رفتن به مطلب

تغییر دسته بندی مطالب و تأثیر آن روی سئو

Y-a--s--e-R

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان ؛ ببخشید من به دلایلی میخوام چندتا تغییر روی دسته بندی مطالب سایتم انجام بدم :

اولین تغییر اینه که میخوام دسته بندی های جدید ایجاد کنم و مطالب فعلی سایتم رو از دسته بندی های قدیمی ببرم به دسته بندی های جدید ؛ به این شکل که اگه مثلا مطلب الف در دسته بندی A بوده ، حالا بیام یک دسته بندی جدید با نام دسته بندی B درست کنم و همون مطلب الف رو از دسته بندی A ببرم توی دسته بندی B .

دومین کاری که میخوام بکنم اینه که میخوام بعضی زیر دسته ها رو تبدیل کنم به دسته مادر و واسشون زیر دسته ایجاد کنم ، مثلا اگه قبلا دسته بندی 2 زیر دسته 1 بوده ، الان همون دسته بندی 2 رو از دسته یک خارج کنم و خود دسته بندی 2 رو به عنوان دسته مادر قرار بدم و واسش زیر دسته تعریف کنم .

سومین کاری هم که میخوام بکنم اینه که از اونجاییکه دسته بندی هام توی گوگل ایندکس شدن نمیخوام حذفشون کنم تا ارور 404 زیاد شه و فقط میخوام مطالبشون رو به دسته بندی های دیگه منتقل کنم و خود دسته بندی رو هم ریدایرکت کنم به دسته بندی های مرتبط .

حالا سئوالم اینه آیا این کارها آسیبی به سئوی سایت نمیزنه ؟ و آیا اگه این راهکارها مناسب نیس راهکاری مناسب و استاندارد که آسیبی هم به سئو نزنه وجود داره که بتونم کاری که میخوام رو پیاده سازی کنم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید . فقط خواهشا با حدس و گمان نباشه و اگه واقعا از قوانین سئو مطلع هستید و یا قبلا تجربه مشابه داشتید پاسخ بدید .

لینک به ارسال

سلام

راهکار همینی هست که گفتید و بجز این نمیشه کار دیگه‌ای انجام داد، راه دیگه‌ای به ذهنم نمیرسه.

اگر هم ریدایرکت یا 301 انجام می‌دید سئو آنچنان آسیبی نمیبینه چون در هر صورت دارید با اینکار مشخص می‌کنید که این دسته‌ها تغییر کردن و آدرسشون عوض شده.

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، Morteza گفته است :

سلام

راهکار همینی هست که گفتید و بجز این نمیشه کار دیگه‌ای انجام داد، راه دیگه‌ای به ذهنم نمیرسه.

اگر هم ریدایرکت یا 301 انجام می‌دید سئو آنچنان آسیبی نمیبینه چون در هر صورت دارید با اینکار مشخص می‌کنید که این دسته‌ها تغییر کردن و آدرسشون عوض شده.

آقا مرتضی عزیز یعنی تمام سه تا کاری که گفتم رو میتونم انجام بدم و هیچ آسیبی به سئو نمیزنه ؟ یا اینکه بهتره که برم نامک و نام همین دسته بندی های فعلی رو تغییر بدم و دسته بندی جدید نسازم ؟

ضمنا ساختار پیوند یکتای نوشته هام هم بصورت " نام نوشته " هست و دسته بندی ها توش نیس ، پس اگه هر تغییری بدم توی دسته بندی ها ، نوسته ها دچار ارور 404 و ... نمیشن ؟

لینک به ارسال

مسلما روی سئو اثر میزاره. اما اگر میخواید ریسک نکنید، خب نباید این تغییرات رو داشته باشید.

اگر تغییر نامک هم بدید بازهم روی سئو تاثیر مزاره چون آدرس‌ها تغییر میکنن.

اگر نامک دسته توی آدرس نیست خیر از نوشته‌ها چیزی 404 نمیشن.

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Morteza گفته است :

مسلما روی سئو اثر میزاره. اما اگر میخواید ریسک نکنید، خب نباید این تغییرات رو داشته باشید.

اگر تغییر نامک هم بدید بازهم روی سئو تاثیر مزاره چون آدرس‌ها تغییر میکنن.

اگر نامک دسته توی آدرس نیست خیر از نوشته‌ها چیزی 404 نمیشن.

خب متأسفانه مجبورم که اینکارو انجام بدم وگرنه خودمو به دردسر نمینداختم ؛ یعنی با این تفاسیر هیچ راهی نداره که مشکلی واسه سایت و سئو ایجاد نشه ؟ اخه خیلی از سایتها تغییر دسته بندی میدن ! شما که در این زمینه ها تجربه دارید هیچ راه مناسبی به ذهنتون نمیرسه که به سئو و سایت آسیب نزنه ؟

لینک به ارسال

ببینید سایتها تغییر دسته میدن، ریدایرکت میکنن، و شاید برای مدتی روی سئوتاثیر بزاره ولی چون ریدایرکت انجام میشه گوگل کم کم آدرس جدیدها رو میشناسه و مجدد سایت اوکی میشه.

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، Morteza گفته است :

ببینید سایتها تغییر دسته میدن، ریدایرکت میکنن، و شاید برای مدتی روی سئوتاثیر بزاره ولی چون ریدایرکت انجام میشه گوگل کم کم آدرس جدیدها رو میشناسه و مجدد سایت اوکی میشه.

خب پس دو سئوال نهایی :

1- یعنی منم اگه اون دسته بندی هایی که میخوام مطالبشون رو به دسته های دیگه منتقل کنم رو ریدایرکت 301 کنم به دسته بندی های جدیدی که میخوام اضافه کنم ، مشکل ایندکس گوگل و ... حل میشه به مرور و دوباره همه چی برمیگرده سرجای اول خودش ؟

2- اون دسته هایی که تا قبل از این ، خودشون زیردسته بودن و الان میخوام به دسته مادر تبدیلشون کنم چی ؟ واسه اونا که مشکلی ایجاد نمیشه اگه از زیر دسته تبدیلشون کنم به دسته مادر و واسشون زیردسته تعریف کنم ؟

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، Y-a--s--e-R گفته است :

خب پس دو سئوال نهایی :

1- یعنی منم اگه اون دسته بندی هایی که میخوام مطالبشون رو به دسته های دیگه منتقل کنم رو ریدایرکت 301 کنم به دسته بندی های جدیدی که میخوام اضافه کنم ، مشکل ایندکس گوگل و ... حل میشه به مرور و دوباره همه چی برمیگرده سرجای اول خودش ؟

2- اون دسته هایی که تا قبل از این ، خودشون زیردسته بودن و الان میخوام به دسته مادر تبدیلشون کنم چی ؟ واسه اونا که مشکلی ایجاد نمیشه اگه از زیر دسته تبدیلشون کنم به دسته مادر و واسشون زیردسته تعریف کنم ؟

سلام

1 - بله به مرور گوگل ایندکس‌هارو جا به جا می‌کنه و همه چیز مثل سابق میشه.

2 - اگر ردایرکتش درست انجام بشه و فنی مشکلی نداشته باشه برای این هم موردی نداره و گوگل ایندکس‌هارو تغییر میده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...