رفتن به مطلب

بحث/همه پرسی: رعایت حق کپی رایت بصورت کامل؟

اجرایی شدن همه جانبه کپی رایت  

60 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. با اجرایی شدن همه جانبه کپی رایت در انجمن موافقید؟

• بله
      37
    • خیر
      23

پست های پیشنهاد شده

بهتره این مرز ها را برای سیاستمداران و پادشاهانشون بگذاریم و در دهکده ی اینترنت فرا ملی نگاه کنیم همه می دونیم که از ماکروسافت تا گوگل و وردپرس گرفته تا ناسا ایرانیان زیادی مشغولند

اقا مرتضی گفتند بحث رو سیاسی نکنیم و متوجه این پاسختون به اون نقل و قولی که از بنده کردید هم نشدم !

در گوگل و ناسا و یاهو هیچ ایرانی استخدام نیست . هرکسی هم اونجا مشغول به کار هست تابعیت و شهروندی همون کشور رو داره !

اینجور نگاه های به قول فراملی تنها باعث میشه از دشمنانمون عقب بیافتیم !

• امتیاز 2
لینک به ارسال

600 پست نوشتید دمتون گرم !

یه ضرب المثل کوردی میگه

"حق طایی رو از دولابی میگیرید؟"

هتزنر تحریم کرده ، قانون کپی رایت رو زیر پا میذارید؟

با کی دارید لج میکنید ؟

اینترنت جدای از جوسازی های عمومی هست ، یک شرکتی شخصی کاری میکنه ، باید فورا ساز مخالف بزنید؟

پی اچ پی مگه ساخت اسرائیل نیست ؟ پی اچ پی تحریم کرده مارو ؟!

این جنبه های خوب رو نمیبینید ؟؟!!!

اگه دوست دارید صرفا مصرف کننده باشید ، ساز خودتون رو بزنید و مطمئن باشید هر کسی تا وقتی مصرف کننده باشه نمیتونه خلاق باشه !

وقتی برای یک قالب ساده یک هفته وقت میذارم هیچ وقت به این فکر نمیکنم که توی نت مشابهش رایگان هست ، یا حالا رایگان قابل دسترس هست !

رعایت قانون کپی رایت برای همه الزامی است ، خودتون رو محدود به خطوط جغرافیایی نکنید ، اینجا ایران ، اونجا آمریکا ، دیگه نداریم !

همه میگن اینجا اینترنت !

همیشه میگم اگر قانونی تصویب بشه باید قبلش به این فکر کرد آیا این قانون رو میتونن همه رعایت کنن؟!

یه تابلو ایست ممنوع ، سر چهاراهیی که همه مسافرا میخوان پیاده بشن ، مسخره است و به نوعی توهین به خود قانون هست !

حرف آخر ، بهتره اعمال قانون رعایت کپی رایت در انجمن انجام نشه ، اما بعنوان یک قانون نانوشته رعایت بشه ، من به شخصه در مباحثی که در مورد محصولات پرمیوم ارائه شده شرکت نمیکنم .

موفق باشید

• امتیاز 11
لینک به ارسال

برای کاربران داخلی بله من خودم که یک طراح پوسته وردپرس و .. هستم .. گاهی بعضی از قالب های طراحی شده به اسم دیگران تو سایت ها می بینم و واقعا ناراحت کنندست ...

وقتی یه قالب یا افزونه و .. با این همه زحمت اماده میشه خیلی سخته که طراح قالبش تو یه سایت دیگه به صورت ریپ شده ببینه و حتی بدتر از اون اینکه گاهی می بینیم قالب ریپ شده با قیمت بالایی به فروش می رسه .

در مورد قالب های خارجی و .. هم با نظر آقای نظری موافقم .

• امتیاز 5
لینک به ارسال
رعایت قانون کپی رایت برای همه الزامی است ، خودتون رو محدود به خطوط جغرافیایی نکنید ، اینجا ایران ، اونجا آمریکا ، دیگه نداریم !

از چی بگم برات ؟!

دوستان عزیزم اگر بد صحبت کردم و کسی ناراحت شد عذرخواهی میکنم . :wub:

بهرحال تو ایران 90 % با افزونه و پوسته خارجی کاری ندارند و پرداختن به موضوعش خیلی مسئله حساسی نیست به نوعی بودن یا نبودنش زیاد فرقی نمیکنه .

حالا ماهم طوری بحث میکنیم انگار چقدر تو این تالار پوسته و افزونه پریمیوم خرید و فروش میشه !

• امتیاز 3
لینک به ارسال

اگه دقت کرده باشی امیرخان ، خیلی از دوستان قالبهای سایت الگانت تمز رو رایگان گیر آوردن و فارسی میکنن و بصورت رایگان/پولی به مردم ارائه میدن ، پی رو این حرکت مسائلی هم در این مورد برای کاربران پیش میاد و اون ها هم به نوعی درگیر این حرکت میشن که از اصل اشتباه هست .

