رفتن به مطلب

طراحی cms اختصاصی.

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان 

انگار سیستم مدیریت محتوای وردپرس خیلی کسر شاَن داره برای راه اندازی کسب و کار. والا هیچ وقت نفهمیدم که وقتی یه سیستم قوی مدیریت محتوا وجود داره که اینهمه گسترده ست و دارای امنیت بالاست ، چرا باید سیستم اختصاصی طراحی کرد ، یه سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس رو صدسال طول میکشه طراحی کرد ، چطور ممکنه یه سیستم مدیریت محتوای محدود برتر از وردپرس باشه ، چون فقط اختصاصیه!!! عجب داستانیه!!!!. بگذریم.

ما واقعا هیچ مرجعی پیدا نکردم که بدیم برامون اختصاصی بنویسن. خنده دار اینجاست که خیلی از وبسایتهایی که ادعا میکنن سالهاست cms طراحی میکنن ، خودشون دارن از وردپرس استفاده میکنن. انگار این سوال باید تا ابد بی جواب بمونه چون انگار حتی خود استاتید گروه وردپرس پارسی هم پاسخ این سواال رو نمیدونن...

ما یه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی میخوایم. حالا با asp.net ، لاراول یا هر چیز دیگه. مشکل اینجاست که هزینه پروژه ما بسته شده و بیشتر از ۱۰ میلیون نمیتونیم برای طراحی سیستم اختصاصی هزینه کنیم. دوستان ، استاتید بزرگوار ، اگر براتون مقدوره ، یا علی. ممنونم . 

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، irani91 گفته است :

سلام دوستان 

انگار سیستم مدیریت محتوای وردپرس خیلی کسر شاَن داره برای راه اندازی کسب و کار. والا هیچ وقت نفهمیدم که وقتی یه سیستم قوی مدیریت محتوا وجود داره...

درود

به سایت وبسیما یه سر بزن و مشاوره بگیر.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Mohammad Bazli گفته است :

درود

به سایت وبسیما یه سر بزن و مشاوره بگیر.

سلام ممنون دوست عزیز . اگه بگم یک هفته ست ایمیل  زدم و منتظر جواب وبسیما هستم باورر میکنید ؟ مخصوصا ایمیل زدم و منتظرم ببینم این تیم خلاق چطور پاسخگوی مشتریانش هست. چندمرحله هم ایمیل زدم اما همچنان بی پاسخ...

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، irani91 گفته است :

سلام ممنون دوست عزیز . اگه بگم یک هفته ست ایمیل  زدم و منتظر جواب وبسیما هستم باورر میکنید ؟ مخصوصا ایمیل زدم و منتظرم ببینم این تیم خلاق چطور پاسخگوی مشتریانش هست. چندمرحله هم ایمیل زدم اما همچنان بی پاسخ...

درود

چی بگم والا

این حرف رو بدون هیچ تبلیغی میگم و چون کلاس های آموزششون رو شرکت کردم و با توجه به نمونه کارها گفتم که باهاشون مشاوره کنی.

شما باید تماس بگیری چون شخصا با تماس کار من هم راه افتاد.

لینک به ارسال
در در 6/20/2019 at 01:21، irani91 گفته است :

سلام دوستان 

انگار سیستم مدیریت محتوای وردپرس خیلی کسر شاَن داره برای راه اندازی کسب و کار. والا هیچ وقت نفهمیدم که وقتی یه سیستم قوی مدیریت محتوا وجود داره که اینهمه گسترده ست و دارای امنیت بالاست ، چرا باید سیستم اختصاصی طراحی کرد ، یه سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس رو صدسال طول میکشه طراحی کرد ، چطور ممکنه یه سیستم مدیریت محتوای محدود برتر از وردپرس باشه ، چون فقط اختصاصیه!!! عجب داستانیه!!!!. بگذریم.

ما واقعا هیچ مرجعی پیدا نکردم که بدیم برامون اختصاصی بنویسن. خنده دار اینجاست که خیلی از وبسایتهایی که ادعا میکنن سالهاست cms طراحی میکنن ، خودشون دارن از وردپرس استفاده میکنن. انگار این سوال باید تا ابد بی جواب بمونه چون انگار حتی خود استاتید گروه وردپرس پارسی هم پاسخ این سواال رو نمیدونن...

