رفتن به مطلب

حداقل سرور مجازی برای نصب سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام

پوزش از بابت این مطلب در انجمن

یکی از آشنایان یه سایتی داره که حدودا روزانه 10000 آی پی با 30000 بازدید داره و سی ام اس وردپرس هست

می خواستم بدونم حداقل سرور مجازی (vps) که بتونه پاسخگو باشه چقدر نیاز هست

البته بدون کنترل پنل می خواد سایت رو بالا بیاره

ممنون

لینک به ارسال

سلام

یک سایت مشابه با این ورودی ها رو با سرور با رم 2 گیگ بالا آوردیم و البته استفاده منابع سایتی که میگم بالاست چون استریم آنلاین داره.

اما سایت فوق رو با رعایت کردن در استفاده افزونه ها میشه با حداکثر 1 گیگ رم هم بالا آورد.

لینک به ارسال

سلام، تعداد مطالب سایت + کوئری های اجرا شده در سایت هم در انتخاب سرور کمی موثر است :)

لینک به ارسال

مطالب سایت نزدیک به 1000 تا

روزانه 8 گیگ پهنای باند مصرف می شه

استفاده از افزونه حداقل هست

اکثر نقاط سایت ایستا هست

تا حد امکان از هر لحاظی پاکسازی شده و بهینه شده هست

کل فایل های روی هاست هم حدود 700 مگابایت

با دیتا بیس 35 مگابایت

لینک به ارسال

اون منابعی که مرتضی پیشنهاد کرد، خوبه.

در کنار این موارد، اگر افزونه کشینگ را هم نصب و فعال کنید، وردپرس منابع کمتری نیاز دارد.

لینک به ارسال

با سلام؛

جسارت می‌کنم که وارد بحث می‌شم، اما نفرمودید که سرور وی.پی.اس رو داخل ایران نیاز دارند یا خارج؟

سرورهای خارج از ایران هم با شرایط‌های گوناگون عرضه می‌شوند. بنده هم تجربه داخل رو دارم و هم خارج رو. به طور مثال؛ یک سالی می‌شود که با پارس‌دو کار می‌کنم و از سرورهاشون بیش از پشتیبانی‌شون رضایت دارم. سرورهاشون رو تو افرانت مستقر کردند و راستش برخی مواقع خودشون هم نمی‌دونند که چه کاره‌اند. مدیری دارند مستحسن نام که گاه حتی با دلیل و ارائه مستندات هم نمی‌شه قانعش کرد که اشتباه می‌کنه.

خارجی‌ها هم مشکلات خودشون رو دارند. با شرایطی که فرمودید، علی‌القاعده باید یک سرویس وی.پی.اس با سهم پردازش 500 تا 800 مگاهرتزی و یک گیگابایت حافظه پاسخ‌گو باشه. قاطبه سرورها علاقه چندانی ندارند تا درباره سهم قطعی پردازشی صحبت کنند. حتی سهم قطعی حافظه رو هم به شیوه‌ای درست و درمان اعلام نمی‌کنند. اگر من باشم، همان مشخصاتی را طلب می‌کنم که مرتضی فرمودند. یعنی دو گیگابایت طلب می‌کنم و اگر هم توانستم، حداقل سهم پردازنده را هم مشخص می‌کنم.

این را هم بگویم و خلاص که اگر قادر به توجیه هزینه‌ها هستی و سرور خارجکی می‌خواهی و می‌توانی، سرورهای وی.پی.اس ابری انصاف گزینه فوق‌العاده‌ای است.

لینک به ارسال

خوب 100% سرور خارجی

چون نه خیانتی تو اینترنتشون دارن نه سخت افزار اما مجبورم که توسط واسط ایرانی بخرم

یه سوال از بزرگان عزیز : چطوری می تونم بدون نصب کنترل پنل سایت رو بالا بیارم ؟؟ آیا مدیریت تو بدون کنترل پنل زیادی سخت می شود ؟

لینک به ارسال

اول باید مشخص کنید که میخواین ویندوزی بگیرین یا لینوکسی.

لینک به ارسال

اول باید مشخص کنید که میخواین ویندوزی بگیرین یا لینوکسی.

به احتمال زیاد ویندوزی

اگه ممکنه هر دو رو بفرمایید در غیر این صورت ویندوزی کفایت می کنه

لینک به ارسال

برای لینوکسی میتونید آپاچی رو نصب کنید بعد هم php + mysql رو نصب میکنید و در نهایت phpmyadmin رو روی سرور کانفیگ میکنید.

برای ویندوزی هم میتونید به صورت بالا عمل کنید اما راه ساده تری داره. میتونید از طریق web installer بیاید php رو بصورت افزونه روی iis نصب کنید. بعد هم mysql و phpmyadmin رو کانفیگ کنید.

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام، حالا که بحث شده من هم یه سوال مشابه دارم، آیا ارزش داره که پول لایسنس سی پنل و یا پنل های مشابه رو بدیم، مخصوصا اینکه به پول ما یه خورده زیاد میشه و از طرف دیگه هم قرار نیست که هاستینگ بزنیم و بخواهیم یوزرهای زیادی رو مدیریت کنیم فقط می خواهیم چند تا سایت خودمون رو بالا بیاریم، و اگه از راه دیگه ای (که دقیقا نمی دونم چیه) سایت رو بالا بیاریم از حیث امنیت و ... مثل این پنلها میشه؟

لینک به ارسال

سلام، حالا که بحث شده من هم یه سوال مشابه دارم، آیا ارزش داره که پول لایسنس سی پنل و یا پنل های مشابه رو بدیم، مخصوصا اینکه به پول ما یه خورده زیاد میشه و از طرف دیگه هم قرار نیست که هاستینگ بزنیم و بخواهیم یوزرهای زیادی رو مدیریت کنیم فقط می خواهیم چند تا سایت خودمون رو بالا بیاریم، و اگه از راه دیگه ای (که دقیقا نمی دونم چیه) سایت رو بالا بیاریم از حیث امنیت و ... مثل این پنلها میشه؟

خیر برای شما به صرفه نیست

لینک به ارسال

خب اگه این لایسنسها رو نخریم روی هاست لینوکس از راه های دیگه میشه با همون قوت و امنیتی که سی پنل داره سایت رو بالا آورد؟ اگه میشه چه راهی وجود داره؟

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

اگر تعداد سایتهاتون کمه بله میشه ولی دردسر داره و باید کانفیگ ها رو بصورت دستی انجام بدید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...