رفتن به مطلب

hummingbird یا wprocket ؟

2raj

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب خدمت دوستان
ما چند وقتیه که با مشکل کندی سایت روبرو هستیم و چند وقتیه که از افزونه wprocket استفاده میکنیم و خب زیاد نتیجه بخش هم برامون نبوده امروز با گشت و گذاری که توی نت میزدم متوجه افزونه hummingbird شدم و خب خیلی هم ازش تعریف کردن حالا از دوستان تقاضا دارم نظرشون رو راجب این افزونه بگن ببینم کدوم یک از این افزونه ها سرعت بیشتری به سایت ما میده
سپاس

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، 2raj گفته است :

سلام و عرض ادب خدمت دوستان
ما چند وقتیه که با مشکل کندی سایت روبرو هستیم و چند وقتیه که از افزونه wprocket استفاده میکنیم و خب زیاد نتیجه بخش هم برامون نبوده امروز با گشت و گذاری که توی نت میزدم متوجه افزونه hummingbird شدم و خب خیلی هم ازش تعریف کردن حالا از دوستان تقاضا دارم نظرشون رو راجب این افزونه بگن ببینم کدوم یک از این افزونه ها سرعت بیشتری به سایت ما میده
سپاس

هیچ کدام

این دو افزونه در کنار هم جواب بهتری میده :

Autoptimize  -  Async JavaScript

لینک به ارسال

چرا از راکت جواب نگرفتید ؟ چطور ممکنه ؟

من راکت نصب کردم حجم و سایز صفحه اصلی از 3 مگ شد 700 kb

تعداد request هام از 117 تا 29 تا

سرعتم زیاد شد به شدت

لینک به ارسال
چرا از راکت جواب نگرفتید ؟ چطور ممکنه ؟
من راکت نصب کردم حجم و سایز صفحه اصلی از 3 مگ شد 700 kb
تعداد request هام از 117 تا 29 تا
سرعتم زیاد شد به شدت

تنظیماتی که انجام دادید بفرمایید
لینک به ارسال

من از اخرین نسخه اش استفاده میکنم

و تمام ویژگی هاشو فعال کردم توی تمام تب هاش همه تیک هاشو زدم

ببخشید کلی گفتم ولی واقعا همین کارو کردم:D

لینک به ارسال
در در 2/10/2019 at 09:37، 2raj گفته است :

دوستان لطفا راهنمایی....

به نظرم اصلا از راکت استفاده نکنید، مگر اینکه نسخه‌ی اورجینالش رو داشته باشد (اورجینال منظورم از سایت اصلی فروشنده هست، نه سایتای ایرانی) ورژنای نال شده خیلی اذیت می‌کنند.

اما در مورد سوالتون، همونطوری که خانوم @neda411 گفتن به نظر منم Autoptimize خیلی بهتره، من Autoptimize رو با یه پلاگین Lazy Load کنار هم گذاشتم سرعت سایت فوق‌العاده بهبود پیدا کرد ضمن اینکه تعداد ریکوست‌ها خیلی کم شد.

این سایت با ترکیب Autoptimize و Lazy Load بهینه شده: https://www.hamyarit.com/ (بدون هیچ پلاگین کش دیگه‌ای)

و این سایت کاملا با پلاگین راکت بهینه شده: https://baziato.com/

هرجفتش هم مال مجموعه‌ی خودمون هست و کاملا بی‌طرفانه دارم نظر میدم، گذاشتم که خودتون بتونید مقایسه کنید.