یه کار اشتباه همیشه اشتباه هست ، بهتره خودمون رو جدا نکنیم ، معذرت میخوام اینو میگم ، اما شما هیچ جای دنیا کنار خیابون چیز نمیکنید و دنبال WC میگردید! این کار هم دقیق شبیه اینه

نمیشه بگی اینجا ایرانه ، برو کنار جدول کارتو بکن

• امتیاز 5
لینک به ارسال

من نمی خوام جو سازی کنم ولی خیلی وقته بیخیال ایران شدم، ایرانی ها عادت دارن هر چیزی رو بدون تلاش و دردسر به دست بیارن که خوشبختانه برخی اینطور نیستند!

شما به این فکر نکنید که کپی رایت شما رو محدود می کنه یا نمی زاره به رایگان از محصولات پولی استفاده کنید به این فکر کنید که اگه روزی من محصولی رو تولید کردم و ازش کپی شد چقدر ناراحت میشید.

خیلی از شما ها تم فارست یا الگانت تمز یا غیره رو میشناسید آیا می دونید حدود 20 طراح فعال ایرانی بخاطر این که پوسته هاشون رو کپی می کنن و یا کمبود درآمد پوسته های در کیفیت بین المللی رو اونجا می فروشن؟

• امتیاز 4
لینک به ارسال

نظر من: پوسته هاي خارجي رو اگه همرو مفت بهم بدن بر نمي دارم ! در ضمن الگانت تمز و تم فارست و امثال اون ها سود خودشون كردن خيلي بيشتر از اون چيزي كه فكر ميكنيم ! حال باز اگه بگيم طراح هاي ايراني به اندازه كافي سود نمي كنن يه چيزي ...

پيشنهاد من به دوستان : هر كسي استنتاجي از اين موضوع كپي رايت داره و هر استنتاجي كه تا به حال مشاهده كردم در حد خوش قابل قبول بوده ...

و يه چيز ديگه اينكه عوض كردن ذهنيت هر فرد كار سختيه و از اون جايي كه آخر هر بحث (در كل انجمن هاي فارسي زبان) به دعوا كشيده ميشه پيشنهاد ميكنم روي اين موضوع انقد بحث نكنيد ! اگر با كپي رايت موافق هستيد كه رعايت كنيد چه در باطن چه در ظاهر ! اگر هم نيستيد كار خودتون رو بكنيد و فقط پست خلاف كپي رايت نزاريد!همين!

• امتیاز 7
لینک به ارسال

این بحث کپی رایت هم باید فرهنگ سازی بشه

با زور نمی شه اصلاح کرد بلکه بدتر هم می شه

در ضمن من ایرانی کجا اینقدر بودجه دارم که برای هر قدمم 20-30 $ خرج کنم ؟

هزینه های سرور و پنل هامون رو بزور تامین می کنیم اونم که هر روز به بهانه تحریم می بندن

حالا به قول دوستمون هرکی این بحث رو قبول داره واقعا انجام بده نداره هم لطف کنه تا حد امکان رعایت کنه

• امتیاز 4
لینک به ارسال

قبلا در مورد بحث دلار مواردی رو نوشتم.

بحث های سیاسی رو لطفا اصلا مطرح نکنید چون اصلا ربطی به رعایت کپی رایت نداره. رعایت حقوق دیگران همیشه لازم بوده و اصلا به قومیت و دین و نژاد و مسلک مرتبط نیست.

در مورد تحریم و فیلتر و... بنظر من اصلا مرتبط با این مبحث نیست. اینکه ما فیلتر/تحریم هستیم چه تاثیری بر رعایت کپی رایت داره؟ دلیل میشه که باید به مال مردم دیگه هجوم ببریم و از اونها استفاده سوء کنیم؟

حتی در کشورهای دیگه هم هزینه لایسنس برای طرف گرون در میاد اما با جمع کردن پول میرن لایسنس مورد نظر رو تهیه میکنن. برای مثال خود من، اگر یک سیستم جدید نیاز داشته باشم با کمی صرفه جویی اون مورد رو تهیه میکنم برای همین هم اون سیستم برای من ارزشمند میشه همین در مورد لایسنس در کشورهای دیگه صدق میکنه چون پولی که هزینه میکنن براشون ارزش داره.....

کلا ما ایرانی ها به استفاده بدون هزینه از نرم افزارها عادت کردیم و خیلی راحت طلب شدیم. بنظر ما همه چیز رایگان هست و باید از موارد پولی بصورت رایکان استفاده کنیم چون دیگران فلان میکنن. بهتره به عملکردهای خودمون هم نگاهی بندازیم......

