رفتن به مطلب

ساب دومین

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان خسته نباشید

بنده چطور میتونم فایل های استاتیک و نیز تصاویر را از ساب دامین خودم static.mysite.com فراخوانی کنم؟

یعنی یک ساب دومین بسازم و تصاویر، فونت ها، css ,js خودم رو در آنجا ذخیره کنم و بعد از درخواست از همونجا لود بشه!؟

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، Mohammad Bazli گفته است :

سلام دوستان خسته نباشید

بنده چطور میتونم فایل های استاتیک و نیز تصاویر را از ساب دامین خودم static.mysite.com فراخوانی کنم؟

یعنی یک ساب دومین بسازم و تصاویر، فونت ها، css ,js خودم رو در آنجا ذخیره کنم و بعد از درخواست از همونجا لود بشه!؟

از نظر فنی این کار جالب نیست، شما افزونه و قالب دارید که دارن آدرس رو بر اساس مسیرشون میخونن اما کاری که انجام میشه برای امتیازی که بناست از جی تی متریکس و پینگدام و... بگیرن اینه که سابدامین میسازن، بعد اون رو point میکنن به پوشه wp-content. اینطوری در ظاهر اون مشکل حل میشه ولی در باطن شما دارید همه رو از یه دامین میخونید و روی ترافیک سایت اتفاق مثبتی رخ نمیده.

اما اگه کدنویسی میکنید میتونید از هوکهای script_loader_tag و style_loader_tag استفاده کنید و بصورت واقعی از آدرس یک دامین دیگه که سرور ثانویه هست فایلهای js و css رو بگیرید که اونم متاسفانه همه جا جواب نمیده چون افزونه ها و قالبها همه شون قواعد وردپرس رو رعایت نمیکنن.

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۹/۵/۱۴ در 23:23، yazdaniwp گفته است :

از نظر فنی این کار جالب نیست، شما افزونه و قالب دارید که دارن آدرس رو بر اساس مسیرشون میخونن اما کاری که انجام میشه برای امتیازی که بناست از جی تی متریکس و پینگدام و... بگیرن اینه که سابدامین میسازن، بعد اون رو point میکنن به پوشه wp-content. اینطوری در ظاهر اون مشکل حل میشه ولی در باطن شما دارید همه رو از یه دامین میخونید و روی ترافیک سایت اتفاق مثبتی رخ نمیده.

اما اگه کدنویسی میکنید میتونید از هوکهای script_loader_tag و style_loader_tag استفاده کنید و بصورت واقعی از آدرس یک دامین دیگه که سرور ثانویه هست فایلهای js و css رو بگیرید که اونم متاسفانه همه جا جواب نمیده چون افزونه ها و قالبها همه شون قواعد وردپرس رو رعایت نمیکنن.

سلام
شما چه پیشنهادی میدید برای افزایش سرعت لود وبسایت...
بنده هاست پر سرعت هم دارم ولی باز منابع زیادی برای بارگذاری js و css استفاده میشه...

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Mohammad Bazli گفته است :

سلام
شما چه پیشنهادی میدید برای افزایش سرعت لود وبسایت...
بنده هاست پر سرعت هم دارم ولی باز منابع زیادی برای بارگذاری js و css استفاده میشه...

هاستینگ ایران کلا مشکل داره و غالبا oversell هستن، یعنی منابع محدود رو بین تعداد زیادی از مشترکین تقسیم میکنن، پیشنهاد اول که استفاده از CDN مثل cloudflare هست، بعدش باید هاستی بگیرید که حتی المقدور لایت اسپید باشه. اگه وبسرورتون لایت اسپید باشه، افزونه اختصاصی ای داره خودش که بشدت روی سرعت موثره. غیر فعال کردن پلاگینهایی که استفاده نمیشن در صفحات خاص هم موثره.

اینها موارد معمول هستن ولی اگه با ساختار دیتابیس و مخصوصا وردپرس اشنایی کاملی دارید، تغییر استراکچر و ایندکسینگ دیتابیس خیلی کمک میکنه، بهینه سازی جدول wp_options خیلی مهمه مخصوصا اگه قبلا افزونه هایی رو نصب و حذف کردید. کلا خیلی کار میشه کرد ولی تا منابع سخت افزاری جوابگوی حداقل نیازها نباشه تاثیری ندارن.

اگه دیتابیس و ترافیکتون هم در حال رشد هست و مخصوصا اگه فروشگاهی هستید باید مهاجرت کنید به سرورهای مجازی.

نهایتا اینکه با افزونه های متعدد کارکردن باعث افت پرفورمنس میشه، اگه نمیخواید که هر چند مدت فقط با افزایش منابع سخت افزاری سرعت رو بهتر کنید، باید یا خودتون دست به کد بشید یا با یک توسعه دهنده وردپرس در ارتباط باشید.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

تغییر استراکچر و ایندکسینگ دیتابیس خیلی کمک میکنه، بهینه سازی جدول wp_options خیلی مهمه مخصوصا اگه قبلا افزونه هایی رو نصب و حذف کردید.

