رفتن به مطلب

مشکل منفی شدن موجودی

phoenr

پست های پیشنهاد شده

مشکل من اینه که یه محصول متغییر دارم و موجودی ۱ عدد بود
ولی ۲ نفر باهم این محصول رو تونستن سفارش بدن و موجودی ۱- شده در صورتی که پیش سفارش داخل محصول هم غیرفعال هست.

دوستان لطف میکنید یه راهنمایی بکنید؟

Screen Shot 1399-05-13 at 11.26.58.png

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، phoenr گفته است :

ولی ۲ نفر باهم این محصول رو تونستن سفارش بدن و موجودی ۱- شده در صورتی که پیش سفارش داخل محصول هم غیرفعال هست.

سلام دوست عزیز، به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدید

این اتفاقی که افتاده (اگر به خاطر تنظیمات ووکامرستون یا تداخل قالب یا پلاگین نباشه) واقعا مشکل عجیبیه و حتی ممکنه باگ ووکامرس باشه.

اول توی ووکامرس >> پیکربندی >> محصولات >> فهرست موجودی رو بررسی کنید ببینید اونجا تنظیماتتون به شکلی نیست که باعث بروز این مشکل شده باشه؟ (مثلا آستانه‌ی تمام‌شدن موجودی و...)

در مرحله‌ی بعد تمام پلاگین‌ها (به‌جر ووکامرس) رو غیرفعال کنید و قالبتون رو هم به قالب پیشفرض تغییر بدید و ببینید مشکل هنوز پابرجاست یا نه؟

لینک به ارسال
در 49 دقیقه قبل، فرشاد گوهری گفته است :

سلام دوست عزیز، به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدید

این اتفاقی که افتاده (اگر به خاطر تنظیمات ووکامرستون یا تداخل قالب یا پلاگین نباشه) واقعا مشکل عجیبیه و حتی ممکنه باگ ووکامرس باشه.

اول توی ووکامرس >> پیکربندی >> محصولات >> فهرست موجودی رو بررسی کنید ببینید اونجا تنظیماتتون به شکلی نیست که باعث بروز این مشکل شده باشه؟ (مثلا آستانه‌ی تمام‌شدن موجودی و...)

در مرحله‌ی بعد تمام پلاگین‌ها (به‌جر ووکامرس) رو غیرفعال کنید و قالبتون رو هم به قالب پیشفرض تغییر بدید و ببینید مشکل هنوز پابرجاست یا نه؟

ممنون از پاسختون ولی سایت تو حالت پروداکشن هست و من نمیتونم غیرفعال کنم پلاگینا و قالبو
و اصلا اگر اینکاررو بکنم چجوری تست کنم که هم زمان وارد درگاه بشم با دو اکانت و یک جنس رو خریداری کنم؟؟
راه حل دیگه ای به نظرتون میرسه؟

تنظیمات پیکر بندی هم توی عکس ضمیمه میکنم.

Screen Shot 1399-05-13 at 13.44.21.png

ویرایش شده توسط phoenr
لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، phoenr گفته است :

ممنون از پاسختون ولی سایت تو حالت پروداکشن هست و من نمیتونم غیرفعال کنم پلاگینا و قالبو
و اصلا اگر اینکاررو بکنم چجوری تست کنم که هم زمان وارد درگاه بشم با دو اکانت و یک جنس رو خریداری کنم؟؟
راه حل دیگه ای به نظرتون میرسه؟

تنظیمات پیکر بندی هم توی عکس ضمیمه میکنم.

خواهش می‌کنم، توی پلاگین‌هاتون چک کنید پلاگینی که حس کنید می‌تونه چنین مشکلی ایجاد کنه نیست؟ (مثلا پلاگینی که مربوط به ووکامرس باشه یا ادانی برای ووکامرس باشه)

مورد بعدی هم اینکه ووکامرستون به آخرین ورژن به‌روز باشه، متاسفانه راه دیگه‌ای به ذهنم نمیرسه، حتی یه سرچ هم توی سایت‌های انگلیسی کردم اما مورد مشابهی ندیدم، حالا صبر کنید شاید از دوستان دیگه کسی این مشکل رو دیده باشه و بتونه کمک کنه.

