رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام. من یک سایت وردپرسی دارم به آدرس site1.com که بالای تمام صفحاتش ورود و عضویت داره. و اگر کسی در سایت لاگین شد، بالای تمام صفحات به جای ورود و عضویت می نویسه "حساب کاربری"

حالا من میخوام امکان ورود و عضویت در سایت site1.com رو غیر فعال کنم و اطلاعات کاربران از سایت دومی که دارم به آدرس site2.com فراخوانی شود.

یعنی این موارد اتفاق بیفتد:

اگر کسی در سایت site1.com لاگین شد، در واقع در site2.com لاگین شده باشد.

اگر کسی در سایت site1.com ثبت نام کرد، در واقع در site2.com ثبت نام کرده باشد.

اگر کسی در سایت site2.com لاگین شد، در بالای تمام صفحات site1.com به جای ورود و عضویت، نوشته بشود "حساب کاربری"

و با کلیک بر حساب کاربری، به حساب کاربری site2.com راهنمایی شود.

توجه داشته باشید که سایت site1.com اصلا نباید امکان ورود و عضویت داشته باشد و فقط یک سایت وبلاگی ساده است که اصلا نیازی نیست کسی در آن ثبت نام کند. چون حتی قابلیت کامنت گذاشتن هم ندارد. اما سایت site2.com فروشگاهی است و باید حساب کاربری و ورود و عضویت داشته باشد. در واقع من میخواهم فیلد ورود و عضویت که در بالای صفحه سایت site1.com تمام اطلاعاتش از سایت site2.com فراخوانی شود.

ببخشید طولانی شد.

ویرایش شده توسط mehdinjm
لینک به ارسال

سلام .

یه کم الگوریتم رو برای خودت پیجیده کردی احتمالا

دقیقا واسه روش شما افزونه ای نیست

اگه قرار هست یه وبلاگ و یه فروشگاه باشه که می تونی توی یک دامنه این کار رو انجام بدی و خیلی راحت تر هست همچنین معقول تر

پیشنهاد میکنم در صورت امکان کل ایده سایتت رو شرح بدی که دقیقا چی میخوای پیاده سازی کنی تا راه حل بهتری برات ارائه بشه

موفق باشید

لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، majidchamran گفته است :

سلام .

یه کم الگوریتم رو برای خودت پیجیده کردی احتمالا

دقیقا واسه روش شما افزونه ای نیست

اگه قرار هست یه وبلاگ و یه فروشگاه باشه که می تونی توی یک دامنه این کار رو انجام بدی و خیلی راحت تر هست همچنین معقول تر

پیشنهاد میکنم در صورت امکان کل ایده سایتت رو شرح بدی که دقیقا چی میخوای پیاده سازی کنی تا راه حل بهتری برات ارائه بشه

موفق باشید

اوکی ببین من در هاستم دو تا وردپرس سوار کردم. دلیلش هم اینه که وردپرس اولی که آدرس DOMAIN.COM هست حتما باید دیتابیسش از وردپرس دوم که در ساب دایرکتوری DOMAIN.COM/SHOP هست جدا باشه. حالا چرا باید اینجوری باشه؟ چون داخل وردپرس DOMAIN.COM/SHOP چند افزونه خیلی سنگین مثل Multi Vendor و Affiliate و پنل تیکت و ... سواره که تصمیم گرفتم که دیتابیس وبلاگم که آدرسش DOMAIN.COM هست از فروشگاهم جدا باشه.

من برای وبلاگم که DOMAIN.COM هست نهایت سبکی رو در نظر گرفتم. نه کسی میتونه توش ثبت نام کنه. نه پلاگین سنگینی روش نصبه. حتی گراواتار هم غیر فعال کردم.

وقتی این دو تا دیتابیسشون جدا باشند

خب این ایده ی سایت من بود که فرمودید بهتون شرح بدم.

حالا من میخوام یک حرکت انجام بدم. وقتی عضویت در سایت DOMAIN.COM رو غیر فعال کردم. بالای قالب سایت DOMAIN.COM خب عضویت و ورود داره. یک حرکتی که میتونم انجام بدم اینه که برم تو کد های قالب و به جای لینک عضویت و ورود DOMAIN.COM بیام لینک عضویت و ورود DOMAIN.COM/SHOP رو بزارم. این خب یه حرکت خیلی راحته.

ولی میدونه مشکلش چیه؟ مشکلش اینه اگه دقت کنی مثلا تو سایت وردپرسی وقتی لاگین میشی دیگه بالای سایت نمیزنه ورود و ثبت نام. بعد لاگین شدن مثلا مینویسه حساب کاربری یا مینویسه پیشخوان یا مثل این سایت مینویسه majidcharman . 

من در واقع میخوام فیلد بالای قالب DOMAIN.COM که ورود و عضویت هست، اطلاعاتش از سایت DOMAIN.COM/SHOP فراخوانی بشه. یعنی مثلا یه تغییراتی تو کدهای قالب کرد که اینجوری بشه.

فرض کن من اینجا کد یک ویدیو از آپارات رو بزارم. خب هر تغییری که تو ویدئو تو سایت آپارات اعمال بشه اینجا هم اعمال میشه دیگه. همین کارو میخوام به جای کد ورود و ثبت نام قالب DOMAIN.COM بیام کد سایت DOMAIN.COM/SHOP رو بزارم.

خیلی طولانی شد. فط فرمودید توضیح بده انقدر توضیح دادم

لینک به ارسال

میتونی یه حرکتی بزنی البته پلاگینی براش نیست باید کدنویسی کنی
هر کاربری که تو سایت اول ساخته میشه یه یوزر با پسورد مثلا 123456 تو سایت دوم ساخته بشه وقتی کاربر رو لینک بلاگ کلیک میکنه یوزر کاربر به صورت query string به سایت دوم ارسال میشه و اونجا با استفاده از تابع   wp_signonمیتونی کاربر رو لاگین کنی

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...