ما یه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی میخوایم. حالا با asp.net ، لاراول یا هر چیز دیگه. مشکل اینجاست که هزینه پروژه ما بسته شده و بیشتر از ۱۰ میلیون نمیتونیم برای طراحی سیستم اختصاصی هزینه کنیم. دوستان ، استاتید بزرگوار ، اگر براتون مقدوره ، یا علی. ممنونم . 

من متوجه نشدم شما طرفدار وردپرس هستید یا منتقدش

با 10 میلیون میشه سیستم اختصاصی داشته باشید

ولی به نظرم طراحی سیستم اختصاصی که با 10 میلیون انجام بشه خیلی ضعیف در میاد و یا اینکه خیلی خوب ولی ناقص 

الان در کشور خودمون سایت های بزرگی مثل فرادرس از وردپرس استفاده می کنن

اگر دلیل شما برای اختصاصی شدن CMS تون فقط قدرت و انعطاف پذیری هست ، پیشنهاد می کنم اینکار رو نکنید

بارها دیدم سایت هایی که از اختصاصی به دلایل مختلف مثل هزینه نگهداری و توسعه اومدن سمت وردپرس

نمونه اش مشتری عزیزمون هست که سایت با CMS اختصاصیش اینه https://asangem.com

فقط و فقط به دلیل هزینه های بالایی که داشته داره به وردپرس منتقل می کنه http://gameabzar.com

نکته مهم » این دوست عزیز در حال وارد کردن محصولات هست و سایت هنوز شکل کامل به خودش نگرفته و از قالب فروشگاهی کانی شاپ kanithemes.ir استفاده کردن

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، resanehwp گفته است :

من متوجه نشدم شما طرفدار وردپرس هستید یا منتقدش

با 10 میلیون میشه سیستم اختصاصی داشته باشید

ولی به نظرم طراحی سیستم اختصاصی که با 10 میلیون انجام بشه خیلی ضعیف در میاد و یا اینکه خیلی خوب ولی ناقص 

الان در کشور خودمون سایت های بزرگی مثل فرادرس از وردپرس استفاده می کنن

اگر دلیل شما برای اختصاصی شدن CMS تون فقط قدرت و انعطاف پذیری هست ، پیشنهاد می کنم اینکار رو نکنید

بارها دیدم سایت هایی که از اختصاصی به دلایل مختلف مثل هزینه نگهداری و توسعه اومدن سمت وردپرس

نمونه اش مشتری عزیزمون هست که سایت با CMS اختصاصیش اینه https://asangem.com

فقط و فقط به دلیل هزینه های بالایی که داشته داره به وردپرس منتقل می کنه http://gameabzar.com

نکته مهم » این دوست عزیز در حال وارد کردن محصولات هست و سایت هنوز شکل کامل به خودش نگرفته و از قالب فروشگاهی کانی شاپ kanithemes.ir استفاده کردن

ممنونم

من با وردپرس کار کردم ، همینطور میدونم که از نظر امنیت و .... بسیارخوب عمل میکنه و پیشرفته ست. اما دلیل اینکه تقریبا تمام دوستانی که باهاشون صحبت میکنم ، پیشنهاد میدن اختصاصی بنویسیم و از وردپرس استفاده نکنیم رو نمیدونم. نظر اکثریت این دوستان این هست که وردپرس سیستم قوی ای نیست و نمیتونه سایتهای پیچیده و حرفه ای رو اجرا کنه.

همچنین با دوستی صحبت میکردم ، جزییات کار رو برای ایشون ارسال کردم ، بعد از بررسی ، ایشون گفتن چون عملکرد سایت ما خیلی پیچیده ست ، وردپرس بستر مناسبی نیست و گفتن بهتره که یک اسکریپت اختصاصی بنویسیم.

بازهم با همه ی این حرفها سوال بنده بی جواب مونده که چرا وردپرس نه!!!! دیگه انقدر هم از وردپرس بد شنیدم اخیرا که احساس میکنم حتی یک سایت معمولی رو از نظر امنیت و .... نمیتونه اجرا کنه و بازهم خیلیا برای ساده ترین تا پیچیده ترین سایت ها،  استفاده از سیستم اختصاصی رو پیشنهاد میدن. 

