رفتن به مطلب

تغییر فونت در قالب

پست های پیشنهاد شده

سلام؛

من تازه دارم وردپرس میخونم، میخواستم بدونم تغییر فونت و سایز برای متن ها میتونیم بدیم؟ من دو تا قالب مختلف تست کردم، فقط رنگ عنوان و توضیحات و.... رو تونستم عوض کنم

ممنون

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Hadissh گفته است :

سلام؛

من تازه دارم وردپرس میخونم، میخواستم بدونم تغییر فونت و سایز برای متن ها میتونیم بدیم؟ من دو تا قالب مختلف تست کردم، فقط رنگ عنوان و توضیحات و.... رو تونستم عوض کنم

ممنون

سلام

بعضی از قالب ها در تنظیمات امکان تغییر فونت و سایز رو دارند ولی به طور کلی با استایل نویسی میشه فونت و سایز فونت رو تغییر داد یه مقدار کمی css بلد باشید میتونید اینکار رو انجام بدید حتی اگر بلد هم نباشید با یه سرچ ساده در مورد تغییر فونت قالب کلی منابع متنی و تصویری برای تغییر فونت وجود داره.

لینک به ارسال

سلام

شمامی تونید با استفاده از افزونه فونت ماندگار فونت قالب و پیشخوانتون رو عوض کنید

لینک به ارسال
در در 3/29/2019 at 01:18، Hadissh گفته است :

سلام؛

ممنون

1- با کد نویسی نیاز به اضافه کردن فونت داری؟

2- یا با افزونه؟

برای مورد 1 اولا یه بکاپ بگیر که اگه خدایی نکرده به مشکل خوردی راحت بازیابی کنی و مارو مورد عنایت قرار ندی!

اولش باید:  سه فرمت از فایل فونت مورد نظر خودت رو آماده داشته باشی که به فرمت های ttf - eot - woff  باید باشه*پس ((اول))) دنبال فرمت ttf فونت مورد نظر در اینترنت باش. مثلا: فونت بی یکان فارسی ttf

بعد از دانلود باید از ابزار تبدیل ttf به eot اونو تبدیل کنی که میشه (BYekan.eet)  و دوباره با ابزار تبدیل ttf به woff آنرا به BYekan.woff تبدیل کن

بعدش یه پوشه به اسم fonts تو پوشه قالب بساز و هر سه تا فونت BYekan.ttf – BYekan.woff – BYekan.eot رو تو این پوشه آپلود کن (اگه پوشه از قبل موجود بود داخل این پوشه اپلود کن)

بعد از آپلود فایل ها کد زیر رو در فایل style.css قالب سایتت کپی کن:

@font-face {
	font-family: 'BYekan';
	src: url('fonts/BYekan.eot?#') format('eot'),
	url('fonts/BYekan.woff') format('woff'), 
	url('fonts/BYekan.ttf') format('truetype');
}
body{
font-family:BYekan;
}

بعدش در فایل style.css  قالب جستجو کن و font-family های قالب را تغییر بده

مثلا اگه جایی از این فایل نوشته شده بود font-family: Tahoma یعنی فونت این المان Tahoma هست پس می تونی انو به font-family:BYekan تغییر بده

بعد ذخیره و ساتیت رو رفرش کن فونت ها به خوبی نمایش داده میشه!

2- و اگر با افزونه خواستی فونت اپلود کنی در نظر داشته باش که اکثر افزونه های فونت با قالب ها تداخل دارن! مثلا با تاریخ شمسی یا چپ چین یا راست چین

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...