رفتن به مطلب

مشکل با position: absolute;

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت اساتید محترم و دوستان گرامی

بنده در حال طراحی قالب وردپرس هستم. مشکل بنده اینجاست که هنگام جستجوی ajax، فرایند بدین شکل است که صفحه تیره شده و نتایج به صورت باکس نمایش داده شوند. اما هنگام اسرول نتایج کانتنت صفحه اصلی که پشت نتایج قرار میگیره هم اسرول میشه، میخوام این اسکرول تا پایین فوتر بیاد و فووتر بعدش بچسبه به صفحه و دیگه اسکرول نشه. اگه انیمیشن بهتری هم سراغ دارید بگید بی زحمت تا پیاده سازیش کنم. کد های صفحه زیاده و لینک آنلاین پروژه رو براتون قرار دادم. سپاس فراوان.

برای شروع عدد 3 را در فرم جستجوی هدر سرچ کنید.

نامی کنترل

لینک به ارسال

سلام. چیزی که به ذهن من میرسه این هست که یه لایه فیک زیر بادی بزارید و وقتی باکس سرچ پر شد نوار بالا رو کپی کنید توش و نمایشش بدید و اون لایه به صورت فیکس باید باشه. توی این حالت دیگه لایه اصلی که بادی باشه به همون سایز اقعی میمونه.

میتونید نوار بالا رو هم کپی نکنید و لایه فیکس رو از بالا فاصله بدید و نتایج جستجو رو توش بگذارید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

ممنون بابت پاسخ، مشکلی که اینجا پیش میاد اینه که کانتت صفحه هی تکرار میشه؟ نمیخوام این اتفاق بیافته.

لینک به ارسال

سلام

توجه کنید برای همین کلمه کلیدی 3 نتایج بسیار زیادی نمایش داده میشه که از طول اصلی قالب خارج میشه و اطلاعات جستجو شده مجبور به عبور از خط قرمز بدنه قالب هستند

پس شما باید کاری کنید که کاربر در محتوای جستجو شده اسکرول کنه و نه در بدنه وبسایت که منجر به چنین اتفاقی بشه و وبسایت رو بهم بریزه 

اگر دوست داشتید از این کد استفاده کنید

.ajax-result-area {
    width: 100%;
    height: 500px;
    float: right;
    background-color: transparent;
    padding: 13px;
    margin: 0;
    overflow: scroll;
}

باید چنین ظاهری رو ایجاد کنید

البته ظاهر اسکرول بار رو میشه با جاوا اسکریپت بسیار زیباتر نمایش داد

ajax-search.png

ویرایش شده توسط sindots
لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، amirhosein-wp گفته است :

ممنون بابت پاسخ، مشکلی که اینجا پیش میاد اینه که کانتت صفحه هی تکرار میشه؟ نمیخوام این اتفاق بیافته.

اگه منظورتون اینه که محتوا 2 بار توی صفحه قرار بگیره برای سئو بده میتونید با جاوااسکریپت کپی بگیرید از پرنتش.

اگر هم مشکل خاصی پیش میاد یا حوصله و وقتشو ندارید میتونید به روش دوم عمل کنید.

یه چیز دیگه که الان به ذهنم میرسه اینه که بیایید حداکثر ارتفاع 100 درصد بدید به اون لایه سایه سیاه رنگ، که تقریبا میشه مثل همین تصویری که @sindots براتون گذاشته، ولی اسکرول توی لایه ای که سایه سیاه داره میوفته شبیه modal های بوت استرپ میشه.

لینک به ارسال

ممنون از دوستان گرامی بابت پاسخ، بنده قید انیمیشن رو زدم و از دستور ساده overflow: hidden; برای body استفاده کردم. هنگام فراخوانی صفحه تیره، از اسکرول بادی جلوگیری میشه. باز هم سپاس فراوان از دوستان.

مشاهده عملکرد: نامی کنترل

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...