رفتن به مطلب

ایجاد لینک و ادرس کوتاه برای سایت

پست های پیشنهاد شده

همان طور که می بینید سایت هایی مانند دیجی کالا یا دیجیاتو از ادرس های کوتاه هم در مطالب و هم در آدرس خود استفاده می کنند. مثلا digika.la یا dgto.ir که در سایت دیجیاتو می بینیم برای پست در بالای ان لینکی کوتاه در یک کادر مثل http://dgto.ir/zk2 درج شده که با کلیک بر روی اون وارد پست مربوط با ادرس اصلی اون http://digiato.com/article/2018/06/24/پول-مجازی-اِیکان/ میشه

می خواستم ببینم چطور می تونم این کار رو برای سایت خودم پیاده کنم که تمامی پست های سایت دارای همچین ادرس هایی بشن

با تشکر

ویرایش شده توسط chem
لینک به ارسال

سلام

la پسوند کشور لائوس هست که مثلا اینجا دیجیکالا ازش استفاده کرده تا لینکش کوتاه بشه. کاربردش برای جاهایی است که باید لینک کوتاه باشه. مثل تلگرام. 

این به درد سایتهای من و شما نمیخوره. حتی ممکنه تاثیر منفی هم بر سئو سایتتون بذاره. دیجی کالا هم همانطور که گفتم فقط جاهایی که میخوان لینک کوتاه منتشر کنن ازش استفاده میکند.

زیاد تو فکرش نرو. مهم نیست

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، hsfarnia گفته است :

سلام

la پسوند کشور لائوس هست که مثلا اینجا دیجیکالا ازش استفاده کرده تا لینکش کوتاه بشه. کاربردش برای جاهایی است که باید لینک کوتاه باشه. مثل تلگرام. 

این به درد سایتهای من و شما نمیخوره. حتی ممکنه تاثیر منفی هم بر سئو سایتتون بذاره. دیجی کالا هم همانطور که گفتم فقط جاهایی که میخوان لینک کوتاه منتشر کنن ازش استفاده میکند.

زیاد تو فکرش نرو. مهم نیست

ممنون از شما

اگه خوب نبود سایت های بزرگ مانند دیجیاتو، پی سی دانلود ازش استفاده نمی کردند دوست عزیز

ممنون میشم دوستان دیگه راهنمایی کنند روش کار رو 

با تشکر

لینک به ارسال
نقل قول

ممنون از شما

اگه خوب نبود سایت های بزرگ مانند دیجیاتو، پی سی دانلود ازش استفاده نمی کردند دوست عزیز

ممنون میشم دوستان دیگه راهنمایی کنند روش کار رو 

با تشکر

خوب من گفتم دیگه کاربردش فقط برای کوتاه کردن و تمیزتر کردن لینک هست. باید یک دامنه جدید ثبت کنی و ریدایرکتش کنی و یک سری افزونه هست که برای هر پست یک لینک کوتاه میسازه.

اگه خواستی webdade.com ثبت میکنه.

شما باید ببینید آیا براتون لازم هست که همچین هزینه‌ای بکنید یا نه. چون دیجی کالا و دیجیاتو این پولها براشون چیزی نیست که هزینه‌ میکنن.

شما کجا میخواهید ازش استفاده کنید؟

این کاربردش بیشتر برای شبکه‌های اجتماعی هست.

میخواهید اسم سایتتون رو عوض کنید و این مدلی کنید؟

اگه دیده باشید وقتی در لینک سایت عنوان مطالب فارسی باشه در شبکه‌های اجتماعی با یکسری کاراکترهای خاص و بدشکل نمایش داده میشه. اینها با تغییر لینک، تمیزش میکنند.