• امتیاز 5
لینک به ارسال

سلام به همه دوستان

بنده به نوبه خودم با اجرا کردن این ‌گونه طرحی صد درصد مخالفم.

---شرایط خاص اقتصادی ایران مخصوصا در همین بازه‌ی زمانی که ما درش هستیم : شوخیه اگر بگیم که همون قدر که یک خارجی قدرت خرید تم یا افزونه پریمیم رو داره،ما هم داریم.پر واضح هستش که کم‌تر کسی قدرت خریدن یک افزونه‌ی پریمیم رو به قیمت ۲۰ ۳۰ دلار در ایران داره.حتما قیمت دلار رو هم در نظر می‌گیرید البته.

و گمانم این هست که داشتن همچین توقعی از ایران و ایرانی ها بی‌شرمانه و کاملا غیر منطقیه...

شرایط خاص وضعیت اینترنت مخصوصا در همین برهه‌ی زمانی!

عدم دسترسی عادلانه‌ی ایرانی‌ها به امکانات فضای اینترنت : چه از سمت داخلی و مساله‌ی ف ی ل ت ر ی ن گ و چه از سمت تحریم‌ها و محدودیت‌های علنی شرکت‌های امریکایی و اروپایی برای کاربران ایرانی.ارجاع می‌دمتون به محدودیت‌های همین گوگل خودمون برای ایرانی‌ها.بماند شرکت‌های ارائه دهنده‌ی ای‌کارت‌ها مثل پیپال و مستر و غیره و ذلک...که مستقیما به این بحث مربوطن.لازم به ذکره که در مورد بحث ما،بیش‌تر ضربه از سمت تحریم‌هاست و اون‌ها هستند که ما رو به حساب نمیارن.

با این استدلال فکر کنم باید یک چیزی هم از طراحان و برنامه نویسان خارجی گرفت

حتی یک مورد از موارد شما به کسی که از سرقت ما ضرر خواهد کرد مربوط نمی شه

در قدیم می شد مردم را سه دسته کرد

تجار که با سرمایه هاشون زندگی می کردند

رعیت که با زور بازو نان می خورد و اشرار و راه زنان که ماحصل دو دسته ی دیگر را

ا.وصاف شما ما را رعیت می کنه => بجای افزونه های فروشی و ابزار گران باید یا خودمان تولید کننده باشیم یا به ابزار رایگان بسازیم

اما راهزن بودن در هیچ شرایطی شایسته ما نیست

• امتیاز 4
لینک به ارسال

به نظر من:"اول راه حلال را باز کنید بعد راه حرام را ببندید"

در درگاه الهی هم همینطوره اگر گفته شده فعل حرامی را انجام ندین راه حلالی براش باز شده

دوستان دست بکار بشن قالب و افزونه بنویسند وبا قیمت مناسب بفروشند تا این راه به اصطلاح حرام بسته بشه

ولی اینکه خودمان را محصور کنیم وبه هیچ چیزی دسترسی نداشته باشیم به نظرم معقولانه نیست

من قبلا هم گفتم این طرح براحتی قابل اجرا نیست چون ما به اندازه کافی محصور هستیم

مدیران محترم،تصمیم با خود شماست ولی پیشنهاد میکنم روی این قضیه بیشتر تامل بفرمایید

ویرایش شده توسط saeed313
لینک به ارسال

در درگاه الهی هم همینطوره اگر گفته شده فعل حرامی را انجام ندین راه حلالی براش باز شده

دوستان دست بکار بشن قالب و افزونه بنویسند وبا قیمت مناسب بفروشند تا این راه به اصطلاح حرام بسته بشه

ولی اینکه خودمان را محصور کنیم وبه هیچ چیزی دسترسی نداشته باشیم به نظرم معقولانه نیست

مدیران محترم،تصمیم با خود شماست ولی پیشنهاد میکنم روی این قضیه بیشتر تامل بفرمایید

نه در اسلام و نه هیچ دین دیگه ای هیچ حرامی را به شرط باز شدن حلالی نبسته اند فعل حرام حرام است چه جایگزین حلالش باشد چه نباشد و ما نه متولی اینیم و نه متولی آن

اما در رسوندن خدمات حدافل از نوع رایگانش فکر کنم بهتر این امنین وجود داشته باشه تا حداقل خدمات رایگان سایت باعث مساعدت در خسارت خوردن یک مجموعه نشه خارجی و داخلی هم نداره وقتی یک مسیر برای رایگان به دست آوردن زحمات دیگران باشه کمتر کسی از سراغ راه دوم رو می گیره همونطور که تا امروز هیچ شرکت و تکنولوژی خارجی از کار ما بهش لطمه نخورده و همیشه دودش در چشم خودمون بوده

• امتیاز 3
لینک به ارسال

دوستان فکر کنم الان بار چهارم هست. خواهشا بحث حرام و حلال نکنیم بهتره چون اگر از نظر دینی بخوایم نگاه کنیم که............

