رفتن به مطلب

بدست آوردن مسیری فعلی فایل موقع آپلود

پست های پیشنهاد شده

در هم اکنون، mehran-b گفته است :

سلام و درود @f.shaki

اگر منظورتون آدرس کامل فایل روی دیوایس شخصیه که داره آپلود میکنه به علت مسائل امنیتی قابل دریافت نیست.

بله دقیقا همینو می‌خواستم!! که متاسفانه نمیشه.

من میخوام همزمان که عکس داره آپلود میشه سایزش رو تغییر بدم، بعد کراپ وردپرس انجام بشه، ولی به خود عکس توی functions.php دسترسی ندارم و فقط فایل tmp رو دارم.

به غیر از تبدیل tmp به فرمت اصلی فایل مثلا png و اعمال ریسایز، راه دیگه ای وجود داره؟

قبل از اینکه کراپ وردپرس انجام بشه، عکس سایزش تغییر کنه؟

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

خود کراپ وردپرس سایز عکس ها رو تغییر میده دیگه شما چرا قبلش خودت باید عوض کنی سایز رو؟

مثلا من میخوام سایز تصویر کراپ شده دقیقا باشه 400×600 در حالی که خود عکس 400×500 هست. کراپ اون چیزی که من میخوام رو بهم نمیده.

توی این حالت باید چکار کنم؟

لینک به ارسال
در هم اکنون، f.shaki گفته است :

توی این حالت باید چکار کنم؟

کراپ وردپرس فقط کوچیک میکنه بزرگ نمیکنه.

راهی وجود نداره مگر اینکه عکس سورس بزرگتر از اندازه ای که دادین باشه.

لینک به ارسال
در هم اکنون، mehran-b گفته است :

کراپ وردپرس فقط کوچیک میکنه بزرگ نمیکنه.

راهی وجود نداره مگر اینکه عکس سورس بزرگتر از اندازه ای که دادین باشه.

ممنونم از راهنمایی‌تون. لطف کردین.

ولی به نظرم حتما یه راهی وجود داره.

فکر کنم باید همون فایل tmp رو تبدیل کنم به فرمت اصلی، تغییر سایزش بدم و از روش، اون سایزی رو که می‌خوام کراپ کنم.

متشکرم.

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، f.shaki گفته است :

ممنونم از راهنمایی‌تون. لطف کردین.

ولی به نظرم حتما یه راهی وجود داره.

فکر کنم باید همون فایل tmp رو تبدیل کنم به فرمت اصلی، تغییر سایزش بدم و از روش، اون سایزی رو که می‌خوام کراپ کنم.

متشکرم.

مطمئنم وقتی استاد میگه در وردپرس نمیشه حتما نمیشه پس راه حل اینه که متوصل به pure php بشید. میشه با php اینکار رو کرد اما آخرش هم یک جای کار راضی کننده  صد در صد نخواهد بود. 

مثلا فرض کنید که شما یک تصویر دارید و میخواهید عرض آنرا زیاد کنید. وقتی عرض را زیاد کردید تکلیف طول چه میشود؟ باید یا طول را کراپ کنید و یا همان سایز بگذارید بماند. اگر کراپ کنید ممکن است از جای از تصویر حذف شود که اساسی است. اگر کراپ نکنید تصویر کشیده خواهد شد.

اینجا یک آموزش مفصل هست https://code.tutsplus.com/tutorials/php-gd-image-manipulation-beyond-the-basics--cms-31766

ویرایش شده توسط Lahijan
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...