رفتن به مطلب

افزایش امنیت در هاست دانلود

پست های پیشنهاد شده

با سلام.

من یک فروشگاه دانلود فایل دارم که که دو تا هاست خریداری کردم. یکی از این هاست ها، هاست دانلود است که من فایل هامو توش آپلود میکنم و لینک آپلود را به محصولات (که در هاست دیگری هستند) تخصیص میدم. تا به اینجای کار همه چیز اوکی هست. منتها چون نام فایل های من از یک ساختار خاصی تبعیت می کنن، یک کاربر میتونه به راحتی حدس بزنه نام فایل های منو. به عنوان مثال من یک فایل دارم با اسم dc-0001 که مربوط به مجموعه dc است. این مجموعه اگر 3 تا فایل دیگه داشته باشه، میشن dc-0002 و dc-0003. کاربر به راحتی میتونه آدرس زیر و بزنه و دانلود کنه فایل و بدون خرید!!!!!

dl.XXXXXX.ir/dc-0001.pdf

dl.XXXXXX.ir/dc-0002.pdf

dl.XXXXXX.ir/dc-0003.pdf

البته این نکته رو بگم وقتی که من این لینک بالا رو به محصولات میدم، یک کاربری که محصول و خریداری کنه و بعد بره از سایت برای دانلود، لینک به صورت hashkey شده وجود داره که قابلیت حدس زدم بقیه نام ها نیست. ولی خوب شاید هم کسی پیدا بشه، اصلا بدون خرید بخواد وارد فایل هام بشه.

سوال من بحث امنیت هاست دانلود است. چجوری میشه فایل ها رو hashkey کرد و یا اینکه اصلا دسترسی مستقیم کاربران رو به هاست دانلود، مسدود کرد؟

مثلا سایت های soft98.ir یا downloadha.ir یک هاست دانلود هم دارن که کاربر عملا دسترسی به مشاهده این هاست دانلودشون نداره

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...