رفتن به مطلب

ساخت فرم لاگین با گرویتی فرم

پست های پیشنهاد شده

سلام .وقت بخیر

با گرویتی فرم ، دو فرم ساختم.یکی برای ثبت نام. و یکی برای لاگین. میخوام یوزر و پس برای لاگین همون کدملی کاربر باشه.

چطور باید بین این دو فرم ارتباط برقرار کنم که فقط کاربر ثبت نام شده با کد ملی درج شده در صندوق ورودی گرویتی فرم بتونه ورود کنه؟

آیا راهی هست؟

لینک به ارسال

سلام

برای انجام عضویت فقط از گراویتی فرم استفاده میکنید یا از افزونه مکملی هم استفاده کردید؟

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، Mehr@ban گفته است :

سلام

برای انجام عضویت فقط از گراویتی فرم استفاده میکنید یا از افزونه مکملی هم استفاده کردید؟

خیر . برای پیش ثبت نام دانش آموزان فقط از گراویتی فرم استفاده کردم.

لینک به ارسال

گراویتی فرم ذاتا قابلیت ایجاد فرم عضویت را ندارد.

شما باید از افزونه مکملی که این قابلیت و توانایی را به گراویتی فرم اضافه میکند، استفاده کنید.

این افزونه در این آدرس قابل مشاهده و استفاده است.

لینک به ارسال
  1. افزونه مکمل فوق را نصب کرده
  2. فرم مورد نظر خود را جهت انجام عملیات عضویت کاربر طراحی کرده.
  3. از بخش تنظیمات همان فرم یک خوراک عضویت برای آن ایجاد کنید.
  4. تنظیمات خوراک یا فید را مطابق خواسته خودتان انجام دهید.

لینک به ارسال

فرمی که شما طراحی کردین مشکلی نداره

فقط نکته این است که اگر فردی این فرم رو تکمیل و ارسال کرد، عضو سایت وردپرس شما میشه؟

شما ابتدا مرحله اول که عضویت در وردپرس هست رو انجام بدین تا مرحله بعد برسیم

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Mehr@ban گفته است :

فرمی که شما طراحی کردین مشکلی نداره

فقط نکته این است که اگر فردی این فرم رو تکمیل و ارسال کرد، عضو سایت وردپرس شما میشه؟

شما ابتدا مرحله اول که عضویت در وردپرس هست رو انجام بدین تا مرحله بعد برسیم

خیر عضو سایت نمیشه و فقط اطلاعاتش در جعبه ورودی گرویتی فرم ثبت میشه

اما در  بخش تنظیمات همون فرم ، خوراک عضویت یا گزینه ای مشابه این وجود نداره

لینک به ارسال

بسیار عالی

خب قدم اول این هست که این امکان رو فراهم کنید تا بازدیدکننده با تکمیل فرم طراحی شده در گراویتی به عضویت سایت وردپرسی شما در بیاد

• برای این مورد فقط یک راه حل دارید و اون استفاده از افزونه مکملی هست که بالاتر لینکش رو براتون ارسال کردم.

لینک به ارسال

قدم دوم که برای مدیریت فرم طراحی شده برای ثبت نام کاربر است. به صورتی که طبق خواسته شما نام کاربری در زمان ورود کاربر همان کد ملی فرد باشه در تنظیمات همان افزونه مکمل هست.

• به این صورت که پس از طراحی و آماده سازی فرم عضویت، به بخش تنظیمات > عضویت یا registrion user رفته و فیلد نام کاربری را برابر با فیلد کدملی قرار دهید.

این افزونه امکانات خوبی داره برای شما که تمایل به ثبت اطلاعات مختلف از کاربر خود دارید که با افزودن متایوزرهای مختلف دست شما رو در این مورد باز میذاره

لینک به ارسال

خیلی لطف کردید. واقعا ممنونم.

یعنی من بصورت فارسی در قسمت user registration بنویسم .

کدملی = نام کاربری 

کدملی = رمز کاربری 

مشکل ورود حل میشه؟

فکرمیکنم فقط نام کاربری میتونه با کدملی برابر بشه. و رمز عبور رو از این طریق نمیشه مقداردهی کرد

لینک به ارسال

برای رمز عبور هم میتونید تولیدی توسط خود وردپرس باشه که برای کاربر ایمیل میشه

هم میتونید از یک فیلد به عنوان رمز عبور استفاده کنید مثلا نام کاربری= کد ملی | رمز عبور= شماره موبایل

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، Mehr@ban گفته است :

برای رمز عبور هم میتونید تولیدی توسط خود وردپرس باشه که برای کاربر ایمیل میشه

هم میتونید از یک فیلد به عنوان رمز عبور استفاده کنید مثلا نام کاربری= کد ملی | رمز عبور= شماره موبایل

مشکل اینجاست که برای رمز عبور به غیر از ست کردن پسورد توسط لینک ایمیل راه دیگه ای نداره

ویرایش شده توسط alaleh
لینک به ارسال

و یک سوال دیگه با عرض شرمندگی خیلی زیاد. من میخوام آموزگاران فقط یه دسترسی محدودی برای وارد کردن نوشته داشته باشن. و بصورت دستی نام کاربری و رمز عبور براشون درنظر بگیرم. بعد از ورود جدولی باشه که با وارد کردن مطلب و عنوان ، نوشته شون در قسمتی از سایت قرار بگیره. میدونم امکانپذیره با گرویتی فرم. اما مشکل اینجاست که نمیدونم بین دانش آموزانی که ثبت نام میکنند و آموزگارانی که به صورت دستی بهشون یوزر و پس میدم ، چطور انتقال صفحه انجام بگیره . که دانش آموزان به صفحه موردنظر خودشون برن و آموزگاران به صفحه و جدول موردنظر خودشون هدایت بشن.

