رفتن به مطلب

گوگل آنالیتیکس

پست های پیشنهاد شده

سلام.خسته نباشید.من میخوام آمار سایت رو (فروشگاهی وردپرس-ووکامرس) با گوگل آنالیتیکس ببینم. سوال من اینه که وقتی تو آنالیتیکس سایت رو ثبت کردم.بعدش باید حتما اسکریپتی که میده رو در قسمت هدر سایت بذارم؟ (اصلا کد اسکریپتی که میده کدومه؟؟) و بعد اینکار آمارسایت رو چجوری ببینم؟حتما باید افزونه ای نصب کنم برای نشان دادن آنالیتیکس در پیشخوان؟یا از طریق خود سایت گوگل آنالیتیکس هم میشه آمار رو دید؟ چون میترسم با نصب افزونه سرعت سایت بیاد پایین.

یک جا آموزش داده بعد ثبت نام در گوگل آنالیتیکس، با نصب افزونه داشبورد گوگل آنالیتیکس برای وردپرس ، ازش استفاده کنید.

یک جا گفته بعد از ثبت نام در آنالیتیکس، با سرویس تگ منیجر گوگل ازش استفاده کنید.

در کل خیلی گیج شدم.ممنون میشم مراحل کامل نصب و استفاده آسان از گوگل آنالیتیکس رو برام توضیح بدین که بشه آمار سایت رو مشاهده کرد.
با تشکر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، bahar222 گفته است :

سلام.خسته نباشید.من میخوام آمار سایت رو (فروشگاهی وردپرس-ووکامرس) با گوگل آنالیتیکس ببینم. سوال من اینه که وقتی تو آنالیتیکس سایت رو ثبت کردم.بعدش باید حتما اسکریپتی که میده رو در قسمت هدر سایت بذارم؟ (اصلا کد اسکریپتی که میده کدومه؟؟) و بعد اینکار آمارسایت رو چجوری ببینم؟حتما باید افزونه ای نصب کنم برای نشان دادن آنالیتیکس در پیشخوان؟یا از طریق خود سایت گوگل آنالیتیکس هم میشه آمار رو دید؟ چون میترسم با نصب افزونه سرعت سایت بیاد پایین.

یک جا آموزش داده بعد ثبت نام در گوگل آنالیتیکس، با نصب افزونه داشبورد گوگل آنالیتیکس برای وردپرس ، ازش استفاده کنید.

یک جا گفته بعد از ثبت نام در آنالیتیکس، با سرویس تگ منیجر گوگل ازش استفاده کنید.

در کل خیلی گیج شدم.ممنون میشم مراحل کامل نصب و استفاده آسان از گوگل آنالیتیکس رو برام توضیح بدین که بشه آمار سایت رو مشاهده کرد.
با تشکر

سلام. وقت بخیر.ببینید وقتی ثبت میکنید وبسایتتون رو برای آنالیتیکس یه اسکریپت رهگیری بهتون میده. این اسکریپت همیشه از مسیر زیر داخل گوگل آنالیتیکس در دسترسه:

admin > traking info > tracking code

این اسکریپت رو در هدر قالب قرار میدید و بقیه گزاراشات رو میتونید بصورت لحظه ای در آنالیتیکس ببینید.

گوگل تگ منیجر کاربرد گسترده تری داره و به آنالیتیکس محدود نمیشه. چون دردسر ساخت یه container و پابلیش کردن تغییرات بیشتره و شما هم برای شروع کاری به بقیه بخش ها ندارید نیازی بهش نیست الان.

افزونه هایی هم که هستن فقط برای اینه که نخواید وارد آنالیتیکس بشید ولی چون تحریم هست آنالیتیکس از نظر دسترسی برای ایران، مجبورید که در زمان ورود به بخش ادمین با فیلتر شکن وارد بشید در غیر اینصورت سرعت بخش ادمین خیلی پایین میاد پس نیازی نیست افزونه ای نصب کنید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...