رفتن به مطلب

قرار دادن صفحه‌بندی در برگه

mj1362

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان،

من سایت آموزش زبان دارم، میخوام برگه های مختلفی در صفحه اول و همینطور منو ها قرار بدم. مثلا برگه لغات کاربردی. برای سئو کردنش یک مطلب جامع بنویسم مثلا در مورد روش‌های حفظ لغات کاربردی و بعد نوشته ها رو قرار بدم. یعنی یک دسته‌بندی درست کنم برای این موضوع و نوشته ها به طور خودکار در این برگه و بعد از مطلبی که نوشتم صفحه به صفحه قرار بگیرند.

حالا مشکم اینه که آیا این محتوای تکراری حساب نمیاد ؟ چون این نوشته ها هم در برگه ای که درست کردم نمایش داده میشند و هم در دسته‌بندی ایجاد شده. از یک طرف دیگه برای انتخاب نامک دسته‌بندی هم مشکل دارم، چون عنوان category رو از پیوند های یکتا حذف کردم و نامک یکسان با برگه نمیتونم انتخاب کنم.

برای حل این مشکل آیا بهتر نیست اصلا از برگه استفاده نکنم، خود صفحه دسته بندی رو طوری ویرایش کنم که ابتد اون مطلب اولیه‌ را بگذارم و بعد دیگه نوشته ها در صفحات مختلف ظاهر بشند ؟

بسیارممنون.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، mj1362 گفته است :

خود صفحه دسته بندی رو طوری ویرایش کنم که ابتد اون مطلب اولیه‌ را بگذارم و بعد دیگه نوشته ها در صفحات مختلف ظاهر بشند ؟

سلام بنظرم استفاده از این روش بهتره

در ۱ ساعت قبل، mj1362 گفته است :

آیا این محتوای تکراری حساب نمیاد ؟ چون این نوشته ها هم در برگه ای که درست کردم نمایش داده میشند و هم در دسته‌بندی ایجاد شده.

برای این مورد هم میتونید یکی از اونها رو noindex کنید

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، asadiy4n گفته است :

سلام بنظرم استفاده از این روش بهتره

برای این مورد هم میتونید یکی از اونها رو noindex کنید

ممنون. در این مورد خاص  noindex بهتره یا canonical ؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mj1362 گفته است :

برای حل این مشکل آیا بهتر نیست اصلا از برگه استفاده نکنم، خود صفحه دسته بندی رو طوری ویرایش کنم که ابتد اون مطلب اولیه‌ را بگذارم و بعد دیگه نوشته ها در صفحات مختلف ظاهر بشند ؟

دقیقا همین کار درسته، مبحثی داریم در سئو به اسم cannibalization که در این حالت شما صفحات مشابهی در خصوص یک موضوع دارید. نتیجه چنین اتفاقی این میشه که مطالب و لینکهای شما بجای رقابت با رقبا، با همدیگه رقابت میکنن و یه جور خودکشی هست، ورودی ها بین مطالب مشابه تقسیم میشن و بانس ریت یا نرخ پرش بالا میره و....

برای چنین کاری باید برای هر موضوع فقط یک مطلب در سایت داشته باشید.

خب گاهی ممکنه یه مطلب جزئی بنویسید و مطلب کلی و جامع تری هم داشته باشید، باید چه کار کرد؟

سوال خوبیه، برای اینکار مطلب اصلی رو پر و پیمون بنویسید و قواعد اولیه مثل دانسیته یا چگالی عبارت کلیدی نسبت به کل متن، LSI و... رو رعایت کنید و مطلب جزئی تر رو کنونیکال کنید روی مطلب اصلی. noindex کردن فقط جلوی ایندکس شده رو میگیره ولی از duplicate content یا محتوای تکراری جلوگیری نمیکنه. گوگل با کنونیکال متوجه میشه که این مطلب، مطلب فرعی هست و ارجاع میده به مطلب اصلی خودش رو.

اینکار در سئو بسیار رایجه. مثلا وارد صفحه یک برند میشید، بالا یا پایین صفحه اول اون برند، توضیحاتی در مورد برند هست که به گوگل کمک میکنه که درک بهتری داشته باشه و محتوای دسته ها هم چیزی فراتر از لینکهای داخلی به محصولات یا مطالب خواهد بود.

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، mj1362 گفته است :

ممنون. فقط جهت یادگیری ممکنه توضیح بدید مزیت no index نسبت به کنونیکال چی هست در این مورد ؟ ممنون.

خواهش میکنم. تعاریف این هستن:

noindex: گوگل صفحه رو میبینه ولی داخل نتایج نمایش نخواهد داد. یعنی گوگل داخل دیتابیسش ذخیره نمیکنه تا وقتی کاربری چیزی رو جستجو میکنه، اون صفحه رو بهش پیشنهاد بده.

canonical: گوگل میتونه صفحه رو ایندکس کنه ولی شما بهش میگید که محتوای مرجع این صفحه، صفحه دیگری هست که داخل کنونیکال مشخصش کردید. پس اعتبار این صفحه به صفحه مقصد منتقل میشه ولی امکان ایندکس این صفحه همچنان وجود داره.

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، mj1362 گفته است :

ممنون. فقط جهت یادگیری ممکنه توضیح بدید مزیت no index نسبت به کنونیکال چی هست در این مورد ؟ ممنون.

در 10 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

خواهش میکنم. تعاریف این هستن:

noindex: گوگل صفحه رو میبینه ولی داخل نتایج نمایش نخواهد داد. یعنی گوگل داخل دیتابیسش ذخیره نمیکنه تا وقتی کاربری چیزی رو جستجو میکنه، اون صفحه رو بهش پیشنهاد بده.

canonical: گوگل میتونه صفحه رو ایندکس کنه ولی شما بهش میگید که محتوای مرجع این صفحه، صفحه دیگری هست که داخل کنونیکال مشخصش کردید. پس اعتبار این صفحه به صفحه مقصد منتقل میشه ولی امکان ایندکس این صفحه همچنان وجود داره.

ممنون.

با تعاریف از قبل آشنا بودم، فقط میخواستم بدونم دلیل این که دوستمون asadiy4n در این مورد no index رو نسبت به canonical پیشنهاد دادند چی بوده.

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، mj1362 گفته است :

دلیل این که دوستمون asadiy4n در این مورد no index رو نسبت به canonical پیشنهاد دادند چی بوده.

ابتدا که تشکر میکنم از دوستمون جناب @yazdaniwp بابت توضیحات کامل و گویاشون حقیقت اینه که استفاده از تگ canonical یک مقدار برای کاربران تازه کار پیچیده هست و اینکه مخصوصا در مورد مبحث سئو هر چیزی که به نفع سئوی وبسایت هست در صورت استفاده نادرست تاثیر کاملا منفی میذاره و صدمات جبران ناپذیری رو به وبسایت وارد میکنه. توضیحات راجب این دو رو جناب یزدانی دادند و کامل هم بود بهرحال نظر بنده این هست اگر آشنایی کامل به این مباحث دارید از canonical استفاده کنید اگر خیر فعلا از noindex استفاده کنید تا صفحات لطمه ای به سئوی وبسایت وارد نکنند.

پیشنهاد میکنم این لینک رو هم مطالعه کنید

https://support.google.com/webmasters/answer/139066?hl=en

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...