لینک به ارسال

پیشنهاد میکنم ابتدا مقاله ای در مورد نقش های کاربری وردپرس مطالعه کنید.

امکان گراویتی بیشتر در راستای پست مهمان استفاده میشه و به نظر من برای کار شما مناسب نیست!

شما میتونید به دانش آموزان نقش مشترک یا مشارکت کننده اختصاص بدین

و برای همکاران و معلمین هم نقش مشارکت کننده یا نویسنده در نظر بگیرید.

اینجوری دیگه نیازی به انتقال به بخش یا صفحات ثانویه نیازی نیست

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، Mehr@ban گفته است :

پیشنهاد میکنم ابتدا مقاله ای در مورد نقش های کاربری وردپرس مطالعه کنید.

امکان گراویتی بیشتر در راستای پست مهمان استفاده میشه و به نظر من برای کار شما مناسب نیست!

شما میتونید به دانش آموزان نقش مشترک یا مشارکت کننده اختصاص بدین

و برای همکاران و معلمین هم نقش مشارکت کننده یا نویسنده در نظر بگیرید.

اینجوری دیگه نیازی به انتقال به بخش یا صفحات ثانویه نیازی نیست

فکرکنم درست منظورم رو نرسوندم. الان مثلا من یه کاربری دارم که دانش آموزهست و از طریق فرم ورود وارد صفحه خودش میشه. و یک معلم هم دارم که خودم دسترسی بهش دادم. 

وقتی یوزر پس هردو رو  در همون صفحه ورود ، وارد میکنم. هردو به یک صفحه هدایت میشن. برای اینکه هر کدوم به صفحه خودشون هدایت بشن باید چکار کنم؟

دانش آموزان از طریق فرم پیش ثبت نام عضو میشن. چطور بهشون نقش مشارکت کننده رو بدم؟البته به صورت پیش فرض نقششون "مشترک "هست

ولی خیلی متوجه منظورتون نشدم متاسفانه

ویرایش شده توسط alaleh
لینک به ارسال

همون مقاله ای که در لینک بالا معرفی کردم رو مطالعه بفرمایید.

1. بچه ها با تکمیل فرم گرویتی، نقشی رو میگیرند که در بخش user registrion براشون مشخص کردید. که بنده مشترک رو مشخص کردم
  2. همکاران هم که به صورت دستی عضو میشن و خودتون نقش متناسب رو بهشون اختصاص بدین

خودتون یک مرتبه با نقش های کاربری متفاوت وارد اکانت کاربری بشین متوجه تفاوت محیط ها میشید

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، Mehr@ban گفته است :

همون مقاله ای که در لینک بالا معرفی کردم رو مطالعه بفرمایید.

1. بچه ها با تکمیل فرم گرویتی، نقشی رو میگیرند که در بخش user registrion براشون مشخص کردید. که بنده مشترک رو مشخص کردم
  2. همکاران هم که به صورت دستی عضو میشن و خودتون نقش متناسب رو بهشون اختصاص بدین

خودتون یک مرتبه با نقش های کاربری متفاوت وارد اکانت کاربری بشین متوجه تفاوت محیط ها میشید

بله این کار رو انجام دادم.

منتها منظور من این هست که اگر از صفحه ورود سایت خودم که با گرویتی فرم ایجاد کردم،  بخوام آموزگاران و دانش پذیران وارد بشن ، چطور به دو صفحه جداگانه هدایتشون کنم؟ این رو امتحان کردم. باهر کاربری هردو به یک صفحه هدایت میشن .اما در وردپرس بله تفاوت داره

لینک به ارسال

اینکه شما با این فرم ورود، نقش های کاربری رو تفکیک کنید، این قابلیت رو نداره

و بعد از ورود صرفا به یک آدرس ریدایکت و منتقل میشه!

براتون خصوصی یک فایل میفرستم و طبق اون کدکوتاه رو شخصی سازی کنید.

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، Mehr@ban گفته است :

اینکه شما با این فرم ورود، نقش های کاربری رو تفکیک کنید، این قابلیت رو نداره

و بعد از ورود صرفا به یک آدرس ریدایکت و منتقل میشه!

براتون خصوصی یک فایل میفرستم و طبق اون کدکوتاه رو شخصی سازی کنید.

خیلی متشکرم. لطف میکنید

لینک به ارسال

شرمنده یه سوال دیگه دارم

من میخوام آموزگار که ورود میزنه ، بره صفحه ورود وردپرس. آیا باید یه فرم ورود دیگه ایجاد کنم برای ورود آموزگار؟که ریدایرکت دانش آموز و آموزگار دو صفحه متفاوت باشه.

•  
ویرایش شده توسط alaleh
لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در 2/15/2020 at 08:33، alaleh گفته است :

شرمنده یه سوال دیگه دارم

من میخوام آموزگار که ورود میزنه ، بره صفحه ورود وردپرس. آیا باید یه فرم ورود دیگه ایجاد کنم برای ورود آموزگار؟که ریدایرکت دانش آموز و آموزگار دو صفحه متفاوت باشه.

سلام

بله

شما در فهرست یک منو به شکل زیر تعریف کنید:

• ورود به سایت = "#"
    • ورود آموزگاران = "site.ir/wp-login.php"
    • ورود دانش آموزان = "آدرس برگه ورود رو ثبت کنید"
لینک به ارسال
در در 2/26/2020 at 18:56، Mehr@ban گفته است :

سلام

بله

شما در فهرست یک منو به شکل زیر تعریف کنید:

• ورود به سایت = "#"
    • ورود آموزگاران = "site.ir/wp-login.php"
    • ورود دانش آموزان = "آدرس برگه ورود رو ثبت کنید"

ممنونم از لطفتون

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...