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

دوستان اگه کسی میدونه که این قابلیت دقیق چطور میشه به سایت اضافه کرد ممنون میشم راهنمایی کنه

بحث هزینه و اینجور چیزا خواهشا نفرمایید می خوام بالا یا پایین مطالب سایت یه همچین کادری لینک کوتاه مطالب نشون داده بشه .شبکه های اجتماعی هم نیاز نیست

1l1_digito.jpg

لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...
در در 7/13/2018 at 22:54، chem گفته است :

دوستان اگه کسی میدونه که این قابلیت دقیق چطور میشه به سایت اضافه کرد ممنون میشم راهنمایی کنه

بحث هزینه و اینجور چیزا خواهشا نفرمایید می خوام بالا یا پایین مطالب سایت یه همچین کادری لینک کوتاه مطالب نشون داده بشه .شبکه های اجتماعی هم نیاز نیست

1l1_digito.jpg

دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که با چه کد یا افزونه ای می تونم لینک های کوتاه برای پست های سایتم رو در همچین کادری که سمت چپ عکس بالا هست قرار بدم

https://mysite.ir/?p=4298

چیزی که در سایت دیجیاتو می بینید 

ویرایش شده توسط chem
لینک به ارسال
در 53 دقیقه قبل، chem گفته است :

دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که با چه کد یا افزونه ای می تونم لینک های کوتاه برای پست های سایتم رو در همچین کادری که سمت چپ عکس بالا هست قرار بدم

https://mysite.ir/?p=4298

چیزی که در سایت دیجیاتو می بینید 

سلام 

این پلاگین وردپرس:

https://wordpress.org/plugins/wp-bitly/#description

و این آموزش: 

https://goo.gl/RWv64s

ممکنه براتون مفید باشه. البته پلاگین های دیگری هم موجود هست ولی قدیمی شدن و با ورژن های ۳  به بعد وردپرس دیگه تست نشدن که خوب کار میکنن یا نه.

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، m4xs051 گفته است :

سلام 

این پلاگین وردپرس:

https://wordpress.org/plugins/wp-bitly/#description

و این آموزش: 

https://goo.gl/RWv64s

ممکنه براتون مفید باشه. البته پلاگین های دیگری هم موجود هست ولی قدیمی شدن و با ورژن های ۳  به بعد وردپرس دیگه تست نشدن که خوب کار میکنن یا نه.

ممنون از توجه و راهنمایی شما دوست عزیزم

اون پلاگین رو قبلا دیدم اما لینک کوتاه بر اساس سایت Bitly می سازه من می خوام بر اساس لینک های کوتاه سایت خودم نشون بده 

این کد رو پیدا کردم تو نت اما درست متوجه نمی شم چطور ازش استفاده کنم؟

ShortLink: <input onmouseover="document.getElementById('post-short-link').select();" onclick="document.getElementById('post-short-link').select();" id="post-short-link" value="<?php echo home_url()."/?p=".$post->ID;?>" readonly="" type="text">

من از چایلد تم استفاده می کنم حال چطور می تونم از کد action در فایل function قالب کد بالا رو در پایین حلقه <?php the_content(“”); ?> قرار بدم و استایلی مانند سایت دیجیاتو بهش بدم و در ضمن به محض کلیک روی اون همون پیام کپی شد رو نشون بده؟

یعنی دیجیاتو از کد استفاده کرده یا افزونه؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، chem گفته است :

ممنون از توجه و راهنمایی شما دوست عزیزم

اون پلاگین رو قبلا دیدم اما لینک کوتاه بر اساس سایت Bitly می سازه من می خوام بر اساس لینک های کوتاه سایت خودم نشون بده 

این کد رو پیدا کردم تو نت اما درست متوجه نمی شم چطور ازش استفاده کنم؟

ShortLink: <input onmouseover="document.getElementById('post-short-link').select();" onclick="document.getElementById('post-short-link').select();" id="post-short-link" value="<?php echo home_url()."/?p=".$post->ID;?>" readonly="" type="text">

من از چایلد تم استفاده می کنم حال چطور می تونم از کد action در فایل function قالب کد بالا رو در پایین حلقه <?php the_content(“”); ?> قرار بدم و استایلی مانند سایت دیجیاتو بهش بدم و در ضمن به محض کلیک روی اون همون پیام کپی شد رو نشون بده؟

یعنی دیجیاتو از کد استفاده کرده یا افزونه؟

خواهش میکنم.

