رفتن به مطلب

Mobile Usability مشکل ارور در وبمستر

unipaper

پست های پیشنهاد شده

سلام 

دوستان من در کنسول گوگل در بخش موبایل فرندلی ارور های عجیبی دریافت کردم که ناشی از پلاگین اطلاع رسانی onesignal-free-web-push-notifications  من چند هفته پیش این پلاگین را از وردپرس بخش افزونه ها حذف کردم اما حالا گوگل داره یکسری ادرس ها رو میخونه در صورتی که اصلا وجود ندارد و داره به بنده ارور میده شرح کامل را در پایین توضیح میدم 

مثلا نمونه لینک هایی که توسط گوگل شناسایی شده و دچار ارور شده به صورت زیر است 

/wp-content/plugins/onesignal-free-web-push-notifications/views/images/?SD

wp-content/plugins/onesignal-free-web-push-notifications/views/images/?MD

wp-content/plugins/onesignal-free-web-push-notifications/?MD

wp-content/plugins/onesignal-free-web-push-notifications/views/javascript/?MA

و خیلی لینک های دیگه اما مشکل اینجاست من کلا حذف کردم پلاگین رو چرا داره گوگل میخونه مشکل از کجاست 

توی تصاویر زیر با دو نوع عنوان به من گوگل راهنمایی کرده یکی 

Text too small to read

,و دیگری 

Clickable elements too close together

در صورتی که کلا غیر معمول و عجیبه نباید فراخانی انجام بشه چون این افزونه دیگه وجود ندارد 

تصویر هم در زیر موجود است 

error mobail 1.png

ارور موبایلی.png

لینک به ارسال

:unsure: عذر میخوام از مدیران مجبورم این تایپک را بیارم بالا 

کسی نمیتونه کمک کنه یا شاید من بد توضیح دادم یکی بیا اینجا بگه چیه مشکل 

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام دوست عزیز این مشکل ربطی به افزونه نداره.در واقع این مشکل مربوط به اینکه این المانها در گوشی در واقع موبایل فرندلی نیستن.بحر حال این مشکلات خیلی پیش میادش ولی در کل گوگل خیلی رو این موارد حساسه.اگه مشکل چند صفحست اهمیت ندین ولی اگه خیلیه.باید برا حلش اقدام کنید.

Text too small to read میگه که فونت تکست شما بیش از حد کوچیکه

Clickable elements too close together میگه که خیلی از دکمه و الانها بهم نزدیک هستند و احتمال اشتباه وجود دارد

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام مجدد 

تعاریف کاملا واضح است اما راهکار ارائه بدهید ممنون میشم الان رو سایت بنده ارور بخش Mobile Usability که خیلی مهمه و میخوام رفعش کنم 

چرا گوگل داره پوشه های داخلی وردپرس را میخونه 

چه گونه باید این مشکل را رفع کرد راهکار راهکار راهکار 

ممنونم

مشکل جدید نسخه موبایل.png

مشکل دوم نسخه موبایل.png

لینک به ارسال

دورد

در جواب آقای unipaper باید بگم که شما بعد حذف افزونه به قسمت ارور های مربوط به خود همون افزونه در گوگل کنسول رفته طبق عکس که ارسال کردید و ولیدیت فیکس رو انتخاب کنید و منتظر باشید تا ربات گوگل دوباره اونو بررسی کنه و در صورت رفع کردن توسط شما تایید میکنه.

Text too small to read

,و دیگری 

Clickable elements too close together

این ارورهارو خیلی مشاهده کردم و حتی در پنل خودم هم موجوده که منظورش کوچک بودن نوشته ها و بعدی کوچک بودن عناصر قابل کلیک در کنار هم هستش که میگه باید اصلاح کنی.برای رفع دکمه های یا منوهایی که قابل کلیک هستن رو بزرگ تر کن و فونت رو بزرگ تر کن و بعد ولید بزن شاید برای شما جواب داد.