لطفا رعایت کنید.

پست هایی که در اون بحث دین و سیاست داخلش باشه بدون اخطار حذف میشه.

• امتیاز 4
لینک به ارسال

تا پایان ماه نظرسنجی رو نگه میداریم بعد قوانین رو مینویسیم و بصورت عمومی به دوستان اعلام میکنیم.

• امتیاز 3
لینک به ارسال

شاید برای شما هم پیش آمده که مطلبی رو منتشر می کنید، بعد از چندی اون مطلب رو در جایی به نام دیگری می بینید

به حسی که بهتون دست میده فکر کنید و بهش احترام بذارید

• امتیاز 4
لینک به ارسال

البته 20 دلار در مقابل پشتیبانی,نسخه اصلی,تغییرات دلخواه و.... چیزی نیست حتی توی ایران.....

این در حالیه که هزینه عمومی فارسی سازی بدون پشتیبانی و.... برای هر پوسته 20 هزار تومانه....

ولی در کل موضوع کپی رایت برمیگرده به خود فرد....

راستی اگر اجرا شد پوسته های فارسی شده, مطالبی که بدون اجازه قرار گرفته و... حذف میشن یا نه؟!!!

• امتیاز 3
لینک به ارسال

هر تصمیمی که گرفته بشه بصورت قدم به قدم اجرا میشه و سعی میکنیم کار بنیادی انجام بشه و بصورت قانون به لیست قوانین قبلی اضافه میکنیم.

راستی اگر اجرا شد پوسته های فارسی شده, مطالبی که بدون اجازه قرار گرفته و... حذف میشن یا نه؟!!!

مطالبی که با ذکر منبع باشن موردی ندارن. همین الان هم باید مطالب کپی با ذکر منبع در انجمن درج بشن.

• امتیاز 2
لینک به ارسال

حاضرید برای پوسته های طراحی شده در کیفیت خوب حدود 350 تا 500 تومان پرداخت کنید؟

لینک به ارسال
حاضرید برای پوسته های طراحی شده در کیفیت خوب حدود 350 تا 500 تومان پرداخت کنید؟

من اگر بهترین پوسته خارجی مفت ومجانی دراختیارم بگذارند حاضر نیستم استفاده کنم چون اصلا طراحیشون برای من جذاب نیست داخلی که بماند بجای خود

تا الان هم یک مورد کسی نمی تونه توسایت من پیدا کنه که حق کسی را رعایت نکرده باشم قبول ندارید آدرس میدم بیایید ببینید

عزیز دل برادر من اگر حرفی زدم نفع شخصی خودم در نظر نگرفتم

من میگم اگر قرار اجرا بشه یکبارگی نریم پله آخراینکار باید مرحله به مرحله وبا فرهنگ سازی انجام بشه نه اینکه از خودمان هیچی نداریم محصور که هستیم محصورتر هم بشویم اینکار باید از ریشه درست بشه توکشور ما هنوز این مساله جا نیفتاده بله اگر انجمن های ایرانی دست به دست هم بدهنداونوقت میشه امیدوار شد

باور کنیداینقدر که ما حساس شدیم خود افرادی که از محص.لاتشون استفاده میشه اینقدر حساس نیستند

درمورد واژه های حلال وحرام هم منظورم راه اندازی بحث مذهبی نبود فقط برای رساندن مطلب این را مطرح کردم ما نمی دونیم چطور باید مطالب بنویسیم یا سوق میدن به بطرف مذهب یا بطرف سیاست!!!

بنده حاضر نیستم بایت قالب یک ریال هم پرداخت کنم چون یک سایت خوب 10درصد قالب میدونم و90درصد محتوا

وقتی سایتی مطالبش همش کپی شده است ومحتوای چندانی نداره هیچ ارزشی نداره

• امتیاز 1
لینک به ارسال

به نظر من وقتی پول میدیم و قالبی یا افزونه ای رو میخریم متعلق به خودمون هست و کپی رایتش برای خودمون هست نه نویسنده.حالا اگه نویسنده اون رو در اختیار عموم به صورت رایگان قرار بده قاعدتا اخلاق حکم میکنه کپی رایت رو رعایت کنیم. ! اما از بعد از دوران هدفمند شدن یارانه ها کووو اخلاااق !؟

لینک به ارسال

خوب

تصمیم گیری نهایی انجام شده و بزودی بصورت قوانین در انجمن اطلاع رسانی میشه.

با تشکر از دوستانی که در این تاپیک شرکت کردن.

بسته شد.

• امتیاز 7
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...