ما برای راه اندازی سایتمون با فریمورک اختصاصی و اضافه کردن جزییات نسبتا زیادی که مدنظرمون هست حدود 25 میلیون درنظر داریم. لازم به ذکره که قالب ما html است و از قبل خریداری شده. بعضی از قابلیت ها در خود نسخه html گنجانده شده و خیلی از موارد رو ما میخوایم بهش اضافه کنیم و روی سیستم اختصاصیمون پیاده سازی کنیم.

بازهم امیدوارم یک روز جواب این سوالم رو پیدا کنم که چرا وردپرس نه!

لینک به ارسال

سلام مجدد

اول 2 لینک زیر رو مشاهده کنید

https://www.wpbeginner.com/showcase/40-most-notable-big-name-brands-that-are-using-wordpress/

https://mizbanfa.net/blog/cms/wordpress/introducing-top-iranian-websites-with-wordpress/

+ اینکه حدود یک سوم تمام وب سایت های دنیا با وردپرس راه اندازی شدن

به نظر من اولین موردی که بعضی ها وردپرس رو پیشنهاد نمیدن اینه که ، یا تخصص وردپرس رو برای پیاده سازی ندارن و یا اینکه می خوان از کارفرما پول بیشتری بگیرن و اون رو به خودشون وابسته کنن

اگر پروژه شما در حد دیجی کالا یا آپارات هست ، با وردپرس نزنید  - البته باید یک تیم برنامه نویسی داشته باشید و به جای بودجه 25 میلیون تومانی ، ماهانه 25 میلیون برای توسعه فنی سایت در نظر بگیرید

اگر پروژه شما در یک رتبه پایین تر هست ، با وردپرس میشه ، فقط اگر حجم کاربران تون بالاست باید هاست با منابع بالا و اختصاصی بگیریدیه نکته : اگر وردپرس رو استفاده کنید و بهش رسیدگی نکنید بهتون قول میدم در سریعترین زمان ممکن سایت تون از لحاظ امنیتی به مشکل بخوره ولی 

وردپرس مزایای زیر رو داره حداقل :

رایگانه

متن بازه

امکانات پیش فرض مناسبه

امکان توسعه به راحتی هست با هزینه پایین

بروزرسانی رایگانه

افزودن امکانات جدید معمولاً افزونه آماده اش هست و یا با هزینه کم مینویسن براتون

توسعه دهنده یا پیمانکار زیاد هست ، اگر با مجری اول به هر دلیلی قطع کردین ، می تونید به راحتی یک فرد یا تیم یا شرکت دیگه رو جایگزین کنید

کاربریش راحته

در سریعترین زمان ممکن راه اندازی میشه

اگر می خوایین پروژه تون رو در خصوصی برام بفرستید ، تا بهتر بتونم راهنمایی تون کن

لینک به ارسال

یه نکته دیگه یادم افتاد

اگر پروژه تون امکان اجرا در چند فاز رو داره ، اون رو بشکنید به چند قسمت

فاز به فاز پیش برید ، اینجوری اگر با وردپرس یا سیستم اختصاصی به مشکل بخورید ضرر مالی و هزینه ای کمتری می کنید

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، resanehwp گفته است :

یه نکته دیگه یادم افتاد

اگر پروژه تون امکان اجرا در چند فاز رو داره ، اون رو بشکنید به چند قسمت

فاز به فاز پیش برید ، اینجوری اگر با وردپرس یا سیستم اختصاصی به مشکل بخورید ضرر مالی و هزینه ای کمتری می کنید

ممنونم از راهنمایی شما. بازم جواب سوالم رو نگرفتم. اما تا حدودی قانع شدم که میشه از وردپرس استفاده کرد. فقط اگر میتونید بگید که چرا اگر وبسایت ما درحد آپارات و ... هست با وردپرس نزنیم؟

بعد از چند روز بالاخره ، وبسیما جواب تماس بنده رو داد و از من خواستن جزییات پروژه رو براشون بفرستم که بررسی کنن و فردا با من تماس بگیرن. اگر به هردلیلی با وبسیما همکاری نکنیم ، شما میتونید پروژه مارو انجام بدید ؟

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، irani91 گفته است :