بنده چیدن بار برای سایت خودم اینکارو کردم ولی باز همچنان مشاهده میکنم.

چرا گوگل داره پوشه های داخلی وردپرس را میخونه :

داره محتوای پوشه ای که توش فایل اپلود کردید رو جستجو میکنه و اگه اینکار انجام نشه در نتایج فایل های شماه مشاهده نمیشن مانند عکس یا ویدیو!

لینک به ارسال

خوب به نظرتون بهترین کار چی هست 

چن ارور گرفته اگه منطقی هست گوگل هنگام خوندن نباید این ارور ها را بده یعنی تشخصی نمیده که اینها فایل های داخلی هستن و نمیشه براش پست و متن ایجاد کرد 

بهترین راه کار چیه ممنون میشم بفرمایید 

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، parsistrans گفته است :

خوب به نظرتون بهترین کار چی هست 

چن ارور گرفته اگه منطقی هست گوگل هنگام خوندن نباید این ارور ها را بده یعنی تشخصی نمیده که اینها فایل های داخلی هستن و نمیشه براش پست و متن ایجاد کرد 

بهترین راه کار چیه ممنون میشم بفرمایید 

فونت هارو بزرگ تر کنید و بعد ولید بزنید ببنید دوباره نشون میده یا نه!

دسترسی رو برای پوشه اپلود باز بذارید. ترجیحا تنظیمات robot.txt رو تو نت بخونید

ارور بعد که نوشته بعضی از المان های محتواتون از صفحه مورد نظر زده بیرون! بر فرض عکسی که در یک مطلب گذاشتید در انواع مرورگر ها یا صفحه نمایش ها باید به صورت یکسان بیاره. 

لینک به ارسال

دوست عزیز برای پوشه داخلی چه طوری فونت را بزرگ کنم مگه فایل های داخلی هاست قابلیت بزرگ شده فونت دارند 

الان منظور من پست ها نیست فایل های داخلی هاست هست که گوگل گیر داده مثلا یه عکس تو پوشه آپلود 

من ربات تکست هم محدودیتی ندارد 

User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
Sitemap: sitemap.xml
لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، parsistrans گفته است :

دوست عزیز برای پوشه داخلی چه طوری فونت را بزرگ کنم مگه فایل های داخلی هاست قابلیت بزرگ شده فونت دارند 

الان منظور من پست ها نیست فایل های داخلی هاست هست که گوگل گیر داده مثلا یه عکس تو پوشه آپلود 

من ربات تکست هم محدودیتی ندارد 

Sitemap: sitemap.xml

با توجه به عکسی که فرستادی من راه حل ارورهارو جواب دادم!

تا جایی که اطلاع دارم گوگل هیچوقت ممکن به (( فایل های داخلی هاست هست که گوگل گیر داده مثلا یه عکس تو پوشه آپلود )) به این چیزا گیر نمیده مگر اینکه داخل این ادرس یه اشکال دیگه ای وجود داشته باشه!

شما رو این ادرس کلیک کن بعد ببین چه اروری داره نشون میده

لینک به ارسال

برای من واقعا عجبه حتی تو گوگل داره ایندکس میشه 

دوستان به نظرتون چرا باید این اتفاق بیافته نباید پوشه های داخلی توسط گوگل دیده بشه ؟

اروری که مده موبایل فرندلی هست خوب معلومی پوشه های داخلی هست نباید اینطوری باشه 

لینک به ارسال

من یه تیکه کد به عنوان رول در htaccess  گذاشتم تا همه پوشه های داخلی هاست با 403 محدود شن بعد درخواست فچ تو گوگل دادم آیا درست انجام دادم یا خیر 

این کد به این شکل در انتهای فایل اچ تی اکسس گذاشتم 

Options All -Indexes

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، parsistrans گفته است :

من یه تیکه کد به عنوان رول در htaccess  گذاشتم تا همه پوشه های داخلی هاست با 403 محدود شن بعد درخواست فچ تو گوگل دادم آیا درست انجام دادم یا خیر 

