رفتن به مطلب

روش مخفی کردن بعضی از دسته بندی ها در وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب خدمت همگی دوستان وردپرسی

بنده یه سئوال داشتم که ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید .

چطوری میشه دسته بندی های دلخواه رو در پنل مدیریت وردپرس ، بخش افزودن نوشته ، مخفی کرد ؟ به این صورت که در قسمت دسته ها ، اون دسته بندی هایی که مد نظرمونه مخفی بشن و قابل رؤیت نباشن . اگه از طریق هک و کد باشه که خیلی بهتره ، ولی اگه هیچ هک و کدی در این زمینه نیس ، افزونه هم باشه مشکلی نداره .

لینک به ارسال

سلام

از طریق هوک و کد به اون قسمت میشه ولی دقیقا چک نکردم که کدش رو بهتون بگم ولی راه ساده تری هم داره که میتونید با استایل انجامش بدید.

چون هر دسته در بخش مدیریت یک id یکتا داره وبراحتی میشه با استایل انجامش داد.

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، Morteza گفته است :

سلام

از طریق هوک و کد به اون قسمت میشه ولی دقیقا چک نکردم که کدش رو بهتون بگم ولی راه ساده تری هم داره که میتونید با استایل انجامش بدید.

چون هر دسته در بخش مدیریت یک id یکتا داره وبراحتی میشه با استایل انجامش داد.

ممنون از راهنمایی ؛ فقط میشه روشش رو هم بفرمایید ؟ یعنی باید داخل style.css قالب ، کد بذارم ؟ و کدی که باید بذارم چیه ؟ ممنون میشم بیشتر توضیح بدید .

لینک به ارسال

با قابلیت inspcet element روی هر آیتم بزنید، id اون رو میتونید بگیرید، بعد باید فایل استایلی رو به بخش مدیریت اضافه کنید:

https://css-tricks.com/snippets/wordpress/apply-custom-css-to-admin-area/

یا

https://davidwalsh.name/add-custom-css-wordpress-admin

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Morteza گفته است :

با قابلیت inspcet element روی هر آیتم بزنید، id اون رو میتونید بگیرید، بعد باید فایل استایلی رو به بخش مدیریت اضافه کنید:

https://css-tricks.com/snippets/wordpress/apply-custom-css-to-admin-area/

یا

https://davidwalsh.name/add-custom-css-wordpress-admin

تشکر مجدد ؛ حقیقتا من از برنامه نویسی چیزی نمیدونم و متأسفانه از این دو لینکی هم که دادید چیز زیادی متوجه نشدم ! خیلی ممنون میشم اگه قطعه کدش رو خودتون که واردید بنویسید تا من جاگذاری کنم .

من الان یکی از دسته های مادر سایتم ، آیدیش 13 هست ، الان باید چه کدی رو در کدوم فایل بذارم تا اون دسته مادر و زیردسته هاش ، از قسمت پیشخوان مدیریت وردپرس به کل مخفی بشن ، بدون اینکه به سایت و ... آسیب وارد کنه ؟ فقط میخوام مخفی بشن و نمیخوام حذفی صورت بگیره .

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، Peyman_Sameti گفته است :

تشکر مجدد ؛ حقیقتا من از برنامه نویسی چیزی نمیدونم و متأسفانه از این دو لینکی هم که دادید چیز زیادی متوجه نشدم ! خیلی ممنون میشم اگه قطعه کدش رو خودتون که واردید بنویسید تا من جاگذاری کنم .

من الان یکی از دسته های مادر سایتم ، آیدیش 13 هست ، الان باید چه کدی رو در کدوم فایل بذارم تا اون دسته مادر و زیردسته هاش ، از قسمت پیشخوان مدیریت وردپرس به کل مخفی بشن ، بدون اینکه به سایت و ... آسیب وارد کنه ؟ فقط میخوام مخفی بشن و نمیخوام حذفی صورت بگیره .

سلام

این کد رو در فایل functions.php قالب جاری سایت قرار بدید.

add_action( 'admin_head', function(){
?>
<style>
  div#taxonomy-category div#category-all li#category-13, div#taxonomy-category div#category-all li#category-13 > ul.children {
      display: none !important;
  }
</style>
<?php
} );

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، sajad گفته است :

سلام

این کد رو در فایل functions.php قالب جاری سایت قرار بدید.