لینک به ارسال
در هم اکنون، فرشاد گوهری گفته است :

خواهش می‌کنم، توی پلاگین‌هاتون چک کنید پلاگینی که حس کنید می‌تونه چنین مشکلی ایجاد کنه نیست؟ (مثلا پلاگینی که مربوط به ووکامرس باشه یا ادانی برای ووکامرس باشه)

مورد بعدی هم اینکه ووکامرستون به آخرین ورژن به‌روز باشه، متاسفانه راه دیگه‌ای به ذهنم نمیرسه، حتی یه سرچ هم توی سایت‌های انگلیسی کردم اما مورد مشابهی ندیدم، حالا صبر کنید شاید از دوستان دیگه کسی این مشکل رو دیده باشه و بتونه کمک کنه.

مرسی از راهنماییتون سعی میکنم بررسی بکنم باز

حالا دوستان اگه راهی دیگه ای یا مورد مشابهی دیدن بگن لطفا که گیر کردم شدید.

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، phoenr گفته است :

مرسی از راهنماییتون سعی میکنم بررسی بکنم باز

حالا دوستان اگه راهی دیگه ای یا مورد مشابهی دیدن بگن لطفا که گیر کردم شدید.

دو حالت داره:

1- پیشفروش محصول رو فعال کردید. داخل اطلاعات محصول چک کنید که تیک پیش خرید (یا پیشفروش) فعال نباشه

2- در تراکنش های همزمان گاهی این مسئله پیش میاد، یکی از افزونه های Woocommerce stock manager یا atum inventory رو نصب کنید. این افزونه ها کارشون کنترل موجودی هست و از بروز این اتفاقات جلوگیری میکنن

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...
در در ۱۳۹۹/۵/۱۳ در 11:29، phoenr گفته است :

Screen Shot 1399-05-13 at 11.26.58.png

علت و یا راه حلی پیدا کردید؟

لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...

سلام مجدد
مشکل از قالب یا پلاگین نبود و خب این مشکل رو انگار ووکامرس داره و برای همچین چیزی طراحی نشده و خب توی فروم‌های خودشم همچین مشکلی رو داشتن.

https://github.com/woocommerce/woocommerce/issues/5966

در در ۱۳۹۹/۷/۱۷ در 07:52، persianweb گفته است :

علت و یا راه حلی پیدا کردید؟

راه حلش رزو کردن توی سبد خرید هست

یعنی با پلاگینی که توی این فروم معرفی کرده بودن (که لینکشو گذاشتم) گفته بودن وقتی کاربر محصولی به سبد خرید اضافه کرد تا مدت مشخصی (که خودتون انتخاب می‌کنید) از موجودی اون محصول کم بشه و به سبد کاربر اضافه بشه.

ولی خب این یه باگ داره اونم اینه که کاربرا بیشتر اینجوری رفتار می‌کنه که به سبدش اضافه می‌کنه و خب به مرحله پرداخت نمیره و حالا ۵ دقیقه هم زمان برای نهایی کردن خرید بهش بدیم باز ۵ دقیقه ۱ موجودی رو تلف کرده.

اگه بشه این پلاگینی که هست رو یجوری کاستوم کرد که وقتی کاربر روی دکمه پرداخت توی صفحه پرداخت (checkout) کلیک میکنه این اتفاق بیوفته خیلی تاثیرش بیشتر می‌شه و خب درصد اتفاق افتادن خیلی خیلی پایین میاد.

البته من کسیو ندیدم همچین کاستومی انجام بده. اگر کسی می‌تونه کمک بکنه لطفا بگه این قضیرو.