Options All -Indexes

دوستان من این کار رو هم کردم اما گوگل ول کن نیست مگه نباید ارور 403 دسترسی محدود بشه چرا دوباره داره ارور ها زیاد میشه از تعداد 5 عددد از دیروز تا حالا شده 14 

یکی راهنمایی کنه چه قدر دیر پاسخ میدین 

لینک به ارسال

دورد

در 18 ساعت قبل، parsistrans گفته است :

Options All -Indexes

درود

به نظر بنده اشتباهه این کار! همه پوشه های داخلی رو نباید محدود کرد و البته بستگی به نوع خدمات شما داره ولی اکثرا همه پوشه آپلود رو باز میذارن!!

بنده از فایل روبوت خودم یکی کپی قرار میدم:

Disallow: /feed
Disallow: /xmlrpc.php
Disallow: /readme.html
Disallow: /wp-includes/
Disallow: /wp-content/themes/enfold/framework/
Allow: /wp-content/uploads/
Sitemap: https://ttbbiston.com/sitemap.xml

الان مسیر پوشه آپلود من برای ربات گوگل بازه! وگرنه عکس یا ویدیو من فکر نکنم بتونه ایندکس بشه!

شما از اروری که مشاهده میکنید یک تصویر ارسال کنید ترجیحا گویا باشه.

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، parsistrans گفته است :

سلام تصویر را هم ارسال کردم 

اخه مشکل همون پوشه اپلود هست 

parsis.jpg

متاسفانه داره از پوشه های داخل پوشه اپلود ایراد میگیره که برای من این اتفاق تا حالا نیفتاده و مشابه هم ندیدم!

برای حلش شما دوباره روی لینک اخر که زده 2017 کلیک کن ببین چه خطایی نشون میده! و دوباره عکس ارسال کن.

لینک به ارسال

دوست عزیز اصلا نیازی نیست این ادرس موبایل فرندلی باشه

من سایت شما رو چک کردم موبایل فرندلی هستش

این ادرس هایی که در داخل هاست هست رو کاربر اکثر مواقع نمیتونه مشاهده کنه

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، parsistrans گفته است :

من متوجه هستم نباید موبایل فرندلی باشه اما چرا گوگل داره ارو میده اینو متوجه نمیشم 

چون دسترسی داره به این پوشه ها و رباتش داره چک میکنه به عنوان یک صفحه اینترنتی تا اونو نشون بده یا نده!!

شما کلا این مسیر رو ببند و بعد ولید فیکس بزن تا دوباره چک کنه.

لینک به ارسال

دوست عزیز تو پس قبلی من نوشتم که دسترسی رو بستم 

ولید زدم اما 14 تا اضافه کرده کلا ارور 403 دارم رو پوشه های داخلی این به معنای این هست که دسترسی نباید باشدد 

بازم ممنون مثل اینکه باید خودم یه راه حلی پیدا کنم 

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام، به ترتیب:

1- اندازه فونت در حالت موبایل خیلی کوچیک هست

2- المان های قابل کلیک در حالت موبایل خیلی بهم نزدیک هستن

3- و عرض سایت در حالت موبایل از عرض دیوایس بزرگتر میشه

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۹/۵/۱۱ در 15:52، سجاد نصر گفته است :

دوستان من باهمین 3مشکل دربخش موبایل سرچ کنسول مواجه شدم لطفا برای رفعش راهنمایی کنید ممنونم

Screenshot_2020-07-27 Mobile Usability.png

گوگل در بازدیدهای اول جاوا اسکریپت رو RENDER نمیکنه که باعث بروز این مشکلات میشه، اگه ریسپانسیو سایت برای خودتون درسته نگران نباشید و Fix رو بزنید تا گوگل مجددا با اجرای جاوا اسکریپتها صفحه رو بازبینی کنه و مشکل حل بشه. در حالت عادی این خطاها در بازدیدهای بعدی حل میشن

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...