رفتن به مطلب

عدم پیشنمایش نشانی سایت در شبکه های اجتماعی به همراه برطرف کردن ارور های گوگل وبمستر

chetorir

پست های پیشنهاد شده

با سلام و وقت بخیر خدمت شما عزیزان. (میخوام یک آموزش رو به صورت کاملا ساده و به زبان عام با شما در میون بذارم)

چند وقتی میشه که من فکرم درگیر اینکه چرا آدرس سایتم در اکثر شبکه های اجتماعی پیشنمایش دارند ولی فقط در تل.گرام این مشکل وجود دارد!

همه میدونیم که باید برای اینکار اول باید برای وب سایتمون زمان بذاریم تا قدرت (آتوریتی) بالای پیدا کنه بعدش نوبت استفاده از یک افزونه برای سئو سایت می باشه. چون هدف ما اینجا وردپرسه پس پیشنهاد میکنم از افزونه yoast seo استفاده کنید. که به صورت خودگار تگ og رو به صفحات سایت اضافه میکنه.

شما یه جستجوی کوچک که انجام بدید متوجه میشه که تگ og برای نمایش توضیحات در سایت هستش.

ولی یک نکته که خیلی از افراد به آن اشاره نمیکنن (یا نمیخوان بگن) اینکه شما تا زمانی که حالت نمایش موبایل برای قالبتون به صورت اصولی انجام نشده باشه نمیتونید این پیشنمایش رو داشته باشید. 

نکته» مهم نیست که ما توی گوشی خودمون یا بقیه سایت رو کامل میبینم مهم اینکه خزنده های گوگل چطوری سایت رو بررسی میکنند. پس قبل از هر کاری پیشنهاد میکنم از بهینه بودن قالب برای موبایل اطمینان پیدا نمایید.

نکته بعدی باید توی فایل robots.txt یک سری تنظیمات انجام بدید.

اول از همه نباید دسترسی به قالب ، پلاگین ها و فایل کش رو غیر فعال کنید. به مثال زیر توجه کنید :

Disallow: /wp-content/plugins
Disallow: /wp-content/cache
Disallow: /wp-content/themes
Disallow: /wp-includes

در کد های بالا عملا ما از دسترسی خزنده های گوگل به قالب و کش سایتمون جلوگیری میکنیم. با اینکه خزنده های گوگل نمیتونن متوجه ساختار اصلی سایت و قالب سایت ما بشن. پیشنهاد میکنم از این کد های اصلا استفاده نکنید.

خیلی از متخصصان سئو (البته به اصطلاح) از این مدل کدها استفاده میکنن. علاوه بر اینکه دسترسی خزنده های گوگل به سایت شما ناقص میشه، باعث عدم نمایش اصولی سایت در گوگل هست که خیلی از سایت های ایرانی قابلیت نمایش اصولی در گوگل وب مستر رو ندارن.

اگر شما هم مثل بنده چند وقتی میشه مشکلی با وردپرس و ارور های آن در گوگل وب مستر دارید پیشنهاد میکنم فایل robots.txt رو به خوبی بررسی کنید و اگر مشکلی دارد حتما آن رو برطرف کنید.

یک کد اصولی هم برای شما عزیزان قرار میدم. تا هم خزنده ها درک بهتری از سایت شما داشته باشند هم ارور های به مراتب کمتری دریافت کنید.

User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
Sitemap: http://site.com/post-sitemap.xml
Sitemap: http://site.com/page-sitemap.xml
Sitemap: http://site.com/product-sitemap.xml

یک نکته مهم » در بخش سایت مپ باید آدرس کامل سایت خودتون رو وارد کنید. اگر از SSL استفاده میکند پیشنهاد میکنم ادرس رو به صورت HTTPS وارد کنید.

موفق باشید

ویرایش شده توسط chetorir
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...