کس دیگه‌ای توی این چند مدت راه حلی پیدا نکرده؟

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ در 09:26، phoenr گفته است :

سلام مجدد
مشکل از قالب یا پلاگین نبود و خب این مشکل رو انگار ووکامرس داره و برای همچین چیزی طراحی نشده و خب توی فروم‌های خودشم همچین مشکلی رو داشتن.

https://github.com/woocommerce/woocommerce/issues/5966

راه حلش رزو کردن توی سبد خرید هست

یعنی با پلاگینی که توی این فروم معرفی کرده بودن (که لینکشو گذاشتم) گفته بودن وقتی کاربر محصولی به سبد خرید اضافه کرد تا مدت مشخصی (که خودتون انتخاب می‌کنید) از موجودی اون محصول کم بشه و به سبد کاربر اضافه بشه.

ولی خب این یه باگ داره اونم اینه که کاربرا بیشتر اینجوری رفتار می‌کنه که به سبدش اضافه می‌کنه و خب به مرحله پرداخت نمیره و حالا ۵ دقیقه هم زمان برای نهایی کردن خرید بهش بدیم باز ۵ دقیقه ۱ موجودی رو تلف کرده.

اگه بشه این پلاگینی که هست رو یجوری کاستوم کرد که وقتی کاربر روی دکمه پرداخت توی صفحه پرداخت (checkout) کلیک میکنه این اتفاق بیوفته خیلی تاثیرش بیشتر می‌شه و خب درصد اتفاق افتادن خیلی خیلی پایین میاد.

البته من کسیو ندیدم همچین کاستومی انجام بده. اگر کسی می‌تونه کمک بکنه لطفا بگه این قضیرو.

کس دیگه‌ای توی این چند مدت راه حلی پیدا نکرده؟

ووکامرس وقتی سفارشی صرفا در حالت pending یا همون در انتظار پرداخت باشه، موجودی رو رزرو میکنه. البته این اتفاق وقتی میفته که بخش نگهداری موجودی داخل تصویر زیر بر حسب دقیقه وارد شده باشه:

586156122_ScreenShot1399-05-13at13_44_21.png.027613442f84959de1070bfd86d4fa66.png.315f6d999c39f026e8038ba5fe285907.png

بعد از این مدت زمان، سفارش بصورت خودکار لغو میشه و موجودی درست میشه. اگه این فیلد خالی باشه، سفارشات بصورت خودکار لغو نمیشن و برای موجودی هم مشکل پیش میاد.

این مسئله از نسخه 4.3 ووکامرس هست. موجودیهایی که رزرو میشن داخل جدول wp_wc_reserved_stock ذخیره میشن و بعد از لغو سفارش اصلاح میشن. من یه پچ برای این مشکل نوشتم ولی هنوز زیر تست هست. اگه نتیجه داد با تیم توسعه ووکامرس هماهنگیهاش انجام میشه تا در آپدیتهای بعدی این مسئله حل بشه. علی الحساب برای اینکه موجودیتون منفی نشه. کادری که در تصویر بالاست با عنوان نگهداری موجودی (دقیقه) رو روی یه تایم معقول، مثلا 60 بذارید.

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ در 06:33، yazdaniwp گفته است :

ووکامرس وقتی سفارشی صرفا در حالت pending یا همون در انتظار پرداخت باشه، موجودی رو رزرو میکنه. البته این اتفاق وقتی میفته که بخش نگهداری موجودی داخل تصویر زیر بر حسب دقیقه وارد شده باشه:

586156122_ScreenShot1399-05-13at13_44_21.png.027613442f84959de1070bfd86d4fa66.png.315f6d999c39f026e8038ba5fe285907.png

بعد از این مدت زمان، سفارش بصورت خودکار لغو میشه و موجودی درست میشه. اگه این فیلد خالی باشه، سفارشات بصورت خودکار لغو نمیشن و برای موجودی هم مشکل پیش میاد.

این مسئله از نسخه 4.3 ووکامرس هست. موجودیهایی که رزرو میشن داخل جدول wp_wc_reserved_stock ذخیره میشن و بعد از لغو سفارش اصلاح میشن. من یه پچ برای این مشکل نوشتم ولی هنوز زیر تست هست. اگه نتیجه داد با تیم توسعه ووکامرس هماهنگیهاش انجام میشه تا در آپدیتهای بعدی این مسئله حل بشه. علی الحساب برای اینکه موجودیتون منفی نشه. کادری که در تصویر بالاست با عنوان نگهداری موجودی (دقیقه) رو روی یه تایم معقول، مثلا 60 بذارید.