مزیت این‌کاری که گفتم اینه که حداقل دیگه از پلاگین‌های نال‌شده استفاده نکردید، هرچند که راکت خیلی عالیه، ولی توصیه می‌کنم از ترکیب اون دوتا پلاگین بالایی استفاده کنید (تجربه‌ی شخصی)

لینک به ارسال
به نظرم اصلا از راکت استفاده نکنید، مگر اینکه نسخه‌ی اورجینالش رو داشته باشد (اورجینال منظورم از سایت اصلی فروشنده هست، نه سایتای ایرانی) ورژنای نال شده خیلی اذیت می‌کنند.
اما در مورد سوالتون، همونطوری که خانوم [mention=4637]neda411[/mention] گفتن به نظر منم Autoptimize خیلی بهتره، من Autoptimize رو با یه پلاگین Lazy Load کنار هم گذاشتم سرعت سایت فوق‌العاده بهبود پیدا کرد ضمن اینکه تعداد ریکوست‌ها خیلی کم شد.
این سایت با ترکیب Autoptimize و Lazy Load بهینه شده: https://www.hamyarit.com/ (بدون هیچ پلاگین کش دیگه‌ای)
هرجفتش هم مال مجموعه‌ی خودمون هست و کاملا بی‌طرفانه دارم نظر میدم، گذاشتم که خودتون بتونید مقایسه کنید.
مزیت این‌کاری که گفتم اینه که حداقل دیگه از پلاگین‌های نال‌شده استفاده نکردید، هرچند که راکت خیلی عالیه، ولی توصیه می‌کنم از ترکیب اون دوتا پلاگین بالایی استفاده کنید (تجربه‌ی شخصی)
اگه خود قالب قابلیت lazy load داشته باشه و اون رو فعال کنیم آیا باز هم به این پلاگین lazy نیاز است؟
لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

اما در مورد سوالتون، همونطوری که خانوم @neda411 گفتن به نظر منم Autoptimize خیلی بهتره، من Autoptimize رو با یه پلاگین Lazy Load کنار هم گذاشتم سرعت سایت فوق‌العاده بهبود پیدا کرد ضمن اینکه تعداد ریکوست‌ها خیلی کم شد.

این قسمت مرتب حجمش زیاد میشه؟ باید اون رو هر از چندگاهی پاک کرد؟

فکر کنم برای هاست هایی که حجمشون کمه خیلی مناسب نیست درسته؟

آیا این پلاگین باعث افزایش حجم فضای هاست میشه؟

همین طور یکی از صفحات سایت با فعال بودن این پلاگین درست لود نمیشه چطور این صفحه رو استثنا قائل بشم؟

wpopt.JPG.c1a662e244670c762e21d7bcf7b5eb14.JPG

ویرایش شده توسط chem
لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، chem گفته است :

این قسمت مرتب حجمش زیاد میشه؟ باید اون رو هر از چندگاهی پاک کرد؟

بله، اگر فشرده‌سازی JS‌اش استفاده کنید، حجم کش شدیدا میره بالا، اگر نمی‌تونید کش رو خودتون دستی خالی کنید، گزینه‌ی JS درون خطی نیز یکی‌سازی شود؟ رو از تنظیمات پلاگین غیرفعال کنید، فکر کنم مشکل حل بشه، البته یه‌سری راه‌حلم برای اینکه کش اتوماتیک پاک بشه توی صفحه‌ی خود پلاگین گفته بودند، ولی خود توسعه‌دهنده توصیه کرده بود این‌کار رو نکنیم.

در 1 ساعت قبل، chem گفته است :

آیا این پلاگین باعث افزایش حجم فضای هاست میشه؟

بله، اگر خودتون کش رو دستی پاک نکنید، حجمش به طرز عجیبی بالا میره، در کل اگر گزینه‌ی بالا رو فعال میذارید، تقریبا هر روز باید خودتون کش رو پاک کنید.

هرموقع نشون‌گر افزونه رنگش نارنجی شد از همون تولبار بالای وردپرس روی حذف کش کلیک کنید تا پاک شه.

هرچی بازدید بیشتر باشه حجم کش هم بالاتر میره، مثلا من چک کردم از شب تا صبح حدود 100 مگ میشه، ولی از صبح تا شب (یا تو اوج ترافیک سایت) حتی به 400 - 500 مگ هم میرسه و نسبت مستقیم با تعداد بازدید کننده‌هاتون داره.

