رفتن به مطلب

حجم مازاد

پست های پیشنهاد شده

فضای دیسک من به طور چشمگیری زیاد شده، یعنی حدود 1.1Gb حجم دیتابیسم هم حدودا یکی دو هفته قبل 8 بود که الان شده 24، فقط موردی که به نظرم میاد اینه که من برای بک آپ گیری از backup buddy استفاده میکنم و این اواخر زیاد استفاده کردم، هرچند بک آپهای اضافه رو حذف کردم و یه 200 مگی از این طریق آزاد شد ولی باز پوشه ها رو که نگا میکنم حجم کلی زیاده و مربوط به فایلهای زیادی هم هست، از جایی که بخش اعظم این حجم اضافی مربوط به پوشه ی wp-content>uploads هست، که بخشهایی مثل همین backup buddy و rollback و ... حجم زیادی اشغال کردن، میخواستم بدونم آیا میتونم فولدر uploads رو حذف کنم یا نه؟ (این فولدر شامل فایلها و فولدرهای زیادی هم هست) یه مورد دیگه هم از اقدامات این اواخرم اینه که اخیرا به دلیل سرعت بد نت تعداد دفعات زیادی اقدام به آپلود پوسته کردم که همه ناموفق بودن و کامل آپلود نشدن، نمیدونم از چیه، شاید از سرعت پایین آپلودمه که آپ استریمم حدود 650kb هست و پوسته با حجم بالای 10 مگ مخصوصا اصلا نمیتونم آپلود کنم و هیچ وقت آپلود تموم نمیشه!! البته در مورد حجم پوسته هم تو قسمت تم ها نگا کردم چیزی نبود!
لطفا دوستان راهنمایی کنید برای خلاص شدن از این حجم زیاد فضای اشغال شده چیکار باید بکنم، الان هم برام خیلی ضروریه چون میخوام سایتم رو به هاست جدید منتقل کنم و برا همین حجم اضافی مجبور میشم فضای بیشتر بخرم.

متشکرم

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، TheOne گفته است :

لطفا دوستان راهنمایی کنید برای خلاص شدن از این حجم زیاد فضای اشغال شده چیکار باید بکنم، الان هم برام خیلی ضروریه چون میخوام سایتم رو به هاست جدید منتقل کنم و برا همین حجم اضافی مجبور میشم فضای بیشتر بخرم.

دایرکت ادمینه؟

لینک به ارسال

با افزونه های wp optmize و cleanup images میتونید تصاویر با سایزهایی که مورد استفاده نیستن و ریویژن مطالب رو حذف کنید. که تا حدودی حجم فایل هاتون رو کم میکنه.

فولدر اپلود وردپرس رو هم نمیتونید حذف کنید.

در مورد اینکه وسط اپلود قطع میشه مربوط به هاستینگتون هست که احتمالا max execution time رو کم دادن و چون سرعت اپلودتون پایینه باعث تایم اوت میشه.

فایل هایی که ناقص اپلود میشن هم معمولا پنل ها از تمپ نمیارن توی فضای شما. اما اگر اورده باشه که معلومه تو لیست فایل ها قابل دیدنه!

موفق باشید.

لینک به ارسال
در 56 دقیقه قبل، فرحان گفته است :

با افزونه های wp optmize و cleanup images میتونید تصاویر با سایزهایی که مورد استفاده نیستن و ریویژن مطالب رو حذف کنید. که تا حدودی حجم فایل هاتون رو کم میکنه.

فولدر اپلود وردپرس رو هم نمیتونید حذف کنید.

در مورد اینکه وسط اپلود قطع میشه مربوط به هاستینگتون هست که احتمالا max execution time رو کم دادن و چون سرعت اپلودتون پایینه باعث تایم اوت میشه.

فایل هایی که ناقص اپلود میشن هم معمولا پنل ها از تمپ نمیارن توی فضای شما. اما اگر اورده باشه که معلومه تو لیست فایل ها قابل دیدنه!

موفق باشید.

ممنون، ولی فکر نمیکنم عکس تا این حد حجم اشغال کنه، تو یه بخشهایی خاصی داخل uploads فضا خیلی اشغال شده، مثل rollback که فکر میکنم بعد از بازگردانی یه سری فایلها رو نگه داشته، این فایل رو چی میتونم حذف کنم؟ کلا کار با backup buddy به نظر میرسه برام زیاد فضا ایجاد کرده، اصلا این روش بک آپگیری که من استفاده میکنم درسته یا بهتره از روش دیگه استفاده کنم؟
به نظرتون در کل چطور میتونم فایلهای غیرضروری رو شناسایی و حذف کنم؟ آیا افزونه ای واسه پیدا کردن فایلهای حجیم و غیرضروری هست؟

لینک به ارسال
در 29 دقیقه قبل، TheOne گفته است :

ممنون، ولی فکر نمیکنم عکس تا این حد حجم اشغال کنه، تو یه بخشهایی خاصی داخل uploads فضا خیلی اشغال شده، مثل rollback که فکر میکنم بعد از بازگردانی یه سری فایلها رو نگه داشته، این فایل رو چی میتونم حذف کنم؟ کلا کار با backup buddy به نظر میرسه برام زیاد فضا ایجاد کرده، اصلا این روش بک آپگیری که من استفاده میکنم درسته یا بهتره از روش دیگه استفاده کنم؟

یه نکته رو بگم

پشتیبانی پارس پک فوق العاده اس. توی این زمینه اگه یه تیکت درخواست فول بکاپ براشون بزنید کمکتون میکنن. عالی هم کمک میکنن

واقعا کارشون درسته.