?>
<style>
  div#taxonomy-category div#category-all li#category-13, div#taxonomy-category div#category-all li#category-13 > ul.children {
  }
</style>
<?php
} );

ممنون از شما ، ولی متأسفانه این کد خطا داد و اصلا ذخیره نشد و پیام داد که : تغییرات کد پی اچ پی شما به دلیل وجود یک خطا بازگردانده شد . مشکل چیه به نظرتون ؟

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Peyman_Sameti گفته است :

ممنون از شما ، ولی متأسفانه این کد خطا داد و اصلا ذخیره نشد و پیام داد که : تغییرات کد پی اچ پی شما به دلیل وجود یک خطا بازگردانده شد . مشکل چیه به نظرتون ؟

خواهش میکنم.

اینطوری مشکل مشخص نمیشه 

لطفا فایل فانکشن قالب رو پیوست کنید تا بررسی کنم. و اگه میتونید بگید که کدوم خط مشکل داره

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، sajad گفته است :

خواهش میکنم.

اینطوری مشکل مشخص نمیشه 

لطفا فایل فانکشن قالب رو پیوست کنید تا بررسی کنم. و اگه میتونید بگید که کدوم خط مشکل داره

در خطا عنوان شده که خط 587 دارای خطا هست که شاتش رو ضمیمه میکنم که بهتر متوجه شید

Error.png.74ccfab514421878b6a179f1cddd8960.png

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Peyman_Sameti گفته است :

در خطا عنوان شده که خط 587 دارای خطا هست که شاتش رو ضمیمه میکنم که بهتر متوجه شید

این خطی که براتون مشخص کردم ( ۵۷۸ ) رو پاک کنید مشکل برطرف میشه.

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، sajad گفته است :

این خطی که براتون مشخص کردم ( ۵۷۸ ) رو پاک کنید مشکل برطرف میشه.

مگه اون خط مربوط به کد بالاترش نیس ؟ البته پاکش هم کردم ولی دوباره خطا داد ؛ آیا کد دیگه یا روش دیگه ای نیس ؟ آقا مرتضی هم که یچیزی گفتن و رفتن و دیگه پیگیر تاپیک نشدن ! این کدی که شما دادید رو هرکار کردم جواب نمیده

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، Peyman_Sameti گفته است :

مگه اون خط مربوط به کد بالاترش نیس ؟ البته پاکش هم کردم ولی دوباره خطا داد ؛ آیا کد دیگه یا روش دیگه ای نیس ؟ آقا مرتضی هم که یچیزی گفتن و رفتن و دیگه پیگیر تاپیک نشدن ! این کدی که شما دادید رو هرکار کردم جواب نمیده

خیر.

به این شکل هم میتونید کد رو استفاده کنید.

<?php
?>
<style>
  }
</style>
<?php
} );
?>

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، sajad گفته است :

خیر.

به این شکل هم میتونید کد رو استفاده کنید.

<?php
?>
<style>
  }
</style>
<?php
} );
?>

متأسفانه این سری هم ارور داد با این تفاوت که در ارور خط 591 رو گفته بود ، درحالیکه اصلا همچین خطی وجود نداشت و اخرین خط ، خط 589 بود که شاتش رو هم ضمیمه میکنم تا بهتر متوجه شید .

Error2.png.de2cd47b174dcb2495df45a77b22151f.png

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، Peyman_Sameti گفته است :

متأسفانه این سری هم ارور داد با این تفاوت که در ارور خط 591 رو گفته بود ، درحالیکه اصلا همچین خطی وجود نداشت و اخرین خط ، خط 589 بود که شاتش رو هم ضمیمه میکنم تا بهتر متوجه شید .

Error2.png.de2cd47b174dcb2495df45a77b22151f.png

کدی که براتون پیوست کردم، تست شده و به درستی کار میکنه.

احتمال زیاد کد رو به درستی تو فایل فانکشن قرار ندادید یا از قبل تو فایل فانکشنتون خطای سینتکس دارید.