در 1 ساعت قبل، chem گفته است :

همین طور یکی از صفحات سایت با فعال بودن این پلاگین درست لود نمیشه چطور این صفحه رو استثنا قائل بشم؟

توی Autoptimize صفحه‌ی خاصی رو نمی‌تونید استثنا کنید، فقط میشه فایل‌هایی که تداخل ایجاد می‌کنند رو استثنا کرد، مثلا اگه توی اون صفحه‌ی مد نظرتون مشکلی توی نمایش ظاهر دارید احتمالا به خاطر تداخل CSS هست که باید اسم اون فایل رو پیدا کنید و داخل تنظیمات پلاگین وارد کنید، همینطور اگر مشکل از JS هم بود باید همونو داخل تنظیمات بخش JS وارد کنید.

پ‌ن: البته همه‌ی این موارد و تنظیمات وقتی قابل دسترس هست که گزینه‌ی نمایش تنظیمات پیشرفته رو فعال کرده باشید توی صفحه‌ی تنظیمات پلاگین.

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، chem گفته است :

اگه خود قالب قابلیت lazy load داشته باشه و اون رو فعال کنیم آیا باز هم به این پلاگین lazy نیاز است؟

نه احتیاجی نیست، هدف از استفاده‌ی لیزی‌لود فقط همینه که تعداد ریکوست‌ها در بدو ورود به سایت کاهش پیدا کنه.

البته منم قالبم داشت، ولی خیلی کامل نبود و فقط عکسای توی خود محتوا رو دیر لود می‌کرد، با نصب یه پلاگین خوب الان کل تصاویر رو لیزی کردم، اما اگر قالبتون به صورت کامل پشتیبانی می‌کنه دیگه احتیاجی نیست.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

بله، اگر فشرده‌سازی JS‌اش استفاده کنید، حجم کش شدیدا میره بالا، اگر نمی‌تونید کش رو خودتون دستی خالی کنید، گزینه‌ی JS درون خطی نیز یکی‌سازی شود؟ رو از تنظیمات پلاگین غیرفعال کنید، فکر کنم مشکل حل بشه، البته یه‌سری راه‌حلم برای اینکه کش اتوماتیک پاک بشه توی صفحه‌ی خود پلاگین گفته بودند، ولی خود توسعه‌دهنده توصیه کرده بود این‌کار رو نکنیم.

بله، اگر خودتون کش رو دستی پاک نکنید، حجمش به طرز عجیبی بالا میره، در کل اگر گزینه‌ی بالا رو فعال میذارید، تقریبا هر روز باید خودتون کش رو پاک کنید.

هرموقع نشون‌گر افزونه رنگش نارنجی شد از همون تولبار بالای وردپرس روی حذف کش کلیک کنید تا پاک شه.

هرچی بازدید بیشتر باشه حجم کش هم بالاتر میره، مثلا من چک کردم از شب تا صبح حدود 100 مگ میشه، ولی از صبح تا شب (یا تو اوج ترافیک سایت) حتی به 400 - 500 مگ هم میرسه و نسبت مستقیم با تعداد بازدید کننده‌هاتون داره.

توی Autoptimize صفحه‌ی خاصی رو نمی‌تونید استثنا کنید، فقط میشه فایل‌هایی که تداخل ایجاد می‌کنند رو استثنا کرد، مثلا اگه توی اون صفحه‌ی مد نظرتون مشکلی توی نمایش ظاهر دارید احتمالا به خاطر تداخل CSS هست که باید اسم اون فایل رو پیدا کنید و داخل تنظیمات پلاگین وارد کنید، همینطور اگر مشکل از JS هم بود باید همونو داخل تنظیمات بخش JS وارد کنید.

