رفتن به مطلب

سوالات من راجع به دستکاری بخش خاصی از قالب ها در ورد پرس

پست های پیشنهاد شده

درود و خدا قوت

دوستان یه سری سوالات داشتم ممنون میشم پاسخ بدید

من خوب یه قالبی رو نصب کردم که راضیم از و میخام باهاش کار کنم  ولی خوب بعضی بخش هاشو نمیخام یه یه سری بخش هاش یه تغییر جزئی باید انجام بدم مث رنگ و راست و چپ بودنش .. قالبمم از فارسی پشتیبانی میکنه و چپ چی و راست چین هست فقط بخش هایی از اونن میخام تغییر بدم  مثلا توی نمایش تبلتی یا موبایلیش میخام title  سایت و اون tagline  شو چپ به راست کنم و این جور چیزا این یه سوالمه ...

و اینکه چطور میشه که بخشی از  کاستومایز کردن تو قالب رو کاری کنیم که توی دسکتاپ یه جور نمایش بده و توی گوشی مثلا یه جور دیگه ؟ اینم سوال دوممه و خیلی مهمه برام ؟

لینک به ارسال

سلام

برای تغییر در بخش هایی از قلب لازمه که دموی اون رو بدید تا ببینیم و بهتر راهنمایی کنیم.

در مورد نحوه ی مشاهده در دسکتاپ و موبایل هم بهتره از قالب هایی استفاده کنی که از فریم ورک هایی استفاده میکنند که این قابلیت رو داره

موفق باشی

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، Mehdi256 گفته است :

دوستان یه سری سوالات داشتم ممنون میشم پاسخ بدید

سلام

یه پاسخ جامع و کلی بهت میدم. امیدوارم به دردت بخوره

برای انجام تغییرات توی یه سایت وردپرسی چند قسمت مهم رو نباید فراموش کرد:

1. تنظیمات خود قالب

2. بخش ابزارک ها

3. ویرایش برگه ها

4. تنظیمات افزونه ها

5. فهرست ها

خیلی از تغییرات اولیه در 5 مورد بالا توسط طراح لحاظ شده. شما کافیه به آنها رجوع کنی. مثل حذف و یا افزودن قسمتها، رنگ متن، فونت، سایز فونت، حتی راست چین بودن و ...

اگر هیچکدام از این موارد رو در بر نمیگرفت، در این صورت شما باید برید سراغ کدنویسی.

اگر میخواهید روی ظاهر وبسایت کار کنید باید css بدانید

و اگر هم میخواهید عملکردی از سایت را تغییر دهید یا بخشی را حذف کنید php

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درمورد راستچین کردن، نمیشه یه دست جواب داد و یه نسخه ی فراگیر پیچید. باید css بدانید و در بخش style.css و rtl.css و کلا فایلهای css تغییرات مدنظرت رو انجام بدی که معمولا direction:rtl و float:right کارت رو راه میندازه

در مورد موبایل و اینها باید css مربوط به اونها رو تغییر بدی. 

سوال دوم: بله شدنیه. کافیه css شما در دسکتاپ یه جور باشه و در موبایل یه جور دیگه. اون وقت متفاوت نشون میده.

»»»» اگه نفهمیدی چی گفتم باید بدی برنامه نویس برات انجام بده :)))

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، WpFixer گفته است :

سلام

یه پاسخ جامع و کلی بهت میدم. امیدوارم به دردت بخوره

برای انجام تغییرات توی یه سایت وردپرسی چند قسمت مهم رو نباید فراموش کرد:

1. تنظیمات خود قالب

2. بخش ابزارک ها

3. ویرایش برگه ها

4. تنظیمات افزونه ها

5. فهرست ها

خیلی از تغییرات اولیه در 5 مورد بالا توسط طراح لحاظ شده. شما کافیه به آنها رجوع کنی. مثل حذف و یا افزودن قسمتها، رنگ متن، فونت، سایز فونت، حتی راست چین بودن و ...

اگر هیچکدام از این موارد رو در بر نمیگرفت، در این صورت شما باید برید سراغ کدنویسی.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درمورد راستچین کردن، نمیشه یه دست جواب داد و یه نسخه ی فراگیر پیچید. باید css بدانید و در بخش style.css و rtl.css و کلا فایلهای css تغییرات مدنظرت رو انجام بدی که معمولا direction:rtl و float:right کارت رو راه میندازه

در مورد موبایل و اینها باید css مربوط به اونها رو تغییر بدی. 

سوال دوم: بله شدنیه. کافیه css شما در دسکتاپ یه جور باشه و در موبایل یه جور دیگه. اون وقت متفاوت نشون میده.

»»»» اگه نفهمیدی چی گفتم باید بدی برنامه نویس برات انجام بده :)))

سلام عالی بود برعکس متوجه شدم تاحدودی .. ومطمین شدم که باید با css  کار کنم که اینم یه اطلاعات عمومی دارم خوشبختانه ولی خوب پی اچ پی باید یاد بگیرم ... دیگه فک کنم از ui  تمی که دارم نیمشه کار دیگه ای کرد چون هرجوری بود به سختی توسنتم با تغییر زبونن و جابجایی و... راست چینشو درست کنم .

الانم بیشتر رفتم تو قسمت عملکرد وب سایت که شما میگین باید برنامه نویسیشو بلد باشم که خوب درست میگید باید php  شو تغییر بدم 

برای این بخش 

نقل قول

حدودی میخاستم برپسم که تو چه بخش های از کد ها یا فایل css  هست این ؟ 

به جز پلاگین ادیتور که بخش کد نویسیش باشه 

یه بخش تم ادیتور داریم و یه بخش additional css  واسه خود هرتم درسته؟

من درمورد سوال دومم بخام مثلا نمایش برای موبایل و دسکتاپ رو تغییر بدم بیشتر کجاهاش باید برم تو تم ادیتور ؟ چه کلمات کلیدی ؟ بیشترم فک کنم تو فایل های .php  باید برم درسته؟ 

اون additional css چجوریه فقط باید سی اس اس بنویسیم و خودش اعمال میشه کجا ذخیره میشه ؟ 

ببخشید زیاد سوال کردم .. 

ممنونم راهنمایی خیلی خوبی کردی 

لینک به ارسال

سایتم هنوز روی لوکال هاست هست میخام فایل هاشو ادیت کنم به نطرتون اول چیکار کنم ؟ با ساب لیم و ادوب دریم ویور .. 

فقط فایل سی اس اس رو باز کنم و ادیتشون کنم ؟؟ یا راه دیگه ای هست ؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...