تیکت بزنید و مشکلتون رو بگید و دسترسی به هاست قبلی رو هم در تیکت براشون ارسال کنید تا بررسی کنن.

کمتر از 10 دقیقه یه ربع جوابتون میدن.

من جمعه ساعت 10 شب هم تیکت زدم بلافاصله جواب دادن. خیالتون راحت

ویرایش شده توسط yaali
لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، TheOne گفته است :

به نظرتون در کل چطور میتونم فایلهای غیرضروری رو شناسایی و حذف کنم؟ آیا افزونه ای واسه پیدا کردن فایلهای حجیم و غیرضروری هست؟

شما بکاپ چی رو گرفتید با اون افزونه ها؟ اگر برای این بکاپ گرفتید که اگر یه وقتی سایتتون از روی سرور حذف شد این بکاپ رو داشته باشید که حتما قبلا دانلودش کردین و لوکال یا جای دیگه دارینش و حذفش کنید هم مشکلی نیست. اگر هم دانلودش نکردید که چون توی خود سایت هست، اگر سایت پاک یا هک بشه اون بکاپ هم دیگه به درد نخوره، پس در هر صورت اون فایل دیگه به دردتون نمیخوره!

هاستینگ ها هم اگر درست حسابی باشه هاستتون خودشون بکاپ میگیرن و معمولا این افزونه های بکاپ گیری که می بینید بیشتر به درد زمانی میخورن که قصد انتقال سایت رو دارید.

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، فرحان گفته است :

شما بکاپ چی رو گرفتید با اون افزونه ها؟ اگر برای این بکاپ گرفتید که اگر یه وقتی سایتتون از روی سرور حذف شد این بکاپ رو داشته باشید که حتما قبلا دانلودش کردین و لوکال یا جای دیگه دارینش و حذفش کنید هم مشکلی نیست. اگر هم دانلودش نکردید که چون توی خود سایت هست، اگر سایت پاک یا هک بشه اون بکاپ هم دیگه به درد نخوره، پس در هر صورت اون فایل دیگه به دردتون نمیخوره!

هاستینگ ها هم اگر درست حسابی باشه هاستتون خودشون بکاپ میگیرن و معمولا این افزونه های بکاپ گیری که می بینید بیشتر به درد زمانی میخورن که قصد انتقال سایت رو دارید.

والا من به اندازه شما و سایر دوستان وارد نیستم فقط دید شخصیم اینه که فرضا اگه سرور سایت دچار تحریم یا هر نوع مشکلی شد خودم بک آپی ازش داشته باشم، بک آپهام رو تنظیم کردم به گوگل درایو ارسال بشن معمولا هفته ای یه بار یا دو هفته یه بار هم یه نسخشو دانلود میکنم هم از دیتابیس هم از فول بک آپ. نمیدونم دیگه در چه حد اینکارم درسته. صرفا محض احتیاط انجام میدم. نمیدونم چرا بک آپها رو در خود محتوا هم ذخیره کرده البته فکر میکنم اونا بک آپهایی باشن که خود سرور هرچند روز یه بار میگیره.
یعنی میگید در حالت عادی از افزونه بک آپگیری استفاده نکنم؟ و بک آپگیری رو از خود پنل اگه انجامش بدم بهتره؟

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 6 ساعت قبل، yaali گفته است :

یه نکته رو بگم

پشتیبانی پارس پک فوق العاده اس. توی این زمینه اگه یه تیکت درخواست فول بکاپ براشون بزنید کمکتون میکنن. عالی هم کمک میکنن

واقعا کارشون درسته.

تیکت بزنید و مشکلتون رو بگید و دسترسی به هاست قبلی رو هم در تیکت براشون ارسال کنید تا بررسی کنن.

کمتر از 10 دقیقه یه ربع جوابتون میدن.

من جمعه ساعت 10 شب هم تیکت زدم بلافاصله جواب دادن. خیالتون راحت

از پارس پک هاست خریدم و به این سرور منتقل کردم، منابع رو هم طبق پیشنهاد شما خریدم، سرعت هیچ افتی نسبت به قبل نکرد، ضمن اینکه یک چهارم هاست قبلی پول پرداخت کردم که واقعا عالیه، ممنونم :wub:

در مورد فضای اشغال شده هم اینجا پنلش دایرکت هست و از رو مقدار فضا بیشترین اشغال کننده های فضا رو درآوردم. این فولدرها بیشترین فضا رو اشغال کردن:
backupbuddy_backups   حجم اشغال شده: 80 مگ
backupbuddy_temp    حجم اشغال شده: 250 مگ
pb_backupbuddy    حجم اشغال شده: 24 مگ

هر سه فولدر ظاهرا مربوط به پلاگین backup buddy که برای بک آپگیری نصب کرده بودم، هستن! پلاگین رو که کلا حذف کردم منتها اینا هنوز موندن! به نظرتون این سه فولدر رو حذف کنم اشکالی نداره؟

ویرایش شده توسط TheOne
لینک به ارسال
در هم اکنون، TheOne گفته است :

هر سه فولدر ظاهرا مربوط به پلاگین backup buddy که برای بک آپگیری نصب کرده بودم، هستن! پلاگین رو که کلا حذف کردم منتها اینا هنوز موندن! به نظرتون این سه فولدر رو حذف کنم اشکالی نداره؟

من با این پلاگین کار نکردم.

ولی احتمالا مشکلی پیش نمیاد و ارتباطی با وبسایت شما نداره.

فوقش دوباره آپلودش میکنید دیگه ...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...