رفتن به مطلب

سوال مهم؛ آیا انتقال به سرور داخلی برای سئو مفید است یا مضر؟

nasri

پست های پیشنهاد شده

با سلام

یه سوال خیلی مهم پیش آمده است. سایت ما چون در سرور خارجی بود در 10 روز قطعی اینترنت کلا غیرفعال بود و بازید 0 شده بود. 

سایت ما فروشگاه انلاین ورزشی می باشد.

با مطرح شدن مباحثی مانند: اینترنت ملی و احتمال اینکه شاید گوگل ایران را تحریم کند و این قطعی دوباره و سه باره و چندین بار دیگر نیز اتفاق بیفتد باید از الان به فکر چاره بود.

داریم به این موضوع فکر می کنیم که سایت را به داخل منتقل کنیم از دوستانی که از سرور های داخلی استفاده میکنند آیا از نظر سئو و گوگل تفاوتی احساس کردند؟؟

سایت های معروف ایرانی همه در داخل ایران هستند و در عین حال در نتایج اول گوگل هستند مثل دیجی و اپارات و سایت های خبری

نظر شما چیست ؟ داخل ایران یا خارج؟

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، nasri گفته است :

با سلام

یه سوال خیلی مهم پیش آمده است. سایت ما چون در سرور خارجی بود در 10 روز قطعی اینترنت کلا غیرفعال بود و بازید 0 شده بود. 

سایت ما فروشگاه انلاین ورزشی می باشد.

با مطرح شدن مباحثی مانند: اینترنت ملی و احتمال اینکه شاید گوگل ایران را تحریم کند و این قطعی دوباره و سه باره و چندین بار دیگر نیز اتفاق بیفتد باید از الان به فکر چاره بود.

داریم به این موضوع فکر می کنیم که سایت را به داخل منتقل کنیم از دوستانی که از سرور های داخلی استفاده میکنند آیا از نظر سئو و گوگل تفاوتی احساس کردند؟؟

سایت های معروف ایرانی همه در داخل ایران هستند و در عین حال در نتایج اول گوگل هستند مثل دیجی و اپارات و سایت های خبری

نظر شما چیست ؟ داخل ایران یا خارج؟

سلام

گوگل هیچ کشوری را تحریم نمیکند. همش در حد شایعه و ترساندن وبمسترها هست.

هاست داخل به شرطی که دارای سخت افزارهای عالی باشند برای سئو نسبت به هاست خارج بهتر است. (به دلیل نزدیک بودن دیتاسنتر به کاربران و افزایش سرعت پاسخگویی)

اگر قصد خرید هاست ایران را دارید حتما از شرکت های معتبر خریداری کنید که چندین سال سابقه کار در این زمینه را دارند.

لینک به ارسال

سلام وقت بخیر 

هیچ فرقی نمیکنه سرور شما کجا باشه . مهم اینه که سرور خوب انتخاب کنید که سخت افزار، امنیت و سرعت بسیار بالایی داشته باشه که خب سرورهایی که در داخل هستند چون به کاربر نزدیک تر هستند سرعت اونا معمولا بالاتر هستش. البته به این نکته توجه کنید که حتما و حتما تحقیق کنید قبل از خرید هاست و توصیه میکنم این کار رو به کسی که به سرعت سایت مسلط هستش بسپرید براتون لاگ بزنه چون ممکنه شما هاست داخلی بگیرید ولی امنیتش خوب نباشه یا سرعتش نسبت به هاست خارجی حتی کمتر هم باشه. ولی توصیه میکنم از سایت های معروف ایرانی خرید کنید مشکلی پیش نمیاد اگر سایتتون فروشگاهی هست و روی پلتفرم وردپرس هم هستین توصیه میکنم حتما از هاست ووکامرس استفاده کنید که کانفیگ به شدت عالی، سخت افزار و هم چنین سرعت بسیار بالاتری نسبت به هاست وردپرس داره و تعداد سایت کمتری روی سرورهاش وجود داره و همچنین به خاطر گرون تر بودنش نسبت به بقیه هاست ها افراد کمتری هم سراغش میرن و این میتونه از نظر سرعت برای شما یه مزیت عالی باشه و دیگه همه میدونن سرعت چقدر تو سئو و تجربه کاربری مهه.

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...
در در 12/5/2019 at 09:43، moh.bahmani گفته است :

سلام وقت بخیر 

هیچ فرقی نمیکنه سرور شما کجا باشه . مهم اینه که سرور خوب انتخاب کنید که سخت افزار، امنیت و سرعت بسیار بالایی داشته باشه که خب سرورهایی که در داخل هستند چون به کاربر نزدیک تر هستند سرعت اونا معمولا بالاتر هستش. البته به این نکته توجه کنید که حتما و حتما تحقیق کنید قبل از خرید هاست و توصیه میکنم این کار رو به کسی که به سرعت سایت مسلط هستش بسپرید براتون لاگ بزنه چون ممکنه شما هاست داخلی بگیرید ولی امنیتش خوب نباشه یا سرعتش نسبت به هاست خارجی حتی کمتر هم باشه. ولی توصیه میکنم از سایت های معروف ایرانی خرید کنید مشکلی پیش نمیاد اگر سایتتون فروشگاهی هست و روی پلتفرم وردپرس هم هستین توصیه میکنم حتما از هاست ووکامرس استفاده کنید که کانفیگ به شدت عالی، سخت افزار و هم چنین سرعت بسیار بالاتری نسبت به هاست وردپرس داره و تعداد سایت کمتری روی سرورهاش وجود داره و همچنین به خاطر گرون تر بودنش نسبت به بقیه هاست ها افراد کمتری هم سراغش میرن و این میتونه از نظر سرعت برای شما یه مزیت عالی باشه و دیگه همه میدونن سرعت چقدر تو سئو و تجربه کاربری مهه.

با تشکر از نظرات شما 

بله مدت 2 هفته است که به سرور داخلی منتقل کردیم و سرعت بهتر شده است از نظر سئو اگرچه حرکت مثبتی احساس نکردم ولی تاثیر منفی هم نداشته است و به احتمال زیاد مثبت باشد در آینده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...