رفتن به مطلب

کندی شدید چند سایت با هم

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من بر روی یک سرور لینوکسی که با WHM مدیریت میشه چندین سایت دارم که اکثرشون وردپرسی هستن از چند روز پیش تمام سایت هایی که وردپرسی هستن با هم دچار مشکل عجیبی شدن که بسیار بسیار دیر بالا میان اما سایت دیگه ای که وردپرسی نیست هیچ مشکلی نداره.

منابع سرور و ماشین مجازی رو بررسی کردم و همچنین لاگ های سرور رو چک کردم همچنین سرعت اینترنت سرور بسیار مناسب هستش.

نسخه PHP سایت ها به روز هستش و هیچ اتفاق یا تغییر دیگری نیافتاده حتی DNS یکی از سایت هارو هم عوض کردم ولی باز مشکل حل نشد .

فقط من روز قبل از کندی سایت ها بر روی همشون wp -static افزونه آمار وردپرس رو نصب کردم و رو یکی از سایت ها yoast- seo رو نصب کردم و به اکانت گوگل سرچم متصلش کردم که با پاک کردن این افزونه ها هم مشکل حل نشد ... دیگه هیچ اتفاقی روی سرور و سایتا نیافتاده.

فقط یک نکته آخر اینکه سایت ها بعضی اوقات سرعتشون خوب میشه ولی اکثر اوقات به شدت ضعیف هستن.

یکی از سایت ها به صورت نمونه این هستش https://mdmooc.ir/

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید 

لینک به ارسال

سلام

لینک زیر رو بررسی کنید فقط در صفحه اصلی شما

• 96 درخواست
  • 6 مگابایت حجم
https://gtmetrix.com/reports/mdmooc.ir/qRf6uAum

اصلا وضعیت مطلوبی نداره و حتما باید رسیدگی کنید

از اینها گذشته به نظر میاد که از سرویس مناسبی استفاده نمیکنید

ابتدا مواردی که در لینک هست رو رفع کنید

اگر مشکلتون حل نشد به پشتیبانی سرویستون اطلاع بدید

لینک به ارسال

من تا 4 روز پیش تمامی سایت های روی سرورم متریکس A داشتن و سرعت لود سایتم 2 ثانیه بود ... چه اتفاقی میتونه رو سرورم افتاده باشه که یهو همه سایتهای وردپرسی سرورم این بلا سرشون اومده

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، maldo گفته است :

من تا 4 روز پیش تمامی سایت های روی سرورم متریکس A داشتن و سرعت لود سایتم 2 ثانیه بود ... چه اتفاقی میتونه رو سرورم افتاده باشه که یهو همه سایتهای وردپرسی سرورم این بلا سرشون اومده

سلام، توی همون لینکی که @asadiy4n گذاشتن وارد تب waterfall و timing بشید دقیقا براتون مشخص می‌کنه هربخش سایت چقدر طول کشیده لودش (به نظر میاد سرور مشکل داره) چون مثلا ttfb نزدیک یه 4 ثانیه هست، درحالی که عدد استانداردش باید زیر 500 میلی‌ثانیه باشه و این موضوع به دلیل کند بودن سرور یا مصرف بالای یکی از پلاگین‌ها یا قالب هست.

اگر فکر می‌کنید مشکل از سرور نیست، یکبار تمام پلاگین‌ها رو غیرفعال کنید و ببینید تغییری توی سرعت رخ میده یا نه؟

لینک به ارسال

اگر مشکل از سرور باشه باید سایت c-check.ir که روی این سرور هستش هم با مشکل بالا بیاد. حتی من یک دامین خالی با ادرس hmooc.ir هم ساختم ولی بدون مشکل بالا اومده و ارتباطش با سرور به خوبی برقرار شده....

قالب حدود 5 سال هستش که با همین فرمت روی سرور هستش و سایت های مختلف با قالب های مختلف روی سرور هستن و این خیلی دور از ذهنه که همه سایت ها با هم به چنین مشکلی اونم همزمان بر بخورن....

لینک به ارسال

فقط الان من دنبال این جواب هستم که چه اتفاقی به صورت ناگهانی رخ داده که همچین تغییراتی روی سرور ایجاد شده؟؟ راهی برای فهمیدن جواب این سوال هستش؟؟

به طور مثال یه تغییراتی تو پلاگین ها میدن یا همرو غیر فعال میکنم برای چند دقیقه سایت به خوبی بالا میاد ولی دوباره بعد چند ثانیه مثل قبل میشه

ویرایش شده توسط maldo
لینک به ارسال

سلام

بنظرم مشکل از سرور اصلی هست

تیکت زدید که سرور اصلی رو تغییراتی دادن یا خیر؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...