لینک به ارسال

در 4 دقیقه قبل، sajad گفته است :

کدی که براتون پیوست کردم، تست شده و به درستی کار میکنه.

احتمال زیاد کد رو به درستی تو فایل فانکشن قرار ندادید یا از قبل تو فایل فانکشنتون خطای سینتکس دارید.

وقتی این کد رو برمیدارم به راحتی میگه " پرونده به خوبی ویرایش شد " ، اگه کدهای قبلی مشکل داشت که نمیگفت پرونده به خوبی ویرایش شد !

به جز این کد ، روش دیگه و یا کد دیگه ای نیس که بشه مشکل رو حل کرد ؟ خود محیط مدیریت وردپرس ، فایل فانکشن نداره که این کد رو اونجا بذارم ؟ چون الان دارم کد رو توی فانکشن قالب سایت میذارم .

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Peyman_Sameti گفته است :

وقتی این کد رو برمیدارم به راحتی میگه " پرونده به خوبی ویرایش شد " ، اگه کدهای قبلی مشکل داشت که نمیگفت پرونده به خوبی ویرایش شد !

به جز این کد ، روش دیگه و یا کد دیگه ای نیس که بشه مشکل رو حل کرد ؟ خود محیط مدیریت وردپرس ، فایل فانکشن نداره که این کد رو اونجا بذارم ؟ چون الان دارم کد رو توی فانکشن قالب سایت میذارم .

از هاست سعی کنید وارد فولدر قالب بشید و فایل فانکشن رو باز کنید و کدی که براتون پیوست کردم رو قرار بدید.

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، sajad گفته است :

از هاست سعی کنید وارد فولدر قالب بشید و فایل فانکشن رو باز کنید و کدی که براتون پیوست کردم رو قرار بدید.

طبق گفته شما ، این کارو کردم و این سری ارور نداد و به راحتی ذخیره شد ، ولی بعدش متأسفانه نه سایت بالا اومد و نه محیط مدیریت و مجبور شدم به حالت قبل برگردونمش ! هاست من دایرکت ادمینه و سی پنل نیس ، آیا واسه این نیس که جواب نمیده ؟ ضمنا آیا شما کد دیگه ای ندارید واسه اینکار ؟ یعنی فقط همین یک کد واسه این کار موجوده ؟ شاید این کد با قالب من سازگار نیس ؛ اگه کد دیگه ای دارید بگید تا اونو هم تست کنیم شاید جواب بده !

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Peyman_Sameti گفته است :

طبق گفته شما ، این کارو کردم و این سری ارور نداد و به راحتی ذخیره شد ، ولی بعدش متأسفانه نه سایت بالا اومد و نه محیط مدیریت و مجبور شدم به حالت قبل برگردونمش ! هاست من دایرکت ادمینه و سی پنل نیس ، آیا واسه این نیس که جواب نمیده ؟ ضمنا آیا شما کد دیگه ای ندارید واسه اینکار ؟ یعنی فقط همین یک کد واسه این کار موجوده ؟ شاید این کد با قالب من سازگار نیس ؛ اگه کد دیگه ای دارید بگید تا اونو هم تست کنیم شاید جواب بده !

نه.

ارتباطی به سی پنل یا دایرکت ادمین بودن هاست نداره.

قبلا هم خدمتتون عرض کردم.

لطفا فایل فانکشن قالبتون رو پیوست کنید تا بررسی کنم.

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۸/۸/۱۴ at 10:03، sajad گفته است :

نه.

ارتباطی به سی پنل یا دایرکت ادمین بودن هاست نداره.

قبلا هم خدمتتون عرض کردم.

لطفا فایل فانکشن قالبتون رو پیوست کنید تا بررسی کنم.

اگه امکانش هست یه ایدی تلگرام پ.خ کنید تا بهتون پیام بدم شاید راحت تر بشه مشکل رو حل کرد و همونجا واستون فایل رو ارسال کنم .