مرسی از پاسخ شما ولی خیلی جالبه که توی ووکامرس من همچین گزینه‌ای وجود نداره
همه پلاگین‌ها غیر فعال و پوسته بیست بیست هستش.

اگر منظورتون گزینه نگهداری موجودی هستش زیرش یه توضیحات نوشته که در صورت قرار گیری در وضعیت در دست بررسی "on hold" این گزینه کار می‌کنه و خب سفارشات ما در انتظار پرداخت 'pendding payment' قرار می‌گیرن و خب این گزینه هم قطعا کار نخواهد کرد.
اگر این گزینه در حالت درانتظار پرداخت کار می‌کنه و تست شده لطف می‌کنید که بگید به ما
ممنونتون می‌شم

Screen Shot 1399-12-02 at 10.12.07.png

ویرایش شده توسط phoenr
لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

با سلام به دوستان گرامی،

من موضوعات بالا رو خوندم. من هم مشکلی مشابه به مسائل مطرح شده دارم. اینکه خود بخود موجودی یک سری از کالاها صفر میشه در صورتیکه هیچ سفارشی روی اونها نداریم. حتی در لیست سفارشاتمون هم جز "در انتظار پرداخت" ها نیستند.

حدس من این هست که یک سری از کاربرها، اون کالاها رو به سبد خرید اضافه کردند و این کالاها در حالت رزرو قرار گرفتند (در تنظیمات ووکامرس، روی 60 دقیقه قرار داره). اما نکته اینجاست که حتی اگر حدس من درست باشه و مشتریها فقط اون کالاها رو به سبد خرید اضافه کرده باشن، پس چرا از تعداد کم نمیشه. مثلا موجودی 6 عدد نمیشه 5 عدد و یک دفعه بعد از گذشت یک بازه زمانی مثلا چند ساعت، ناگهان محصول ناموجود میشه.

ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید، من رو راهنمایی کنید.

لینک به ارسال
  • 6 ماه بعد...

سلام وقت بخیر

من هم موضوعات بالارو خوندم 

و تقریبا همچین مشکلی دارم با این تفاوت که موجودی محصولاتم در ووکامرس از موجودی انبار فیزیک معمولا بیشتر هست.

و هر روز چند عدد از سفارشات چند آیتم دارند که سفارش رو پرداخت کردند ولی ما در انبارمون موجود نداریم و اتفاقا اون کالا موجودی دو سه تای آخرش بوده!

انبارگردانی هم انجام دادیم که خطای انسانی برای وارد کردن موجودی ها دخیل این ماجرا نباشه ولی بازهم این مشکل رو هر روز داریم.... 

انگار موجودی کالاها درست کم نمیشن یا یک اتفاقی میوفته که موجودی همینطوری بهشون اضافه میشه بدون اینکه کسی بصورت دستی موجودی اضافه کنه!!

لطفا اگر میتونید راهنمایی و کمکم کنید.

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام

ما هم همین مشکلو داریم . 

خیلی عجیبه !!

وقتی یه محصول رو به سبد خرید اضافه کنی و بعد موجودیش از یه جا دیگه صفر بشه . خطا میده که به روز کنید موجود نیستو ...

و اصلا معلوم نیست این مشکل به چه صورت اتفاق میفته که بشه جلوشو گرفت ؟

لینک به ارسال

دوستان من مشکلم حل شد .

افزونه  WooCommerce Cart Stock Reducer  را از مخزن دانلود کنید . 

می تونید تنظیم کنید که با رفتن کالا به سبد خرید از موجودی کسر نکنه و بعد از اتمام سفارش این اتفاق بیفته

هم اینکه میشه تعیین کرد که اگه کسی در حال ثبت سفارشه اعلام کنه که کسی در پندینگ در سبد خرید داره 

تامام تاااماااام

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...