رفتن به مطلب

حذف دسته بندی سایت

mojtaba72

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید

من یه سایت وردپرس دارم با تعداد بسیار زیادی پست که روزانه در سالهای گذشته منتشر شده و شاید تعدادش به بالای 30 هزار تا برسه

این سایت از همون روزهای اول دسته بندی زیاد و اشتباه داشته در حدی که برای یوزر و حتی خود نویسندگان هم گنگ و نامفهومه! تعداد بالایی از پست ها در چند دسته بندی قرار گرفتن و چیزی به نام نظم کلا وجود نداره!

حالا من میخوام بدونم اگه بیام و نام یه سری دسته بندی ها رو تغییر بدم و یا کلا یه دسته با چندین زیرشاخه رو حذف کنم و مطالبش رو به دسته جدید منتقل کنم از لحاظ سئو به مشکل نمیخوریم؟ چون سایت ورودی بالایی از گوگل داره

در ساختار لینک پست های منتشر شده اسمی از کتگوری نیست! یعنی ساختار لینک پست ها به این شکله

domain/post id/post name

و ساختار لینک خود دسته بندی ها هم کلمه کتگوری وجود نداره به این شکله

domain/category name

لینک به ارسال

سلام

در 2 ساعت قبل، mojtaba72 گفته است :

در ساختار لینک پست های منتشر شده اسمی از کتگوری نیست! یعنی ساختار لینک پست ها به این شکله

domain/post id/post name

این مورد که نکته ی بسیار خوبیه و حداقل قرار نیست لینک پستهاتون تغییر کنه پس طبیعتا اینکار در مورد پستهاتون مشکلی ایجاد نمیکنه

حالا من میخوام بدونم اگه بیام و نام یه سری دسته بندی ها رو تغییر بدم و یا کلا یه دسته با چندین زیرشاخه رو حذف کنم و مطالبش رو به دسته جدید منتقل کنم از لحاظ سئو به مشکل نمیخوریم؟ چون سایت ورودی بالایی از گوگل داره

در مورد دسته بندی هاتون هم از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد آموزش های زیادی در مورد ریدایرکت ۳۰۱ در اینترنت موجوده میتونید جستجو کنید

لینک به ارسال

نام در اینکه خطایی در سئو پیش بیاد موثر نیست زیاد، نامک یا slug هست که خیلی موثره. البته نام دسته بندی رو هم باید چک کنید که از نظر گوگل چقدر ارزشمنده و نیاز به بررسی موردی هست.

دو حالت برای کار شما هست:

1- از اسکیما استفاده کردید: برای سئو مشکلی پیش نمیاد ولی با تغییر اسامی و... اسکیما هم عوض میشه که توضیح دادم باید موردی بررسی بشه. در مورد اسکیما مشخصا در مورد breadcrumb منظورمه. مثلا داخل آدرس شما اسم دسته بندی نیست ولی اسکیما اضافه کردید و مسیری که برای هر دسته و نوشته برای گوگل ارسال شده چیزی مثل این هست:

خانه > دسته اول > دسته دوم > نوشته

2- اسکیما ندارید و نداشتید: گوگل اعلام کرده که با حذف یک مطلب و تغییر مسیر (redirect 301-302) ارزش اون صفحه با اینکه جزء exclude هست یا حفظ میشه و یا به آدرس جدید منتقل میشه.

در هر صورت باید حساب شده عمل کنید، حذف فله ای مطالب میتونه رتبه شما رو کاهش بده ولی اگه اصولی باشه و cannibalization و ایرادات دیگه رو برطرف کنه قطعا رشد چشمگیری خواهید داشت.

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

نام در اینکه خطایی در سئو پیش بیاد موثر نیست زیاد، نامک یا slug هست که خیلی موثره. البته نام دسته بندی رو هم باید چک کنید که از نظر گوگل چقدر ارزشمنده و نیاز به بررسی موردی هست.

دو حالت برای کار شما هست:

1- از اسکیما استفاده کردید: برای سئو مشکلی پیش نمیاد ولی با تغییر اسامی و... اسکیما هم عوض میشه که توضیح دادم باید موردی بررسی بشه. در مورد اسکیما مشخصا در مورد breadcrumb منظورمه. مثلا داخل آدرس شما اسم دسته بندی نیست ولی اسکیما اضافه کردید و مسیری که برای هر دسته و نوشته برای گوگل ارسال شده چیزی مثل این هست:

خانه > دسته اول > دسته دوم > نوشته

2- اسکیما ندارید و نداشتید: گوگل اعلام کرده که با حذف یک مطلب و تغییر مسیر (redirect 301-302) ارزش اون صفحه با اینکه جزء exclude هست یا حفظ میشه و یا به آدرس جدید منتقل میشه.

در هر صورت باید حساب شده عمل کنید، حذف فله ای مطالب میتونه رتبه شما رو کاهش بده ولی اگه اصولی باشه و cannibalization و ایرادات دیگه رو برطرف کنه قطعا رشد چشمگیری خواهید داشت.

در 6 ساعت قبل، asadiy4n گفته است :

سلام

این مورد که نکته ی بسیار خوبیه و حداقل قرار نیست لینک پستهاتون تغییر کنه پس طبیعتا اینکار در مورد پستهاتون مشکلی ایجاد نمیکنه

در مورد دسته بندی هاتون هم از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد آموزش های زیادی در مورد ریدایرکت ۳۰۱ در اینترنت موجوده میتونید جستجو کنید

مرسی بسیار ممنونم بابت راهنمایی هاتون

لینک به ارسال
در 55 دقیقه قبل، mojtaba72 گفته است :

مرسی بسیار ممنونم بابت راهنمایی هاتون

خواهش میکنم. موفق و سلامت باشید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...