رفتن به مطلب

تغییر جهت متن فوتر در سایت دو زبانه

پست های پیشنهاد شده

با سلام . سایت وردپرسی من با پوسته انفولد و توسط پلاگین polylang دو زبانه شده است اما جهت متن در فوتر تغییر نمی کند (با توجه به اینکه زبان اصلی سایتم فارسی است) یعنی زمانی که سایت من انگلیسی است اما همچنان فوتر rtl است .

اینم آدرس سایتم http://tirage.ir/ 

ممنونم از همه

لینک به ارسال

باید به طور اختصاصی از این استایل استفاده کنید:

direction:ltr;
text-align: left;

مثلا برای آن قسمتی که لیست لینکها را گذاشته اید:

<ul style="direction:ltr; text-align: left">

گاهی ممکن است قالبها برای هر تگی direction تعریف کرده باشند که در آن صورت آنها را هم باید تعقیر دهید. مثلا ممکن است لازم باشد که به تگ li هم همین را اضافه کنید.

آنطور که میبینم از تکست ویجت استفاده شده. با تقیر دادن تکست ویجت ها مشکل حل میشود

لینک به ارسال

ممنونم از کمکتون این رو در ویجت اضافه کردم و جواب داد اما سرچ یا عنوان ابزارها رو نمیشه کاری کرد؟

دایرکشن رو اگر ltr بزنم سایت فارسیم رو چپ چین می کنه اون وقت ...

اذیتم می کنه واقعا خسته ام کرده 

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، eli joon گفته است :

ممنونم از کمکتون این رو در ویجت اضافه کردم و جواب داد اما سرچ یا عنوان ابزارها رو نمیشه کاری کرد؟

دایرکشن رو اگر ltr بزنم سایت فارسیم رو چپ چین می کنه اون وقت ...

اذیتم می کنه واقعا خسته ام کرده 

علت اینکه در مورد لینکها جواب میده برای اینه که شما از یک متد جداگانه برای لینکهای اینگلیسی استفاده میکنید و از یک متد جداگانه برای لینکهای فارسی. مثلا از یک Custom HTMO ویجت برای فارسی و یک ویجت برای اینگلیسی استفاده میکنید. اما در مورد سرچ فقط از یک ویجت استفاده میکنید.

من به کد سایت شما نگاه کردم. الان ویجت سرچ اینگلیسی شما در داخل search-4# فرار دارد در حالی که سرچ فارسی شما در داخل search-3# است بنابر این میتواند آنها را جداگانه استایل کرد. برای اینکه سرچ اینگلیسی شما درست شود جایی در فایل استایل خودتان این کد را بکار ببرید:

#search-4 #searchform #s{
	direction: ltr !important; 
	text-align: left !important;
}

حالا باید تکستی که در سرچ وارد میکند از چپ به راست بشود. اجرا کنید و نتیجه رو اطلاع بدهید. بعد بقیه رو هم درست میکنیم.

پیشنهاد میکنم که کد را در انتهای این فایل استفاده کنید:

themes -> enfold -> css -> custom.css

چون این آخرین فایل استایلی است که در سایت شما بکار رفته.

لینک به ارسال

خسته نباشد . این کد رو زدم اما تغییری نکرد البته عنوان ها رو خودم بردم تو کد پایینش و با کمک راهنمایی های شما درست شد میتونید چک کنید الان مشکلم همون سرچ و انتخاب زبان سایت . در پیج زبان انگلیسی ام هست که هنوز راست چینه و کاریش نمی تونم بکنم. بازم از اینکه وقت میزارید و کمکم می کنید خیلی ممنونم

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، eli joon گفته است :

خسته نباشد . این کد رو زدم اما تغییری نکرد البته عنوان ها رو خودم بردم تو کد پایینش و با کمک راهنمایی های شما درست شد میتونید چک کنید الان مشکلم همون سرچ و انتخاب زبان سایت . در پیج زبان انگلیسی ام هست که هنوز راست چینه و کاریش نمی تونم بکنم. بازم از اینکه وقت میزارید و کمکم می کنید خیلی ممنونم

کدی رو که گفتم کجا وارد کردید؟ نمیبینمش. اون فایل custom.css رو پیدا کردید؟ 

اگر نخواستید داخل فایل وارد کنید یک ویجت Custom HTML رو درست زیر سرچ اینگلیسیتون اضافه کنید و این کد رو توش وارد کنید:

<style>
#search-4 #searchform #s{
}  
</style>

لینک به ارسال

بله اون رو که گفتید در custom css نوشتم تغییری نکرد . الان چک می کنید اگر خالی بنویسم که هیچی نمیاره مجبور شدم یک عنوان سرچ اضافه کنم بازم فقط سرچ رو آورد بعد تگ استایل رو برداشتم اما کد رو نمایش میده

ممنون

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، eli joon گفته است :

بله اون رو که گفتید در custom css نوشتم تغییری نکرد . الان چک می کنید اگر خالی بنویسم که هیچی نمیاره مجبور شدم یک عنوان سرچ اضافه کنم بازم فقط سرچ رو آورد بعد تگ استایل رو برداشتم اما کد رو نمایش میده

ممنون

الان درست شد یعنی وقتی که در سرچ تایپ میکنید از سمت چپ به راست نشون میده. 

البته این راه حل خیلی حرفه ای نیست ولی فعلا مشکلتون رو رفع میکنه تا بعد اساسی درستش کنید. بهتره که همانطور که گفتم این رو داخل فایل css بزارید. 

لینک به ارسال
در 49 دقیقه قبل، eli joon گفته است :

راه حلی برای قسمت پایینش هم که انتخاب زبان است دارید ؟ 

اینجا هم همانکار را میکنیم. یا در ویجیت اینو وارد کنید:

<style>
#polylang-3 h3.widgettitle,
#polylang-3 ul{
}  
</style>

این هم تایتل را چپ به راست میکند و هم لیست را. 

اگر هم بخواهید که در فایل استایل بکار ببرید <style> و </style> را حذف کنید.

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، eli joon گفته است :

وای عالی بود مشکلم حل شد . دستتون درد نکنه خیلی کمکم کردید

خوشحالم که مشکلتون حل شد ولی باید بگم که این راه حلها حرفه ای نیست و موقت است.

اگر فردا یک نفر این ویجت رو بردادره و حذف و اضافه کنه و جابجا کنه ممکنه دیگه کد کار نکنه. یک راه خوب اینه که فوتر اینگلیسی شما با فوتر فارسی متفاوت باشه و استایل رو بر حسب کل فوتر در داخل فایل استایل وارد کنید.

ویرایش شده توسط Lahijan
لینک به ارسال

با سلام و خسته نباشید آیا می شود برای این ویجت هم قطعه کدی نوشت که اعداد به صورت فارسی نمایش داده شود؟ من در خود ویجت <font face="B Nazanin"> 3/416/000 تن</font> رو زدم ولی کار نکرد گفتم ببینم میشه کد افئم زد به جای ویجت که اعداد رو فارسی بزنه ؟ در اواسط این صفحه است . http://tirage.ir/ProjectSample/راه-سازی/

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...