خروجی کد که گفتید این شکلی میشه:

5b71867e27a12_ScreenShot2018-08-13at17_53_10.png.b8a20dfb858b2015b427d4a72e474ca3.png

یعنی دیجیاتو از کد استفاده کرده یا افزونه؟ ===> احتمالا توسط پشتیبان یا طراحشون کدنویسی شده

باید تو تمپلت پست های سایت بزارید. معمولا single.php باید باشه یا یه تمپلتی ایجاد شده که تو این فایل include شده.

لینک به ارسال
در 56 دقیقه قبل، m4xs051 گفته است :

خواهش میکنم.

خروجی کد که گفتید این شکلی میشه:

5b71867e27a12_ScreenShot2018-08-13at17_53_10.png.b8a20dfb858b2015b427d4a72e474ca3.png

یعنی دیجیاتو از کد استفاده کرده یا افزونه؟ ===> احتمالا توسط پشتیبان یا طراحشون کدنویسی شده

باید تو تمپلت پست های سایت بزارید. معمولا single.php باید باشه یه یه تمپلتی ایجاد شده که تو این فایل include شده.

ممنونم استاد

درسته

قبلا هم یک کدی برای یک منظور دیگه داشتم که از یک دستور add_action در فایل function.php استفاده کردم حالا می خوام همین کد هم اگه بشه با دستوری در Function.php چایلد تم استفاده کنم

راستی این(goo.gl/BcRZ63) سایت چی؟ از افزونه استفاده کرده؟

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، chem گفته است :

ممنونم استاد ===> نظر لطفتونه که منو استاد خطاب میکنید ولی من یه استاد نیستم. من یه کاربر عادی مثل همه هستم. ;)

قبلا هم یک کدی برای یک منظور دیگه داشتم که از یک دستور add_action در فایل function.php استفاده کردم حالا می خوام همین کد هم اگه بشه با دستوری در Function.php چایلد تم استفاده کنم. ===> هر کدی باید با توجه به کارایی که داره تو تمپلت خودش استفاده بشه. به طور مثال همین کدی که الان استفاده کردیم میاد پست آیدی هر نوشته رو میگیره و ادغام میکنه تو url. این بخش از کد هست و زمانی که این کد رو شما تو فانکشن بزارید دیگه کارهایی که باید داشته باشه رو نمیتونه داشته باشه و ممکنه یه خطاهایی رو هم برای سایت درست کنه.

<?php echo home_url()."/?p=".$post->ID;?>

شما اگه قصد دارید فایل اصلی قالبتون دستکاری نشه میتونید همون فایلی که ویرایش کردید و این کد رو داخلش گذاشتید رو یه نسخه کپی کنید ازش تو فولدر چایلدتمتون و فایل اصلی قالب رو دیگه دستکاری نکنید!

راستی این سایت چی؟ از افزونه استفاده کرده؟ ===> این هم به احتمال زیاد کد نویسی شده.

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، m4xs051 گفته است :

ممنونم

ولی من خیلی دوست دارم مانند همون دو سایتی که معرفی کردم بتونم یک کادر لینک کوتاه با قابلیت کپی خودکار لینک برا پست هام بسازم اگه با کد باشه که چه بهتر و اگر هم افزونه ای واسه این کار پیدا بشه ه م عالیه

اگه به نتیجه ای رسیدید ممنون میشم به اشتراک بزارید

لینک به ارسال

راستی گذاشتن لینک کوتاه سایت از گوگل در شبکه های مجازی تاثیر مثبت یا منفی بر سئو داره؟

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، chem گفته است :

ممنونم

ولی من خیلی دوست دارم مانند همون دو سایتی که معرفی کردم بتونم یک کادر لینک کوتاه با قابلیت کپی خودکار لینک برا پست هام بسازم اگه با کد باشه که چه بهتر و اگر هم افزونه ای واسه این کار پیدا بشه ه م عالیه

اگه به نتیجه ای رسیدید ممنون میشم به اشتراک بزارید

خواهش میکنم.

میتونید از آموزش زیر استفاده کنید. و اگه مشکلی یا نظری بود تو همون تاپیک مطرح کنید تا بررسی بشه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...