لینک به ارسال

سلام، کد رو به این صورت قرار بدید:

<?php
add_action('admin_head', 'my_hide_cat');

function my_hide_cat() {
  echo '<style>
  }
  </style>';
}
?>

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در ۱۳۹۸/۸/۲۱ at 14:12، عبدالماجد گفته است :

سلام، کد رو به این صورت قرار بدید:

<?php
add_action('admin_head', 'my_hide_cat');

function my_hide_cat() {
  echo '<style>
  }
  </style>';
}
?>

سلام و عرض ادب خدمت شما ؛ بی نهایت ممنون ؛ واقعا نمیدونم چجوری تشکر کنم ازتون ؛ من توی این مدت ، خیلی دنبال راه حل این مورد گشتم ولی اصلا هیچ راه به دردبخور و عملی پیدا نشد ! حتی افزونه ها هم بدرستی کار نمیکرد ولی این کد شما کار کرد و ارور هم نداد .

فقط یه چیزی و اون اینکه ، همونطور که گفته بودم ، میخوام با این روش ، چند تا دسته بندی رو مخفی کنم ، الان برای مخفی کردن چندتا دسته بندی ، چه تغییری باید توی کد بدم ؟ مثلا دسته بندی هایی با آیدی 13 ، 17 ، 25 و 31

بازم ممنون از کدی که دادید ؛ امیدوارم این مشکل هم حل بشه .

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۸/۹/۳ at 06:50، Peyman_Sameti گفته است :

سلام و عرض ادب خدمت شما ؛ بی نهایت ممنون ؛ واقعا نمیدونم چجوری تشکر کنم ازتون ؛ من توی این مدت ، خیلی دنبال راه حل این مورد گشتم ولی اصلا هیچ راه به دردبخور و عملی پیدا نشد ! حتی افزونه ها هم بدرستی کار نمیکرد ولی این کد شما کار کرد و ارور هم نداد .

فقط یه چیزی و اون اینکه ، همونطور که گفته بودم ، میخوام با این روش ، چند تا دسته بندی رو مخفی کنم ، الان برای مخفی کردن چندتا دسته بندی ، چه تغییری باید توی کد بدم ؟ مثلا دسته بندی هایی با آیدی 13 ، 17 ، 25 و 31

بازم ممنون از کدی که دادید ؛ امیدوارم این مشکل هم حل بشه .

چندروز گذشت ! ممنون میشم اگه هرکسی میدونه کمک کنه ! الان کدی که آقای عبدالماجد داد درسته همه چیش فقط واسه مخفی کردن چندتا دسته بندی ، چه تغییری باید توش بدم ؟

لینک به ارسال

سلام

div#taxonomy-category div#category-all li#category-13,
div#taxonomy-category div#category-all li#category-13 > ul.children

این کد برای دسته با آی‌دی 13 هست، شما به ازاری هر آی‌دی این دو خط رو باید داشته باشین مثلا:

div#taxonomy-category div#category-all li#category-13 > ul.children,
div#taxonomy-category div#category-all li#category-20,
div#taxonomy-category div#category-all li#category-20 > ul.children,
div#taxonomy-category div#category-all li#category-123,
div#taxonomy-category div#category-all li#category-123 > ul.children  { }

برای دسته‌های 13 و 20 و 123

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Morteza گفته است :

سلام

div#taxonomy-category div#category-all li#category-13 > ul.children

این کد برای دسته با آی‌دی 13 هست، شما به ازاری هر آی‌دی این دو خط رو باید داشته باشین مثلا:

div#taxonomy-category div#category-all li#category-13 > ul.children,
div#taxonomy-category div#category-all li#category-20,
div#taxonomy-category div#category-all li#category-20 > ul.children,
div#taxonomy-category div#category-all li#category-123,
div#taxonomy-category div#category-all li#category-123 > ul.children  { }

برای دسته‌های 13 و 20 و 123

ممنون از شما ؛ فقط ببخشید آیا تنها راهش ، تکرار کدهاست ؟ یعنی نمیشه مثلا با کاما یا هرچیز دیگه ای ، دسته بندی ها رو اضافه کرد و باید واسه اضافه کردن هر آیدی ، کل خط رو کپی کرد ؟

لینک به ارسال

الان بصورت کاما داریم جدا می‌کنیم، بخش قبلی اسم والدها هست.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...