رفتن به مطلب

امن سازی ورودی های کاربر

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من چندتا تابع رو با هم قاطی کردم. الان اگه بخوام ورودی های کاربر رو از یک فرم، امن کنم باید از کدوم از این توابع استفاده کنم؟ هرکدومشون چه مزیتی دارن ؟

mysqli_escape_string یا mysqli_real_escape_string یا addslashes یا stripslashes ؟

وقتی ورودی گرفته میشه، ما باید اسلش های اون رو حذف کنیم یا اسلش بهش اضافه کنیم ؟

و اصلا فرق اون 2 تابع اول که فقط توی کلمه real فرق میکنن، چیه ؟

اگه میشه کمی توضیح بدید من گیج شدم :(

ممنون

ویرایش شده توسط SadraHkm
لینک به ارسال

برای امن کردن یک کوئری چیزی که عموما توصیه میشه استفاده از تابع mysqli_real_escape_string یا (mysqli::escape_string)  هست که کوتها ' رو با قرار دادن یک اسلش قبلش غیر فعال میکنه تا باعث sql inject نشه

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، Mobin گفته است :

برای امن کردن یک کوئری چیزی که عموما توصیه میشه استفاده از تابع mysqli_real_escape_string یا (mysqli::escape_string)  هست که کوتها ' رو با قرار دادن یک اسلش قبلش غیر فعال میکنه تا باعث sql inject نشه

اهان

بعد برای امن کردن ورودی های کاربر به طور کلی باید اسلش های ورودی رو حذف کنیم یا اسلش به ورودی اضافه کنیم 

Stripslash یا addslashes

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، SadraHkm گفته است :

اهان

بعد برای امن کردن ورودی های کاربر به طور کلی باید اسلش های ورودی رو حذف کنیم یا اسلش به ورودی اضافه کنیم 

Stripslash یا addslashes

باید اضافه کنید

تابع strip ی که استفاده میشهstip_tags  هست که تگهای داخل متن رو از بین میبره برای جلوگیری از xss

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Mobin گفته است :

باید اضافه کنید

تابع strip ی که استفاده میشهstip_tags  هست که تگهای داخل متن رو از بین میبره برای جلوگیری از xss

اهان ممنون

پس در کل بهتره برای برای ورودی های که کاربر که در sql وارد میشه، از mysqli_real_scape استفاده کنیم و برای دیگر ورودی ها از addslashes استفاده کنیم تا اسلش اضافه کنه درسته ؟

پس stripslash که اسلش رو حذف میکنه، کجاها کاربرد داره

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...