سلام، این موضوعی که فرمودید رو من هم چند وقتی هست دارم در موردش مطالعه می‌کنم (البته تاحالا انجامش ندادم) اگر براتون ممکنه لطف می‌کنید یه توضیحی راجع‌بهش بدید؟ فکر کنم برای خیلی از دوستان جالب باشه، خودتون دستی اطلاعات قدیمی داخل wp_options رو حذف می‌کنید یا کوئری خاصی روش میزنید؟ همچنین اگر رفرنس خوبی در این مورد میشناسید ممنون میشم معرفی کنید.

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

سلام، این موضوعی که فرمودید رو من هم چند وقتی هست دارم در موردش مطالعه می‌کنم (البته تاحالا انجامش ندادم) اگر براتون ممکنه لطف می‌کنید یه توضیحی راجع‌بهش بدید؟ فکر کنم برای خیلی از دوستان جالب باشه، خودتون دستی اطلاعات قدیمی داخل wp_options رو حذف می‌کنید یا کوئری خاصی روش میزنید؟ همچنین اگر رفرنس خوبی در این مورد میشناسید ممنون میشم معرفی کنید.

سلام. ارادتمندم، حقیقتا رفرنسی نمیشناسم ولی حتما همین چند روزه یه مطلبی در موردش مینویسم و کامل توضیح میدم که چطور میشه دیتابیس وردپرس رو بهینه تر کرد. اگه سرور مجازی یا اختصاصی باشه که تغییرات خیلی محدود ولی کارآمدی در کانفیگ سرور هم بشدت کمک میکنه، من با همین موارد الان به فروشگاه با بازدید ماهیانه 200k (فقط روی وبسایت و ترافیک اپ رو نداریم ولی قاعدتا ترافیک اپ 2.5 تا سه برابر سایت هست) رو با منابع سخت افزاری خیلی مناسبی دارم هندل میکنم. ممنونم از حسن توجه حضرتعالی.سلامت و موفق باشید.

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، yazdaniwp گفته است :

هاستینگ ایران کلا مشکل داره و غالبا oversell هستن، یعنی منابع محدود رو بین تعداد زیادی از مشترکین تقسیم میکنن، پیشنهاد اول که استفاده از CDN مثل cloudflare هست، بعدش باید هاستی بگیرید که حتی المقدور لایت اسپید باشه. اگه وبسرورتون لایت اسپید باشه، افزونه اختصاصی ای داره خودش که بشدت روی سرعت موثره. غیر فعال کردن پلاگینهایی که استفاده نمیشن در صفحات خاص هم موثره.

اینها موارد معمول هستن ولی اگه با ساختار دیتابیس و مخصوصا وردپرس اشنایی کاملی دارید، تغییر استراکچر و ایندکسینگ دیتابیس خیلی کمک میکنه، بهینه سازی جدول wp_options خیلی مهمه مخصوصا اگه قبلا افزونه هایی رو نصب و حذف کردید. کلا خیلی کار میشه کرد ولی تا منابع سخت افزاری جوابگوی حداقل نیازها نباشه تاثیری ندارن.

اگه دیتابیس و ترافیکتون هم در حال رشد هست و مخصوصا اگه فروشگاهی هستید باید مهاجرت کنید به سرورهای مجازی.

نهایتا اینکه با افزونه های متعدد کارکردن باعث افت پرفورمنس میشه، اگه نمیخواید که هر چند مدت فقط با افزایش منابع سخت افزاری سرعت رو بهتر کنید، باید یا خودتون دست به کد بشید یا با یک توسعه دهنده وردپرس در ارتباط باشید.

سلام.
سرور مجهز به لایت اسپید هستش و در بارگذاری مشکلی ندارم...
افزونه هارو کنترل میکنم و دیتا بیس رو هم به وسیله wp-optimize بهینه میکنم - جدول های اضافه رو هم خودم پاک میکنم و تا حالا هیچ مشکلی از این بابت نبوده.

منتهی پیج اسپید گوگل از لود فونت css و js ایرادات زیادی میگیره...
آیا میشه یک سرور پرسرعت  خرید و این css ,js  فونت رو از اونجا بارگذاری کرد؟

لینک به ارسال

سلام

1- جداول افزونه ها زیاد تداخلی ایجاد نمیکنن، مسئله مواردی هست که داخل جداول پیشفرض وردپرس اضافه میشه که wp-optimize فقط transient ها رو پاک میکنه و بقیه مواردی هم که پاک میکنه رو میشه کلا غیر فعال کرد. بهینه سازی ای هم که انجام میده روی همه جداول انجام نمیشه چون انجین بعضی از جداول innodb هست و بعضی myisam. در کل کار عجیبی نمیکنه.

2- وظیفه CDN هایی مثل cloudflare همینه که موارد استاتیک رو بصورت توزیع شده برای وبسایت ارائه کنه. خود لایت اسپید هم lQCi رو داره که همین کار رو میکنه و باید ثبت نام کنید. پلن رایگانش جوابگو هست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...