رفتن به مطلب

وُردپرس یا لاراول

پست های پیشنهاد شده

عرض سلام ادب و احترام 
بنده سرمایه ای در حد ۵۰ میلیون تومان دارم 
اگر یک شبکه اجتماعی رو با سی ام اس word press طراحی کنیم ( بر فرض بعد از یک سال با چند صد هزار صفحه محتوا ) 
مثلا بعد از مدتی که سایت به در آمد زایی رسید و بازدید کننده ها و کاربران فعال 
( چند صد هزار تایی یا چند میلیونی در روز ) یافت 
الف ) 
آیا امکان سوییچ از سی ام اس word press به فریم وُرک لاروال یا یک زبان مثل node.js یا . . . 
دیگر وجود دارد ؟ 
ب) 
آیا بعد از سوییچ 
اطلاعات آپلودی کاربران - صد ها هزار پست - عکس ها - فیلم ها - جدول ها - قالب ها و غیره . . . 
سالم می مانند و کامل به زبان جدید انتقال می یابند ؟ 
آیا مشکلی پیش نخواهد آمد ؟ 
ایا این کار عقلانی هست یا نه ؟
آیا این کار از لحاظ فنی امکان پذیر می باشد ؟
یا بهتر است از همان اول مثلا با فریم وُرک لاروال یا سیستم اختصاصی . . . طراحی کرد ؟
ج ) 
آیا word press توانایی پاسخ گویی به ریکوئست های چند صد هزار تایی یا چند میلیونی در روز رو داره ؟
د) 
آیا تمام امکانات و قابلیت هایی که در word press وجود داشت و ما طراحی کرده بودیم 
در زبان جدید مجددا از ابتدا باید کد نویسی شوند ؟

ویرایش شده توسط Weblog_plus
لینک به ارسال
  • Morteza عنوان را به وُردپرس یا لاراول تغییر داده است

سلام

وردپرس پلاگینی به اسم بادی پرس داره که بحث شبکه اجتماعی رو میشه باهاش راه انداخت و تا حجم بالایی رو براحتی هندل میکنه.

و نه فقط وردپرس، از هر سیستمی میشه به سیستم دیگه نقل مکان کرد!

اما،

اگر قرار هست تخصصی روی یک سیستم خاص کار بشه بهتره براساس نیاز انتخاب درستی انجام بشه. پس بهتره با متخصصینی که قرار هست روی سیستم کار کنن مشورت کنین و بعد  تصمیم گیری کنین.

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، Morteza گفته است :

سلام

وردپرس پلاگینی به اسم بادی پرس داره که بحث شبکه اجتماعی رو میشه باهاش راه انداخت و تا حجم بالایی رو براحتی هندل میکنه.

و نه فقط وردپرس، از هر سیستمی میشه به سیستم دیگه نقل مکان کرد!

اما،

اگر قرار هست تخصصی روی یک سیستم خاص کار بشه بهتره براساس نیاز انتخاب درستی انجام بشه. پس بهتره با متخصصینی که قرار هست روی سیستم کار کنن مشورت کنین و بعد  تصمیم گیری کنین.

سلام. اتفاقا من هم قبلا یه سوال مشابه پرسیده بودم که کسی پاسخ نداد.اگر ممکنه به این سوال من به طور واضح پاسخ بدید. بعضی از دوستان گفتن که میشه با وردپرس کسب و کاری در حد دیجی کالا و آپارات راه اندازی کرد ، بعضی از دوستان اینو قبول ندارن . میشه دلیل اینکه بعضی دوستان راه اندازی یک سایت مثل دیجی کالا رو با وردپرس توصیه نمیکنن به طور شفاف بیان کنید ؟ ممنون میشم واقعا ، چون این سوال من همیشه بی پاسخ بوده.

لینک به ارسال

ببینید این برمیگرده به ساختار و دلیل ایجاد سیستمی مثل وردپرس.

مشخصا وردپرس برای ایجاد سایتهایی مثل آپارات و دیجی کالا نیست و حتی 10% اونها هم نباید با این سیستم راه اندازی بشه و توجیهی نداره.

چون نه به لحاظ سیستمی و کدنویسی و نه به لحاظ دیتابیسی برای همچین ساختارهایی طراحی نشده و اصلا به قولی سیستم اینترپرایز نیست.

برای همین وقتی سایتی که با وردپرس ایجاد شده بزرگ میشه، مشکلاتی رو برای مدیر سایت ایجاد میکنه و نیاز به تمیزکاری، بهینه سازی، اصلاح دیتابیس، تنظیم سرور و... داره.