ممنونم از راهنمایی شما. بازم جواب سوالم رو نگرفتم. اما تا حدودی قانع شدم که میشه از وردپرس استفاده کرد. فقط اگر میتونید بگید که چرا اگر وبسایت ما درحد آپارات و ... هست با وردپرس نزنیم؟

بعد از چند روز بالاخره ، وبسیما جواب تماس بنده رو داد و از من خواستن جزییات پروژه رو براشون بفرستم که بررسی کنن و فردا با من تماس بگیرن. اگر به هردلیلی با وبسیما همکاری نکنیم ، شما میتونید پروژه مارو انجام بدید ؟

خواهش می کنم 

پروژه تون رو بفرستید تا بررسی کنم ، اگر بتونیم کامل و تمیز انجام بدیم ، خوشحال میشیم در خدمتتون باشیم

جالبه : معمولاً همه شرکت ها قبل از شروع همکاری و برای جلب نظر مشتری پاسخگویی خوبی دارن ، این وب سایت قبل از  جذب مشتری پاسخگو نیست ، بعدش چجوریه

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

اگر کار شما با وردپرس قابل انجام هست با همون وردپرس انجام بدید (سری که درد نمیکنه چرا دستمال میبندید !)

اگر چیز بیشتری نیاز دارید و سایت شما سرویس بیس هست ، ارائه خدماتی میدهید ، مثل آمارگیر ، آپلود سنتر ، وبسرویس و ... بهتره اختصاصی نوشته بشه وگرنه سایتهای محتوایی همین وردپرس کلی امکانات داره .

اگر فقط تجربه کاری میخواید و میخواید از وردپرس استفاده نکنید میتونید سراغ cms های دیگه مثل drupal یا سیستم های پیچیده تر مثل modx و contao برید  .

در ضمن در بازار فریم ورک ها هم همین بحث هست ، شما اگر سایت اختصاصی داشته باشید و از لاراول استفاده کرده باشید بازهم ، دید مشابهی نسبت به سایت شما هست :)

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

چرا وردپرس نه؟ این چندتا دلیل

1- چون معماری وردپرس قدیمیه و الان هر کسی بخواد cms اختصاصی بزنه از mvc استفاده می کنه که این خودش کاهش سرعت داره و سایت های بزرگ باهاشون به مشکل بر میخورن

2- سیستم دیتا بیسش رو ببین ، یک پستی که منتشر می کنی 20 تا جدول واسش میسازه و خیلی پرو پخشه

3- هر افزونه و قالب نصب میشه یک دور باید از هسته وردپرس رد بشه (بخاطر ماژولار بودن) و اینم خودش باعث افت سرعت میشه

خیلی از وب سایت های بزرگ توی هسته دست میبرن تا سرعتشو

حاجی محمدی که جزو اولین های وردپرس ایران بود خودش برای ژاکت از نود استفاده کرد و دلیلش هم این بود که توی ان پروژه وردپرس کم میاره

برای سایت های خبری خیلی خوبه اما اینکه بخوای قیمه هارو بریزی تو ماست ها نمیشه

دلیل اینکه همه ازش استفاده می کنن چون رایگانه و خیلی هزینه هاش کمه ، سرعت اجرا آسونه و همه افزونه ای داره  ولی خدا نکنه یکم ترافیک سایتت زیاد بشه که باید هر ماه هاستو ارتقا بدی تا سایتت نترکه

اخرش هم تو اگه بخوای ماشین بخری میری سمت ماشینی که همه دارن؟ مثلا چون همه پراید دارن میری پراید میخری؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، m_poke گفته است :

چرا وردپرس نه؟

چون بازار خیلیا کساد میشه!

در 2 ساعت قبل، m_poke گفته است :

چون معماری وردپرس قدیمیه و الان هر کسی بخواد cms اختصاصی بزنه از mvc استفاده می کنه که این خودش کاهش سرعت داره و سایت های بزرگ باهاشون به مشکل بر میخورن

طبق آماری که من به تازگی خوندم چیزی حدود 70٪ از سایت های دنیا از سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنن 30٪ هم cms ندارن

از این 70٪ (سایت هایی که از cms استفاده می کنن) چیزی حدود 80٪ از وردپرس استفاده می کنن! و فقط 20٪ از cms های دیگه استفاده از جمله اختصاصی استفاده می کنن

همه دارن اشتباه می کنن؟

هیچوقت نباید سیستمی که روزانه توسط هزاران نفر بررسی میشه، رو با یه سیستمی که یه گروه 10 نفره میسازن مقایسه کنید!