پ‌ن: البته همه‌ی این موارد و تنظیمات وقتی قابل دسترس هست که گزینه‌ی نمایش تنظیمات پیشرفته رو فعال کرده باشید توی صفحه‌ی تنظیمات پلاگین.

درود و سپاس

یعنی در کل از هر افزونه ای مانند این افزونه استفاده کنیم باعث افزایش فضای هاست میشه درسته؟

فشرده سازی JS در کدوم بخش قرار داره؟ میشه با عکس نشون بدین لطفا

پس حذف زمان بندی نداره که خودش اتوماتیک حذف کنه کش رو؟

لینک به ارسال
در در 2/4/2019 at 19:42، neda411 گفته است :

هیچ کدام

این دو افزونه در کنار هم جواب بهتری میده :

Autoptimize  -  Async JavaScript

تنظیمات این افزونه به چه شکله
Async JavaScript

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، chem گفته است :

درود و سپاس

یعنی در کل از هر افزونه ای مانند این افزونه استفاده کنیم باعث افزایش فضای هاست میشه درسته؟

پس حذف زمان بندی نداره که خودش اتوماتیک حذف کنه کش رو؟

در کل اکثر پلاگین‌های کش وردپرس حجم اشغال می‌کنند، چون میان فایل‌های داینامیک رو به صورت استاتیک ذخیره می‌کنند که بتونن موقع ورود کاربر جدید اون فایل رو نشون بده و سرعت افزایش پیدا کنه، اما بعضیاشون مدیریت خودکار دارند و فایل‌ها رو حذف می‌کنند اما Autoptimize به هر دلیلی (که واقعا نمی‌دونم چیه) این قابلیت رو نداره و توسعه‌دهندگانش هم معتقدند وجود چنین امکانی می‌تونه گهگاهی مشکل ایجاد کنه (ولی واقعا نمی‌دونم با چه هدفی چنین امکانی رو قرار نمیدن)

در 8 ساعت قبل، chem گفته است :

در تصویر پیوست دورش کادر قرمز کشیدم، خودش هم جلوی توضیحاتش نوشته اگه فعال کنید حجم کش بالا میره.

اون گزینه رو اگه غیرفعال کنید دیگه حجمتون به صورت بی‌رویه قاعدتا نباید زیاد بشه.

Screenshot (83).png

ویرایش شده توسط فرشاد گوهری
لینک به ارسال
در 28 دقیقه قبل، فرشاد گوهری گفته است :

در کل اکثر پلاگین‌های کش وردپرس حجم اشغال می‌کنند، چون میان فایل‌های داینامیک رو به صورت استاتیک ذخیره می‌کنند که بتونن موقع ورود کاربر جدید اون فایل رو نشون بده و سرعت افزایش پیدا کنه، اما بعضیاشون مدیریت خودکار دارند و فایل‌ها رو حذف می‌کنند اما Autoptimize به هر دلیلی (که واقعا نمی‌دونم چیه) این قابلیت رو نداره و توسعه‌دهندگانش هم معتقدند وجود چنین امکانی می‌تونه گهگاهی مشکل ایجاد کنه (ولی واقعا نمی‌دونم با چه هدفی چنین امکانی رو قرار نمیدن)

در تصویر پیوست دورش کادر قرمز کشیدم، خودش هم جلوی توضیحاتش نوشته اگه فعال کنید حجم کش بالا میره.

اون گزینه رو اگه غیرفعال کنید دیگه حجمتون به صورت بی‌رویه قاعدتا نباید زیاد بشه.

Screenshot (83).png

شما تیک کادر قرمز رنگ رو فعال کردید؟

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، chem گفته است :

شما تیک کادر قرمز رنگ رو فعال کردید؟

بله، من تقریبا همیشه آنلاینم و خودم دستی حجم کش رو کنترل می‌کنم.

در کل فعال بودنش بهتر از نبودنشه، چون فایل‌های JS داخل صفحه رو یکجا توی یدونه فایل می‌ذاره.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...