omidch

چند سوال در رابطه با post type وردپرس

4 پست در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان
فرض کنید برای یک سایت فیلم و سریال چند پست تایپ جدید ایجاد شود. مثلا یکی برای صفحه بازیگران و یکی برای صفحه فیلم. آیا این امکان وجود دارد که در صفحه ویرایش فیلم چیزی شبیه به انتخاب دسته بندی باشد که پست تایپ دیگر یعنی بازیگر را انتخاب کنیم و در صفحه فیلم نام بازیگر به همراه تصویر شاخص بازیگر که در پست تایپ دیگر است نمایش داده شود. همچنین در صفحه اخبار . خبر هایی که مربوط به یک فیلم است (در پست تایپ دیگر) انتخاب شود که عنوان خبر در صفحه فیلم نمایش داده شود.

به بیان دیگر فرض کنید یک صفحه فیلم وجود دارد. که حاوی لیست بازیگران که با کلیک بر روی هر کدام به صفحه بازیگر منتقل شود (خود صفحه بازیگر یک پست تایپ متفاوت است)‌ و همچنین حاوی تعدادی عنوان خبر است که با کلیک بر روی عنوان وارد صفحه آن خبر میشود. و این موارد نمیخواهم که دستی وارد شود یعنی نمیخواهم فیلدی را قرار بدم که عکس و عنوان ولینک صفحه بازیگر را در صفحه فیلم قرار بدم ، میخواهم همانند انتخاب دسته بندی یا تگ . آن را انتخاب کنم.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

بله میشه ولی کدنویسی نیاز هست. بعیده بدون کدنویسی بشه اجراش کرد.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، Morteza گفته است :

سلام

بله میشه ولی کدنویسی نیاز هست. بعیده بدون کدنویسی بشه اجراش کرد.

ظاهرا افزونه ACF این امکان رو میده که پست تایپ های مختلف رو به هم وصل کرد.
حالا سوال دومی که هست آیا پست تایپ های متعدد (حدودا ۱۰ تا) که برای هر کدام تکسونومی جداگانه و برای هر پست تایپ چندین زمینه دلخواه (ACf) ایجاد شود، اگر که دیتابیس سنگین شود کاهش سرعت و یا تداخل به وجود نمی آید؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افزونه acf اتصال نوع نوشته رو انجام نمیده بلکه زمینه‌های دلخواه ایجاد میکنه که کاملا متفاوت هست.

در مورد سوال بعدیتون بله تعداد زیمنه زیاد بشه و حجم دیتابیس بالا بره بصورت تدریجی سرعت و عملکرد سایت پایین میاد.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط zir4k
      با عرض سلام
      بنده یک قالب رو نصب کردم بر روی سایت و حالا یک سری آیتم در یکی از بخش ها وارد کردم اما post type به صورت انگلیسی هست و قبل از آیتم نشان داده می شود برای مثال
      اسم آیتم : نوشابه و پست تایپی که داخلش آیتم ها رو ثبت میکنیم acc هست وقتی وارد آیتم بشیم لینک رو به این صورت نشون میده :    example.com/acc/نوشابه امکان تغییر پست تایپ هست و چگونه؟
    • توسط unid_user
      سلام و درود
      دوستان گرامی ، من یه فایل search.php ساختم و با دستور شرطی زیر گفتم اگه پست تایپ product بود نتایج رو نشون بده.
      <div class="woocommerce woocommerce-box"> <ul class="products"> <?php if ( post_type_exists( 'product' ) ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?> <li class="product"> <a class="woocommerce-LoopProduct-link woocommerce-loop-product__link" href="<?php the_permalink(); ?>"> <?php woocommerce_template_loop_product_thumbnail() ?> <h2 class="woocommerce-loop-product__title"><?php the_title(); ?></h2> <span class="price"> <?php woocommerce_template_loop_price() ?> </span> <?php woocommerce_template_loop_add_to_cart(); ?> </a> </li> <?php endwhile; ?> <?php else: ?> <?php endif; ?> </ul> </div> اما وقتی می خوام اسم یک مقاله رو توی قسمت جستجوی سایت وارد کنم. در صفحه نمایش جستجوها که کدهای بالا توش نوشته شده یک خطا میده. هرچند که اون مقاله هم نشون داده میشه.
      Fatal error: Call to a member function get_price_html() on null in /home2/tinymedi/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates/loop/price.php on line 26 اولا راهی برای حل این مشکل وجود داره؟
      دوم اینکه میشه مثلا search-product.php ساخت و نتایج جستجو رو از search.php جدا نمایش بده؟
      با تشکر و سپاس
    • توسط unid_user
      درود
      دوستان گرامی، من میخوام که آخرین مطلب از یک پست تایپ خاص رو در بخشی از قالب سایتم نمایش بدم. کسی میتونه کمک کنه؟
      من از کد زیر استفاده میکنم اما این کد تمام پست ها رو نشون میده من فقط می خوام آخرین رو نشون بده.
      <section class="info"> <?php $package = new wp_Query(array( 'post_type' => 'packages', )); while($package->have_posts()): $package->the_post(); ?> <?php the_post_thumbnail(); ?> <div> <h2><?php the_title(); ?></h2> <p> <?php the_excerpt(); ?> </p> <a href="<?php the_permalink(); ?>" class="btn">مطالعه بیشتر</a> </div> <?php endwhile; ?> </section> ممنون و سپاسگذار.
    • توسط unid_user
      درود
      دوستان برای نمایش پست تایپ post type با آی دی مشخص روشی وجود داره؟ 3 ساعته وقت گذاشتم کلی هم سرچ کردم اما به نتیجه نرسیدم. کدهام به صورت زیر هست چه روشی وجود داره؟
      ممنون
      داخل قالب سایت کدهای زیر رو وارد کردم:
      <?php $slider = new WP_Query(array( 'post_type' => 'slider', )); while($slider->have_posts()) : $slider->the_post(); ?> <?php endwhile; ?> <div class="bg-border"> <div class="col-lg-6"> <div class="text-left img-border img-left"> <?php the_post_thumbnail(); ?> </div> </div> <div class="col-lg-6"> <div class="text-right text-border p-left"> <h4><?php the_title(); ?></h4> <?php the_content(); ?> </div> </div> </div>  
    • توسط unid_user
      سلام دوستان
      من میخوام که یه اسلایدر با post type در وردپرس ایجاد کنم. قبلا اینکار و برای اسلایدر صفحه اصلی سایتم انجام دادم ولی میخوام هربار و هرکجا خواستم یه اسلایدر ایجاد کنم و بدون نیاز به دست بردن در کدنویسی قالب بتونم مثلا با شورت کد short code اسلایدرهای مختلف رو به پست ها و مطالبم اضافه کنم.
      اگه منبعی هم سراغ دارید ممنون میشم فارسی یا انگلیسی راستش خودم نمیدونم باید چی و توی اینترنت سرچ کنم!؟
      ممنون.