در در ۱۳۹۸/۴/۲ در 11:47، اسماعیل ابراهیمی گفته است :

وردپرس مزایای زیر رو داره حداقل :

رایگانه

متن بازه

امکانات پیش فرض مناسبه

امکان توسعه به راحتی هست با هزینه پایین

بروزرسانی رایگانه

افزودن امکانات جدید معمولاً افزونه آماده اش هست و یا با هزینه کم مینویسن براتون

توسعه دهنده یا پیمانکار زیاد هست ، اگر با مجری اول به هر دلیلی قطع کردین ، می تونید به راحتی یک فرد یا تیم یا شرکت دیگه رو جایگزین کنید

کاربریش راحته

در سریعترین زمان ممکن راه اندازی میشه

این مواردی که جناب ابراهیمی گفتن فقط بخشی از ویژگی ها کم نظیر وردپرس هست

الان یه پوسته اختصاصی برای وردپرس رو 10 تومان به بالا باید هزینه کنید

یه cms اختصاصی با هزینه بسیار بالاتر و البته باگ های زیاد و مسلما مشکلاتی که در آینده خواهد داشت رو نمیشه با سیستم قدرتمندی مثل وردپرس مقایسه کرد

از مثال آخرتون بخوام پیروی کنم همین پراید که یه ماشین عمومیه، شما یه ماشین اختصاصی بساز با هزینه بیشتر به نظرتون چی میشه؟

لینک به ارسال

در 1 ساعت قبل، asadiy4n گفته است :

چون بازار خیلیا کساد میشه!

طبق آماری که من به تازگی خوندم چیزی حدود 70٪ از سایت های دنیا از سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنن 30٪ هم cms ندارن

از این 70٪ (سایت هایی که از cms استفاده می کنن) چیزی حدود 80٪ از وردپرس استفاده می کنن! و فقط 20٪ از cms های دیگه استفاده از جمله اختصاصی استفاده می کنن

همه دارن اشتباه می کنن؟

هیچوقت نباید سیستمی که روزانه توسط هزاران نفر بررسی میشه، رو با یه سیستمی که یه گروه 10 نفره میسازن مقایسه کنید!

این مواردی که جناب ابراهیمی گفتن فقط بخشی از ویژگی ها کم نظیر وردپرس هست

الان یه پوسته اختصاصی برای وردپرس رو 10 تومان به بالا باید هزینه کنید

یه cms اختصاصی با هزینه بسیار بالاتر و البته باگ های زیاد و مسلما مشکلاتی که در آینده خواهد داشت رو نمیشه با سیستم قدرتمندی مثل وردپرس مقایسه کرد

از مثال آخرتون بخوام پیروی کنم همین پراید که یه ماشین عمومیه، شما یه ماشین اختصاصی بساز با هزینه بیشتر به نظرتون چی میشه؟

بله کاملا جناب اسدیان صحیح میفرمایند .

دوست عزیز به نظر بنده  cms که از سرتاسر دنیا دارن در امنیت و بهبودش کمک میکنند را نمیشه مقایسه کرد با cms خصوصی درسته معایبی  ممکنه داشته باشه ولی با هر بار  برورز رسانی حل میشه و هیچ سایتی و یا cms  نمیتونه ادعا کنه که امنیت کامل داره به نظر بنده اگر درست از وردپرس استفاده بشه برای اکثر سایتها مناسبه 

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، m_poke گفته است :

دلیل اینکه همه ازش استفاده می کنن چون رایگانه و خیلی هزینه هاش کمه ، سرعت اجرا آسونه و همه افزونه ای داره  ولی خدا نکنه یکم ترافیک سایتت زیاد بشه که باید هر ماه هاستو ارتقا بدی تا سایتت نترکه

اخرش هم تو اگه بخوای ماشین بخری میری سمت ماشینی که همه دارن؟ مثلا چون همه پراید دارن میری پراید میخری؟

همانطور آقای ابراهیمی ذکر کردن سایت فرادرس با الکسای حدود 1500 جهانی و 60 ایران داره از وردپرس بهره می بره دیگه چقدر شما میخواهید سایتتان بازدید کننده داشته باشه ؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...