پس بدون هیچ نوع تعصبی(حتی خودمن که از نسخه اول وردپرس تا الان دارم باهاش کار میکنم) این سیستم برای همچین سایتهایی مناسب نیست.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Morteza گفته است :

ببینید این برمیگرده به ساختار و دلیل ایجاد سیستمی مثل وردپرس.

مشخصا وردپرس برای ایجاد سایتهایی مثل آپارات و دیجی کالا نیست و حتی 10% اونها هم نباید با این سیستم راه اندازی بشه و توجیهی نداره.

چون نه به لحاظ سیستمی و کدنویسی و نه به لحاظ دیتابیسی برای همچین ساختارهایی طراحی نشده و اصلا به قولی سیستم اینترپرایز نیست.

برای همین وقتی سایتی که با وردپرس ایجاد شده بزرگ میشه، مشکلاتی رو برای مدیر سایت ایجاد میکنه و نیاز به تمیزکاری، بهینه سازی، اصلاح دیتابیس، تنظیم سرور و... داره.

پس بدون هیچ نوع تعصبی(حتی خودمن که از نسخه اول وردپرس تا الان دارم باهاش کار میکنم) این سیستم برای همچین سایتهایی مناسب نیست.

خیلی ممنونم. تا اینجا من متقاعد شدم که چرا برای این مدل سایت ها نباید از وردپرس استفاده کرد. حالا در اینجا چند سوال مهم دیگه وجود داره !!

1- اگر طراحی سایت هایی مثل دیجی کالا با وردپرس توصیه نمیشه ، چرا بسیاری از شرکت های بزرگ ، قالب و افزونه های حرفه ای و پیشرفته ای رو برای وردپرس و برای راه اندازی این سایت ها گسترش میدن ؟

2- چه سیستم یا فریم ورکی برای راه اندازی سایتی مثل آپارات پیشنهاد میشه ؟

3- بعضی از دوستان گفتن که برای یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی ، باید ماهیانه هزینه های زیادی رو پرداخت کنیم؟ میتونید مشخصا بگید که وقتی یک سیستم اختصاصی نوشته میشه ، چه نیازی به بررسی ماهیانه شرکت طراح اون وجود داره که بخواد برای ما هزینه داشته باشه ؟ آیا غیر از این هست که سیستم ما فقط باید با نسخه ی جدید php هماهنگ بشه ؟

4- اگر یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی ، مثلا با فریمورک لاراول نوشته بشه ، آیا از نظر امنیتی در حد بالایی خواهد بود یا خیر؟

5- هزینه ی هماهنگی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی ، با نسخه ی جدید php تقریبا چقدر هستش ؟ از صحبت های بعضی از دوستان اینطور برداشت میشه که تقریبا باید به اندازه ی هزینه ی اولیه برای طراحی سیستم اختصاصی ، برای این مورد نیز هزینه کنیم ! 

6- اگر یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی کاملا منطبق با نیاز ما نوشته بشه و در چند سال آینده هم نیاز ما رو کاملا براورده کنه و نیاز به بروزرسانی نداشته باشه ! هزینه های پنهان دیگه ای دراینباره وجود داره که ما از اون بی اطلاع باشیم ؟

ویرایش شده توسط irani91
لینک به ارسال

1- بیشتر بحث مارکتینگ و سودآوری داره براشون. الان من بیام یک سایت شبیه یاهو با وردپرس طراحی کنم و بعد بگم "راه اندازی سایتی مشابه یاهو با پوسته یاهوایکس"، مسلما خیلی ها برای خریدش وسوسه میشن. این حقه قدیمی هنوز داره توی ایران جواب میده :)

2- برای این مدل سایتها، باید براساس نظرات یک گروه برنامه نویسی خبره عمل بشه و چیزهایی که وجود داره سبک سنگین بشه و بعد تصمیم گیری بشه، این نوع سایتها چندزبانه و بحث سروری خاصی دارن.

3- بحث توسعه برای سایتهای بزگر هزینه بر هست، قابلیت های جدید، سازگاری ها، رفع مشکلات آینده، مشکلات سروری و... طبیعی هست و هزینه اصلی شما نه طراحی بلکه باید برای پشتیبانی باشه.

4- امنیت خیلی به زبان برنامه نویسی مرتبط نیست، به نحوه کدنویس و کدنویسی و سرور بیشتر ربط داره.

5- بستگی داره، ولی اینی که به شما گفتن برای تغییر مثلا از نسخه 5.6 به نسخه 7 زبان php رو میشه مثال زد که نه به اندازه هزینه اولیه کار بلکه به اندازه زمانی که میبره هزینه میگیره.

6- هزینه های سرور، نیروی کار و امثالهم، ولی اینطور نیست که سیستمی نیاز به به‌روزرسانی نداشته باشه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...