لیست بازشو نباشه

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، HAMRAH گفته است :

آقا خیلی ممنون

واقعا مطلب بسیار مفیدی یادم دادین و منت گذاشتین

فقط یه سوال:

میشه نحوه نمایش اینارو سفارشی سازی کرد؟ مثلا بصورت تصویر با چک باکس باشن و لیست بازشو نباشه

خواهش میکنم. این افزونه ها کمک میکنن.

سلامت و موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...