فرهاد

مشکل کنونیکال در نسخه اصلی با amp سایت

3 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

قبل از اینکه افزونه amp رو برای سایتم نصب کنم سئو سایت خوب بود لیننک های اول گوگل زیاد داشتم و بازدید مناسبی داشتم

بعد از اینکه نسخه amp برای سایت ایجاد کردم  کم کم میزان بازدید نسخه موبایل افزایش پیدا کرد همه چی خوب داشت پیش میرفت تا اینکه گوگل در آپدیت اخیرش که یک ماه قبل انجام داد

خیلی از صفحاتم از نتایج گوگل حذف شدن و من متوجه این داستان نبودم تا اینکه افت ناگهانی بازدید برام پیش اومد

کنسول گوگل رو بررسی کردم و دیدم میزان بازدید از دسکتاپ کاهش و بازدید موبایل افزایش پیدا کرده و  میزان بازدید صفحات مهم که رتبه اول بود تقریبا صفر شده

با بررسی دیدم که مشکل کنونیکال برام پیش اومده و ربات گوگل صفحات amp رو صفحه اصلی تعیین کرده و صفحات معمولی رو کپی در نظر گرفته و از نتایج گوگل حذف کرده

الان با گوشی سرچ میکنم صفحاتی که قبلارتبه اول بودن رو میاره اما وقتی با دسکتاپ سرچ میکنم صفحات دیگری رو میاره که اصلا رتبه نداره 

شما سرچ کنید گیربکس میکسر 

این صفحه زیر در گوگل رتبه 1 رو داره اما در نسخه دسکتاپ نمیادش

https://gozargah.biz/%da%af%db%8c%d8%b1%d8%a8%da%a9%d8%b3-%d9%85%db%8c%da%a9%d8%b3%d8%b1.html

این صفحه نسخه موبایل است که در گوگل موبایل رتبه 1 داره

https://gozargah.biz/%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A8%DA%A9%D8%B3-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B3%D8%B1.html/amp

چیکار کنم این مشکل رفع بشه ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

متاسفانه amp مشکلات عجیبی رو برای سایتها میاره و استفاده ش ریسکی هست.

این نوع مشکلات رو من قبلا روی سایتهای زیادی دیدم و همشون مجبور شدن amp رو حذف کنن و مدتی بگذره تا سایت به حالت نرمالش برگرده.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان من رقیب خودم شدم و عملا دارم نابود میکنم خودم رو

آیا برای رفعش راه حلی پیدا میشه ؟

سایت های خارجی چیز خاصی نتونستم پیدا کنم ( البته سطح زبانم پایینه) 

شما هم در این مورد یه جستجویی کنید شاید بشه به راه حلی برای این مشکل پیدا کرد

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط aryatehran3
      سلام. من از افزونه AMP برای افزایش سرعت صفحاتم در موبایل استفاده می کنم. اما الان بعد از چند وقت متوجه شدم که بخش هایی از سایتم به هم ریخته به خصوص داخل قسمت هدر. همچنین در بعضی از صفحاتم که با المنتور منتشر شده نیز بعضی از قسمت ها به همریختگی موجود هست. الان بعد از دو ماه که گوگل متوجه AMP بودن سایت من کرده. کلی هم ازش ایراد گرفته و در گوگل سرچ کنسول کلی ارور بابت AMP ازش به وجود اومده.
      سرعت سایت من به دلیل افزونه های زیاد و همچنین افزونه المنتور خیلی پایین هست واسه همین لازمه که از AMP استفاده کنم. خواستم بپرسم که اگه من این افزونه رو حذف کنم آیا ظاهر سایت من درست میشه. همچنین افزونه ای سراغ دارین که بدون صدمه به ظاهر سایت بتونه AMP رو فعال کنه و گوگل هم ازش ایراد نگیره. همچنین با افزونه المنتور و ویژال کامپوزر سازگار باشه.
    • توسط alinoroozi98
      با سلام دوستان من برای نوشته هام متا دیسکریپشن تنظیم می کنم ولی در گوگل هیچ کدوم رو نمایش نمی ده به نظرتون ایرادش چیه و همه رو با توضیحات متا کلی سایت نشون می ده.

• توسط alitet
      سلام و خسته نباشید
      دوستان من سایتمو آنالیز کردم https://freetools.seobility.net/ اینجا
      بعد خطا داده  The specified canonical link points to a different page.
      من سایتم املاکه و تک سایته
      چه کار کنم برای سئو سایتم تا این اخطار برطرف بشه
      ادرس سایت منم soular.ir
    • توسط erfan98_
      سلام دوستان
      میدونیم که فایل robots باید بسته به نوع سایت و نیازهاش ساخته بشه.
      کسی میدونه چه معیارهایی رو باید ملاک قرار بدیم برای ساخت فایل ربات برای یه سایت خاص؟

مثلا بستن feed
      خطاهای وبمستر و ...                         

سپاس
    • توسط dav60ord
      بعد از کلی تلاش و زحمت و افزودن کلمات کلیدی و تنظیم پارامترهای افزونه yoast seo premium برای محصولات سایتم که بیشتر از 120 تا محصول هست ، متوجه شدم که نسخه جدید 11 این افزونه منتشر شده و چون نسخه پولی بود و امکان بروزرسانی از طریق پنل نبود مجبور شدم تا پوشه رو دستی در هاست آپلود کنم و همین کار باعث حذف پوشه قبلی شد.
      متاسفانه متوجه شدم که تمام متاها و اسنپ ها و توضیحات و کلمات کلیدی که برای تک تک محصولاتم تنپیم کرده بودم از بین رفته و پاک شده
      لطفا راهنمایی بفرمایید چکار باید بکنم ؟
      آیا راهی سریع برای حل مشکل هست یا باید مجدد تمام متاها و کلید واژه هارو باید تعریف کنم ؟
      ممنون میشم دوستان پاسخ بدن